Як визначити, чоловік любить або використовує: 12 ознак, визначаємо за поведінкою, чому він використовує? Чоловік любить або використовує дружину: як зрозуміти?

Якщо ви душі не чає в своєму улюбленому, а його поведінка викликає у вас сумніви, проаналізуйте — можливо він вас використовують.

Найчастіше жінки схильні наділяти свого чергового шанувальника почуттями, які він не відчуває, і якостями, які йому не властиві. Особливо часто таке відбувається в тих випадках, коли новий кавалер красиво говорить і галантно доглядає. Але іноді за картинними жестами та солодкими промовами чоловіки ховаються хитрі й досвідчені хитрощів досвідченого маніпулятора.

Використання – це такі відносини, в яких один партнер тільки бере, не віддаючи нічого натомість. Тобто його цікавить тільки задоволення власних потреб.

Як визначити, чоловік любить або використовує: 12 ознак

Чоловік може використовувати свою даму, переслідуючи різні цілі:

 • Доступний секс.
 • Грошову допомогу.
 • Її зв'язки в суспільстві.
 • Можливість просунутися по кар'єрних сходах.
 • Побутові зручності (коли чоловік проживає у квартирі партнерки або вона бере на себе всю роботу по дому і перетворюється в безкоштовну домробітницю).

Як же зрозуміти, що ваш чоловік любить або використовує вас? Визначити це вкрай важливо, і як можна раніше. Це дозволить вам не витрачати свого дорогоцінного часу і сил на індивіда, який зовсім вас не цінує, а лише грає вашими почуттями.

Використовує?

Звичайно, кожен чоловік володіє своїм характером, темпераментом і знанням правил етикету. Проте існує загальна тенденція поведінки, за якою можна визначити, чоловік любить або використовує.

Перерахуємо 12 основних ознак того, що чоловік не любить, а використовує:

 1. Байдужість до ваших проблем. Якщо чоловік воліє зустрічатися з вами тільки тоді, коли у вас в житті все добре, і відмовляє вам у допомозі і підтримці, коли вам це необхідно, — це явна ознака того, що ваші труднощі і проблеми його не цікавлять, що чоловік не любить, а використовує. Людина, якій ви дороги, завжди надасть вам допомогу і буде поруч у скрутні хвилини.
 2. Раптові зникнення і настільки ж раптові повернення. Кавалер без попередження зникає з вашого життя, не відповідає на ваші дзвінки та повідомлення, а потім через кілька днів, як ні в чому не бувало, знову є. При цьому він знаходить масу поважних причин, що виправдовують його поведінку. І навіть може ображатися, якщо ви раптом починаєте його дорікати. Якщо подібні зникнення чоловіка є регулярними, задумайтеся, чи потрібен вам такий ненадійний чоловік.
 3. Невиконання даних обіцянок. Кавалер обіцяє вам золоті гори, але не виконує навіть найпростіших зобов'язань. Він просто обманює вас, як кажуть, «вішає локшину на вуха». Такій людині можна довіряти, і вибудувати нормальні відносини з ним навряд чи вдасться.
 4. Чоловік не приховує свого поганого настрою, дратівливості у вашій присутності. Звичайно, ситуації бувають різні, і в житті кожної людини трапляється важкий період, коли немає сил прикидатися, що тобі весело. Однак якщо чоловік на побаченнях завжди перебуває в критичному настрої і не намагається приховувати своє роздратування, значить йому все одно, як ви до цього ставитеся, і що думаєте з цього приводу. Деякі дівчата пояснюють грубість улюбленого його втомою. Однак не варто обманюватися на цей рахунок — чоловік не любить, а використовує вас у своїх цілях.
 5. Небажання знайомити вас зі своїми друзями. Якщо чоловікові жінка потрібна лише для певних цілей (наприклад, для занять сексом), він буде тримати дистанцію, і не стане вводити її в коло дорогих йому людей. Навіщо? Адже близькі стосунки з нею йому не потрібні. Не варто виправдовувати цю обставину тим, що ви зустрічаєтеся ще не дуже довго. Чоловікові не потрібно багато часу, щоб вирішити, наскільки йому подобається жінка, щоб пустити її в своє життя.
 6. Наполегливі заклики до сексу. Період залицяння за вами закінчився дуже швидко? Молодий чоловік перестав надавати знаки уваги, а лише занадто наполегливо натякає на постіль? Значить, ви його цікавите лише в сексуальному плані, він не любить, а використовує вас. А ще про подібне ставлення може сказати те, як ви проводите свій спільний час. Чи Часто ви вибираєтеся з вашим шанувальником в люди? Ходіть в кіно, на виставки, в кафе? Або ж весь вільний час проводите тільки вдома в ліжку?

  Заклики до сексу
 7. Флірт з іншими дівчатами. Чоловік не соромиться загравати і фліртувати з іншими дівчатами в присутності своєї пасії, а його сторінки в соцмережах рясніють повідомленнями від численних інтернет-подружок. На ваші зауваження він заявляє про те, що є людиною вільною, і в його поведінці немає нічого поганого. Насправді йому просто байдуже, що ви при цьому відчуваєте, і наскільки вам це неприємно.
 8. Постійні фінансові труднощі. Якщо чоловік вас використовує в меркантильних цілях, він регулярно буде просити поповнити рахунок на телефоні, заплатити за вечерю в кафе, позичити невеликі (або великі) суми грошей. Причини при цьому буде придумувати найрізноманітніші: забув картку будинку, затримують зарплату в компанії, поламалася машина і гроші пішли на ремонт тощо. Перевірте залицяльника – відмовтеся за нього платити. Якщо у відповідь він почне дратуватися, то це означає, що чоловік не любить, а використовує.
 9. Надзвичайна «зайнятість». Молода людина зустрічається з вами тільки в будні дні, а у вихідні відмовляється від побачень під приводом безлічі справ. Тут є привід серйозно задуматися. Цілком ймовірно, що чоловік зустрічається з вами тільки тоді, коли у нього не заплановано нічого більш цікавого. А вихідні дні він проводить на різних розважальних заходах, де йому добре і без вас. Можлива ще одна невтішна причина – ваш залицяльник перебуває у шлюбі, і вихідні проводить з дружиною і дітьми.
 10. Небажання залишати вас на своїй території. Залишалися в будинку свого чоловіка ночувати? Або після сексу він відразу відправляє вас додому? Це серйозний привід засумніватися у щирості його почуттів. Адже чоловік дозволяє ночувати у своїй хаті тільки тій людині, в якому повністю впевнений.

  Любов це
 11. Скритність і зайва таємничість. Молодий чоловік оточений різними таємницями і загадками. Він нічого про себе не розповідає, а на самі безневинні питання про роботу або його сім'ї, явно ухиляється від відповіді і переводить розмову на іншу тему. Якщо йому дзвонять на мобільний телефон у вашій присутності, він дивиться, хто дзвонить, але не відповідає. Гідний чоловік, налаштований на серйозні стосунки, не стане нічого приховувати від своєї коханої.
 12. Байдуже ставлення до ваших бажань та уподобань. Задумайтеся, чи часто ви обираєте для спільного перегляду той фільм, який хоче подивитися саме він, а не ви. Або замовляєте в ресторані ті страви, які подобаються йому, а не вам. Якщо ситуація знайома, то це означає, що чоловік не любить, а використовує, і ви йому байдужі. Люблячий людина обов'язково постарається запам'ятати, яке вино або сорт морозива вам подобається, які у вас стосунки з колегами, над яким проектом ви зараз працюєте. А ось якщо чоловік зустрічається з вами лише з метою використання, то він не буде забивати свою голову такими речами і цікавитися тим, що для вас важливо.

Чоловік любить або використовує: як зрозуміти по поведінці?

Крім перелічених основних ознак, є і не настільки явні особливості поведінки, що свідчать про те, що чоловік не прагне до серйозних стосунків. Після прочитання, сподіваємося, що вам стане ясніше чоловік любить або використовує.

 • Він не планує ваше спільне майбутнє. Розмови про подальші життєві плани викликають у нього роздратування. Якщо ви зустрічаєтеся досить довгий час, але не просунулися в своїх відносинах, то, швидше за все, ви для нього варіант тимчасовий.
 • Некультурне поведінку. Кавалер не стежить за своїми манерами і мовою: вживає лайливі слова, не вважає за потрібне подати руку, відкрити двері перед вами, допомогти зняти пальто. Все це ознаки того, що чоловік навіть не намагається виглядати краще в ваших очах. А значить, він не зацікавлений у ваших стосунках. Коли чоловік зацікавлений в жінці, він проявляє галантність і намагається демонструвати свої кращі сторони. Люблячий чоловік не стане соромитися прояви своїх почуттів по відношенню до вас. Навіть у компанії друзів і родичів він буде дивитися на вас з ніжністю і надавати знаки уваги.
 • Проповідування «вільної любові». Чоловік зустрічається, а іноді навіть живе з жінкою протягом тривалого часу, але відмовляється офіційно оформлювати стосунки. Доводи при цьому наводить різні: «штамп нічого не змінює», «зараз інші часи», «любов не потребує офіційному підтвердженні», «ми любимо один одного» і т. п. насправді такий екземпляр просто зручно влаштувався, отримуючи регулярний секс і жіноче увагу без будь-якої відповідальності з його боку. Він вважає, що з дівчиною можна жити багато років і одружитися на ній зовсім не обов'язково, а коли набридне, можна легко і просто розлучитися.
Проаналізуйте поведінку
 • Байдужість до вашим інтересам. Це можна визначити по його поведінці: коли ви починаєте говорити про себе, про свою роботу, або про те, що для вас важливо, кавалер починає нудьгувати або переводить розмову на іншу тему. Це означає, що його ніколи не буде цікавити, що ви хочете, чи комфортно вам у відносинах з ним. Люблячий чоловік не стане думати лише про власне благополуччя. Він завжди подбає про те, чи зручно його жінці, як вона себе почуває і що потрібно зробити, щоб доставити їй задоволення.
 • Жадібність. Чоловік, якому дорога його дама, не шкодує на неї грошей: купує квіти, милі дрібнички, водить у кафе або театр. А ось якщо він не бажає витрачати на вас свої гроші, то цілком ймовірно, що не розглядає відносини з вами як довгострокові.

Якщо ви помітили в поведінці вашого молодої людини насторожуючі ознаки, оцініть ситуацію тверезо. Не терпіть зневажливого ставлення до себе. Оцінюйте не красиві промови шанувальника, а його вчинки. Саме вони демонструють, як до вас ставиться ваш чоловік любить або використовує.

Чоловік любить або використовує дружину: як зрозуміти?

Часто жінка сама на певному етапі відносин звалює на себе великий тягар обов'язків. З часом її чоловік починає ставитися до цього як до належного, припиняє цінувати її старання і використовує на всю котушку. При цьому сам він не бажає приймати ніяких важливих рішень, робити щось для сім'ї, брати на себе відповідальність. Чоловік звикає до того, що за нього всі ці речі робить дружина.

У гармонійних стосунках чоловік і жінка вкладають сили і енергію на рівних. А ось якщо у відносини вкладає лише одна сторона, то мова йде про використання.

Може використовувати навіть чоловік

Основні ознаки того, що чоловік не любить, а використовує:

 • Маніпулювання, коли чоловік застосовує шантаж чи погрози, щоб отримати бажане. А дружина змушена робити те, чого хоче її благовірний. Важливо розуміти, що небезпечна не маніпуляція сама по собі, а те, що саме за допомогою даної маніпуляції чоловік намагається нав'язати жінці.
 • Чергування періодів байдужого і холодного відносини з теплим і ніжним. При цьому іноді чоловік пояснює, на що конкретно він образився, а іноді не вважає за потрібне це робити. Дружина починає губитися в здогадах і сильно переживати. А чоловік просто грає почуттями дружини, щоб вона завжди відчувала себе винуватою і догоджала йому. Використання в даному випадку полягає в тому, що жінка, перебуваючи в стані очікування «теплого» періоду, намагається налагодити відносини, виконуючи забаганки своєї половини.
 • Ставлення до своєї дружини як власності. Чоловік вимагає від неї в усьому звіту, забирає зарплату, не дозволяє спілкуватися з подругами. Повірте, справа тут не в тому, що він сильно любить і ревнує свою половину. Просто такий чоловік впевнений в тому, що дружина зобов'язана виконувати виключно його бажання та примхи.
 • Постійна безпідставна критика. Це вірний спосіб знизити в жінки її самооцінку. Часто чоловік застосовує цей метод, щоб самоствердитися за рахунок дружини, відчути себе на її тлі розумніші і талановитіші. А ще для того, щоб нав'язати жінці власні життєві концепції і принципи (особливо, якщо вона спочатку їх не поділяє).
 • Небажання працювати. Тут можливі два варіанти. У першому випадку чоловік просто не працює або регулярно змінює місце служби (часто звільняється, не може знайти роботу за спеціальністю і т. п.) і сидить на шиї у дружини. У другому випадку він працює на максимально простій і легкій роботі, де заробляє копійки, і не бажає навчатися чомусь новому, щоб зайняти вищу посаду.
Не хоче працювати і допомагати
 • Відсутність допомоги. Чоловік твердо переконаний у тому, що завдання жінки полягає в тому, щоб прати, прибирати і годувати свого чоловіка. Він не допомагає своїй дружині по будинку, не ходить за покупками, не зустрічає з роботи. Він просто використовує її в якості прислуги. Люблячий ж чоловік ніколи не відмовиться допомогти дружині по господарству: забратися в квартирі, сходити за продуктами, вимити посуд.

Чому чоловік не любить, а використовує жінку?

Психологія жіноча сильно відрізняється від чоловічої. В більшості своїй пані твердо переконані в тому, що коли людину любиш, його не можна використовувати. І помилково вважають, що чоловіки думають таким же чином. Однак чоловічої підлогу по природі своєї хоче, і головне, вміє використовувати підлогу слабкий.

За стосунки несуть відповідальність обидві сторони, в них беруть участь. Прикро усвідомлювати, але якщо чоловік вас використовують, значить, ви самі дозволили йому це. Можливо, ви просто не віддаєте собі звіт в тому, яким саме чином даєте посилання партнеру, щоб він вас використовував.

Чоловік може вести себе по іншому

Кілька основних причин, чому жінка дозволяє чоловікові себе використовувати:

 • Жінка не може відстояти власні межі з-за низької самооцінки.
 • Дама занадто явно показує, як сильно вона залежить від стосунків зі своїм партнером.
 • Жінка, яка довго перебувала в самоті, так сильно прагне особистого щастя, що часто погоджується на відносини, у яких навіть не розуміє чоловік її любить або використовує.
 • Панночка наділяє свого коханого не зовсім властивими йому якостями. Потім вона починає вірити в те, що сама собі придумала, і чіпляється за відносини, часом болісні для неї.

Перераховані жіночі типи всіма силами намагаються виконати всі забаганки свого партнера, сподіваючись міцніше прив'язати його до себе. Чоловіки це бачать і охоче приймають правила гри. Адже використовувати жінку, якій ти не потрібен, неможливо.

Однак життя з людиною, яка вас не любить, а використовує, нічого доброго не приносить. Рано чи пізно з'явиться усвідомлення того, що роки минули, а щастя так і не побачили.

Не дозволяйте себе використовувати

Що робити, щоб чоловік вас не використовував:

 • Чітко дозуйте те, що даєте у відносинах, і вимагайте щось взамін від чоловіка. Не вірте обіцянкам. Він повинен робити це зараз, а не в далекому і неясному майбутньому.
 • Ніколи не давайте чоловікові гроші в борг і ніде за нього не платите.
 • Цінуйте себе. Якщо у відносинах вас щось не влаштовує, чітко і зрозуміло поясніть своєму чоловікові, що саме. Можливо, він задумається, і ситуація зміниться.
 • Не будьте завжди доступні для нього. Часом утримуйтеся від сексу і подивіться, як ваш молодий чоловік буде на це реагувати.

Задумайтеся і будьте чесні з собою. Чи Комфортно вам у відносинах зі своїм партнером? Чи відчуваєте ви себе щасливою? Якщо відповісти позитивно ви не можете, то, значить, настав час щось в житті міняти. Іноді самотність є варіантом набагато кращим, ніж токсичні відносини.

Любить?

Якщо ви з'ясували, що чоловік вас не любить, а лише використовує, то, як би не було важко, краще з ним розлучитися. І чим раніше ви приймете це рішення, тим швидше і легше пережити розрив. Повірте, ви знайдете в собі сили рухатися далі, і обов'язково зустрінете свою справжню любов.

Відео: Мене люблять або використовують?