Прислів'я російського мови про працю та насправді — приклад для твору

Для чого ми використовуємо прислів'я, який зміст вкладається в прислів'я про працю та насправді? Приклад твору.

З прислів'ями і приказками рідної мови ми починаємо знайомитися з самого раннього дитинства. Багато хто з них зустрічаються в казках і оповіданнях, деякі часто звучать в побутовому спілкуванні, в колі сім'ї. Частіше можна почути їх від старшого покоління – наших бабусь і дідусів.

Прислів'я про працю і справі: для чого потрібні?

 • Прислів'я – короткий і точне вираження певної думки. Зазвичай прислів'я використовуються в мові, щоб похвалити, засудити, переконати або висміяти.
 • В прислів'ях криється мудрість, досвід і гумор багатьох поколінь людей. Прислів'я – самий малий жанр фольклору, але вони охоплюють усі аспекти життя людей, є історичною пам'яттю і душею народу.
 • Призначення прислів'їв і приказок — бажання прищепити людям молодшого покоління певні оцінки явищ життя і вчинків людини.
 • Пословицы через коротку і влучну фразу допомагають вихованню глибоких моральних цінностей — сміливості, чесності, доброти, чуйності, дружби, патріотизму.

«У них є все: знущання, глузування, докір, словом, все шевелящее і задирающее за живе». Н.В.Гоголь

Прислів'я передають мудрість і моральні цінності старшого покоління

Прислів'я про працю і

Бажання працювати та вміння добре робити свою справу завжди відрізняло людини успішного, викликає повагу оточуючих. Російські прислів'я про справу і праці найчастіше мають прагнення донести думку про шкоду ліні і неробства, необхідності доводити почате до кінця, не боятися труднощів і любити свою справу.

Прислів'я про працю і справі:

 • «Справа не комар: від нього не відмахнешся» — так говорять, коли хтось намагається уникнути виконання своїх обов'язків.
 • «Суди про людей не за словами, а за справами», «Не той дурний, хто на слова скупий, а той дурний, хто на ділі туп» — скажуть тоді, коли людина вихваляється своїми досягненнями, а по суті нічого не вміє або присвоює собі результати чужої праці.
 • «Маленьку справу краще великого неробства» — радять того, хто схильний до лінощів, вважає себе занадто унікальним для виконання рутинної роботи або віддається пустим маренням, забуваючи про простому працю.
 • «Справа майстра боїться» — кажуть про професіонала в своїй роботі, який працею і завзятістю досягає поставленої мети.
 • «Терпіння і труд — усе перетруть» — цю фразу ми чуємо дуже часто. Її сенс у тому, що ніколи не можна опускати руки, будь-важка справа можна виконати, якщо не лінуватися, проявити терпіння і наполегливість.
 • «Всяка справа людиною ставиться, і славиться людиною» — так говорять, маючи на увазі, що все в матеріальному світі створюється людиною, будь то випічка хліба або витвір мистецтва. Люди, що люблять свою справу, вкладаючи в нього всю енергію і сили завжди будуть поважні і шановані в суспільстві.
 • «Добре діло без нагороди не залишиться» — згідно з народною мудрістю кожен добрий вчинок, зроблений безкорисливо, буде оцінена, навіть якщо не людьми, то вищою справедливістю.
Бажання і вміння працювати закладається з дитинства

Працьовита людина завжди буде затребуваний у суспільстві на відміну від ледаря, який зовсім не пристосований до життя, не має власних ідей, бажання і здатності трудитися.

Відео: Прислів'я про працю