1 кубометр: скільки метрів, літрів, яка вага? В 1 тонні скільки кубометрів? Як порахувати куб: таблиця

Якщо вам знадобилося перевести кубометр іншу величину, читайте статтю. З неї ви дізнаєтесь багато нового про цю математичної величиною.

Кубічний метр (м3) — це одиниця вимірювання обсягу. Вона дорівнює об'єму куба, сторони якого рани 1 метру. Обсяг будь-якої фігури обчислюється за формулою: Обсяг = L × W × H. Але чому дорівнює 1 кубометр? Це ви дізнаєтеся зі статті.

1 кубометр: скільки метрів, літрів, вага

1 кубометр

Щоб зрозуміти, скільки в кубометрі метрів, літрів або інших одиниць вимірювань, потрібно спочатку зрозуміти, щоб таке кубометр. Кубічний метр — це одиниця обсягу просторової фігури. Іншими словами, це ємність з шириною, довжиною і висотою рівними одному метру.

Скільки метрів в кубометрі?

Це питання цікаве, навіть з то зору філософії. «Яка філософія?» — запитаєте ви, адже це ж математика.

 • Справа в тому, що кубометр — це одиниця виміру обсягу, а метр — це одиниця вимірювання довжини.
 • Тому це дві одиниці, які непорівнянні між собою.

Але можна сказати і по-іншому, вже заглиблюючись в математичні величини:

 • По ребрах — 12 метрів.
 • 1 метр — довжини, ширини і висоти.
 • 6 м2 — площа однієї грані або площа куба.
 • Якщо розрізати кубічну фігуру на смуги і від товщини цих смуг буде залежати, скільки метрів в кубічному метрі. Наприклад, якщо перетин метра квадратне і одно 1х1 см, то це рівно 10000 метрів. Якщо перетин товщиною 10х10 см, то це 100 метрів. Якщо розрізати на смужки шириною рівною ширині людського волоса, то вийде дуже багато метрів.

Якщо формально пов'язувати кубічний метр (обсяг) і лінійний розмір (метр), то можна в непрямому сенсі співвіднести 1 кубометр і 1 метр. Але таке співвідношення буде більше корисним для практичного застосування, а не для вирішення логічних вправ.

Скільки літрів в кубометрі?

Відповідь на це запитання проста: в одному кубометрі 1000 літрів.

1 кубометр

Вага кубометра

Скільки важить куб? Таке питання може виникнути у будь-якої людини. Але мало, хто знає і думає над тим, скільки кілограмів на 1 куб. метр. Відповідь: вагове значення буде залежати від того, що знаходиться в кубометрі. Часто кубами вимірюються, як сипучі матеріали (пісок, щебінь), так і рідини (H2O, кислота, спирт) і навіть газоподібні (газ). Прийшла черга розібратися по порядку:

 • 1 куб. метр H2O — вагова величина буде залежати від t°C: вода +20°С важить 998 кг, +4°С — одна тисяча кг.
 • 1 куб. метр щебінки — залежить від характеристик і структурності каменю. Крім цього існує звичайна щільність і насипна щільність. Звичайна щільність щебеню, гравію, граніту або вапняку майже 2 рази більше, ніж насипна маса. Тому вага кубометра щебеню буде дорівнювати від 1,2 до 2,6 тонни тонни в залежності від того, як ущільнений матеріал в кубічному метрі.
 • 1 куб. метр бетонного матеріалу — залежить від властивостей цього матеріалу. Важкий бетон має вагу 1,8-2,5 тонни (в залежності від складу). Легкий бетон — 0,5 — 1,8 тонни.
 • 1 куб. метр сипучих матеріалів — залежить від складовою величини і від наявності вологи в структурі. Вага піску, видобутого в горах — 1,6 т, пісок-перліт — 0,05-0,25 т, пісок, добутий з дна річки — 1,4 — 1,86 т.
 • 1 куб. метр деревного стовбура або готового виробу залежить від породи або наявності вологи. Найчастіше в будівництві застосовується соснові дошки, брус і так далі, і саме будівельникам може знадобитися розрахувати, скільки в кубометрі кілограм соснових виробів. Свіжозрізаний сосновий стовбур — 0,8 т, повністю висушена соснова дошка — 0,47 т.
 • 1 куб. метр газу — вага цього матеріалу знайти неможливо, так як метан легше повітря. Але можна виміряти масу газу. В 1 кубі метану є 4,46 молів газу. Його молярна маса 16. Тепер обчислення: 4,46 х 16 = 71 грам — маса газу.

Варто відзначити, що немає відповіді на питання, скільки важить один кубометр. Це все одно що запитати — яка довжина 1 кілограма, тобто все відносно. Якщо бути впевненим в тому, який матеріал знаходиться в кубі, то можна виміряти її величину ваги, і вона буде залежати від різних фізичних і хімічних показників.

В 1 тонні скільки кубометрів?

Якщо вам потрібно перевести одну одиницю в іншу, тобто масу в обсяг, то слід знати щільність речовини. Підемо від протилежного: щоб дізнатися, скільки тонн в куб. метрі — помножте об'єм речовини на його щільність. Наприклад:

 • Щільність води приблизно 1000 кг/м3, а густина золота 19621 кг/м3.
 • В 1 кубометрі води буде 1000 кг або 1 тонна, тобто в 1 тонні 1 кубометр води.
 • В 1 кубометрі золота 19,621 тонни (1 кубометр х 1 тонну / 19,621 = 0,059658 куб. метра), тобто в 1 тонні золота 0,05 кубометра.

Щільність речовин можна подивитися в загальноприйнятих таблицях. Ось одна з таких таблиць, якою користуються будівельники та інші фахівці:

Таблиця густини деяких речовин

Також існує таблиця розрахунку кубів.

Як порахувати куб: таблиця

Таблиця кубів допоможе вам швидко підрахувати ті чи інші значення. Роздрукуйте таку таблицю або зробіть фото на телефоні, щоб вона завжди була під рукою.

Таблиця, як підрахувати куб

Щоб знати, скільки важить кубометр, потрібно знати вихідні дані: яке це речовина, яка в нього щільність і так далі. Інакше вирішити логічну задачу буде неможливо, і будь-математик, на таке питання, може відповісти, що це некоректне питання.

Відео: Об'єм дров. Як порахувати кубатуру дров?