Гіпоалергенні породи кішок — список довгошерстих і короткошерстих порід: основні характеристики, фото

Людям з алергією вкрай важливо обмежувати себе від збудників. Тому кішок слід вибирати тільки гіпоалергенних породи.

Серед різноманіття котів і кішок поділяють гіпоалергенні породи кішок. Така класифікація означає, що вихованець представляє мінімальну загрозу для господаря алергіка.

На жаль, повністю не алергенних порід не існує. Але в наших силах завести таку кішечку, яка не стане активним подразником особливостей здоров'я людини. Отже, познайомимося ближче з гіпоалергенними породами котів.

Гіпоалергенні породи кішок: чому виникає алергія на вихованців?

Людина, схильна до алергії, перед тим як завести домашнього вихованця, повинен задуматися про можливі наслідки для свого здоров'я. Особливу увагу варто звернути на породу кота або кішечки. Представники котячого світу мають деякі особливості, знаючи які можна легко уникнути непередбачуваної ситуації.

Багато вважають, що алергію у людини провокує котяча шерсть. Насправді проблема полягає в особливому білку, що міститься в слині тварини. Кішки, за своєю природою, дуже охайні і без кінця вилизують свою шерсть. Завдяки частим умиваннями білок-подразник потрапляє в навколишнє середовище. Перебуваючи в одному приміщенні з котом, ми вдихаємо алерген і отримуємо відповідну реакцію.

 • Гіпоалергенні породи кішок виділяють такий білок набагато менше інших представників котячих. Наш імунітет здатний протистояти мінімальній кількості повітряних алергенів, тим самим позбавляє нас від неприємних відчуттів.
 • Котячий подразник дуже стійкий до зовнішніх впливів протягом декількох місяців, тому в приміщенні і без присутності кота буде дискомфортно.
 • Якщо господар не полінуватися частіше купати кота і міняти постіль, то зможе значно знизити кількість алергенів. Також зазначено, що у самок кількість білка в слині набагато менше, ніж у котів. Серед представників чоловічої статі перевагою володіють кастровані коти.

Концентрація білка у слині збільшується з віком тварини. Тому господарі часто дивуються, чому купуючи кошеня, алергії не спостерігалося, а через час організм веде себе інакше.

Список довгошерстих гіпоалергенних породи кішок: основні характеристики, фото

Гіпоалергенні породи кішок:

 • Сибірська кішка. У цієї породи досить довга шерсть, що може відразу ж відлякати алергіків. Поспішаємо запевнити, що незважаючи на пухнастість, їх організм виробляє мінімальна кількість алергенного білка. Кішка має великі розміри. Середній самець або самка важать від 6 до 12 кг. Сибірська кішка завжди розташована грати , але не стане діставати своєю присутністю. Найкомфортніше такі вихованці відчувають себе на пагорбі. Тому будь-які предмети меблів не залишаються без уваги. Комфорт для сибірських кішок полягає в домашній обстановці і улюбленого господаря.
Сибірська
 • Балінезійська кішка. Особливістю цієї гіпоалергенних породи кішок є мигдальний форма виразних блакитних очей. Кількість шерсті на тілі тварини порівняно невелика. Найбільше довгого волосся зосереджено на хвості. Забарвлення балінезійські кішок перегукується з сіамської породою. Спонукуваний підвищеним інтересом і наполегливістю, вихованець досить активно проводить свій день. Всі затишні місця в будинку обов'язково будуть досліджені. Така порода вимагає до собі уваги і прекрасно знаходить спільну мову як з дорослими, так і з дітьми.
Голубоглазка
 • Лікою. Незвичайне назва даної гіпоалергенних породи кішок пов'язане із зовнішнім виглядом тварини. Погляд кішки не дуже доброзичливий. Перше враження від такого вихованця дуже неоднозначне. Порода лікою тлумачиться як кіт-перевертень. За неординарним зовнішнім виглядом ховається добрий і лагідний характер. Кішка легко контактує з іншими представниками домашніх вихованців великого розміру. А ось папуги, свинки і хом'ячки викликають у них бажання пополювати. Лікою завжди готовий відстояти свою територію. Наявність власного простору має для них важливе значення. Непоказна сіра шерсть гущавині всього росте на тілі. А ось лысоватость навколо очей і носа надає таким котам трохи хворобливий вигляд. Колір очей у ликоя жовтий. Стоячі витягнуті вуха завершують образ мисливця.
Кіт-перевертень

Список короткошерстих гіпоалергенних породи кішок: основні характеристики, фото

Гіпоалергенні породи кішок:

 • Петерболд. Представники цієї гіпоалергенних породи кішок найчастіше мають відсутністю або малою кількістю шерсті. Лысоватость завершує відсутність вусів і брів. На початку життя окремі галузі можуть покриватися шерстю, але ненадовго. Тварини дуже охайні, але незважаючи на часті вмивання гиппоаллергенны. При своєчасному купанні ніколи не доставлять дискомфорт господареві, схильної до алергії. Петерболд дуже товариський. Поурчать для нього улюблене заняття. Нявкання нагадує повноцінний діалог з господарем. Спритність даної породи допомагає знайти вихід з будь-якого замкнутого простору.
Лисый
 • Яванська кішка. Представники цієї гіпоалергенних породи кішок мають коротку шовковистою шерстю, що нагадує шубку норки. Але вона не має підшерстя. Зовнішній вид яванських кошів багато в чому перегукується з такими породами, як гімалайська, балійська і сіамська. Такі коти і киці невеликого розміру. Максимальна вага не більше 5 кг. Акуратна фігура сприяє їх підвищеної фізичної активності, тому дана порода потребує додаткового джерела вітаміну Ст. Витривалість яванських кішок стане плюсом для тривалих активних ігор з господарем. З таким вихованцем ви навряд чи занудьгуєте.
Шовкові
 • Орієнтальна кішка. Тендітна статура представників даної гіпоалергенних породи кішок легко впізнається. Витягнуте тіло завершує довгий тонкий хвіст. Подивившись на витягнуті лапи, нескладно помітити, що передні кінцівки довші задніх. Загострена форма голови чітко повторює симетричний трикутник. Забарвлення у орієнтальних кішок дуже різноманітний. А ось колір очей завжди зелений. Виняток становлять вихованці білої забарвлення. Представники цієї породи завжди готові до активного проведення часу з господарем. При цьому мають яскраво виражену особливість – образливість. Людині доведеться враховувати цей момент і вибудовувати свої особливі стосунки з вихованцем.
Витягнуте тіло
 • Девон-рекс. Зовнішній вигляд таких кішечок дуже нагадує чи то інопланетянина, то ельфа. Колір очей цієї породи стильно поєднується з забарвленням шерсті. Тварина доброзичливо ставиться не тільки до свого господаря, але і до будь-якій людині. Поведінка девон-рекс найчастіше занадто нав'язливо. Він не може тривалий час знаходиться в самоті і дуже потребує ласки. Одних погладжувань йому недостатньо. Девон-рекси намагаються примоститися ближче до обличчя господаря. Комфортно почуваються в зоні шиї та декольте. Така порода не раз здивує господаря своєю розумовою активністю. При бажанні їх можна навчити деяким командам.
Малюки
 • Корніш-рекс. Відмінною особливістю даної гіпоалергенних породи кішок є короткий каракулевий підшерстя. Хвиляста шерсть завжди викликає інтерес у навколишніх і бажання доторкнутися. Погладжування такого вихованця доставляє приємні тактильні відчуття. Корніш-рекс не пристосований до вулиці і заводиться тільки в якості домашнього улюбленця. Добрі і ласкаві тварини не вимагають особливої уваги і невибагливі в харчуванні. Особливу будову лап робить кігтики дуже довгими, тому вони потребують частої стрижки.
Вухань
 • Донський сфінкс. Серед представників даної гіпоалергенних породи кішок зустрічаються як повністю оголені коти і кішки, так і володарі короткого волосяного покриву. Сфінкси цілодобово готові висловлювати свою вдячність господареві. Вони усіляко провокують на взаємну ласку і любов. Такий вихованець буде завжди в полі вашого зору. З задоволенням прийме участь в активній грі, так і в спокійне проведення часу на дивані. На дотик тіло сфінкса дуже тепле. Підвищена пітливість котів з характерними виділеннями вимагає своєчасних гігієнічних процедур.
Сфінкси
 • Канадський сфінкс. Ще один різновид оголених кішок. Наростання невеликого гармата має дуже короткочасний характер. Зоровий контакт з таким вихованцем нікого не залишить байдужим. Канадським сфинксам притаманні добрі і миролюбні відносини. Відмінна пам'ять дозволяє легко привчити їх до певного порядку і розкладом. Забарвлення дуже різноманітні. Це може бути блакитний, шоколадний, темний або світлий відтінок. Широко розкриті вушка дуже швидко заповнюються брудом і вимагають своєчасного догляду.
Канадець

Купуючи гіпоалергенну породу кішок не варто нехтувати правильним доглядом за вихованців та своєчасної прибиранням житлового приміщення. Підвищена гігієна допоможе мінімізувати зовнішній вплив різних алергенів. Також серед алергетиків існує думка, що коти зі світлим забарвленням надають менше роздратування, ніж з темними тонами.

Відео: ТОП-10 гіпоалергенних породи кішок