Не люблю, ненавиджу свекруха, живемо разом: що робити — поради психолога, ставлення Ісламу. Як налагодити стосунки зі свекрухою?

Як подолати ненависть до свекрухи?

Відносини між свекрухою та невісткою часто складаються не дуже добре. Особливо це відбувається в тому випадку, якщо жінки відчувають себе конкурентками. У цій статті ми розповімо, як налагодити стосунки зі свекрухою.

Чому свекруха не любить невістку?

Спочатку багато жінок відзначають, що відчувають неприязнь від свекрухи з самого початку. Це дійсно цілком можливо і відбувається з різних причин:

 • Свекруха вважає на невістку своєю суперницею
 • Свекруха очікує, що з приходом невістки, син почне приділяти їй значно менше часу

Саме ці причини призводять до того, що свекрухи погано ставляться до своїм невісткам, і на рівному місці придумують, за що їх варто не любити. Досить часто також придумують, що невістка нечупара, не господарська, не хоче готувати, і погано стежить за дітьми. Багато психологів відзначають, що налагодження відносин між свекрухою та невісткою — робота для двох.

Свекруха ненавидить невістку

Ненавиджу свекруха: поради психолога

У більшості випадків можна почути, що невістка ненавидить свою свекруху. Це пов'язано з тим, що літня жінка постійно лізе в стосунки молодої сім'ї. Насправді дійсно таке досить часто буває. Це пов'язано з тим, що, на думку свекрухи, вона має право на те, щоб дивитися, як влаштувався її син з новою жінкою.

Особливості відносин:

 • Дійсно, адже вона віддала своїй дитині 30 років, і тепер не хоче віддавати сина в руки кому. Ваше завдання — довести, що ви найкраща, і не збираєтеся з нею конкурувати. Ось для цього намагайтеся частіше говорити компліменти. Навіть якщо це не так. Однак не треба робити це з лукавим виглядом, щоб було помітно, що ви жульничаете і говорите неправду. Лестощі — не найкращий варіант.
 • Намагайтеся, щоб це виглядало природно. Відзначте, що вам подобається нова зачіска, або приготований кави. Також на всіх сімейних святах, на яких присутні, постійно хваліть свекруха і говорите, що у неї найсмачніші страви. Ні в якому разі не можна обговорювати зі свекрухою її сина, і згущувати фарби. Тобто будь-яке негативне слово в сторону і сина, говорить про те, що вона погана мати.
 • Намагайтеся тільки з позитивного боку висвітлювати свого чоловіка, і розповідати свекрухи, роблячи компліменти, що вона виховала хорошого сина. Будь-якій жінці буде приємно це чути.
 • Постарайтеся враховувати всі побажання свекрухи. Дійсно думку дорослих людей можуть відрізнятися від вашого ставлення до всього що відбувається, їх життя в цілому. Але все ж варто намагатися знайти спільну мову.
Війна між жінками

Ненавиджу свекруха, живемо разом: що робити?

Зовсім погано, якщо ви живете зі свекрухою в одному будинку. Найчастіше в такому випадку виникають проблеми, нестикування, а також розбіжності між свекрухою та невісткою. Адже дружина, працюючи по 6 днів на тиждень, на вихідних може захотіти відпочити, подивитися декілька серій улюбленого серіалу. Однак, якщо в будинку свекруха, вона може вважати, що її невістка ледащо, не господиня.

Ненавиджу свекруха — як обхитрити:

 • Відповідно дуже часто в таких випадках жінці, втомлюючись на роботі, на вихідних доводиться займатися домашнім господарством, натирати до блиску і прати речі. Звичайно, це не всім може сподобатися, але тут нічого не поробиш. Якщо ви хочете налагодити стосунки зі свекрухою, постарайтеся, щоб у домі справді було чисто і затишно. Якщо живете зі своїм чоловіком без свекрухи, можете дозволити собі трохи полінуватися, але разом з мамою чоловіка цього зробити не вийде.
 • Якщо все ж хочете відпочити, придумайте якесь важлива подія, і просто підіть з дому. Тобто відпочивати тепер доведеться зі своїми подругами, або в спорт-барі, спостерігаючи за подіями в спортивному світі. Можете просто сходити в кіно. Це стане відмінним дозвіллям, при цьому свекруха не вважатиме, що ви нечупара, або ледащо.
 • Тільки не поспішайте говорити жінці, що пішли в кіно. Придумайте що-небудь, скажіть, що відвідуєте свою маму, чи займаєтеся якимось важливим громадським справою на роботі. Тобто жінка повинна вважати, що ви дійсно чимось дуже сильно зайняті, і тому не можете проводити час вдома і здійснювати прибирання, а також готування.
Погані відносини

Не люблю свекруха — що робити?

Ненавиджу свекруха — поради:

 • Звичайно, краще всього здійснювати всі справи по мірі їх виникнення. Тобто, якщо у вас зібралася кошик з пранням, не відкладайте це до кращих часів. Найкраще випрати ці речі, поки їх не так багато.
 • Намагайтеся раз на тиждень збирати речі і питати у чоловіка, а також свекрухи, що потрібно прати. Таким чином, ви заощадите пральний порошок, і будете виглядати в очах свекрухи набагато краще. Постійно намагайтеся дивитися відеоролики і готувати щось нове, смачне.
 • Основне завдання — щоб ваш чоловік вас похвалив. Але тільки після цього варто сказати, що, наприклад, Вероніка Іванівна готує цю страву набагато краще. Або зазначити, що з її голубцями нічого не зрівняється. Дійсно, в такому випадку свекруха побачить, що чоловік задоволений вашим стравою, воно досить смачне, але ви ні в якому разі не намагаєтеся конкурувати з нею.
 • Тобто ви спочатку стверджуєте її перевага, і те, що вона готує набагато краще вас. Це ні в якому разі не є правдою, однак дозволить налагодити стосунки зі свекрухою. Вона повинна бути впевнена, що з нею ніхто не конкурує, і не намагається зрушити на друге місце.
Скандал з чоловіком

Ненавиджу свекруха: точка зору Ісламу

Іслам по відношенню до жінок досить категоричний, в тому числі і до родичів чоловіка. В цій релігії жінка дійсно повинна бути тихою, спокійною, і коритися всім бажанням чоловіка, а також його родичів.

Ненавиджу свекруха — особливості відносин:

 • Відповідно дружина не має права не слухатися свекруха або свекра. Як тільки жінка виходить заміж, за ісламським традиціям свекор і свекруха замінюють їй рідних батьків, і ставитися до них вона повинна точно так само, як до своїх рідних.
 • Їх необхідно поважати і піклуватися. Звичайно, всьому є своя міра, тому ніхто не вимагає всі 24 години на добу проводити зі своєю свекрухою і догоджати їй. Адже у жінки в родині дуже багато обов'язків, які стосуються її чоловіка, а також дітей.
 • Фактично жінка повинна намагатися добре спілкуватися зі свекрухою. Однак дуже часто трапляється, що свекруха сама не хоче ніякого близького спілкування, і вважає вибір неправильним. Нерідко свекруха хоче більшої кількості турботи, щоб їй прислужували.
 • Однак Іслам точно встановлює правила, тому ніхто не вимагає від невістки прислужувати свекру і свекрухи. Так дійсно, жінка повинна приділяти їм увагу, і якщо вони потребують допомоги, допомагати їм. Однак виконувати всі забаганки вона не зобов'язана.
Хороші відносини

Ненавиджу свекруха й чоловіка, за його підтримку

Набагато сумніше виглядає ситуація в тому випадку, якщо чоловік знаходиться на стороні своєї матері, і вона налаштовує його проти невістки.

Поради:

 • У такому випадку вам бажано поговорити зі свекрухою віч-на-віч і з'ясувати причину її нелюбові. Постарайтеся поговорити, пояснити свекрухи, що ви не прагнете зайняти її місце і не є для неї конкуренткою. Навіть якщо ви чуєте в свою сторону якісь докори, і неприємні слова, намагайтеся не реагувати, а максимально спокійно ставитися до всього що відбувається.
 • Бажано, звичайно, закривати очі і придушувати в собі агресію. Можливо хороше ставлення до свекрухи виправить її ставлення до вас, і ви знайдете спільну мову. Однак якщо ситуація триває досить довго, то часто жінка не витримує і просто вибухає. В такому випадку неминуче розлучення.
 • Багато невістки, намагаються налаштувати проти свекрухи свого чоловіка. Однак врахуйте, що в більшості випадків вас чекає провал. Це пов'язано з тим, що мати в чоловіка одна, а дружину можна поміняти. Саме за таким принципом живе більшість чоловіків.
 • Дійсно, як би він не любив він свою дружину, матір ніколи не зрадить. Відповідно, ніхто не буде довго витримувати ваші сварки зі свекрухою. Тому, якщо ви хочете і налаштовані довго прожити зі своїм чоловіком, вам доведеться вибудовувати стосунки з його батьками. Якою б жахливою, та іншою, не була свекруха, вам все одно доведеться з нею помиритися, і сховати свою ненависть.
 • У більшості випадків, під час сварки зі свекрухою чоловік приймає нейтралітет. І це один із сприятливих варіантів, тому що деякі чоловіки дійсно стають на бік своєї матері. Практично ніхто з чоловіків не займає бік дружини. Врахуйте це, і не думайте, що ви особлива. Постарайтеся знайти спільну мову, і налагодити стосунки.
Погані відносини

Ненавиджу свекруха: причини конфліктів

Багатьох жінок обурює, що свекрухи зовсім не так ставляться до ведення домашнього господарства і побуту, як сучасна молодь. Це дійсно так, тому що раніше часи були інші, коли не було великої кількості ресторанів швидкої кухні, доставки їжі додому, а також побутових приладів, які допомагають у прибиранні, готуванні.

Причини:

 • Відповідно у той час жінки звикли більше працювати, і багато часу приділяти домашньому господарству. Саме тому інший ритм життя сучасного покоління, дійсно може дратувати і засмучувати свекруха. Це пов'язано не лише з конкретно невісткою, а взагалі з усім поколінням в цілому. Тому що дівчата у віці 20-30 років звикли до того, що є пральні машини, кухонні комбайни, а також духовки, хлібопічки, і мікрохвильовки.
 • Відповідно зараз приготувати дуже смачну вечерю набагато простіше, ніж тоді. Тому свекрухи дивуються, чому ж жінка вважає за краще не готувати, а годувати її сина напівфабрикатами, або замовленої з ресторану їжею.
 • Однак раніше умови праці були трохи іншими, ніж зараз. У більшості випадків всі працювали на державних підприємствах, де розуміли молодих батьків, роблячи різноманітні поблажки. Раніше жінка могла дійсно частіше ходити на лікарняний, тому що за нею стояли юристи і профспілка.
 • Зараз державних компаній залишилося зовсім невелика кількість. Тому багато жінок працюють на приватних підприємствах, які цінують працездатність, наполегливість, дисциплінованість. Відповідно ніхто не сприймає раннього відходу з роботи, запізнення, або ж частих лікарняних.
 • Необхідно свекрухи пояснити, що для утримання сім'ї вам необхідно працювати, причому з ранку до вечора. Саме тому ви не можете, із-за того, що дуже сильно втомлюєтеся, постійно балувати свого чоловіка домашніми обідами.
Хороші відносини

Ненавиджу свекруха: як позбутися від ненависті?

Ще близько 30 років тому свекрухи, а також матері гладили і прали білизну. Зараз же все по-іншому. Навіть речі для новонароджених малюків зараз ніхто не кип'ятить і не гладить при високій температурі.

Поради:

 • Це пов'язано з тим, що з'явилися сучасні пральні машини, які містять іони срібла і дезінфікують одяг. Також існують спеціальні режими для прання білизни новонароджених. Саме тому відпала необхідність в кип'ятінні, замочуванні, і відбілюванні речей. Навіть сучасні сорочки, а також штани, не потребують наглаживании стрілок.
 • Якщо дійсно виникає така необхідність, то придбайте речі, які виготовлені з немнущейся тканини. Зараз дійсно величезна кількість таких речей, і всі вони придатні для використання в офісі. Це суттєво полегшить ваші домашні турботи, і відпаде необхідність у постійному загладжуванні стрілок. Не зайвим буде придбати і сушильну машину, так як речі в ній досить швидко висушуються, і що найголовніше, не мнуться.
 • Тому погладити одяг буде набагато простіше. Щоб не засмучувати свекруха, спробуйте долучити її до благ цивілізації, і покажіть, що необов'язково займатися веденням господарства старомодними способами. Сучасні прилади, апарати полегшують домашні справи. Якщо дійсно свекрухи не подобається, що ви мало готуєте своєму синові, і він погано харчується, то виберіть собі кілька днів на місяць, в які ви будете заготовляти на кілька днів вперед.
 • Що мається на увазі? Придбайте м'ясо, приготуйте з нього фарш, а потім котлети, і заморозьте їх. Таким чином, у вас будуть готові напівфабрикати, які ви зможете дуже швидко приготувати. Для проведення такої підготовки доведеться витратити певний час, але таким чином вся їжа буде домашній і дуже смачною.
Скандал з чоловіком

Якщо невістка буде всіляко намагатися налагодити стосунки, а свекруха вважати її своїм ворогом, налагодити стосунки навряд чи вийде. Тому, основне завдання пояснити свекрухи, що ви не збираєтеся з нею конкурувати і не хочете нічого ділити. Тому що син належить вам обом і буде приділяти час як свекрухи, так і невістці.

ВІДЕО: Ненавиджу свекруха