Що треба знати, перш ніж відновлювати відносини з колишнім? Чи варто відновлювати відносини з колишнім: чи є шанс, як не треба робити?

Відновлення відносин з колишнім — часта тема, яка хвилює багатьох дівчат. Так от, варто це робити?

Буває так що через деякий час після розставання з коханою людиною по тим чи іншим причинам доля зіштовхує вас разом, і пробігає іскра знову. Або, можливо, саме після розставання ви зрозуміли ціну вашому партнерові і свої справжні почуття до нього, і тепер неодмінно хочете їх відновити. Або минув час, і ви зрозуміли, що по-справжньому любите і причина розставання зовсім не так важлива.

Що треба знати, перш ніж відновлювати відносини з колишнім?

Важливо розуміти, що знову «у вир з головою» впадати не варто. Візьміть тайм-аут і зважте всі за і проти. Ми постараємося розповісти про те, на що треба звернути увагу, перш ніж відновлювати відносини з колишнім.

На те, якими можуть бути ваші стосунки після розриву найсильніший ефект можуть надати два фактори – стиль вашого останнього розмови і час, який минув з моменту розставання.

Відновлення

Стиль розставання

Якщо причин для розлуки незліченна безліч, то стилів розставання всього два – по-дружньому або по-поганому.

 • Як хороші (або не дуже) друзі найчастіше розлучаються люди зрілі емоційно, люди або ті, які обопільно вирішили, що розлучення – найкращий варіант для них. Після такого розлучення вам не буде складно відновлювати відносини з колишнім – тягар образ на вас тиснути не буде.
 • При розставанні по другому варіанту ми часто ображаємо один одного, намагаючись зробити як можна більш боляче партнеру. Крім того, в це бурхливе розставання в тій чи іншій мірі виявляються втягнутими наші друзі та сім'ї, які теж можуть затаїти образу на вас за свого близької людини.

Час

 • Час – ключовий фактор, що впливає на ваше майбутнє. Якими б сильними не були образи – часом має чарівну властивість дозволяти нам не лише забути, але і переглянути ситуацію і свою роль у ній. Ми дорослішаємо, набираємося досвіду і в результаті те, що здавалося нам жахливою бідою навіть рік чи два тому, сьогодні може здаватися найдосконалішим дрібницею.
 • Психологи рекомендують відразу після розриву дати собі час відпочити і подумати, перш ніж відновлювати відносини з колишнім знову. Завдяки цьому ви зможете зрозуміти, чи правильно ви робите і якими саме ви хочете бачити ваші майбутні відносини з партнером.

Який стиль ваших відносин зараз?

Чим гірше ваші відносини на даний момент, тим складніше вам буде відродити колишню любов.

 • Дружба. Дружба – це найкращий розвиток подій після розставання, який дається далеко не кожному. З одного боку, це ідеальний варіант, якщо ви плануєте надалі спробувати склеїти розбите блюдце». З іншого боку, якщо ви станете «своїм пацаном», то вирулити ситуацію в колишнє русло буде дуже складно, так як колишньої пристрасті у стосунках чекати вже не доводиться – як з його боку, так і з вашою. Якщо ви дружите, але хочете відновити стосунки з колишнім, намагайтеся не бути«, як чіп». Залишайте за собою якусь ауру секретності.
 • Дружба, як і приятельські відносини не найкращий варіант, якщо ви вирішите йти далі і будувати нові відносини. Ваш новий коханий може не зрозуміти дружбу з «екс».
З колишнім
 • Добрі приятелі. Час від часу телефонувати, дізнаючись, як справи у партнера – це прекрасний варіант розвитку подій. Спілкування час від часу і можливість попросити допомогу в потрібний момент без всяких ілюзій і образ. Важливо розуміти, що під приятелем може успішно маскуватися все ще любить вас людина. У спілкуванні з колишнім партнером пам'ятайте, що бути приятелями не означає ділитися всіма подробицями нових відносин, які у вас, можливо, зав'язалися. Досить давати йому зрозуміти, що у вас все добре.
 • Спілкування з примусу. Якщо ви колеги по роботі, обертаєтеся в одному колі, у вас спільний бізнес або навіть діти – вам рано чи пізно доведеться налагодити відносини, навіть якщо вони не будуть мати нічого спільного з колишніми. У цьому випадку ви можете ненав'язливо проявити себе – показати, яка ви уважна мама, успішна і розумна жінка і тому подібне. Не варто розповідати всім і кожному про те, як погано ви розлучилися або говорити дітям про те, що тато поганий або як-то вас образив – цим ви закриваєте собі дорогу назад. Навіть якщо ваш колишній скаржиться на відносини з вами всім підряд – це не привід принижувати себе до його рівня.
 • Просто секс. Буває і так, що жити разом ви не можете, а от кохатися – дуже навіть. Найчастіше один з партнерів використовує цю ситуацію в спробі повернути минуле. Згадайте, хто першим почав і запропонував це? Можливо, і ваш партнер мріє про відновлення відносин? У цьому випадку прив'язка між партнерами не слабшає навіть з часом.
 • Відсутність спілкування взагалі. Це не погано і не добре для відновлення відносин з колишнім. Це може означати і те, що образи сильні і те, що у вас обох був час подумати, переосмислити і, нарешті, скучити один за одним і зрозуміти, як ви важливі один для одного. Або навпаки – побудувати нові відносини, не заважаючи один одному жити. У цьому випадку, звичайно, повернення до раніше неможливий. Щоб зрозуміти, як йдуть справи на «тій стороні» можете акуратно розпитати спільних знайомих.
Відсутність спілкування
 • Війна. Якщо ви розійшлися ворогами і досі ведете війну проти колишнього на всіх полях – у вас нульові шанси знову відновити стосунки. Хоч народне прислів'я і стверджує, що від любові до ненависті рукою подати, як і навпаки, виснажені війною і постійними спробами принизити один одного партнери навряд чи зможуть знайти в собі сили змиритися.

Чи варто відновлювати відносини з колишнім: чи є шанс?

Перш ніж вступати на стежку відновлення відносин з колишнім вам необхідно ретельно проаналізувати поведінку колишнього коханого по відношенню до вас. Якщо він проявляє знаки уваги, піклується про вас, щирий у своєму інтересі до вашого життя і не уникає спілкування з вами – у вас є шанс на успіх. В іншому випадку вам краще постаратися забути його і побудувати нові здорові відносини з іншою людиною.

До речі, статистика говорить про те, що всього десять відсотків розпалися пар з'єднуються знову і щасливо живуть разом. Перед тим, як приступати до бойових дій, вам варто провести аналіз ситуації, щоб точно зрозуміти, чи потрібно вам це.

Чи є шанс

Аналізувати необхідно наступні пункти:

 • Ваші і його звички або риси характеру, які були каменем спотикання і які не помінялися.
 • А чи є любов? Вам треба чітко розуміти, чи потрібен він вам, а ви йому.
 • Вмієте ви і він прощати? Якщо ви не зможете простити йому його провини, а він вам – ваші – про щастя і мови бути не може.
 • Чи готові ви зіткнутися з старими проблемами? Вам треба усвідомити, що змінити людину кардинально просто неможливо і ви зможете бути щасливі тільки, якщо у вас вистачить сил прийняти його таким, який він є.

Що робити? Якщо ви вирішили приступити до відновлення відносин з колишнім, ретельно вивчивши ситуацію, в яку потрапили, то у нас є невеличкий план для вас.

 • Тримайте себе в руках. Навіть якщо вам дуже погано, не дозволяйте вашим переживанням вихлюпуватися на інших або проявлятися у вашому оточенні. Свої сльози і печалі залиште мамі, найнадійнішою подрузі або, на худий кінець, подушці. На людях смійтеся, радійте життю і від душі розважайтеся. Оточуючі, і особливо ваш колишній повинні розуміти і бачити, що у вас все чудово і ви щасливі. Звичайно, перегравати не варто – істерично смеющаяся з заплаканими очима дівчина виглядає лякливо.
 • Назад, у минуле. Пам'ятаєте, який пустотливий, успішною, веселою і красивою ви були, коли познайомилися з ним? Які грали бісики в ваших очах? Як кажуть, порятунок потопаючого... Візьміться за себе не на жарт і відродити з попелу ту прекрасну щасливу дівчину. Нехай дивлячись на вас він захоче долучитися і бути поруч з цим щастям. Життя нав'язує нам величезну кількість рутини, стираючи при цьому наші мрії, бажання і наше щастя. Прекрасний образ, що породив колись любов меркне.
 • Будьте милою і уважною. Це простіше зробити, якщо після розставання вам вдалося зберегти хоча б відносно непогані відносини. Постарайтеся розвивати те, що у вас залишилося, щоб відновити стосунки з колишнім. Якщо ви разом працюєте – пригостіть його під час перерви чимось смачним. Можна разом ходити в кіно, кафе чи на що цікавлять вас обох заходи. Напевно, за час, проведений разом-ви знаєте, де його «слабкість». Використовуйте свої знання, щоб відновити стосунки з колишнім.
 • Нагадування. Дуже ефективні нагадування про приємні миттєвості з минулого – знайомство, перші поцілунки, спільні поїздки і халепи, в які ви разом потрапляли і з яких з гідністю вибиралися завдяки злагодженості вашої команди – все це треба час від часу нагадувати йому.
Згадайте приємне
 • Цікавтеся їм. Ненав'язливий інтерес до його життя – роботу, можливої навчанні або інших справах буде йому приємний. Пам'ятайте, що давати поради можна тільки якщо він запитає вас.
 • Виправлення. Навіть якщо причиною розриву було не тільки ваша поведінка або ваші помилки – виправляйтесь. Починаючи зі своїх помилок і демонструючи йому своє розвиток, ви зможете і направити його на цей шлях, а також зацікавити його ідеєю відновлення відносин.

Відновлювати відносини з колишнім: як не треба робити?

Існують моделі поведінки, яких варто уникати в разі, якщо ви вирішили повернути колишнє щастя. Про них ми поговоримо нижче.

 • Колишня-психичка. Якщо ви думаєте, що, ігноруючи його присутність, всіляко його поддевом і грубя ви зможете зачепити його і змусити повернутися – залиште цю ідею. Подібним поведінкою і ви відштовхнете його від себе, і себе принизите. Також необхідно контролювати свою ревнощі. Якщо у вашого партнера вже з'явився хтось, не варто обговорювати і критикувати її – це шлях в нікуди. Якщо він до цих пір один, тим більше не варто йому про це всіляко нагадувати і жаліти. Станьте втіленням привабливості і люб'язності, щоб відновити стосунки з колишнім.
 • Слізлива Джульета. Часто намагаючись повернути колишнього, жінка намагається натиснути на його почуття жалості. Постійно розповідаючи йому і оточенню про те, як вам погано, боляче, самотньо і сумно ви станете тягарем не тільки для нього, але і для ваших друзів. Ще один варіант цієї моделі – постійні звинувачення в його бік. Звичайно, чоловік, що володіє часткою позитивних якостей буде завжди приходити вам на допомогу. Але не полюбить знову. А жалість адже нам не потрібна, правильно?
Як не потрібно робити?
 • Активістка. Не треба рватися на допомогу постійно і постійно надзвонювати, це не допоможе відновлювати відносини з колишнім. Ну і що, що він один і не може собі приготувати, погладити або прибрати? Ви хіба його мама або домробітниця? Також недоречні постійні надзвонюючи і спроби контролювати по телефону. Обмежте ваше присутність у його житті рамками розумного, поки він сам не захоче більшого. А коли захоче – не біжіть йому на допомогу за першим покликом – у вас теж є життя і справи.
 • Божий одуванчик. Не треба прикидатися білою і пухнастою, якщо на душі сльози. Висловіть йому все, що у вас наболіло, напишіть це на папері і спаліть, пробачите подрузі – тримаючи все в собі і накопичуючи ви в результаті взорветесь і під пухом проявляться не найкращі риси. Краще говорити все і відразу.

Відео: чи Варто відновлювати відносини з колишнім?