Кіт або кішка чхає: причина, що робити, як запобігти чхання у кішок?

Ось тільки ваша кішка радісно стрибав і активно їла, як раптом почала чхати. Що ж сталося?

Коли кішка чхає, особливо, якщо це стає постійним явищем, у дбайливого господаря виникає природне запитання: що сталося? Захворіла? Або у будинку є якийсь алерген, на який вона так реагує? Як показує практика, можливо кілька причин.

Причини, по яким кішка чхає

 1. Спровокувати чхання може розпилювання в закритому приміщенні парфумерних або побутових аерозолів, які можуть виступати подразником і навіть алергеном для кішки. Таку реакцію можуть викликати:
 • Парфумерна продукція
 • Тютюновий дим
 • Засоби для прибирання
 • Спреї від комах
 • Освіжувачі повітря
 • Запалені свічки
 • Квітковий пилок
 • Поява цвілі в приміщенні
Чих
 1. В організм тварини потрапила інфекція. Щоб зрозуміти, яка саме – вірусна або бактеріальна, грибкова або респіраторна — фахівцю необхідно провести лабораторне дослідження мазка, взятого з носової або ротової порожнини кішки. До речі, попередити багато інфекційні захворювання допоможуть профілактичні щеплення.

Розглянемо різновиди інфекцій, з-за яких кішка чхає, більш докладно:

 • Вірусна інфекція, що викликає котячий герпес, що передається від інших тварин, і часто кішка найбільш піддана зараженню під час сильного стресу. На щастя, подібний вірус не є небезпечним для людини.
 • Дуже заразний кальцивироз часто викликає поява виразок у пащі, сльозовиділення. Він здатний піднімати і область дихальних шляхів, а в особливо важких випадках навіть закінчитися пневмонією.
 • Інфекційний перитоніт кішок викликається збудниками, схожими з кишковими. Це дуже важкий котячий недуга, що часто призводить до летального результату.
 • Вірус, який викликає імунодефіцит у котячих.
 • Вірус, що провокує лейкоз котів.
 • Впливає на очі хламідіоз і т. д.

Але і це не все. Кішка цілком може заразитися кількома інфекціями одночасно, і тоді без антибіотиків не обійтися.

Причина
 1. Кішка може елементарно застудитися, якщо перебуває в приміщенні з підвищеною вологістю. У такому разі до чиханию, як правило, додається кашель і нежить, можливо сльозотеча і підвищена температура.
 2. Поява поліпів в носових проходах. Тоді чути сопіння і видно безбарвні виділення.
 3. Можливо астматичні захворювання, яке супроводжується також і хрипким кашлем диханням.
 4. Онкологічні захворювання носа. В такому разі є втрата нюху, сльозотеча, а в крапельках, вылетаемых при чханні, можлива домішка крові.
 5. Наявність глистів, здатних вражати дихальну систему. Супутніми ознаками є втрата ваги, нудота, діарея або запор.
 6. Зрідка кішка може чхати після вакцинації.
 7. Попадання в носові проходи стороннього предмета, вовни, волосся і т. д.
 8. Чхання може викликати також воспалившийся зубний корінь.
 9. Причиною може стати звичайний наповнювач для котячого туалету.
Чхне

Чхання може супроводжуватися й іншими симптомами. Якщо ви помітили, що поряд з чханням у кішки почалися набряки або тіло покривається виразками, тварина апатично, втратила апетит і схудло, збільшилися лімфовузли та інші незвичні тривожні ознаки – значить, чхання викликано серйозним захворюванням, що є приводом для швидкого звернення до ветлікаря.

Кішка чхає: що робити?

Помітивши, що кішка чхає, поспостерігайте за нею кілька днів. Припинене або одиничне чхання говорить про випадковість цього явища. Але якщо чхання не припиняється, і до того ж з'являються інші ознаки, що свідчать про те, що щось негаразд – скоріше обстежте тварина в клініці, оскільки все перераховане може бути симптомами захворювання починається.

Ветеринар визначить причину, по якій кішка чхає. Якщо воно викликане вживанням побутових препаратів або парфумерії – достатньо ізолювати кішку від попадання в зону їх дії або, скажімо, звернути увагу на склад повітря в квартирі, можливо, він занадто сухий для тваринного і його слід зволожити. Або ж просто змінити наповнювач для котячого лотка. Якщо ж є захворювання – лікар визначить курс лікування лікарськими препаратами.

До лікаря

Відвідавши лікаря, ви отримаєте докладні рекомендації для лікування тварини в домашніх умовах. Це застосування різних лікарських засобів при алергії, вірусних і бактеріальних інфекціях, процедури з промивання носа, застосування інгаляторів і т. д.

ВАЖЛИВО: Лікування складних захворювань у кішок, які потребують оперативного втручання, проводиться тільки в клініці.

Що робити, щоб кішка не чхала?

Щоб кішка не чхала треба:

 • Виключити або звести до мінімуму всі можливі алергени для кішки.
 • Щоб не допускати простудних захворювань, кішку не варто відправляти на вулицю в дощ, сніг або при сильному вітрі.
 • Місце тварини не повинно бути в зоні можливих протягів. А якщо температура в приміщенні низька, можна обгорнути тварина теплою ковдрою або «подарувати» йому свій теплий светр.
 • Не допускайте контакту з сусідськими котами, щоб уникнути можливих інфекцій.
 • Тримайте квартиру в чистоті, особливо якщо ваш улюбленець страждає астмою. Не паліть у приміщенні.
 • Обов'язково робіть тварині всі планові профілактичні щеплення, періодично давайте глистогінні засоби.
Профілактика котячого чхання

Регулярно, не рідше одного разу на рік, відвідуйте ветеринарного лікаря, навіть, якщо кішка не чхає і виглядає цілком здоровою.

Відео: Котяча застуда