Чи можуть при вагітності йти місячні і як відрізнити їх від звичайних? Коли при вагітності йдуть місячні?

У даній статті ми обговоримо, чи є місячні при вагітності і чи це нормально.

Багато дівчат вважають, що місячні цілком можуть йти під час вагітності. Адже часто зустрічаються історії, коли раптом болить живіт, дівчина йде на прийом і виявляється, що вона вже кілька місяців носить дитину. Але чи бувають місячні під час вагітності і чи можна якось відрізнити від звичайних? Давайте дізнаємося.

Можуть йти місячні при вагітності?

Місячні при вагітності

Взагалі, таке явище є більше винятком, ніж нормальним станом. Як стверджують лікарі, якщо діагностовано вагітність, то ніяких кров'янистих виділень з піхви бути не повинно. Вони сигналізують про якісь процеси, які можуть призвести до викидня, але до місячних ніякого відношення не мають.

Так що, якщо жінка хоче зберегти малюка і ретельно стежить за здоров'ям, то вона просто зобов'язана відвідати гінеколога і проконсультуватися з ним. На самому ранньому терміні самостійно відрізнити місячні від кровотечі дуже складно. Особливо складно тим, у кого місячні йдуть нерегулярно, бідно або навпаки рясно і з різною кількістю днів.

Якщо дівчина має стандартний цикл 28 днів, то овуляція наступає, як правило, на 13-15 день, але розраховувати на це теж неправильно, тому що овуляція може бути трохи зсунута з причини різних факторів, наприклад, стресу, хвороби, прийому ліків і так далі.

Всі ці фактори можуть призвести до того, що овуляція настане раніше чи пізніше, а тому місячні і кровотеча можуть виявитися схожими.

Чому з'являються місячні на ранніх термінах?

Чому йдуть місячні при вагітності?

У поодиноких випадках місячні дійсно можуть йти на початкових термінах вагітності і при цьому для дитини вони нічим не загрожують. Але в основному вони представляють небезпеку і зараз ми розповімо чому.

 • Якщо у вас пізня овуляція, то яйцеклітина не може закріпитися на матку і тоді ендометрій буде відторгатися. Так, навіть незважаючи на зачаття і початок змін до гормональної тлі, визначити настання вагітності стає складно.
 • Якщо рання овуляція, то цілком можна дочекатися місячних при цьому зачаття. Як правило, це відбувається при незахищеному сексі в останні дні менструації. Тоді, звичайно, можна прийняти тривалі виділення за місячні.
 • Вкрай високу небезпеку представляє позаматкова вагітність. Вона виходить в тому випадку, коли яйцеклітина прикріплюється до труби, а не доходить до матки. Зазвичай це обумовлено непрохідністю маткових труб. Звичайно, вона не може вмістити ембріон і коли він досягає розмірів більше труби, то відбувається розрив і звідси з'являється кровотеча. Його можна прийняти за місячні, але біль при них буде така сильна, що доведеться викликати лікаря. Більш того, при позаматкової вагітності зазвичай з'являються ознаки — болить живіт, з'являються ознаки вагітності, але на тесті одна смужка і так далі.
 • Ще у жінок буває кілька разів овуляція. Така ситуація виникає після завершення прийому оральних контрацептивів. В цей час ймовірність завагітніти особливо висока, так як функції організму приходять у нормальний стан. Місячні можуть йти навіть при зачатті, раз овуляцій кілька, але вони все одно не будуть схожими на звичайні.
 • У деяких жінок статеві органи відрізняються аномальною будовою. Приміром, якщо в матці дворога перегородка, то одночасно може розвиватися плід і йти менструація. Тоді про вагітність можна не знати довгий час.
Будова матки
 • Якщо ембріон не відразу потрапив в матку, а увійшов в ендометрій тільки на 14-21 день, то в цей час можуть піти місячні. Їх інтенсивність буде не такою сильною, як зазвичай, а також трохи відрізнятиметься колір. Але от визначити кровотеча це, знову ж таки складно.
 • Завмерла вагітність. Нерідко на початкових термінах відбувається замикання вагітності. Причиною цього може бути що завгодно, але при цьому завжди з'являються кров'янисті виділення, які можна прийняти за місячні.
 • Загроза викидня. Найчастіша причина їх усіх. Якщо йдуть виділення, що супроводжуються тягнучої і ниючим болем, то це говорить про загрозу викидня. Коли вагітність вже підтверджена, то слід негайно звернутися до лікаря.
 • Якщо плацента знаходиться низько або в центрі, то це може спровокувати кровотечу. Воно може початися без причини. Хоріон імплантується не в тому місці і це є патологією. Внаслідок цього з'являється кров, яку можна сплутати з місячними.
 • Іноді кров з'являється при відхиленнях в розвитку малюка. Організм це помічає і сам намагається виштовхнути не зовсім здоровий організм.
 • При статевому контакті або механічному пошкодженні можна пошкодити шийку матки і це часто провокує кровотечі. З'являються тягнучі болі і виділення. Вони досить сильні і нагадують по виду місячні. Якщо вагітність вже підтверджена, то варто негайно відвідати лікаря або викликати швидку допомогу.

Як відрізнити місячні при вагітності від звичайних?

Можуть йти місячні при вагітності?

Отже, самий цікавий питання щодо визначення місячних. Іноді жінка не помічає зміни в своєму організмі і може подумати, що вона втомилася, у неї стрес або щось ще.

В очікуванні місячних вони з'являються і жінка навіть не припускає, що вагітна. Інший випадок, коли вже підтверджена вагітність. Тоді треба просто переконатися, що йдуть дійсно місячні і дитині нічого не загрожує.

Як правило, про вагітність можна судити навіть при слабкій другої смужки на тесті. Є й інші способи визначити настання цього чудового періоду — здати кров на ХГЛ, вимірювати базальну температуру, так і просто зробити УЗД.

Якщо говорити про ознаки, то тягнеться біль у животі і попереку, швидка стомлюваність, нудота і так далі, можуть підказати вам про стан організму.

Іноді жінки вважають, що зміна тіла і погіршення стану відбувається через місячних. Так, так буває і перед настанням дня Х цілком можна відчувати себе вагітною.

Точно сказати про настання вагітності можна за такими ознаками:

 • Місячні йдуть не як завжди, а бідно або навпаки рясно. Тобто, якщо вони йдуть завжди інакше, а тут стали незвичайними, то варто задуматися.
 • Якщо місячні завжди приходять в одну дату, а тут раптом вони прийшли пізніше або раніше, то це може вказувати на зачаття.
 • Найголовніше, не панікуйте і не ставте самі собі діагноз. Якщо вагітність все ж має місце, то ви повинні відразу засвоїти, що місячні у вас не може бути точно і треба звернутися до лікаря, щоб розібратися в причинах.
 • Якщо у вас напередодні був бурхливий статевий акт, то, можливо він вплинув на шийку матки. Тоді, звичайно, нічого дивного у виділеннях немає. А от якщо ви ведете спокійний спосіб життя, то краще зробити УЗД і перевірити, чи все добре.

Сучасна медицина розвинена і технології дозволяють зберігати вагітність практично завжди. Так що якщо ви помітили, що з вами щось не так, то краще зайвий раз зверніться до лікаря і проконсультуйтесь з ним.

Відео: Місячні при вагітності! Реально таке?