Порода собак пті-брабансон: виховання, характер, догляд, здоров'я, зміст. Гріффон пті-брабансон: фото дорослого собаки і цуценя, відгуки, мінуси, особливості породи

У цій статті описується характер і поведінку собак породи пті-брабансон. Також ви дізнаєтеся інші цікаві факти про цю породу.

Зміст

Пті-брабансон — це бельгійська порода собак. Саме в цій країні було вирішено вивести цих маленьких собачок.

 • Така порода має декілька назв, але частіше її називають брабантский гріффон.
 • Але така назва не відбулося від назви подорожуючого істоти. «Гріффон» — це французьке слово, яке перекладається, як «жорстка шерсть».
 • І дійсно, у собак цієї породи досить жорстка і коротка шерсть.
 • Бельгія вивела кілька видів гріффонов, але найпопулярніший — це малюк брабансон. Все про особливості породи читайте далі.

Порода собак пті-брабансон: опис, особливості породи з фото

Пті-брабансон

Стандартизація породи відбувалася кілька разів: у 1904, 1963 і 2003 роках. Згідно з вимогами останньої стандартизації, зовні така собачка повинна відповідати певним параметрам.

Характеристика породи

Параметри собаки повинні бути такими:

 • Черепна частина голови схожа на купол, кругла, широка. Шерсть на голові дуже жорстка і невеликої довжини. На мордочці немає вовни, яка прикрашає собак інших порід: бороди, вусів і брів. Покриття на морді рівне і жесткошерстное.
 • Перехідна частина від лоба до носа різко виражена. Морда невеликого розміру, якщо порівнювати з іншими частинами голови. При вигляді собаки відразу впадає в очі, кирпатий носик — чорний і великий. Ніздрі відкриті. Якщо дивитися на морду собаки в профіль, то дзеркальце носа, лобова частина і підборіддя розташовуються в одній площині.
 • Щелепи мають свою особливість будови — нижній ряд зубів виражений і заходить за верхній ряд. Різці у пащі собаки розташовані вертикально. Рот закривається щільно. Тому, якщо видно мову або зуби, від покупки такого щеняти краще відмовитися, так як це нечиста порода брабансон, а з домішкою іншої породи.
 • Частина голови в області підборіддя — велика, з вираженим рельєфом, виступає вперед. Губи обов'язково сухі і добре прилягають до зубів. Забарвлення губ — чорний. Неприпустимо нависання верхньої губи над нижньою.
 • Очі великого розміру, трохи опуклі і широко розставлені по відношенню до всіх інших частин морди. Райдужна оболонка очей — темна. Якщо собака дивиться прямо, то білки очей не видно — це характерна риса цієї породи. Повіки також темні або навіть чорні. Такого ж кольору і довгі вії у цієї собачки.
 • Вушка невеликого розміру, поставлені високо на голові, знаходяться в напівстоячому положенні. Кінці вух звисають вперед. Раніше власники такої породи собак купірували вуха, надаючи їм форму загостреного трикутника. В даний час заводчики воліють цього не робити, тому все частіше можна побачити пті-брабансона з вухами, які дала йому природа.
 • Тіло собаки з міцною мускулатурою, грудна частина глибока, а сам корпус схожий на квадрат. На спині також розвинені м'язи. Ця частина тіла пряма, коротка і з опуклою загривком. Важливо, щоб довжина від лопатки до сідничного горбка відповідала висоті в холці. У цієї породи допустимо, щоб нахил корпусу до хвоста, але він повинен бути невеликим.
 • Довжина лап середня, вони повинні бути розташовані паралельно один до одного і поставлені прямо. Самі лапи мають чорні подушечки і кігті такого ж кольору. Форма лапок овальна, невелика. Можна сказати, що лапки у пті-брабансона компактні і акуратні.
 • Хвіст довгий, але власники часто його купируют на 2/3. Поставлений високо і має саблевидную форму в природному вигляді. Кінчик хвоста направляється до спини, але важливо, щоб він не був закручений і не лежав на спині.

Якщо описувати породу в двох словах, то можна сказати наступне: велика кругла голова собаки знаходиться на міцному корпусі із хорошими м'язами. Саме порушена пропорція голови і тіла цієї породи, надає собаці кумедний вигляд. Вага собаки варіюється в межах 4 кг, а зріст може бути від 16 до 25 див.

Забарвлення характеристика вовни

Вовна довжиною не більше 2 див. Вона красиво блищить і щільно прилягає до тіла в області тулуба. На голові шерсть дуже коротка — від 0,5 до 1 див. Окрас собаки може бути в таких тонах:

Пті-брабансон
 • Чорний
Пті-брабансон
 • Оленячий
Пті-брабансон
 • Чорно-підпалий
Пті-брабансон
 • Мікс чорний з рудим

Варто знати: Щеня пті-брабансона може з'явитися на світ з темним забарвленням. Але в міру дорослішання, колір шерсті буде змінюватися. У будь-якому випадку, забарвлення шерсті повинна бути стійкою і насиченою, особливо у миксовых порід. Підпалини гарного яскравого кольору.

Плями зазвичай розташовуються на лапах — від плюсни до зап'ястного суглоба і від плюсни і до скакального суглоба. Шерсть обпаленого кольору допустима на внутрішній частині лап, на грудці, біля вух і в періанальної області. Мордочка зазвичай «в масці».

Важливо: Білясті плями на грудях говорять про домішки в породі і це неприпустимо для цього пті-брабансона.

Порода собак пті-брабансон: виховання, характер, догляд, здоров'я, утримання

Пті-брабансон

Незважаючи на милу зовнішність, характер у породи пті-брабансон незалежний і гордий. Але до господарів собака ставиться з прихильністю і ніжністю. Емоційність цього пса відрізняється різноманітністю. Все це завдяки виразності морди. Ця собачка чутлива до змін настрою господаря і тому буде вести себе також. Вона стане вашим відображенням.

Риси характеру

Собачка породи пті-брабансон — це справжній компанійський пес. Він миролюбний і по-доброму ставиться до всіх оточуючих. Особливо прив'язаний до власника, але буде добре ставитися до всіх членів сім'ї. Настирливості по відношенню прояви почуттів до людини в ньому ви не помітите, але він не любить самотність.

Цуценям, така собака вже буде намагатися догодити своєму господареві і зробить все, щоб не засмучувати людину ні своїм поведінкою, ні своїм ставленням. Безстрашність собак цієї породи допомагає їм стати добрими охоронцями, незважаючи на їх забавну зовнішність.

Собака не дуже агресивна, але при цьому і неробкая. Не втрачає почуття власної гідності. Відмінно уживається з іншими домашніми тваринами, з якими доводиться уживатися в одному приміщенні. У цьому їй допомагає хороша нервова система та адекватне реагування на навколишні обставини.

Такий малюк чудово розуміє гумор господаря і ніколи не затаїть образу на якісь розіграші. В його рисах характеру відсутній мстивість і злопам'ятність. Грайливість цього малюка зберігається протягом всього його життя. Він охоче грати з дітьми, як у віці цуценя, так і в старечому віці. Невтомність собаки і її винахідливість гідні захоплення.

Важливо пам'ятати: Собака цієї породи дуже прив'язана до сім'ї, в якій живе. Тому, при поїздках, краще брати її з собою, а не залишати в розплідниках. Знаходження у незнайомих людей може завдати песику душевну травму.

Пті-брабансон

Ключові моменти у вихованні

Навіть якщо ви не маєте досвіду в дресури собак, виховати свого пті-брабансона вам не складе великої праці. У цієї породи хороша пам'ять і чудовий розум, тому собака зможе швидко зрозуміти команду і запам'ятати її на все життя. Пес буде знати значення кожного вашого слова при зверненні до нього.

Запам'ятайте: Під час виховання собачки, не мучте змінити її характер і не проявляйте грубість, інакше пес не буде вас слухатися і не зрозуміє, що ви від нього хочете. Тільки довірчі відносини, повага і взаєморозуміння.

При заучуванні нової команди заохочуйте свою собаку. Собаківники стверджують, що інтелект цього пса відповідає розвитку 3-х річного малюка. Тому йому повинні бути зрозумілі всі команди і наслідку, що випливають з них.

Якщо ви будете виховувати брабансона самостійно, то знайте, що перед вами він не буде відображати й утверджувати свій авторитет, так як пес впевнений, що він і так знаходиться на вершині ієрархії. Вимагайте від нього тільки доброго ставлення до себе. Будь-яку агресію припиняйте відразу. Адже ця собачка хоч і грайлива, вона все-таки хижак. І якщо робити попущення при вихованні, то з цього милого звірка може зрости некерований бесенок.

Порада: У вихованні проявляйте терпимість і толерантність.

Пті-брабансон

Як правильно доглядати та утримувати собаку?

Догляд за малюком і дорослою особиною цієї породи потрібен мінімальний. Навіть самі неприємні процедури для собачки, будуть виконані без проблем, так як вона віддана і беззастережно довіряє своєму власникові. Підстригати шерсть не потрібно, так як вона і так коротка протягом усього життя пса. Просто розчісуйте її щодня за допомогою спеціальної щітки. Це допоможе прибрати пил, бруд і відмерлі волосся.

Порада: Мийте свого чотириногого друга по мірі забруднення. Використовуйте для цього спеціально призначений собачий шампунь. Взимку не купайте, щоб не застудити пса. Якщо раптом треба помити, то після процедури, просушіть шерсть феном.

Обов'язково під час догляду виконуйте наступне:

 • Прочищайте вуха і зуби собачки 1 раз в 2 тижні.
 • Укорачивайте кігті по мірі зростання спеціальними різцями, які можна купити в будь-якому зоомагазині. Це потрібно для того, щоб кігті не ламалися і не кришилися по мірі зростання.
 • Очі щодня протирайте ватним диском, змоченим в теплій кип'яченій воді.

Вигулюйте собаку 1-2 рази в день. Обов'язково надягайте поводок, щоб ваш друг не постраждав від транспорту або дій великих собак. Привчайте з маленького віку слухатися під час прогулянки і не допускайте, щоб собака підбирала з землі будь-які їстівні для неї «вкусняшки». Це загрожує отруєннями. Вимагайте точного виконання забороняють команд.

Поширені хвороби пті-брабансона:

 • Катаракта очей
 • Випадання очного яблука
 • Відшарування сітківки ока

Тому так важливо стежити за здоров'ям очей і обов'язково потрібно щодня протирати. При появі якихось проблем, терміново звертайтеся до досвідченого ветеринара. Досить часте явище у такої породи — це застуда та патології легень.

Годування собаки виконується 2-3 рази — дорослої особини, а малюкові потрібно 4-5-разове харчування. Стежте, щоб пес не переїдав, так як конституція його тіла призводить до появи ожиріння. У раціон харчування варто включати:

 • М'ясо нежирних сортів
 • Різні каші
 • Фрукти, овочі
 • Кисломолочні продукти

Порада: Якщо ви віддаєте перевагу годувати гріффона готовими кормами, тоді купуйте таку їжу хорошої якості і від перевірених виробників.

Пті-брабансон

Утримання собаки просте і така порода буде відмінно жити в міській квартирі. Вона може ходити вдома в лоток, але прогулянки необхідні псу для розвитку. Собака буде охороняти свою територію і обов'язково буде зустрічати чужих гавкотом. Вона чутлива до емоцій господарів. Пес не зможе нормально розвиватися у похмурих і замкнутих людей, які схильні до істерик і скандалів.

Ось деякі поради по утриманню пті-брабансона:

 • Багато розмовляйте з собакою.
 • Купіть їй іграшки. У неї повинні бути свої власні іграшки, щоб вона могла розвиватися та проводити вільний час.
 • Зробіть комфортне спальне місце.
 • Любіть свого дружка і він у відповідь буде показувати свою прихильність до вас.

Пам'ятайте, що без відповіді на свою любов до господаря, собака почне сумувати і може навіть відмовлятися від їжі.

Гріффон пті-брабансон: мінуси породи, відгуки власників

Пті-брабансон

Зазвичай справжні заводчики собак не говорять про мінуси тієї чи іншої породи, так як ті люди, які люблять цих чотириногих друзів, мінусів не помічають. Але, якщо говорити об'єктивно, то варто відзначити такі недоліки цієї породи:

 • З-за свого грайливого характеру, вона може нашкодив, поки вас не буде вдома. Наприклад, розірвати диван або розтріпати на лахміття плюшеву іграшку. Так відбувається через брак уваги господаря.
 • Хвороби очей. Слід постійно показувати собачку хорошого ветеринара, щоб не переглянути початок розвитку захворювання. Якщо вчасно не почати лікування, то пес може навіть загинути.
 • Захворювання зубів. Також потрібно ретельно стежити за станом зубів собачки.

Інших мінусів у цієї породи немає. Це підтвердять і відгуки власників:

Василь, 35 років

Мій син страждає алергією з дитинства. Будь-яке домашнє тварина приводить до появи хронічного нежитю, особливо, якщо у звірка довга шерсть. Малюк дуже хотів собаку, і з-за алергії, ми йому не купували цуценя. Але нещодавно друг порадив породу пті-брабансон. Я дізнався, що у цієї породи коротка шерсть і ми з дружиною вирішили взяти цуценя. Син дуже задоволений, алергії немає. Пес живе у нас вже другий рік і ми його полюбили всією душею.

Ірина, 25 років

У мене в дитинстві була собака пті-брабансон. Вона прожила дуже довго і я її любила. Тепер, коли я живу вже самостійним життям, вирішила завести цуценя цієї породи. Це дуже хороший і веселий друг. З нею вам не буде нудно. Вона чуйно ставиться до свого хазяїна і пропускає всі його емоції через себе. Якщо вам сумно, і собачка буде страждати, а якщо в хаті сміх і веселощі, то пес буде стрибати навколо вас, заглядаючи в очі.

Ася, 30 років

Мій чоловік скептик по відношенню до маленьких собачок. Каже, що вони тільки для гламурних дамочок. Але коли у нас в будинку з'явився Чипик — чорний пті-брабансон, чоловік полюбив його, як себе. Зараз навіть ревнує, якщо Чипик більше лащиться до мене, а не до нього.

Порода пті-брабансон: фото дорослого собаки і цуценя

Якщо ви ще не вирішили заводити вам таку породу чи ні, тоді подивіться фото дорослих собак та цуценят. Вони дуже милі, з розумними і добрими очима. Напевно з першого погляду у вас з'явиться любов до цим вихованцям, настільки вони цікаві.

Пті-брабансон — цуценя
Пті-брабансон — цуценя
Пті-брабансон — підростаюча щеня
Пті-брабансон — доросла собака
Пті-брабансон — цуценя
Пті-брабансон — доросла собака

Якщо ви вирішили купити цуценя цієї породи, то пам'ятайте, що він повинен бути здоровим, грайливий і з цікавістю дивитися на оточуючих. Купувати собаку, щоб потім лікувати не варто, так як на це у вас піде більше грошей, ніж ви заощадите на вартості цуценя. Самий головний індикатор здоров'я — це шерсть яскраво-насиченого кольору, чисті очі і грайливість.

Відео: Пті-брабансон — все про породу собаки. Собака породи пті-брабансон