Як акуратно і рівно нафарбувати нігті самостійно?

Доглянуті нігті — невід'ємна частина образу будь-якої жінки, що надає значення своєму зовнішньому вигляду. Коли на походи в манікюрний салон немає часу або грошей, доводиться фарбувати їх самостійно, що на перших порах буває досить важко. Щоб навчитися фарбувати нігті, потрібно освоїти технологію нанесення лаку лівою і правою рукою, а також знати деякі прийоми, що дають можливість полегшити завдання.

Підготовка поверхні нігтів

Перш ніж братися за фарбування нігтів на руках, потрібно прибрати старий лак. Краще вибирати засіб, що не містить ацетон. Нехай воно буде трохи дорожче, зате нігтьові пластини не постраждають. Можливо знадобиться попрацювати над кутикулою, прибравши ороговілий шар.

Важливо стежити за тим, щоб пальці не були вологими або з залишками крему. В іншому випадку – заново нанесений лак відшарується. Щоб уникнути такого, краще не мочити руки за годину до початку процедури. Також поверхня кожного нігтя бажано знежирити.

Що робити, якщо нігтьові пластини нерівні?

Крім того, що нігтям потрібно надати форму так, щоб всі пластини повторювали контури один одного, слід зробити їх гладкими лаки та гель-лаки добре лягають лише на ідеально рівну поверхню. Вирішити проблему допоможуть спеціальні пилочки або баф.

Щоб в результаті впливу декоративних лаків нігті не придбали жовтуватий відтінок, їх можна покрити прозорим складом. Спеціальний засіб нескладно знайти в продажу.

Технологія нанесення

Навчитися робити гарний манікюр самій собі швидко вдається далеко не кожній дівчині. Якщо навіть однією рукою діяти виявляється легко, то інша працює набагато гірше. Так що рівно нанести лак часто не виходить.

Перед нанесенням декоративного шару флакон з фарбувальною засобом слід нагріти у долонях. Трясти його не можна, оскільки в ньому утворюються повітряні бульбашки, які при попаданні з краплею забарвлюючого засобу на нігтьову пластину зіпсують все оформлення.

Акуратно нафарбувати лаком нігті допоможе чітке дотримання схеми фарбування. Коли базовий шар на нігтях висохне, можна взяти кольоровий лак, занурити в нього пензлик і провести нею по внутрішньому краю горлечка флакона, щоб все зайве скло назад. Якщо лаку буде надто багато, він неодмінно затече у важкодоступні місця.

Фарбувати потрібно починаючи з центральної частини нігтьової пластини мізинця так, щоб відстань до кутикули становило близько п'яти міліметрів. Потім лак акуратними рухами пензлика дотягують до шкірного валика навколо нігтя. Якщо лак якісний, то при натисканні на пензлик, її ворсинки захоплюють тільки поверхню нігтя, не наповзаючи на кутикулу. Завдяки цьому біля лунки виходить акуратна лінія, наступна обрисами нігтя. Потім лак розтягують до кінця нігтя, а після цього по формі півкола декоративний шар наноситься з боків.

Щоб лак збоку дійшов до самого краю, можна злегка відсунути шкірний валик. Для цього достатньо злегка притиснути палець до стільниці, відсунувши таким прийомом кутикулу. Аналогічними рухами слід повторити схему фарбування на іншому боці нігтя. Коли лак висохне, можна нанести ще один шар, що дозволяє уникнути просвітів і нерівностей, а потім закріпити манікюр прозорим складом.

Висушити манікюр можна в сушінні феном або почекати, коли настане природне застигання.

Останній етап — харчування кутикули підходящим для неї маслом. Але якщо шкіра навколо нігтів, незважаючи на прагнення діяти обережно, забарвилася, доведеться стерти зайве рідиною для зняття лаку. Щоб було зручно, це засіб потрібно вмочити ватяну паличку і прибрати всі плями. Також можна скористатися коректором, що містять в собі спеціальну рідину, що виводить залишки лакового покриття. Завдяки зручному стрижня вдається добре довести манікюр до презентабельного вигляду.

Коли наносиш лак самостійно, важливо діяти правильно — однаковими, завченими рухами. Можна використовувати хитрість, взявши на озброєння скотч. Для процедури підійде клейка стрічка шириною не більше двох сантиметрів (якщо вона буде ширше, то працювати виявиться незручно). Можна взяти і прозорий, і малярський скотч, і навіть просто ізоляційну стрічку. На кожен палець потрібно прикріпити три шматочки стрічки — з боків і поперек пальця біля нігтя, намагаючись вигнути її дугоподібно як можна ближче до периметру нігтя. Використання таких засобів дозволить уникнути прикрих забруднень навколо нагідок під час фарбування. У такого способу зробити манікюр в домашніх умовах є тільки один мінус — на кутикулі можуть залишитися сліди клею. Її доведеться додатково приводити в порядок.

Деякі жінки використовують для захисту шкіри крем, знімаючи його після завершення манікюру. Але це теж ризикований спосіб, оскільки жирна субстанція може потрапити на нігті.

Хороший спосіб вирішити проблему з плямами на пальцях — скористатися клеєм ПВА. Його можна нанести навколо нігтів за допомогою пензлика і залишити до висихання. Схопившись, цей склад перетворюється в плівку, яка, якщо її потягнути, легко відділяється від шкіри, не залишаючи на ній слідів. Завдяки цьому манікюр вийде дуже охайним. Ще простіше обернути палець харчовою плівкою, а іншою рукою зробити в ній отвір над нігтьовою пластиною. Існують і спеціальні більш дорогі засоби. Вони використовуються для створення зображень на нігтях, при нанесенні на поверхню перетворюючись на плівку.

Використання допоміжних засобів для створення манікюру не скасовує необхідності вправно діяти обома руками. Якщо жінка правша, їй бажано спочатку фарбувати пальці на правій руці, а потім – на лівій.

Щоб лак ліг добре, та рука, на якій фарбують нігті, повинна бути розслабленою. Необхідно просто поставити мізинець. Безіменний палець слід підвернути. Пензлик слід тримати великим і вказівним пальцями.

Коли лівша діє правою рукою, а правша – лівої, на пензлик треба набирати лаку трохи менша, ніж при роботі «основний» рукою. Можна замість руху пензлем рухати пальцем, на який наносять лак. Якщо ще немає досвіду з нанесення лаку на «незручну сторону», краще декорувати нігті у світлі тони. Так руки не привертають до себе особливої уваги оточуючих, які бачать, що вони просто доглянуті. Регулярне нанесення лаку самостійно рано чи пізно призведе до того, що манікюр буде виходити добре.

Навчившись рівне фарбувати нігті в один тон, можна освоїти техніку нанесення різними кольорами. Для цього зручно використовувати губку. Можна використовувати ту, якою миють посуд, або придбати спеціальну у магазині, де продаються інструменти для манікюру. Щоб отримати незвичайний манікюр, для початку потрібно акуратно нафарбувати нігті в світлий тон і дочекатися, коли лак повністю висохне. Потім на губку наносять кілька мазків різних лаків у ряд, накривають палець харчовою плівкою, проробляють в ній отвір під ніготь і прикладають губку з нанесеним барвником складом. Виходить цікавий перехід від одного кольору до іншого.

Коли таким градієнтом всі нігті нафарбовані, зверху наноситься закріплює прозорий шар. У такому творчості можна піти ще далі, наприклад, приклеювати до нігтям стрази або за допомогою зубочистки наносити на них точкові малюнки. Нанесення на нігті ліній або довгастих малюнків дозволить зробити нігті візуально довшими.

Якщо додати до узору стрази або блискітки, вийде святковий манікюр.

Корисні поради

Щоб домогтися бажаного результату самостійно при створенні манікюру, краще слідувати певним правилам.

  • Використовувати потрібно лише якісні лаки, які легко і рівно лягає на поверхню.
  • Щоб продовжити термін придатності лаку, його потрібно зберігати в прохолодному темному місці.
  • Замість дорогого обезжиривающего кошти можна використати звичайний спирт.
  • Під час нанесення лакового покриття не можна тримати руки на вазі. Потрібно, щоб кисті і лікті спиралися на тверду поверхню.
  • Перед нанесенням декоративного шару на наступний ніготь обов'язково потрібно занурити пензлик в лак.
  • Не маючи достатнього досвіду у створенні манікюру на власних нігтях, не слід фарбувати пластини у самій кутикули. Нічого страшного, якщо пофарбований ділянку буде закінчуватися на відстані в 0,5 міліметра від шкіри. Зате нігті здадуться довше, ніж вони є насправді.
  • Якщо манікюр виконується за допомогою гель-лаку, то під час основної процедури потрібно тримати руки і засіб фарбування подалі від лампи для сушіння, щоб фарба не схопилася раніше покладеного.
  • Щоб зрозуміти, висохло засіб для прикраси, можна легко вдарити нігтями один про одного або злегка доторкнутися ними до губ.
  • Коли процедура закінчена, не слід бігти мити посуд, прати або займатися ще іншими справами. Щоб манікюр довго залишався в прекрасному стані, потрібно кілька годин не мати контакту з рідиною.

Тепер, коли ви ознайомилися з усіма тонкощами і секретами, ви зможете оформляти свої нігті в домашніх умовах. Таким чином, ваші руки завжди будуть доглянуті і прикрашені свіжим манікюром. У той же час, ви будете економити час і бюджет, уникаючи послуг салонів краси.

Про те, як рівно і акуратно фарбувати нігті на обох руках, дивіться у наступному відео.