Цікаві факти про манікюр

У сучасному світі мало яка жінка не піклується про красу своїх рук. Навіть чоловіки вдаються до послуг салонів краси, щоб привести свої нігті в порядок.

Але роблячи такі буденні справи, мало хто замислюється про те, ким же придуманий манікюр і які секрети таїть ця звична всім процедура. Однак, багато вражаючі факти можуть викликати подив навіть у самого начитаної людини.

Історія виникнення

Люди здавна дбали про красу своїх рук. Ще стародавні єгиптяни надавали величезне значення манікюру, що підтверджують вчені, які займаються вивченням єгипетських мумій. Давно доведено, що Клеопатра і Нефертіті фарбували нігтьові пластини хною, що має далеке схожість з покриттям лаком.

Найстаріший манікюрний набір був знайдений на території Стародавнього Вавилона. Згідно з дослідженнями, вавилонські модниці доглядали за станом нігтів тільки золотими інструментами.

Клеопатра
Нефертіті
Семіраміда

А от у Стародавньому Китаї дами руки і фарбували нігті з застосуванням суміші, що складається з воску, яєчних білків, арабського джему і пелюсток квітів. В результаті утворювався певний колір, що визначає приналежність жінки до того чи іншого класу.

Також величезне значення мала і довжина нігтьових пластин. Відростити довгі нігті мали право тільки багаті і знатні жінки.

Манікюр в звичному для всіх розумінні був відкритий тільки в 30-х роках XIX століття.

Французький король Луї поскаржився на задирок, що з'явився на його пальці. Для його видалення було викликано декілька докторів, але вирішити цю проблему зміг тільки один лікар, якому приписують відкриття манікюру.

Згодом цей лікар винайшов спеціальний манікюрний набір, що складається з замшевої пилки, пудри і апельсинової палички. І за досить короткий проміжок часу такий набір придбав популярність і з'явився на прікроватних поличках багатьох модниць.

Поширення манікюрного мистецтва

В кінці XIX століття інформація про манікюрному наборі, створений французьким лікарем, розійшлася по всім розвиненим державам. Завдяки цьому багато американки стали стежити за красою рук саме таким способом. На початку минулого століття створили перший лак для нігтів, який складався з блискіток, але не тримався більше доби.

У 1917 році в США було представлено засіб, що дозволяє швидко і безболісно видаляти кутикулу. У той же час у великих американських містах з'явилися манікюрні салони, що позбавило багатьох жінок від необхідності самостійно наводити свої руки в порядок.

У 1925 році створили кошти не тільки для фарбування нігтів, але і для очищення їх від лаку. Саме покриття мало рожевий відтінок і призначалося для нанесення на центральну частину пластини.

Не всі покриття, що випускаються в ті часи, отримали заслужене визнання. Наприклад, червоний колір викликав у більшості модниць відторгнення, так як його відразу почали асоціювати з доступністю і легковажністю.

Завдяки француженці Джульєтт Марлен в середині XX століття жінки змогли відновлювати пошкоджені нігтьові пластини, використовуючи для цього шматочки шовкової тканини або паперу. В той же період з'явилися фарбники, що дозволяють отримувати різні відтінки лаків.

В кінці XX століття жінки перестали покривати нігті різнокольоровими лаками, почавши робити акцент на природності. Донині багато модниці дотримуються цього правила і велику увагу приділяють саме здоров'ю нігтьових пластин.

Цікаві факти

На перший погляд здається, що манікюр є буденною процедурою, а тому не заслуговує особливої уваги. Проте існують факти, що дозволяють поглянути на нього інакше.

  • У Стародавньому Єгипті існувала думка, що довгі нігті дозволяють людині спілкуватися з богами. Але мати такі нігтьові пластини мала право не тільки знати. Підкреслити статус дозволяв і тон нігтів: чим яскравіше колір, тим вище становище людини.
  • У Стародавньому Китаї отращенные нігті зустрічалися не тільки у жінок, але і у чоловіків. Вважалося, що чим довше нігтьова пластина у представника сильної статі, тим мужніше його характер.
  • Мода на відрощування нігтя на мізинці прийшла до нас із Франції. У XVII столітті ця тенденція мала успіх серед чоловіків, які у такий спосіб висловлювали свою інтелігентність.
  • Східні модниці минулих століть воліли економити час на манікюрі, а тому знайшли спосіб для довгострокового фарбування пластин. Для цього під основу нігтьових пластин їм вводили особливий барвник, який надовго окрашивал нігті.
  • Володарем найдовших нігтів є Нелвин Фейзел, який за чверть століття зумів відростити нігті довжиною 9,5 метрів.

Манікюрна мистецтво має давнє коріння, що дозволяє стверджувати, що доглянутість рук цінувалася у всі часи. Красиві і здорові нігті роблять людину більш привабливим, що мимоволі притягує оточуючих.

Нелвин Фейзел

Детальніше про історію манікюру дивіться у відео нижче.