Вітражний гель-лак: що це таке і як ним користуватися?

Сучасним модницям доводиться нелегко: прикрашаючи свої нігтики, їм доводиться тримати руку на пульсі модних тенденцій, які в стрімкому темпі борються за право вважатися кращими. Одним з неординарних на сьогоднішній день є так звані вітражні покриття. Що це таке, які особливості таких лаків, і як ними правильно користуватися, давайте розбиратися.

Особливості

Вітражні гель-лаки відносять до покриттів гібридного типу, яким характерні одночасно і властивості гелю, і якості лаку. У роботі з таким матеріалом доводиться використовувати спеціальну сушильну лампу, оскільки без неї матеріал не буде сохнути зовсім. Такі лаки стали черговою досить ефектною вигадкою стилістів. Вони являють собою пігментовані лакові матеріали з напівпрозорої текстурою.

Саме напівпрозорість таких покриттів забезпечує висушеному покриттю схожість зі скляним або навіть кришталевим вітражем. Сьогодні ця тенденція набирає обертів популярності, такий лак модний, його ефект свіжий і незвичайний. До того ж він обмежений у виборі дизайну, чим і привертає увагу багатьох сучасних жінок.

Пігменти такого типу допускають застосування різних декоративних матеріалів. Текстура вітражних лаків приємна, в роботі матеріал не затікає за кутикулу і бічні валики. Ще однією особливістю продукту з вітражним ефектом є самовирівнювання. Він не потребує додаткової шліфовці і вирівнюванні.

Кольори у вітражних лаків яскраві, такий манікюр не годиться для суворих повсякденних луків, що може засмутити модниць, які працюють в офісі. Однак це відмінне рішення для відпустки, поїздки до моря, уїк-енду, новорічних свят. З допомогою такого покриття можна зробити і розкішний дизайн для виходу в світ. Використовувати матеріал можна для натуральних і нарощених нігтів.

Техніки

Досвідчені майстри нігтьового сервісу відзначають, що вітражні гель-лаки можна використовувати в різних техніках манікюру. Вони гармонійно виглядають у класичному варіанті, і за їх допомогою можна виконати комбінований манікюр, з'єднуючи дві різні техніки. Наприклад, з їх допомогою виконують французький манікюр, зворотний френч, градієнт, місячний дизайн.

З вітражними лаками французький манікюр виглядає зовсім інакше, ніж класичний тілесний варіант. Використовувати вітражний гель-лак також можна для варіантів дизайну «котяче око» і «рідкий камінь». Ефект у манікюру з незвичайним лаком буде особливим, привертає увагу оточуючих. Зовні покриття і справді нагадує вітраж.

Використовувати покриття «вітражне скло» можна і в популярному сьогодні дизайні «акваріум». Саме тут напівпрозора фактура зможе проявити себе у всій красі. А також однією з цікавих технік, в якій можна використовувати незвичайні лаки, є так зване бите скло. Манікюрна плівка на тлі напівпрозорого фону буде виглядати незвично і свіжо.

Застосування в дизайні

Вітражний гель-лак можна використовувати не тільки в якості основного фону. Покриття такого типу може стати основою під подальше декорування. Крім того, цей лак можна використовувати, як фарбу для ручного розпису. Виглядати готовий принт, намальований нею, буде дуже ефектно.

Щоб уникнути спотворення вітражного ефекту майстра нігтьового сервісу не рекомендують користуватися молочної основою. Вітражні гель-лаки аналогічні вітражним гелям і фарб. За рахунок напівпрозорої текстури вони краще виглядають у дизайні. Пояснюється це тим, що найчастіше саме нігтьове ложе далеко від ідеального або має нерівний забарвлення з плямами.

Можна використовувати вітражний лак для заміни традиційного покриття посмішки френча. Якщо підійти до вибору декору творчо, можна втілити в життя найнесподіваніші рішення. При цьому лак підходить для різних сезонних варіантів покриттів. Їм можна імітувати морське узбережжя, ефект застиглої води. Добре виглядає таке покриття, імітуючи вікна з морозними візерунками.

На сьогоднішній день в лінійці вітражних лаків налічується близько 20 різних відтінків. Це дозволяє виконувати дизайн в різної тематики та сезонності. Крихітне кількість матеріалу буде виглядати на нігтях світліше. Вітражний гель-лак краще вітражного гелю, оскільки його можна використовувати не тільки для дизайну, але і в якості фону манікюру.

Як використовувати?

Створити стильний і красивий дизайн з допомогою вітражного гель-лаку нескладно. В цілому техніка роботи з вітражним гель-лаком не відрізняється від основної методики з аналогічними гібридними покриттями. Час сушіння покриттів такого типу не відрізняється від звичайних гель-лаків. Тривалість залежатиме від типу сушильного пристрою, а також його новизни, адже нові лампи справляються з цим краще. Зазвичай на сушку в УФ-пристрої йде 2 хвилини.

З фольгою

Щоб ефект вийшов особливим, на підготовлену нігтьову пластину наносять підкладку. Наприклад, можна вибрати темний або сливовий колір. Покриття наносять тонким шаром і потім полимеризуют в лампі. Потім необхідно взяти відривну фольгу або інший блискучий декор, з таким матеріалом вітражний лак буде виглядати дуже красиво. На залишкову дисперсію хаотично кріплять відривну фольгу. Після цього поверхню нігтя можна покрити лаком з ефектом вітража. Наносити верхнє покриття потрібно дуже тонким шаром, щоб фольга не втратила свій блиск. Блиск забивати не можна, шар вітража повинен бути практично невагомим.

Щоб урізноманітнити дизайн, можна використовувати для верхнього покриття не один, а два напівпрозорого кольору лаку. Можна нанести на половину нігтя, наприклад, червоний колір, на другу – фіолетовий, змішавши відтінки по центру, немов виконуючи вертикальний градієнт. Після нанесення вітражів ніготь сушать в лампі.

З блискітками

Дизайн з блискітками сьогодні входить в число найбільш популярних, такий манікюр заворожує погляд. Для нього також варто підібрати гарний колір підкладки. Наприклад, можна використовувати який-небудь темний пігмент (один шар), покрити їм ніготь і висушити в лампі. Після сушіння поверх підкладки наносять дуже тонким шаром лак з дрібними блискітками, щоб блискітки походили на пилок. Покриття сушать в лампі, потім поверх лаку з дрібними блискітками наносять покриття з великими, роблячи розтяжку від основи до верху. Більше блискіток повинно бути в зоні кутикули. Після нанесення лак сушать в лампі, далі набирають на кисть зовсім небагато вітражного лаку і наносять його, намагаючись, щоб покриття було дуже тонким. Основну частину «вітражу» наносять у місці кутикули і розтягують звідти пігмент до верхнього краю і бічним валикам. Верхній край можна позначити вітражним лаком потаємні. Так вийде ефект омбре. Покриття сушать в лампі.

Із золотом і сріблом

Для нижнього шару покриття вибирають з золотими і срібними мелкофракционными блискітками. Золото наносять на половину нігтя, другу частину покривають сріблом. Лаки з'єднують між собою, утворюючи вертикальний градієнт. Покриття сушать в лампі, потім шар дублюють з обов'язковою просушуванням. Щоб блискітки були більш помітними, поверх них використовують світлий вітражний лак (наприклад, зелений). Його наносять від основи до верхнього краю практично невагомим шаром і сушать в лампі. Якщо хочеться урізноманітнити такий дизайн, можна наносити поверх одного шару з блискітками покриття з великим різнокольоровим глітером.

Що врахувати ще?

Спочатку нігті обов'язково вирівнюють і шліфують, їм надають потрібну форму. Сьогодні найкращою вважається округлений квадрат, популярна і форма мигдаль. При необхідності зміцнюють нігті спеціальним засобом, що особливо актуально для тонкого нігтьових пластин. Перш ніж нанести підкладку, на сам ніготь наносять шар базового покриття. Вітражний лак для нігтів можна прикрашати розписом, аплікаційними наклейками на прозорій основі. Він гармонійно поєднується з камифубуки і фольгированной стрічкою. Такий матеріал може перекривати будь-який декор. Проте завершальним етапом буде шар фінішу. Цим засобом запечатують всі попередні шари, надають покриттю носкість і міцність. Застосування топа зробить дизайн більш глибоким, підкресливши вітражний ефект.

Можна зробити вдома?

Так, якщо вдома є прозорий базовий матеріал для роботи з гель-лаками, а також манікюрні фарби. Якщо вітражного гель-лаку в магазині або нейл-студії немає, а модний дизайн хочеться зробити у що б то не стало, зробити таке покриття можна і самостійно. Компоненти змішують, додаючи пігмент бажаного кольору потроху в базу. Враховуючи, що база не сохне без лампи, можна використовувати для створення оригінального лаку імпровізовану палітру з фольги, капнувши на неї і базу, і пігмент.

Про те, як використовувати вітражний гель в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.