Гель-лаки з ефектом розтікання

Кроки сучасної нейл-індустрії стрімкі. Кожен новий сезон мода дарує своїм прихильницям нові тренди, пропонує свіжі рішення, знайомить із незвичайними новинками матеріалів. Одним з таких типів сировини сьогодні є растекающийся гель-лак. Що це таке, в чому його відмінності від звичайної техніки малювання на нігтях «по-мокрому», як користуватися таким продуктом – читайте докладно далі.

Особливості

Растекающийся лак відноситься до покриттів гібридного типу. По суті, це гель-лак з прискореним ефектом розтікання робочої маси. По-іншому різновид гель-лаку називають «квітучий лак» або «лак з ефектом цвітіння». Такі покриття відрізняються від звичайних лаків, також і техніка роботи з ними має свої особливості.

Сама техніка нагадує принцип створення малюнка по мокрій або невысушенной основі. Однак ефект від неї в корені відрізняється від того, який створюють крапельки гелю або гель-лаку. Відрізняється і спосіб нанесення матеріалу. Кожен малюнок, створюваний з допомогою растекающегося лаку, буде одиничним. Його не вдасться повторити в точності, адже розтікатися пігмент кожен раз буде по-новому.

Розтікається малюнок на нігті до тих пір, поки його не помістять в лампу та не включать її. Ця особливість дозволяє варіювати візерунок, чекаючи бажаного результату. Коли картинка починає подобатися майстру, можна висушити нігті, щоб зберегти дизайн. Після цього для більшого ефекту можна в деяких місцях підкреслити контури.

За рахунок того, що крапля буде розтікатися відразу на всі боки, вона буде більш пігментованою, сам же малюнок буде мати унікальний ефект градієнта. На краях малюнка колір лаку може бути практично невагомим і ледь забарвленим. Варто зазначити, що на створення такої краси у професійного майстра йде від половини хвилини до двох, що залежить від складності вибраного принта. Довше не малювати цей дизайн, а прикрашати його стразами або контурної обведенням окремих елементів.

Види і відтінки матеріалу

Вся суть техніки полягає у використанні для дизайну спеціальних базових покриттів. В залежності від марки-виробника вони можуть мати різний вигляд і обсяг. При цьому варто зазначити, що деякі компанії продають їх разом з пигментированными продуктами, об'єднуючи в набори. Ціна подібних наборів досить висока: 5 флакончиків невеликого обсягу разом можуть коштувати більше 2500 рублів.

При цьому кожен колір набору має свою назву (наприклад, у марки Nika Nagel це Lady in white Lady violet). Фірми, що випускають аналоги з більш демократичними цінами (близько 240 рублів за флакон), пропонують частіше саме базові покриття. І якщо в дорогому наборі база має білий колір, що зручно і дозволяє обходитися без додаткових шарів підкладки, то купівля прозорого аналога дозволяє істотно урізноманітнити дизайн.

Звичайно, маючи пігментовані гель-лаки, можна створювати розтікаються малюнки на кольоровій основі тим же білим кольором. Однак і прозора база є відмінним рішенням, адже палітра розпливаються пігментів поки замала і включає всього 12 відтінків. Це червоний, блакитний, бузковий, синьо-фіолетовий, чорний, світло-рожевий, рожево-малиновий відтінки, тон фуксії, а також зелений, коричневий, жовтий і білий кольори.

Обсяг лаку

Растекающийся гель лак має різну форму випуску. Як правило, великим обсягом відрізняється флакон з базовим покриттям. Його фасують у флакончики об'ємом 10 мл. Це стосується і білої, і прозорої бази-основи під дизайн. Пігменти випускають об'ємом 7, 8 мл, 7,5 мл Для малювання цього цілком достатньо, оскільки на малюнок йде дуже мало продукту.

Поєднання з іншими матеріалами

Растекающийся тип бази можна використовувати разом з кольоровими гібридними лаками. Незважаючи на те що вони не мають потрібного ефекту, розтікатися вони все ж будуть, хоча і не настільки сильно, як спеціальні пігменти з однієї серії з базовими покриттями. Це відкриває масу можливостей для дизайну нігтів, адже використовувати можна все гель-лаки, які є в наявності. Що стосується роботи з гелієвими фарбами, то професіонали відзначають: вони гірше розтікаються, а тому добитися бажаного результату часто не вдається.

Що можна малювати?

Однією з найбільш затребуваних тематик, яка підходить для растекающегося лаку, є квіти. При цьому вони можуть бути найрізноманітнішими. Це і окремі пелюстки, і квіти, а іноді і напіврозкриті бутони. Квітка може займати якусь частину нігтя або всю його площу.

Використовуючи покриття з ефектом розтікання, можна виконувати принти, що імітують фактуру натуральних каменів. Мало хто може подумати, що для створення малахіту досить змішувати тони між собою, спостерігаючи за ефектом, який вони створюють у лічені секунди. Якщо хочеться чогось неординарного, можна пробувати створювати і різну абстракцію. Для цього нерідко застосовують фольгу, а також подрисовку контурів.

Суть технології

Принцип роботи з особливими лаками не відрізняється від стандартної технології манікюру з гель-лаком. Також виконують підготовку нігтів, прибирають кутикулу і птеригий, при необхідності зміцнюють поточене нігтьові пластини або нарощують довжину. Обов'язковим фактом є і необхідність використання спеціальної сушильної лампи. Крім того, для збільшення зчеплення нігтя з усіма нанесеними шарами доведеться знімати з нагідок глянець і обробляти їх праймером.

Під дизайн потрібна тільки база. А якщо рисовку планується створити на кольоровому тлі, доведеться спочатку використовувати звичайне базове покриття, після нього пігмент, а потім вже спеціальну базу з ефектом розтікання. Малюнок в процесі створення сушать один або два рази. Це залежить від його складності і бажаного ефекту. Після того як база з ефектом розтікання прийняла остаточну форму, зображення декорують стразами, бульонками, підмальовують контури. Завершальним етапом манікюру є запечатування дизайну топом.

Як користуватися?

Треба розуміти, що жодна навіть сама крихітна крапля, нанесена на растекающуюся базу, не залишиться без змін. Працювати доведеться швидко, адже уповільнення загрожує запізненням нанесення фарб та ліній. Використовувати для дизайну потрібно тонкі кисті різної довжини, а також дотс. Що стосується самих ліній і рухів руки, все буде залежати від того, який малюнок обрав майстер.

Якщо це троянда, її малюють на основі звичайних ком, оточуючи ними серединку і нарощуючи розмір самої квітки. Ставлять крапку в центрі і тут же з неї виводять хвостик коми. Далі трохи відступають від краю расползающегося квітки і малюють ще одну кому. Як правило, весь процес займе не більше хвилини. А тому фарбу готують заздалегідь, капнувши її, наприклад, на імпровізовану палітру із звичайної харчової фольги.

Лілії або іриси малюють інакше. Для цього в центрі нігтя малюють подобу сніжинки з п'яти промінчиків, користуючись тонкою кистю. Поки пігмент розповзається, а сніжинка самостійно перетворюється в розкішний і ніжна квітка з темними прожилками і насиченою серединкою, набирають фарбу для інших пелюсток і практично невагомими штрихами створюють між першими пелюстками ще кілька ліній. Вони тут же почнуть розтікатися, а тому майстру доведеться швидко прибрати кисть і помістити дизайн в лампу для зупинки ефекту цвітіння.

Про те, як виконати манікюр гель-лаками з ефектом розтікання, дивіться у наступному відео.