Фіолетовий манікюр: особливості кольору і стильні ідеї

Жоден новий сезон не обходиться без манікюру у фіолетових тонах. Цей колір з року в рік не перестає вражати багатогранністю і унікальністю фактури, що дозволяє жінкам створювати яскраві та ефектні луки. Однак мало зробити гарний дизайн: потрібно створювати його виразним, що можливо, якщо уважно прочитати матеріал даної статті.

Специфіка кольору

Фіолетовий колір включає в себе масу споріднених тонів. Він має в основі дві сильні фарби: синю і червону. Коли превалює одна з них, температура покриття стає теплою або холодною. Ось чому одні відтінки лаку здаються фіолетово-бордовими, а інші тяжіють до синім. Цим же пояснюється емоційне забарвлення пігменту, його чуттєвість і спокій.

Фіолетовий колір пов'язують з чуттєвістю і пристрасністю. Його вважають чарівним, але мало хто знає, що тон є двоїстим із-за протиріч двох фарб. З одного боку, це вибір людей спокійних, з іншого – його воліють творчі особистості, яким характерна сильна емоційність. Однак ті ж психологи запевняють, що цей колір в залежності від його температури є відмінною кольоротерапією для деяких вікових груп жінок.

Незважаючи на гадану тяжкість, такий тон здатний позбавити деяких жінок від синдрому хронічної втоми.

В цілому ж, темні відтінки хороші для жінок старшого віку, світлі контрасти більш актуальні для дівчат і підлітків. Не кожен відтінок фіолетового кольору підходить жінкам усіх вікових категорій, оскільки з точки зору психології, він вважається важким. Тому вибирати потрібний тон слід грунтовно.

Відтінки

Сам по собі тон включає широкий спектр відтінків від світлого до темного, майже чорного. Серед великої колірної палітри варто відзначити найбільш популярні тони фіолетового кольору, що дозволяють виконати ефектний манікюр.

До них відносяться:

 • блідо-фіолетовий;
 • фіолетово-баклажановий;
 • сливовий;
 • темно-пурпурний;
 • індиго;
 • насичений бузковий;
 • темний індиго;
 • темно-фіолетовий;
 • аметистовий,
 • глициниевый;
 • яскраво-фіолетовий;
 • баклажановий;
 • гелиотроповый;
 • пурпурний;
 • темний фіалковий;
 • ожиновий;
 • ліловий;
 • барвінковий;
 • лавандовий;
 • фіалковий;
 • виноградний;
 • фуксія;
 • ожиновий.

Підбираючи потрібний колір, слід враховувати його сприйняття. Це необхідно для того, щоб не обтяжувати образ в цілому. Наприклад, світлі тони фіолетового сприймаються легше і більш легким. Вони більше підходять для повсякденних луків, особливо якщо не мають складного декору. Темні фарби віддають королівською розкішшю. Далеко не всі з них можна використовувати для повсякденного дизайну.

Тенденції сезону

Мінлива мода з кожним новим сезоном відкриває нові грані манікюру. Кожен раз щось змінюється у формі, віддаються переваги тій чи іншій довжині і техніці. Не обійшлося без змін і в цей раз.

Приміром, сьогодні:

 • зовсім прямі нігті потрібно трохи закруглятися з боків, щоб вони виглядали більш природно;
 • неактуальні накладні нігті, однак цілком доречні нарощені;
 • повертається мигдалеподібна форма нігтів, але неактуальні надміру гострі і довгі варіанти-метелики;
 • кількість акцентних нігтів зменшується (небажано прикрашати декором всі нігті рук);
 • важливо виділяти зону кутикули, використовуючи для цього або гель-лаки або акрилові фарби, або дрібні стрази;
 • популярно застосування техніки негативного простору і частковим фарбуванням нігтьових пластин;
 • потрібно обмежувати кількість використовуваного декору, прибираючи з дизайну складну ліпнину і об'ємні кристали;
 • не можна використовувати в дизайні кислотні контрасти для благородного фіолетового;
 • має значення сезонність манікюру (бажано, щоб він через тони або малюнки натякав на приналежність до певного часу року);
 • модно матувати поверхню використовуваних гель-лаків, надаючи їм бархатисту фактурну або ефект різноманітного текстилю (наприклад, сатину або вельвету);
 • затребуване асиметричне оформлення акцентних нігтів і актуальна геометрична тематика;
 • малюнки для дизайну не повинні бути масивними (в пріоритеті нескладні композиції).

Різноманітність технік

Сьогодні складно когось здивувати різними техніками манікюру. Більшість з них є прекрасною базою для подальшого прикраси нігтів. Однак у цьому сезоні модні віяння радують своїх шанувальниць кількома новими трендами, які дозволять виконати оформлення, гідне захоплених поглядів. Відзначимо найбільш актуальні методики виконання сучасного манікюру, за допомогою яких сьогодні виконують манікюр у фіолетових тонах.

Класичний

Такий манікюр передбачає однотонне фарбування нігтів. Як правило, пігментований гель-лак наносять на нігтьові пластини двічі, просушуючи кожен тонкий шар під спеціальній сушильній лампою.

В цілях уникнення смуг після нанесення пігменту дають йому трохи часу на розтікання по самій пластині.

Тонкі шари потрібні для того, щоб лак не затікав за бічні валики і шкіру в зоні кутикули. Найчастіше класичний дизайн використовують без декору, коли покриття відрізняється ультранеординарной фактурою.

Матовий

Створити манікюр з матованою поверхнею можна різними способами. Наприклад, найпростішим з них є використання пігменту з матовою текстурою. Тим, кому таке рішення не здається правильним, можна придивитися до більш просунутою методикою. Для неї використовують звичайний пігмент з глянцем. Після того як лак буде завдано, ніготь задекорований, залишиться покрити його спеціальним топом з матовим ефектом.

Однак щоб при цьому покриття виглядало дорого, доведеться особливо ретельно пошукати потрібний продукт, адже різниця між звичайним матовим топом і варіантом з бархатистою текстурою буде більш ніж очевидною.

Французька

Френч фіолетового кольору виглядає в жіночому образі дуже красиво і благородно. Як не крути, цей колір зобов'язує до певних лукам, він настільки пишний та розкішний, що жінці доводиться підбирати одяг, щоб образ і манікюр відповідали один одному за статусом.

При френчі акцентують краю нігтьових пластин, причому як би їх не виділяли, навіть така мала деталь вносить прикрашання дизайн.

Зворотний френч

Відмінність між класичним і перевернутим френчем полягає в розташуванні так званої «усмішки» або дужки, що позначає кордон краю. Якщо у френча вона знаходиться в зоні спила, то у зворотного дизайну акцентується підставу нігтя. Дужку малюють у зоні кутикули, причому сьогодні вона більше схожа на тонку смужку, а іноді і зовсім на обведення нігтя. Перевернутий френч сьогодні вважається одним з основних трендів сезону.

З лунками

Місячний манікюр у фіолетових тонах – досить стильне і красиве оформлення нігтів. Він чимось схожий на перевернутий френч, оскільки в ньому теж акцентується зона кутикули або підставу нігтя.

Однак відмінністю є сама форма: у місячного манікюру це напівкругла лунка. Сьогодні вона може бути одинарною, підкресленою тонкою дужкою або зовсім перевернутою округлої. Нерідко місячний манікюр сьогодні створюють, використовуючи методику негативного простору, при якій лунку не зафарбовують зовсім.

Градієнт

Ефект омбре або перехід з одного відтінку в інший створюють, використовуючи кілька кольорів, покриттів. Красиво виглядає перехід споріднених тонів фіолетового кольору, що дозволяє розкрити його глибину і багатогранність. Не менш гармонійно з'єднання фіолетового з рожевим або білим.

У цьому сезоні важливо розтягувати тони максимально непомітно, щоб між ними не було видно переходів. Все повинно виглядати природно, саме таке завдання сьогодні ставлять модні тенденції.

Вуаль

Фіолетовий колір є кращою кольоровою основою для нової техніки вуаль. За своєю суттю вона являє собою створення напівпрозорої основи і нанесення на неї малюнка в тон основного пігменту. Спочатку змішують напівпрозорий гель-лак з декількома краплями насиченого фіолетового кольору та покривають новим продуктом нігті. Після цього на нігтьових пластинах малюють акриловою фарбою, а потім поверхню закривають шаром топового матеріалу і сушать за допомогою спеціальної лампи.

Бите скло

Дана методика виконання манікюру сьогодні є однією з ультрамодних. Вона дозволяє створити шикарний тип фактури фіолетових нігтів, імітуючи розбите скло, переливчасте на нігтях всіма кольорами веселки. Для досягнення подібного ефекту використовують спеціальну плівку, від якої відокремлюють захисний шар, а потім нарізають дрібними шматочками і приклеюють на пігментований фіолетовий гель-лак. Зверху шматочки плівки запаюють двома шарами фінішного матеріалу.

Пудра

На сьогоднішній день даний прийом створення бархатистої фактури входить в число топових. Цю техніку рідко використовують для всієї пальців рук: найчастіше вона застосовується для привертання манікюру.

Щоб зробити подібний дизайн, нігті після бази покривають топом, і поки він не висох, на липкий шар наносять спеціальний акриловий порошок.

Виглядає такий дизайн суперсучасно і розкішно. При цьому колір полімерного порошку можна вибрати не тільки споріднений основного фіолетового, але навіть в тон йому.

Бульонки

Під незвичною назвою мається на увазі мікроскопічний бісер, який може мати різну фракцію часток і найширшу палітру відтінків. Принцип виконання такого манікюру схожий з методикою нанесення акрилової пудри. При цьому бульонки можна так само, як і пудру, використовувати для часткового декорування нігтів. Приміром, з них можна створювати різний рельєфний малюнок, який дозволить надати манікюру виразність, не спрощуючи його дизайн.

Газетний

Креативний дизайн з буквами або друкованим текстом створюється з використанням шматочків газети. Їх просочують спиртом, після чого створюють відбитки на шарі пігменту, а після цього закріплюють результат шаром фінішного покриття.

Дана техніка хороша для світлих тонів фіолетового, на темному тлі видрукуваний декор видно не буде.

Загалом же виглядає цей дизайн унікально і ново.

Гармонія фарб

Не можна сказати однозначно, що фіолетовий колір потребує контрастних поєднаннях, адже сам по собі колір часом бездоганно виглядає в манікюрі. Однак якщо вже доповнювати його яким-небудь відтінком, підходити до цього питання потрібно грунтовно, адже суперечливий тон поєднується далеко не з кожним кольором основної палітри.

Стилісти рекомендують декілька найбільш вдалих, на їх думку, колірних рішень, пропонуючи вибирати комбінації за принципом прямого або комплементарного контрасту.

Приміром, гармонійними компаньйонами для фіолетового основи манікюру в цьому сезоні вони називають наступні кольори:

 • білий;
 • сріблясто-сірий;
 • вершковий або молочний;
 • світло-фісташковий;
 • світло-бірюзовий;
 • лимонний;
 • приглушений оранжевий;
 • бірюза;
 • зелений;
 • гірчичний;
 • пісочний;
 • кораловий;
 • яблучно-зелений;
 • блакитний;
 • бежевий;
 • салатовий;
 • м'ятний;
 • сірий сталевий;
 • чорний.

Одним з кращих поєднань, безумовно, є біло-фіолетовий контраст.

Білий пігмент пом'якшує фіолетову основу, він додає ніжність будь-якого дизайну, вносячи в нього ноти свіжості і духовної чистоти. При цьому білий колір здатний зробити ніжніше не тільки теплий фіолетовий: він робить м'якше і синій холодний подтон вихідного кольору. Не варто намагатися поєднувати фіолетовий колір з коричневим або червоним. Таке з'єднання не тільки виглядає лякаюче, але воно ще й без смаку і депресивно. А ось м'ятно-фіолетовий манікюр буде виглядати не тільки свіжо, але й оптимістично.

Декорування

Прикраса – один з принципів створення манікюру. Незважаючи на те що королівському фіолетового кольору це потрібно не завжди, правильно підібраний декор здатний зробити манікюр в цьому тоні не просто красивим, а шикарним. На сьогоднішній день декорують манікюр декількома основними способами.

Малюнком

За основу беруть різну тематику, прикрашаючи обраним узором акцентні нігті рук. Щоб манікюр не втратив виразність, кількість акцентів суворо дозують, а малюнок роблять нескладним. В іншому випадку він буде відволікати, але не доповнювати стильний дизайн. Тематика малюнків може бути найрізноманітнішою. Частіше це мереживні візерунки, різноманітні завитки, смужки, горошини, сіточки, пір'ячко, колоски, гілочки і листя. Для зимових візерунків майстра вибирають такі малюнки, як сніжинки різної форми і розміру.

Наклейками

Наклейки можна сміливо назвати альтернативою мальованого декору. Вони дозволяють при мінімумі затрат створити професійний дизайн акцентних пальців. Якщо при цьому правильно підібрати потрібне зображення, манікюр буде викликати захоплені погляди оточуючих.

Щоб приклеєна етикетка трималася на поверхні довго, її закріплюють шаром топового покриття. Коли використовують об'ємні наклейки, доводиться використовувати два шари топа.

Стемпингом

Штампування візерунка по висушеному пігментованому гель-лаку дозволяє створити красиві візерунки на нігтях в лічені секунди. При цьому можна придбати шаблони з різною тематикою (від простої геометрії до вигадливих мережив або етнічних орнаментів). Малюнок такого типу буде одноколірним, хоча це ніяк не відбивається на його привабливості і приємних для очей дизайнах. Стемпингом користуються і професіонали, вибираючи для акцентних нігтів візерунки в потрібній тематиці.

Використовуючи камифубуки

Японські паєтки відомі в нейл-індустрії вже не перший сезон, але вони і сьогодні залишаються стильним і сучасним прийомом декорування фіолетового манікюру. Самі елементи можуть відрізнятися не тільки розмірами, а й формою. Сьогодні можна підібрати їх у вигляді зірочок, різноманітних сердечок або навіть геометричних фігур. Проте, якщо раніше їх використовували, щедро постачаючи поверхню нігтьових пластин, то сьогодні такий декор може розташовуватися лише на частині акцентного нігтя.

Втиркой

Спеціальний порошок для додання ультранеординарного ефекту дозволяє зробити фіолетову основу космічно стильною і неповторною. При цьому на різних відтінках він буде виглядати по-різному. По своїй суті втирка є спеціальною пудрою з забарвлюючим пігментом. На сьогоднішній день вона налічує у своєму асортименті чимало різних варіантів, що відрізняються ефектами. Можна вибрати досить складні ефекти або імітацію перламутру, перлів. Звичайно, самі преміальні категорії будуть відрізнятися ціною, проте любительок яскравого дизайну це навряд чи зупинить.

Модні ідеї

Пропонуємо вашій увазі п'ятнадцять шикарних прикладів сучасного манікюру у фіолетових тонах. Вони можуть стати основою ідеї вашого дизайну, адже спираючись на приклади професійних дизайнерів, можна додати в них свою родзинку.

 • Приклад ніжного манікюру в світло-фіолетовому кольорі. Відмінний літній варіант дизайну з технікою негативного простору.
 • Не менш ніжна і жіночна рішення в ніжному фіолетового відтінку з білим контрастом і квіткової тематикою.
 • Фіолетовий матовий дизайн в техніці місячного манікюру з негативним простором.
 • Теплий темно-фіолетовий тон з акцентуванням дизайну акриловою пудрою. Створений ефект в'язаного декору.
 • Контраст матовою і глянсовою фактури покриттів. Використання виблискуючого декору.
 • Гарний перевернутий френч з білим контрастом і напиленням під сніг виглядає стильно й ефектно.
 • Шикарний дизайн з орхідеями, виконаний з білим контрастом і теплою фіолетовою основою.
 • Королівський дизайн, виконаний топом з матовою, бархатистою текстурою. Використання дрібних кристалів і квіткових наклейок.
 • Стильне рішення з використанням малюнка. Прикраса акцентних нігтів рук горошком і різнокольоровими смугами.
 • Холодний синьо-фіолетовий манікюр з матовим ефектом покриття. Помірний білий малюнок додає дизайну унікальність.
 • Досить виразне оформлення нігтів у фіолетовій кольорі. Використана акрилова пудра, а також дозований блискучий декор.
 • Лаконічне рішення з оформленням акцентного нігтя бульонками. Незвично, але досить ефектно.
 • Приклад гармонійного комбінування двох фактур гель-лаку: глянсового та шиммерного. Нічого зайвого, усе просто, але розкішно.
 • Малюнок акриловою фарбою по матовій основі виглядає просто приголомшливо. Відмінний дизайн для вечірнього виходу.
 • Від такого градієнта прийде в захват кожна сучасна модниця. При цьому покриття не потребує додаткового оздобленні.

Модні ідеї для манікюру з фіолетовим відтінком дивіться у відео нижче.