Як правильно надати форму нігтям?

Кожна дівчина мріє про ідеальний манікюр. Але іноді результат розчаровує. І колір лаку підходящий, і манікюр виконаний бездоганно, а ось що не радує загальна картинка. Причиною цього може бути неправильно підібрана форма нігтів. Від неї багато в чому залежить кінцевий результат. Давайте ж розберемося, як знайти свою форму, а також як зробити її самостійно.

Вибір форми

Раніше майстри манікюру виділяли всього чотири основних форми. Це були: квадрат, трикутник, овал і коло. Сьогодні ж вибір набагато ширше. Так, деякі з них дуже схожі між собою, але все ж мають право на самостійне назва та існування. Вибір форми залежить від багатьох факторів. Якщо ви сумніваєтеся, яка ж форма вам підійде ідеально, подивіться на підставу нігтя. Яку форму має кутикула? Вона може бути овальної, квадратної, і навіть трикутної. Якщо повторити її обриси на вільному краї, то нігтики будуть виглядати дуже органічно.

Вам дуже пощастило, якщо кутикула має овальну форму. Тут практично немає обмежень для вибору. Але не варто забувати про інші особливості (повнота і довжина пальців). Якщо основа представлено у вигляді квадрата, то вашої ідеальною формою буде квадрат і трохи закруглена форма (м'який квадрат). Ну і для власниць трикутної лінії кутикули слід вибирати загострені форми (мигдаль, стилет). Хорошим способом визначити, чи підходить вам обрана форма, може служити спеціальна форма або тіпси. Попросіть майстра просто прикласти її до нігтьовому ложі. Так ви наочно переконайтеся в правильності власного вибору.

Крім вищезазначеного критерію, досвідчений майстер бере до уваги і такі нюанси:

 • виконується манікюр на натуральних нігтики, використовується для покриття шелак, або ж нігтики будуть нарощуватися;
 • враховуються індивідуальні особливості будови кисті і пальців (чи є він від природи довгими і тонкими і більш короткими);
 • побажання клієнта;
 • відповідність обраної форми останнім тенденціям моди.

Кругла форма нагідок підійде власницям короткого нігтьової пластини. Якщо ж спробувати повторити її на довгих нігтях, то може виникнути відчуття брутальності і тяжкості. Для власниць тонких довгих пальців і довгастої нагідок не варто вибирати форму стилета або інший довгий гострий варіант. Це візуально подовжить пальчики, і вони стануть схожі на «лапки павука». Такі ж довгі і загострені кінці. Гармонійно буде виглядати форма м'якого або звичайного квадрата.

Гострі форми типу стилет чи блейд будуть прекрасно доповнювати образ дам з тонкими пальчиками, але мають середню довжину нігтя. У цьому випадку візуальне подовження піде тільки на користь. Серед інших форм можна також сміливо приміряти піку і мигдаль (довжина повинна бути більше середньої). Враховуйте при виборі певної форми і сферу власної зайнятості. Так як більшість професій у сучасному світі вимагає роботи з комп'ютером, то варто подбати про зручність експлуатації манікюру.

Ідеальним варіантом є форма м'якого квадрата і овал. Занадто загострені форми будуть зісковзувати з клавіш або обламуватися в результаті постійного удару клавіші. Класичний квадрат також буде ненадійний, так як гострі кути будуть чіплятися і швидше обломаются.

Актуальна форма мигдалю ідеально виглядає на нігтьовій пластині середньої довжини. При цьому величина вільного краю повинна бути більше середньої. На коротких нігтики звужена і загострена до кінця форма буде виглядати безглуздо.

Що стосується незвичайної скошеної форми (коли вільний край має виражений нахил в один бік), то її можна втілити на нарощених нігтях. Такий варіант досить уразливий, тому нігті повинні бути дуже міцними. Екзотичність цього варіанту манікюру також вимагає певної сміливості від своєї власниці. Її вибирають яскраві натури, а також імпозантні й екстравагантні дами. Крім цих основних правил і критеріїв, не варто забувати про особисті уподобання клієнта. Вибір в даному випадку буде обумовлений темпераментом, особистими уподобаннями і власним уявленням про прекрасне.

Необхідні інструменти

Для якісного манікюру необхідний хороший інструмент. Справжні майстри своєї справи знають про це і ніколи не економлять на ньому. Спробуємо перерахувати основні предмети, які вам знадобляться.

 • Щипці. Вони використовуються для видалення кутикули, а також інших наростів на шкірі. Цей інструмент повинен бути добре заточений, щоб акуратно обрізати ороговілий шар, а не відривати його.
 • Ножиці для манікюру. Багато хто помилково використовують їх для обрізки вільного краю. Але це досить ніжний інструмент, який швидко зіпсується (затупиться) при роботі з грубими матеріалами (нігтем). Вони потрібні, щоб видалити кутикулу уздовж лінії зростання.
 • Пилка. В ідеалі у вас повинно бути 3 пилочки з різним ступенем жорсткості. Сама груба використовується для нарощених нігтів. Більш м'які для натуральних. Ними не тільки надається кінцева форма, але і вирівнюється нігтьова пластина. Вибір матеріалу виготовлення залежить від індивідуальних особливостей та уподобань. Пилки можуть бути керамічними, скляними або металевими.
 • Дерев'яна паличка. Вона потрібна не тільки для того, щоб видалити бруд з-під нігтів, але і для кутикули. Особливо важливу роль вона грає, якщо ви виконуєте необрізний манікюр. Тоді з її допомогою кутикули не тільки задають форму, але і відсувають її на потрібну відстань.
 • Щітка або велика кисть. З її допомогою ви легко видалите з рук і нігтів пил, що утворилася в результаті опіла. У професіоналів є спеціальний вентилятор, який всмоктує навіть найдрібніші частинки, в домашніх умовах доведеться задовольнятися звичайною ганчіркою для протирання пилу.
 • Крем для кутикули. Все більше майстрів відмовляється від розпарювання рук у ванночці перед початком манікюру. Щоб кутикула стала м'якою і податливою, вони воліють наносити на неї спеціальний крем.
 • Баф. Він буде необхідний на фінальній стадії підготовки нігтів. З його допомогою ви легко отполируете нігтики і зробите їх рівними і гладкими.

Це основні інструменти. Але у майстрів даний список може бути доповнений такими спеціалізованими приладами, як шліфувальна машина, настільна лампа, вентилятор-пилосос, прилади для стерилізації інструментів, УФ-лампа, різні кисті і тримери, пінцети, пушери та інше.

Підготовка до процедури

Насамперед, необхідно підготувати нігтики, а вже потім надавати їм потрібну форму. Для цього достатньо зробити манікюр звичним для вас способом. Якщо є спеціальний інструмент, то зробіть апаратний манікюр, у противному випадку можна зробити класичний обрізний манікюр.

Підготуйте всі необхідні інструменти, які знадобляться при проведенні процедури. Це позбавить вас від суєти і пошуків потрібної пилки або щипчики в процесі. Приступайте до манікюру тільки в тому випадку, якщо впевнені, що у вас в запасі є необхідна кількість часу. Наспіх зроблений манікюр (або зовсім не закінчений) буде виглядати неохайно і швидко прийде в непридатність. Ще одним важливим моментом, який ми вже згадували, є хороше освітлення. Якщо немає в наявності спеціальної лампи, то проводите процедуру при денному світлі поблизу вікна.

Основні правила при створенні форми

Як ми вже з'ясували вище, вибір форми вільного краю багато в чому залежить від природної конструкції нігтьової пластини і індивідуальних особливостей будови кисті. Але вмілий майстер здатний перетворити навіть самі непоказні нігтики і надати їм ідеальну форму. При цьому природні недоліки можуть компенсуватися або ховатися за рахунок посилення нігтя гелем або дизайну.

Але існують і непорушні правила, яких варто дотримуватися, якщо ви хочете створити красивий і акуратний манікюр в домашніх умовах. Головне – діяти покроково і не пропускати етапи створення. Адже якщо ви, приміром, пропустіть етап знежирення, декоративне покриття буде погано триматися, а манікюр скоро прийде в непридатність.

Отже, ось ті основні постулати, якими користуються майстри при створенні манікюру.

 • Манікюр буде виглядати органічно, якщо все нагідки мають однакову форму. Сьогодні можна зустріти модниць, які спеціально роблять акцент на одному або двох нігтики, задаючи їм відмінну від інших форму вільного краю. Але це швидше виняток, ніж правило. Такий вибір підтримується і певним дизайном.
 • Однакова довжина. Нерідко можна зустріти ситуацію, коли дівчина зламала один з вже відросло нагідок, але не хоче все рівняти під нього. У підсумку вона залишає його коротким, а решта довгими. Це не додасть краси і вишуканості, навпаки, буде виглядати смішно. Тут існує тільки два шляхи: або обрізати інші нігті до мінімальної довжини, або наростити зламаний нігтик. Тільки так ваш манікюр буде естетичним. Не варто думати, що довжина нігтів є основним показником краси.
 • Визначайте довжину нігтя правильно. Кожен нігтик має власний розмір, тому неправильно орієнтуватися тільки на довжину вільного краю. Адже якщо зробити однакову довжину вільного краю для середнього пальчика і мізинця, то в підсумку вони будуть виглядати по-різному. Відміряйте довжину від нижньої точки кутикули і до кінчика нігтя (з вільним краєм включно).
 • Для правильного визначення форми і довжини використовуйте один пальчик в якості еталону. Це буде той, довжина нігтьового ложа, на якому більше за інших. Тільки мізинчик може бути менше на 3-4 мм (великий палець або дорівнює, або більше на 1 мм). Безіменний, вказівний і середній просто зобов'язані бути рівної довжини, щоб манікюр виглядав органічно.
 • Ще одним правилом є орієнтація на кінцевий результат. У вашій голові повинна скластися чітка картинка того, якої форми у підсумку будуть нігтики. Це допоможе проводити опил в правильному напрямку.
 • Не поспішайте. Це важливо не тільки для того, щоб ви не втратили важливі моменти і не пропустили недоліки, але і для самого нігтика. Якщо проводити опил дуже інтенсивно, то можна пошкодити нігтьову пластину. В результаті вона почне розшаровуватися.
 • Забезпечте себе хорошим освітленням. Ідеальним варіантом стане настільна лампа, яку можна направляти в потрібну сторону і під потрібним кутом. Такі використовуються в салонах краси. Майстрові важливо бачити кожен нігтик і його найдрібніші деталі.

Техніка виконання

Майстри нігтьового дизайну надають форму нігтям за допомогою пилочки. Її абразивність залежить від того, чи проводиться манікюр на натуральні або нарощені нігті. Що стосується техніки виконання, то для кожної форми існує своя методика. Причому навіть одна і та ж форма може выпиливаться різними майстрами за власним сценарієм. Розберемо основні види форм і технологію їх створення.

Кругла

Одна з найбільш природних і лаконічних форм. Якщо ви все зробить правильно, то форма вільного краю буде повторювати обриси пальчика. Така форма ідеально виглядає на коротких нігтики. Підпиляєте всі нігтики до однакової довжини під прямим кутом. У вас вийде правильний квадрат. Саме з такої форми найлегше створити коло з ідеальною довжиною і нахилом. Тепер, рухаючись від центру до боків, починайте спилювати гострі кути по краях.

Стежте, щоб закруглення не перейшло в заужение нігтя. Рухаючись від пальчика до пальчику, порівнюйте отримані результати і коректуйте по мірі необхідності.

Квадрат і м'який квадрат

Якщо нігті мають різну довжину, то для початку їх необхідно вирівняти. Також може виникнути складність, якщо до цього у вас була загострена форма. Спиляні краю не дадуть створити правильний квадрат. Тут можна порадити вибрати мінімальну довжину, або віддати перевагу м'якому квадрату з закругленими краями. Опил проводиться під прямим кутом. Краї повинні мати чітку паралель між собою, тобто не допускається навіть найменший ухил в одну або іншу сторону. Все це буде видно.

Для прямокутної форми кути можна залишити досить гострими. Це особливо актуально для довгих нігтів. Якщо ви віддаєте перевагу середню або малу довжину, то краще зробити м'який квадрат. Для цього просто трохи спиляєте гострі кути, зберігаючи рівну лінію на основному зрізі.

Мигдаль

Як не дивно, але ця форма також випилюється з квадрата. Дійте так, як було описано вище. Головне завдання на цьому етапі – випиляти правильний квадрат. Далі починайте спилювати ніготь під невеликим кутом. На кінці у вас утворюється досить гострий кінчик. Його форму коригують на останньому етапі, заокруглюючи до потрібної величини. Можна почати створювати форми мигдалю і не вдаючись до проміжної квадратній формі, але це набагато складніше. Адже вам необхідно буде регулювати і довжину, і нахил, і чітко дотримуватися центральної лінії, щоб не було перекосу в одну із сторін.

Шпилька (загострені нігтики)

Гострі нігтики, які ще нерідко називають «котячими» вимагають досить значної довжини вільного краю. Створювати таку вишукану форму на коротких нігтях не має сенсу (та й неможливо). Основним правилом надання форми стилета нігтя буде правильне визначення центральної вищої точки нігтя. Коли ви підпиляєте всі нігтики до потрібної довжини, можете починати створювати загострену форму. Для цього необхідно рухатися від середини до країв. Не поспішайте, інакше ви ризикуєте спиляти зайве. В результаті у вас повинна вийти форма з вузькими краями, що йде в гострий кінчик. Чим плавніше буде перехід від лінії посмішки до краю, тим органичней буде виглядати манікюр.

Овал

Тут немає особливих секретів і складнощів. Варто лише дотримуватися непорушного правила короткого нігтя. Тобто довжина визначається за величиною найкоротшого з нагідок. Коли величина всіх нагідок буде відкоригована, можна приступати до випилювання самої форми. Для цього рухайтеся від центру до країв, створюючи плавну дугу (або овал). На вищій точці нігтя не повинно бути загострення, але довгої прямої лінії не повинно бути.

Корекція нігтьової пластини

Крім корекції форми вільного краю, деколи потрібно змінити саму нігтьову пластину. Справа в тому, що не всіх природа обдарувала гарним вигином і правильною структурою. Самим доступним способом зміни нігтьової пластини і завдання правильної траєкторії зростання є нарощування. Тут слід зазначити, що процедура повинна виконуватися професіоналом. Тільки він зможе якісно виконати свою роботу і забезпечити необхідну корекцію.

Ефект корекції в даному випадку наступає за рахунок жорсткої фіксації свого нігтя в певному положенні. Гель або акрил просто не дадуть йому рости в звичному напрямку. Додатково використовується і арочне моделювання.

З його допомогою задається потрібний вигин. В результаті нагідки мають правильну форму. Її зміна вимагає часу, щоб ніготь звик рости в заданому напрямку. Але ніхто не забороняє на час позбавлятися від нарощених нігтів, щоб свої трохи відпочили.

Крім того, на ногах часто використовують спеціальні пристосування від врослого нігтя і корекції пластини. Це скоби і хірургічна сталь. З її допомогою краю піднімають і фіксуються. При тривалому носінні форма і траєкторія зростання виправляється. Багато в чому це схоже на скоби, які встановлюються на зубах.

Поради майстрів

Скористайтесь порадами професіоналів.

 • Суха поверхня. Поверхня нігтя до початку процедури повинна бути сухою. Це правило особливо актуально в тому випадку, якщо ви застосовуєте розпарювання. Щоб створити правильну форму необхідно, щоб ніготь добре просох, так як його форма може трохи змінюватися під впливом гарячої води.
 • Не пиляйте зайвого. Якщо нігтик вже має потрібну довжину і форму, то не варто його додатково піддавати механічному впливу. Пройдіться по поверхні нігтьової пластини бафом, щоб відполірувати його. Цю процедуру варто проробити зі зрізом вільного краю. Це дозволить запобігти розшаровуванню і поломку в майбутньому.
 • Використання якісних матеріалів. Якщо у вас немає можливості придбати все необхідне, то краще звернутися в салон. Адже використовуючи матеріали та інструменти низької якості, ви ризикуєте тільки нашкодити собі. Надалі на виправлення таких помилок піде набагато більше часу і коштів. Майстри вибирають дорогі якісні матеріали не тільки з-за їх практичності, але й безпеки.
 • Періодичність процедури. Не забувайте вчасно робити манікюр. Якщо ви віддаєте перевагу фарбування натуральних нігтів лаком, то процедуру доведеться проводити досить часто. При використанні шелаку або нарощування час експлуатації збільшується. Але навіть в цьому випадку доведеться оновлювати кожні 3-4 тижні, так як свої нігтики будуть відростати.

Красивий манікюр можливо створити як в салоні, так і в домашніх умовах. Варто тільки слідувати певним правилам і використовувати якісні матеріали. Не переживайте, якщо у вас не вийде з першого разу. Адже досвід також має велике значення. Варто трохи потренуватися, тоді у вас буде виходити дуже акуратно і красиво.

Про те, як правильно надати форму нігтям, дивіться у наступному відео.