Тонкощі створення овальної форми нігтів і стильні ідеї дизайну

Нігті овальної форми вважаються класикою манікюру будь-якої техніки. Сьогодні така форма входить у трійку фаворитів тенденцій нейл-моди, тому тим, хто намагається перебувати на гребені модної хвилі, необхідно знати, в чому полягають тонкощі створення ідеального овалу. Про те, як правильно зробити таку форму і прикрасити її в кращих ідеях сезони, розповість матеріал даної статті.

Особливості

Овальна форма унікальна сама по собі, жіночна і елегантна. З'явившись багато років тому, вона не втрачає своєї актуальності, при цьому візуально облагороджує не тільки нігтьове ложе, але і пальці. Зробити її можна на своїх і нарощених нігтях, причому овальної форми доступні всі техніки манікюру, починаючи від класики і закінчуючи «битим склом» і пудрою. Цю форму може вибрати практично будь-яка жінка незалежно від її віку та прихильності до певної стилістики.

Зробити на таких нігтики можна найлаконічніше і повсякденне оформлення, так і епатажний дизайн.

Овальні нігті дозволяють створити манікюр будь-якого призначення, від варіанта, що вписується в строгий дрес-код, до вечірнього наряду. В ідеальному розумінні форма верхнього краю овальних нігтів є дзеркальним відображенням дугоподібної зони кутикули або лунки. Їх єдиним недоліком можна назвати вразливість до механічних пошкоджень. На відміну від інших форм вони схильні до ламкості і сколів. Їх власниці доведеться більш дбайливо звертатися зі своїми нігтиками, оберігаючи їх від будь-яких зачіпок.

Кому підійде?

Якщо підходити до цього питання з точки зору професіоналів нігтьового сервісу, то вони з упевненістю скажуть: овальна форма краще всього виглядатиме на нігтях, основу яких (за винятком нігтьової пластини великого пальця) буде овальним. Так форма врівноважить нігтьове ложе, що виключить візуальну тяжкість, властиву невірного вибору. Крім того, вона дозволить створити природний дизайн манікюру.

Не можна не відзначити і такий орієнтир, як відношення бічних стінок один одному. Якщо вони паралельні, овал стане кращим варіантом форми. При цьому відпаде необхідність маскування візуального дисбалансу нігтьової пластини, якщо вона далека від ідеальної. Крім того, овальна форма підійде для нігтів трапецієподібної форми. Однак у цьому випадку для створення візуального балансу доведеться вибрати як мінімум середню довжину, адже коротка в даному випадку є табу.

Якщо розглядати питання з точки зору форми пальців і рук, тут варто задуматися, адже занадто тонкі і довгі пальці в тандемі з великою довжиною нігтів будуть виглядати непривабливо. А також і руки з довгими овальними нігтями здадуться кістлявими. Якщо ж нігтьове ложе буде подовжено від природи, то при невеликій довжині така форма на тонких пальчиках буде виглядати цілком гармонійно. Коли руки і пальці пухкі, овал, в принципі, буде пом'якшувати ситуацію. Ось тільки довжину в цьому випадку доведеться обмежувати до середньої, щоб не допустити нівечення рук і пальців. Якщо ігнорувати даний нюанс, руки з довгими нігтями будуть виглядати агресивно, вони втратять жіночність.

Завданням же овалу є пом'якшення незграбності нігтьового ложе, його виправлення.

Техніка виконання

Зробити овальними нігті можна не тільки в салоні. Сьогодні у сучасних жінок є маса можливостей щодо формування овалу і в домашніх умовах. Підхід до цього питання починається з виконання якісного гігієнічного манікюру, адже без нього манікюр не буде виглядати красиво, а головне – доглянуто. Давайте розглянемо покроково основні етапи техніки створення овальної форми.

Підготовка інструментів

В роботі доведеться використовувати пилку, манікюрні ножиці або накожницу (щипчики для видалення кутикули), апельсинову паличку, пушер з лопаткою. Щоб не поранити шкіру і максимально вберегти її від подразнення, бажано придбати спеціальний масляниста засіб для видалення кутикули. Це прозорий продукт, який підготує шкіру для безболісного видалення. Він не роз'їдає шкіру, але розм'якшує, тим самим спрощуючи виконання манікюру.

Вычищение кутикули і птеригии

Обережно відкривши флакон із засобом для видалення кутикули, його наносять тонким шаром на шкіру навколо нігтьового ложе, виключаючи ділянку вгорі, де ніготь відростає. Як тільки засіб нанесуть на нігтики однієї руки, їх розм'якшують у ванні з теплою водою. Бажано, щоб температура становила не менше +40 градусів, оскільки холодна вода шкідлива для кісток. Через 4-5 хвилин ванночку прибирають, пальці витирають і приступають до вичищення зайвої шкірки. Для цього беруть пушер (металевий інструмент із лопаткою), спочатку відсувають, а після і піднімають кутикулу.

Далі, обережними рухами зайву шкірку вивертають вгору, утворюючи тим самим лінію майбутнього зрізу. Її зрізають щипчиками або ножицями, намагаючись прибрати однією лінією. Позбавлення нігтя від зайвої шкірки дозволяє візуально подовжити пластину, що особливо актуально для коротких і широковатых нігтів. Після того як шкіра зрізана, перевіряють якість вичищення, використовуючи апельсинову паличку. Нею проводять навколо нігтя. Якщо що-то при цьому піднімається з зрізу вгору, огріхи тут же підрізають.

Якщо цього не робити, при нанесенні покриття лак буде затікати за кутикулу або бічні валики.

Довжина і форма

Довжину вибирають по найкоротшому нігтя. При цьому важливо враховувати, що на всіх нігтики вона повинна виглядати однаково. Доведеться використовувати власний окомір, не можна жаліти занадто довгі нігті і залишати їх, навіть якщо зламаний всього один. Використовувати в роботі доведеться пилку. При цьому її рухи повинні бути спрямовані тільки в одну сторону. Ігнорування даного нюансу призведе до розшарування нігтя і швидкого відколювання нанесеного покриття. Пиляння притискають плоскою стороною по відношенню до нігтя і рухають в напрямку від основи нігтя до його краю, при цьому намагаються стежити за тим, щоб руху пилки були делікатні.

Спочатку підпилюють бокові сторони нігтьової пластини, лише після цього приступають до закруглення. По мірі заокруглення стежать за тим, щоб зберігалася симетрія з двох сторін пластини. Можна орієнтуватися на основу нігтьового ложе. Незайвим буде перевіряти якість роботи, повертаючи ніготь від себе верхнім краєм вгору. Не варто рівняти гостроту верхнього краю овалу, адже у мізинця і, скажімо, великого пальця руки вона буде відрізнятися. Вузький і маленький кінчик може здаватися гострим, в той час як широкий і великий може скидатися на м'який квадрат. Щоб не допустити помилок при роботі з пилою, варто частіше звертати увагу на основу оброблюваного нігтя.

Завершення роботи

Після того як ніготь буде підпиляний, його знадобиться захистити від можливої поломки. Роблять це шляхом декоративного манікюру. Якщо ж він поки не передбачено, можна нанести на місця обробки шкіри заспокійливий крем. Бафировать нігтьові пластини можна лише перед безпосереднім нанесенням гель-лаку. Пиляти їх грубим абразивом не можна, для цього використовують м'який шліфувальник.

Поради стилістів і майстрів

Варто взяти до уваги кілька порад від професіоналів.

  • Якщо нігті овальної форми обламуються, їм необхідно зміцнення. Роблять це за допомогою спеціального складу для тонкого пластин або методикою нарощування. Однак потрібно розуміти, що вразливою може бути не тільки форма: нарощуваний матеріал теж не любить механічних ударів.

Не можна навмисне стукати такими нігтями про тверді предмети, піддаючи їх непотрібних стресів.

  • Щоб манікюр на овальних нігтях не скалывался, потрібно намагатися уникати частого розпарювання рук. Мити посуд треба в гумових рукавичках, виключені тривалі розпарювання. Щоб зберегти форму як можна довше, переважно вибирати середню довжину: вона не настільки схильна до ламкості. В ідеалі довжина отросшего краю не повинна перевищувати 5 мм
  • Виконуючи овальний край, важливо враховувати, що спіл здійснюють не тільки з боків нігтьової пластини. Виводять всю лінію, що її не створюють частково.
  • Щоб продовжити довговічність манікюру на овальних нігтях, не потрібно вибирати надто об'ємний декор. Він буде чіплятися за все що завгодно, тим самим провокуючи ламкість нігтів. Особливо небажано клеїти такий декор на краєчку нігтьової пластини.

Стильні ідеї дизайну

Сьогодні моді складно чимось здивувати досвідчених у дизайні нігтів жінок. І все ж, вона пропонує чимало свіжих ідей, за допомогою яких можна виявити жіноче начало, не вдаючись до непотрібного пафосу та галасу. Овальна форма в цьому плані зіграє на руку жінці: вона плавна, природна і завжди приваблива для протилежної статі, чого не можна сказати про стилетах, «балерина» і жахливій формі трунах. Позначимо основні тенденції або модні ідеї, якими можна скористатися для створення неповторного образу.

Стилети
"Балерина"
Форма труну

Починаємо з виразності

Сьогодні важливо показати красу основний фактури, тим самим підкресливши почуття смаку жінки. Згадавши приказку «чим простіше жінка, тим складніше її манікюр», стоїть без жалю позбавитися від зайвого блиску і пишності. Все це заважає гармонійному жіночого сету і ускладнює вибір одягу під конкретний дизайн і прикраси. У пріоритеті гра матовою і глянсовою фактур, а також використання незвичайних матеріалів з ефектом текстилю і шкіри тварин. Ефект не настільки яскравий, але він докорінно відрізняється від звичних покриттів, маючи бархатистість, рельєф або сатиновий відблиск.

Розбираємося з акцентами

Щоб дизайн на овальних нігтях виглядав красиво і вишукано, потрібно зменшити кількість акцентів або так званих нігтів з дизайном. В ідеалі їх повинно бути два або три. Якщо вже хочеться більше, то можна додати ще один. Пестроцветье в новому сезоні вважається табу, поки ще воно допустиме в аквадизайне зважаючи на особливості самої технології.

Що стосується всіх інших технік (класики, френча, місячного манікюру, омбре, вуалі, «битого скла» та пудри), місцями акцентів стали нігті безіменного і середнього пальця.

Вибір кольору

Ідеальний манікюр сьогодні найчастіше виконують з використанням двох відтінків. При цьому під акценти вибирають контрастний лак, а принт на ньому виконують з використанням основного (фонового) кольору. Кращими тонами пастельної гами є рожевий, блакитний і м'ятний. Крім них, трендовими відтінками стали марсал, вино, баклажан і смарагд. Мегаактуальны нейтральні фарби палітри (чорна, біла, сіра, срібна).

Техніки

Кращими техніками манікюру на овальну форму нігтів є комбіновані оформлення. Наприклад, це може бути традиційний або зворотний френч з двома акцентами, виконаними в класичному манікюрі. Крім того, модно виконувати френч-градієнт з використанням плавною розтяжки-посмішки. А також актуальний френч, виконаний поверх вертикального або горизонтального градієнта. Модним рішенням стане і омбре з плавним переходом родинних відтінків від пальця до пальця.

Дуже популярна вуалевая техніка, на овальних нігтях вона виглядає особливо жіночно і елегантно. Сьогодні немає потреби малювати поверх такого фону контурне обведення. Дизайн можна виконати поверх самої вуалі. Скажімо, на ній будуть красиво виглядати мереживні акрилові завитки і вензелі, а також вертикалі з матовою фактурою і скромною інкрустацією.

Що стосується місячного дизайну, то на овальній формі він виглядає незрівнянно. При цьому можна обігравати оформлення різними трикутними фігурами, протягуючи їх від підстави нігтьових пластин і до самого верху отросшего краю. Заповнені золотом або сріблом, вони будуть дуже ефектно виглядати на тлі лаконічного покриття. А також тут можна задіяти техніку негативного простору, при якій частина нігтя не зафарбовують зовсім.

Пудрові малюнки, вензелі, квіти, в'язані візерунки можна створити, комбінуючи френч або місячний дизайн з класикою. Малюючи гель-лаком на кольоровому фоні і посипаючи його акриловим порошком, можна створити унікальне оформлення нігтів, яке не залишиться непоміченим. При цьому сьогодні такі принти модно виконувати різнокольоровими або з імітацією градієнта.

Не можна пройти повз поліестерової втирки і ефектною слюди. Ці унікальні матеріали як в плані нанесення, так і в плані ефекту, яким облагороджують будь-яку фактуру, на яку б їх не завдали. Модними різновидами втирки сьогодні є «перлинна пил», «північне сяйво», «майский жук». Дзеркальні варіанти і металік сьогодні вважаються важкими для дизайну. Важлива легкість і невагомість.

Крім того, актуальні пластівці юкі.

Сезонність

Якщо хочеться показати сучасність манікюру на овальних нігтики, варто звернутися до приналежності оформлення до конкретного часу року. Наприклад, з першими кроками зими пора замінити картинки з осіннім листям на декор у вигляді снігової порошки, білосніжних пластівців снігу, що, до речі, можна зобразити за допомогою акрилового цукру. Далі, прийде час морозних візерунків, рукавичок, сніговиків, оленів, снігурів і сніжинок. Навесні можна порадувати себе манікюром з першими квітами, влітку – щедро прикрасити нігті соковитими фруктами, комахами, квітами, рослинами, листям.

Актуальна тематика

Ніщо так не вкаже на слідування модним тенденціям, як будь-який геометричний дизайн. Це можуть бути трикутники, кола, овали, багатокутники, ромби або навіть звичайні прямі з розташованими на них точками різного розміру. Іноді фігури порожнисті, іноді заповнені контрастними кольорами, з обведенням контури або без нього. Відмінною рисою сучасного геометричного дизайну є його простота та підкреслення золотом або сріблом.

Мегапопулярны мережива, вензелі і квіти. Набирає популярність напрямок бохо з характерною для нього яскравістю відтінків і розмаїттям етнічних орнаментів. Крім того, в моді малюнки мехенді і точкові рішення, створені за допомогою дотса. Приємним сюрпризом стало використання в дизайні анімалістичних малюнків. Іншими варіантами, облагораживающим манікюр на овальних нігтях, стало їх прикраса смужками і горошинками.

Модні прикраси

    Найдорожчим дизайном сьогодні є ручний розпис нігтів. Вона може бути виконана в різних техніках, серед яких особливою популярністю у клієнтів користується акварельний розпис. Крім неї, в пріоритеті слайдер-дизайн, який, крім декорування, відмінно зміцнює нігті. Популярний стемпинг, пудра, стрази і кристали. Щодо останніх варто відзначити: їх слід дозувати і розташовувати точково. Можна надати овальну форму і прикрасити нігті різнокольоровими конфетті, наклейками, водним манікюром.

    Про те, як підібрати оптимальну форму нігтів, дивіться у наступному відео.