Акваріумний дизайн нігтів: особливості та рекомендації щодо виконання

В останні роки манікюр перетерплює значні зміни. Удосконалюються техніки, з'являються нові, при цьому різні прийоми дозволяють довести оформлення нігтів до досконалості. Останнім часом у сучасних модниць затребуваний так званий акваріумний дизайн. Що це таке, які його переваги і недоліки, в чому полягає методика виконання і які кращі ідеї, розповість матеріал цієї статті.

Що це таке?

Акваріумний дизайн нігтів – особлива техніка манікюру, яка зовні схожа на запечатаний під склом малюнок. І правда, техніка його створення полягає в тому, щоб закрити принт шаром прозорого гелю або акрилатика. При цьому лицьова поверхня нігтя завжди ідеально гладка, що зручно в побуті. Малюнок, що знаходиться всередині, створює ефект обсягу, за що манікюр і отримав свою назву.

Однією з особливостей даної методики є той факт, що здійснюють її на штучних нігтях одночасно з нарощуванням. У композиції використовують різні декоративні елементи, а також різноманітні фарби і деталі нейл-арту. Тільки після того, як оформлення виконано, ніготь покривають шаром акрилового матеріалу або прозорого гелю.

У хід може йти не тільки звичайний декоративний матеріал, який прийнято використовувати в роботі з гібридними лаками. Аквадизайн більш креативний, а тому прикрашати нігті при виконанні техніки можна навіть крихітними пір'їнками, різнобарвним піском, черепашками, мереживами. У хід можуть йти навіть шматочки звичайної газети, сухоцвіти, блискітки, фольга і навіть вода. Про манікюр з ефектом акваріума мріють багато жінок, адже він дозволяє виділитися з натовпу і відчути себе особливою.

Переваги і недоліки

Акваріумний дизайн нігтів характеризується масою достоїнств. Приміром, він варіативний у виборі тематики оформлення і підходить для нігтів різної довжини і форми. Він може гарно виглядати не тільки на довгих нігтях, але й на коротких, а це особливо важливо для багатьох домогосподарок. При цьому дизайн можна виконувати як на всій площі нігтьової пластини, так і на краєчку.

До інших переваг аквадизайну можна віднести:

 • зовнішню незвичайність, навіть якусь тривимірність, а також обсяг, що привертає увагу;
 • новизну ідеї, її свіжість і можливість виконання в різних методиках манікюру;
 • можливість використання в дизайні будь-якої тематики, за рахунок чого можна надати манікюру сезонність, так популярну в цьому році;
 • надійність покриття та його довговічність, оскільки такий манікюр буде прикрашати жіночі руки до трьох місяців;
 • привабливість зовнішнього вигляду протягом всього періоду шкарпетки, відсутність сколів і тріщин;
 • здатність прикрасити жіночий образ, внісши в нього особливий настрій;
 • відсутність необхідності підпилювання отрастающего нігтя і стійкість до вигорання у процесі шкарпетки;
 • високу захищеність дизайну, стійкість декору до механічних пошкоджень;
 • практичність у побуті, адже навіть ліпний матеріал запечатується з гладкою поверхнею.

Крім того, акваріумний дизайн нігтів самодостатній. Як правило, такі нігті настільки красиві, що прикрашати пальці кільцями або руки браслетами вже не потрібно. У цьому випадку прикраси будуть втрачати свою актуальність. Ще однією перевагою аквадизайну можна назвати можливість його маскування. Наприклад, якщо терміново потрібен інший дизайн, можна просто покрити нігті будь-яким лаком, не завдаючи шкоди аквадизайну. Прийшовши додому, покриття знімають звичайною рідиною для зняття лаку без ацетону.

На жаль, у акваріумної техніки є і свої недоліки.

 • Наприклад, часто в ній виконують однаково всі нігті, а тому манікюр замість виразності виглядає строкато.
 • Крім того, одним з головних недоліків є пошук професіонала, адже нігті в підсумку не повинні бути занадто товстими.
 • Важливим критерієм є професіоналізм виконання, адже криві лінії малюнка або декоративна «купа мала» на нігтях не будуть виглядати красиво і не зможуть гідно завершити жіночий цибулю.
 • Аквадизайн роблять дуже довго, що може втомити клієнтку, адже сидіти близько двох з половиною годин важкувато.
 • Ціна роботи в манікюрному салоні за цю техніку досить висока. Звичайно, якщо за справу візьметься професіонал, вона виправдає себе. В іншому випадку це будуть викинуті на вітер гроші.

Як зробити його в домашніх умовах?

Якщо хочеться самій прикрасити свої нігтики акваріумним дизайном, доведеться подбати про наявність:

 • прозорого моделюючого гелю або акрилу;
 • УФ-лампи для сушіння покриттів;
 • гелієвих фарб на основі акрилу різного кольору;
 • необхідних декоративних елементів;
 • полірувальника або м'яких пилок;
 • набору тонких кистей для малювання;
 • пінцета для зручної роботи з дрібним декором.

Підготовка

Щоб готовий результат був не тільки красивим, але і довговічним, важливо коректно ставитися до кожного кроку технології. Для початку доведеться підготувати самі нігті. Руки треба добре вимити і витерти. Важливо знежирити нігтьові пластини, щоб зчеплення покриття з поверхнею було максимально міцним. Хтось використовує на даному етапі рідина для зняття лаку, але потрібно користуватися спеціальними препаратами. Адже саме їх формула і дозволяє продовжити носкість манікюру і запобігти появі відшарування. Перед знежиренням нігтьових пластин їм надають потрібну форму і довжину. Коригування проводять на стадії підготовки до дизайну.

Не менш важливим кроком акваріумного манікюру є розмітка примірного візерунка. Цей пункт особливо важливий, адже саме він покаже, наскільки красиво буде виглядати на нігтях вибраний дизайн. До того ж примірка дозволить побачити доречність декору для конкретного стилю і образу жінки. На даному етапі майстер прикидає, чи будуть поєднуватися фольга і малюнок, стрази або краще використовувати бісер, бульонки, золотисті нитки, слюду або навіть мармурову крихту.

Якщо нігті потребують медичного манікюрі, потрібно зробити його до основної методики. Пропускати цю стадію можна, адже птеригий і кутикули будуть заважати відростання нігтя, так і недоглянуті нігті виглядають вкрай некрасиво. Обов'язковою умовою стане позбавлення від задирок. Перед нарощуванням нігтів на пластикових типсах або паперових шаблонах все повинно бути бездоганним.

Основа під дизайн

Після того як попередні кроки виконані, приступають до оформлення самих нігтів. Для цього після їх сточування і знежирення самі пластини обробляють спеціальним клеїть матеріалом. Майстер вибирає зручну для нього підкладку і матеріал, який для неї краще підходить. Це можуть бути і верхні форми, що особливо актуально для коротких і обломанных нігтів. Працювати з ними зручно: майстер набирає полі-гель, злегка розподіляє його всередині тіпси у майбутнього підстави нігтя і прикладає до натурального нігтя, щільно притискаючи при цьому. При необхідності форму підправляють. Працювати з полі-гелем простіше, адже він не тече, але спилювати його у випадку необхідності коригування складніше у домашніх умовах.

Якщо працюють з моделюючим або будівельним гелем і паперовими формами, ідеальність форми багато в чому залежатиме від того, наскільки правильно і міцно зафіксують самі паперові шаблони. Не можна допускати нахилу клюющего нігтя, так і саму крапельку гелю потрібно розподіляти правильно. Всі корективи потрібно виконувати відразу після застигання матеріалу. Зайва опуклість не повинна псувати дизайн.

Виконуємо ефект акваріума

Після того як основа готова, на нігті наносять шар гелю або акрилу. В даному випадку шар буде вважатися базовим, важливо, щоб він був тонким. Прозорий матеріал подравняет основу, що дозволить дизайну бути рівним, а нанесенню – точним. Після нанесення на шар бази викладають декор, повторюючи малюнок, вибраний у ході примірки. Щоб виконати цей етап акуратно, в роботі використовують тонкий пензлик або пінцет.

Щоб не збитися етапах прикраси нігтя, можна попередньо зробити дизайн і в процесі роботи дивитися на нього. Це дозволить дотримуватися послідовність, обрану при примірці. Можна додавати в дизайн абстракцію, за бажанням підмальовувати контур, користуючись для цього тонким пензлем. Після того як весь декор викладений в потрібній послідовності, його залишиться закріпити моделюючим продуктом з прозорою текстурою.

Даний етап вважається заключним. Однак далеко не завжди формуючий матеріал наносять одним шаром: іноді для дизайну їх потрібно декілька. Саме це дозволяє аквадизайну виглядати об'ємно, немов декор знаходиться під склом. Кожен наноситься шар потребує сушіння, час якої буде залежати від типу гелю або акрилу, а також від різновиду самої лампи.

Цікаві ідеї аквадизайну

В залежності від досвіду майстра аквадизайн нігтів може відрізнятися за рівнем складності. Якщо вдома — це найчастіше звичайні картинки і абстракція, то в салоні можна зробити цілком реалістичний 3Д ефект. Однак кожен дизайн буде мати свої нюанси, що позначиться на самій ідеї.

Квіти

Наприклад, одним з кращих тематик акваріумної техніки є задіяння квіткових мотивів. Дійсно, нігті з об'ємними квітами виглядають красиво і ніжно, таке оформлення дихає жіночим початком. Однак для більш гармонійного оформлення довжина нігтів повинна прагнути до подовженої. В якості основи декору краще використовувати не картинки, а сухоцвіти.

Особливо красиво вони будуть виглядати в техніці френча. Таке оформлення буде пронизане елегантністю, але для виразності краще пом'якшувати акцентні нігті більш лаконічним дизайном покриття. Для бази варто вибрати однотонний пастель або градієнт. Спотворювати візерунок не можна, а тому розмір квіток повинен уміщатися на нігтях. Обрізати сухоцвіти небажано — це псує складену композицію.

З блискітками

Блискучі блискітки – одне з кращих рішень для вечірнього дизайну. Вони ідеальні для прикраси нігтів різної довжини і форми. Гліттер можна змішувати, використовувати різні відтінки, створюючи тим самим ефект омбре з плавною розтяжкою. Кольори можна використовувати будь-які, але гармонійно вписуються в жіночий цибулю пастельного тону групи. Для створення малюнка можна використовувати кисть, блискітками можна підкреслювати елементи дизайну.

Ними ж можна прикрашати морську тематику, надавати ошатність мереживним мотивів, прикрашати лаконічні посмішки френча. При цьому дизайн з блискітками можна робити не тільки всередині, запечатуючи поверх. Блискітками можна прикрашати і запечатаний дизайн. Звичайно, зовнішній декор такого типу можна назвати практичним, але гліттер може створити об'єм контуру, а такий варіант буде виглядати вже зовсім інакше.

Застосовуючи фольгу

Красиво виглядає аквадизайн під бурштиновий французький манікюр. Роблять його, використовуючи манікюрну фольгу острівного типу. Крім неї, для декорування нігтів застосовують манікюрний акриловий порошок, оформляючи їм поверхню нарощеного нігтя з базовим шаром. Саму фольгу можна дрібно нарізати і додати у відповідності до задуманого дизайном до потрібних місць нігтьової пластини. Після декорування ніготь запечатують моделюючим матеріалом.

Фімо

Полімерна глина – один із затребуваних матеріалів, якими користуються для створення аквадизайну. Частіше з цього матеріалу створюють літні оформлення, що частково пояснюється різнокольоровими соковитими відтінками глини. Візерунок формують шляхом нарізки глини спеціальним лезом. При цьому збирають його з різних дрібних елементів. Для закріплення цього декору доводиться покривати нігті з нанесеним матеріалом не одним, а декількома шарами прозорого гелю або акрилу. Оскільки фімо маленькі, ними можна обігравати такі техніки, як французький манікюр, а також зворотний френч.

Паєтки і бульонки

Вибираючи такий декор, варто звертати увагу на його розмір і форму. Приміром, ті ж золоті мушлі або морські зірки простіше запечатати, якщо вони будуть плоскими. Бульонки ж зажадають декількох шарів моделюючого гелю. Паєтки можна комбінувати з блискітками, з них можна викладати певний візерунок. Різновиди для якої-небудь композиції підбирають виходячи з її тематики. Наприклад, для кольорів це можуть бути бульонки, для малюнка пляжного узбережжя – черепашки, для космічних тематик можна підібрати варіанти, що імітують блиск зірок.

Поради професіоналів

Оскільки часу на створення унікального дизайну з акваріумним ефектом йде чимало, хочеться продовжити його довговічність і зробити все правильно. Перед початком роботи вивчіть основні нюанси, на які звертають увагу професіонали у сфері нейл-арту.

 • Перед роботою не можна користуватися кремом для рук. Це зменшує зчеплення.
 • Обезжиривать нігті краще серветками без ворсу. Найчастіше саме ворсинки стають причиною відшарування і розтріскування матеріалу.
 • Фарби з поганою пигментированностью виглядають у дизайні погано і непомітно. Надмірно різкий колір знищує ніжність аквадизайну.
 • Кольори декору краще підбирати спорідненої для конкретної одягу гамі. Так манікюр більш гармонійно увіллється в потрібний образ.
 • Кількість стразів або їх використання повинно бути обдуманим. Найчастіше вони зовсім не потрібні в аквадизайне, оскільки під шарами гелю або акрилу краще виглядають камифубуки.
 • Для більшої гармонії образу можна підібрати дизайн під конкретний плаття або сумку, прикраса. Так нігті з малюнком не будуть кричати про себе.
 • Щоб нігті не здавалися короткими, розмір малюнка не повинен бути надто об'ємним. До того ж небажано, щоб всі десять нігтів були прикрашені дизайном по всій площі нігтьових пластин.
 • Щоб продовжити довговічність покриття, важливо захищати руки від взаємодії з агресивною хімією і різкого перепаду температури.

Виконуючи об'ємний дизайн, потрібно враховувати його чіпкість: все, що приклеять поверх гелю або акрилу так чи інакше буде чіплятися за що завгодно. Крім того, не можна забувати, що додатковий декор буде потовщувати загальний шар нігтя разом з покриттями. Найчастіше це виглядає негарно, а тому перед тим, як навішувати на об'ємний тривимірний дизайн щось ще, варто обміркувати, наскільки це доречно і чи потрібно взагалі.

Вдалі приклади

Робити нігті в акваріумній техніці можна по-різному, при цьому в кожному випадку можна досягти шикарного результату. Наостанок пропонуємо звернутися до прикладів фотогалереї, наочно демонструє можливості незвичайної техніки.

 • Оригінальний річний френч, виконаний із застосуванням фімо під вигляд соковитих фруктів.
 • Лаконічне рішення з використанням нюдовой основи здатне прикрасити будь-цибуля сучасної городянки.
 • Об'ємний дизайн з сухоцвітом і блискітками, виконаний під імітацію техніки негативного простору, сподобається романтичним натурам.
 • Красиве і ніжне оформлення нагідок з використанням квіткової тематики і крихітних бульонок відмінно виглядає на нігтях мигдалеподібної форми.
 • Незвичайний, напівпрозорий френч з голографічним принтом здатна зробити яскравим навіть самий нудний наряд.
 • Лаконічне, але соковите рішення для літа в дусі френча з застосуванням різнокольорового піску.
 • Використання дрібних черепашок, блискіток і промальовування пензлем дозволяє прикрасити нігті в морській тематиці, що буде до речі для літніх поїздок до моря.
 • Оригінальний і виразний манікюр, виконаний під класику і прикрашений акцентом квіткової тематики, зможе гідно завершити вечірній наряд.
 • Дизайн з блискітками і гелієвої промальовуванням в ніжних тонах наповнить жіночий образ витонченістю.

Про те, як зробити акваріумний дизайн нігтів своїми руками, дивіться у наступному відео.