Рідкі камені на нігтях: особливості манікюру і тонкощі виконання

Для жіночих ручок немає кращого прикраси, ніж акуратно виконаний манікюр. Покриті лаком нігті – ідеальний компаньйон для оригінальних кілець, наручних годинників і браслетів.

Індустрія нейл-сервісу не стоїть на місці, постійно з'являються нові види дизайну. Саме до таких належить техніка «рідкого каменя», про яку сьогодні піде мова. Цей дизайн настільки особливий і цікавий, що, безумовно, вартий окремої розповіді.

Що це таке?

Вперше цей вид дизайну був запропонований російським майстром нігтьового сервісу Катериною Мірошниченко.

По-іншому рідкі камені на нігтях називаються литтям. Це не стрази, які кріпляться поверх нанесеного лаку і часто зникають в процесі носіння. Це дизайн з імітацією дорогоцінного каменю. Виглядає така техніка претензійно, яскраво, і, напевно, не кожній жінці під силу ходити з таким манікюром щодня. Проте як варіант для виходу в світ або для дам, які не бажають робити свої будні сірими, цей дизайн – відмінна знахідка.

Для створення ефекту натурального дорогоцінного каменю на нігті використовується комбінація з полімеру і скульптурного гелю. Ніяких виступів і западин, як при прикріпленні стразів і пайеток, на нігті немає, він ідеально рівна. Однак завдяки ефекту збільшувального скла створюється оптична ілюзія того, що камінь на нігтьовій пластині – справжній.

Плюси і мінуси

Красива дана техніка манікюру? Це питання не має однозначної відповіді. Прихильники мінімалізму або натуральності відповідять «ні» і будуть по-своєму праві – для них подібна химерність в оздобленні власних рук дорівнює некрасивості, неэстетичности. Якщо жінка багато років вірна класичного френчу або однотонної червоному лаку, з литвом на нігтях вона буде почувати себе незатишно, і, зрозуміло, її не прикрасить такий манікюр.

Дами ж, люблять різноманітність в оздобленні себе, не бояться експериментів із зовнішністю (а часом сміливо на них йдуть) скажуть своє рішуче «так» і знову-таки матимуть рацію – адже саме на них такий дизайн не буде ні надмірним, ні вульгарним, ні горезвісним «дорого-багатим». Навпаки, він буде органічним доповненням образу, пікантною деталлю, яка залучає погляд до рук і демонструє їх у вигідному світлі.

Не вдаючись у суперечки про красу і естетичності подібного дизайну (все-таки ці критерії для кожного свої), зупинимося на інших його достоїнства.

 • Стійкість і міцність. Камені з латексу і полімеру не зачепляться про колготки або шарфи, не завдадуть шкоди вашій зовнішності. Їм не властиво відвалюватися в самий невідповідний момент, зіпсувавши враження від усього манікюру.
 • Такий дизайн легко носити, незважаючи на його уявну «ваговитість».
 • При акуратній шкарпетці тримається від двох тижнів до одного місяця.
 • Манікюр практичний, не заважає займатися побутовими справами і рутинною щоденною роботою.

Однак у цього вишуканого дизайну є і недоліки.

 • Як і будь-який інший «великоваговий», багатошаровий манікюр, рідкі камені псують нігті. Тому слід вибирати тільки самі якісні матеріали, щоб не витратити надалі на відновлення нігтьових пластин кілька місяців.
 • Ця техніка вимагає великого професіоналізму від майстра нігтьового сервісу. Зроблений недбало, неякісно або грубо, такий манікюр, по-перше, не буде виглядати вишукано, а, навпаки, підкреслить всі вади ваших рук, а, по-друге, може завдати великої шкоди нігтям.
 • Навіть якщо ви знайшли майстра-профі, не слід «перенашивать» нігті більше одного місяця, і робити дизайни один за іншим. Після кожного «важкого» манікюру потрібно дати нігтям перепочинок, зробити лікувальний манікюр і хоча б протягом тижня побалувати їх домашнім або салонним відходом з ванночок, олій і кремів. Зрозуміло, вітамінні комплекси для зміцнення нігтів також не будуть зайвими.

Для будь нігтів підходить?

Якщо ви носите короткі нігті, це може стати перешкодою для дизайну з литтям і рідкими камінням. Адже для гарного нанесення манікюру в цій техніці необхідно «простір для маневру» (сам «камінь» не може бути менше 3 мм), саме тому спочатку вона планувалася і застосовувалася тільки для нарощених нігтів. Зараз сучасні матеріали дозволяють носити рідкі камені і на натуральних нігтях, але вони повинні бути довгими.

І все-таки найчастіше цей вид дизайну виконують на штучно нарощених акрилових нігтів. Саме на них рідкі каміння найкраще тримаються завдяки зчепленні акрилу і полімерної речовини, з якого виконаний камінь. Крім того, натуральні нігті піддаються ламанні в стрес-зоні, а з акрилом цієї неприємності не відбувається.

Варіанти дизайну

Видів манікюру з використанням лиття та рідких каменів досить багато. В першу чергу вони різняться кольором та розміром використовуваних каменів – це буде «рубін», «янтар» або «смарагд». А може бути, на нігтях будуть переливатися перлини? Розмір коштовностей також варіюється – від 3 мм до довжини, що допускається на вільному краю нігтя. Для конкурсних робіт, де дизайн робиться на нігтях довгих і дуже довгих, спеціально нарощуваних до змагання, камені можуть приймати самі химерні форми і розміри, а також складатися в комбінації з трьох, п'яти або семи штук.

Камені можуть бути не тільки окремими елементами в нейл-дизайні, але і виступати як самостійний манікюр. Наприклад, такий популярний нині мармур на нігтях – не що інше, як рідкий камінь. У цій техніці можна виконати бірюзу – як яскраво-блакитну, так і штучно состаренную зеленувату. Відмінно буде виглядати малахіт з його прожилками і переливами. Яшма, перли, навіть алмази – для фантазії створені всі умови! Якщо майстер нігтьового сервісу – справжній ас своєї справи, йому під силу буде все – від бурштину з частинками піску до мармуру з золотими прожилками.

Можна робити дизайн на одному нігті, на двох або навіть на всіх – наприклад, мармур або камінь. Головне – не переборщити з кількістю деталей і не перетворити вишуканий і витончений манікюр в посипані «камінням» руки радянської продавщиці в гіршому сенсі цього словосполучення. Навіть якщо вам дуже подобається цей вид дизайну, слід враховувати і те, наскільки він буде доречний у вашому звичайному режимі, припустимо він при дрес-коді, існуючому у багатьох організаціях, що зручно ви будете почувати себе з цим манікюром, не буде надмірним, ну і, зрозуміло, підходить він до вашого стилю і образу. Якщо на всі перераховані вище питання ви відповіли «так», значить, ви можете носити рідкі камені без оглядки на думку оточуючих!

Як правильно зробити?

Перш ніж покроково описати нанесення рідкого каменя на ніготь, зупинимося коротенько на матеріалах, які для цього будуть потрібні (а їх досить багато).

Отже, які «помічники» потрібні для роботи в техніці «литво».

 • Кольоровий гель-основа для французького манікюру.
 • Гель-захист (не може бути дисперсним).
 • Чорний гель-лак, а також спеціальна фарба для нанесення контуру каменю. Важливо вибрати таку контурну фарбу, щоб на ній без проблем віддруковувалася фольга.
 • Гель з ефектом вітражу (потрібен для імітації кам'яної текстури). Відтінок вибирається в залежності від імітованої каменю.
 • Скульптурний гель, що володіє в'язкою текстурою.
 • Кисті для нейл-арту: кутова, щоб наносити базовий шар, «волосок» для контуринга і робоча — для нанесення інших шарів.
 • Манікюрна фольга в золоті або сріблі.
 • УФ-лампа або LED-лампа для пошарової полімеризації гелю.

Тепер перейдемо до технології нанесення рідких каменів на нігті. Як же це робиться?

 • На кожній нігтьової пластини, на якій планується робити цей вид дизайну, малюється «посмішка» французького манікюру. Для цього підійде кутова кисть. Після нанесення шар просушується в лампі.
 • Далі, слід нанести гель-захист і знову помістити руки в лампу для просушування.
 • Після цього починається підготовчий етап для нанесення безпосередньо дизайну. Пензлем- «волоском» за допомогою чорного гелю наноситься планований візерунок. Якщо у вас немає досвіду, не слід використовувати занадто складний орнамент. Якщо ви не володієте достатньою фантазією для створення свого, авторського візерунка, можна взяти будь-намисто або брошка зі стразами або камінням і перенести принт на нігтьову пластину. Місце, де буде розташовуватися камінь, промальовується особливо ретельно. Далі, слід знову висушити нігті.
 • По закінченні просушування на намальований візерунок потрібно акуратно нанести фольгу – срібну або золоту. Це робиться так: береться шматок фольги за розміром збігається з нігтьової пластиною, прикладається до попередньо нанесеному узору, притискається пальцями і одним рухом видаляється. Цей процес і називається «литво». Так «камінь» вміщується в рамку, відповідно, золоту або срібну.
 • Далі, по контуру заготовки «каменю» наносяться кольорові гелі. Робиться це за допомогою тоненького пензлика. Різкі переходи кольорів неприпустимі, переливи повинні виглядати дуже плавно і акуратно. Після цього нігті знову потрібно просушити.
 • Візьміть вибраний гель з вітражним ефектом і за допомогою кисті- «волоска» нанесіть його на цей «камінь». Так він почне переливатися. Знову помістіть нігті в лампу.
 • Після цього слід приступити до формування обсягу у каменю. У цьому допоможе скульптурирующий густий гель наноситься сферично. При цьому способі нанесення виходить оптичний ефект «лупи», і камінь виглядає справжнім і об'ємним. Ніготь знову висушується в лампі.
 • Залишилося лише нанести топ за допомогою базової кисті. Ніготь з нанесеним топом не повинен мати горбів, западин і вм'ятин, повинен давати ідеально рівна блик. Шар топа знову слід просушити в лампі. Ваш дизайн готовий.

Зауважимо, що такий спосіб нанесення – базовий. Він вимагає значної вправності при нанесенні, що досягається тільки шляхом практики. Тому, якщо ви бажаєте робити такий дизайн самостійно, вам потрібно приготуватися до довгого шляху проб і помилок.

Цікаві приклади

У цьому розділі показано кілька незвичайних робіт.

 • Комбінація лаку з ефектом «котяче око» і «мармуру» виглядає цікаво і небанально. Підходить як для виходу, так і для щоденної шкарпетки.
 • Традиційний френч у поєднанні з великим фіолетовим каменем виглядає витончено і непомітно. Підійде навіть самим скромним панночкам.
 • «Опал» у золотому обрамленні на дуже довгих нігтях виглядає по-справжньому розкішно. Можливий тільки на акрилових нігтів, однак, результат виправдає всі докладені зусилля.
 • Місячний манікюр в поєднанні з каменями оригінальний і навіть екстравагантний. Доречний для любительок спортивного шику.
 • Класичне поєднання червоного, білого і «рубіна» – вибір сміливих жінок, які не бояться бути помітними.
 • «Малахіт» чудово виглядає в манікюрі. У поєднанні з відповідною біжутерією зробить вас зіркою будь-якого заходу.

Про те, як виконати дизайн нігтів в техніці " рідкі камені ", дивіться у наступному відео.