Мезотерапія і біоревіталізація: в чому різниця?

На сьогоднішній день великою популярністю користуються такі методики ін'єкційної косметології, як мезотерапія і біоревіталізація. Обидві процедури, дійсно, дають видимий ефект за рахунок діючих активних компонентів, які доставляються за допомогою ін'єкцій безпосередньо в тканини шкіри, надаючи на них омолоджуючий та зміцнюючий ефект. Результат видно практично відразу. Однак перед вибором тієї чи іншої косметологічної процедури слід ознайомитися з особливостями, перевагами та недоліками кожної з них. Не менш важливо буде дізнатися поради фахівців, професійних косметологів та відгуки клієнток, які вже випробували дані процедури.

Особливості

Мезотерапія і біоревіталізація відносно нові процедури для обличчя в косметології, але, незважаючи на своє не таке довге існування, вони вже встигли завоювати довіру багатьох жінок по всьому земній кулі. Їм віддають перевагу дами в будь-якому віці.

Процедура мезотерапії з'явилася трохи раніше, ніж біоревіталізація, але це зовсім не означає, що вона гірша.

До особливостей обох процедур можна віднести їх високу ефективність. Пов'язано це в першу чергу з тим, що за допомогою спеціальних ін'єкцій, які вводяться підшкірно, в шарах епідермісу створюються більш високі концентрації омолоджуючих і допоміжних компонентів, ніж, наприклад, за допомогою використання звичайних антивікових кремів.

Мезотерапія являє собою процедуру введення активних речовин в шкіру.

Найбільш часто косметологи використовують наступні компоненти:

 • вітаміни і мінерали (можуть бути використані як окремі компоненти, так і їх суміші);
 • амінокислоти;
 • різні екстракти рослинного походження;
 • ферменти;
 • гіалуронова кислота;
 • антиоксидантні речовини;
 • інші лікарські засоби.

Щодо косметології, дуже часто мезотерапія використовується для усунення недосконалостей на обличчі, але нерідкі і ті випадки, коли за допомогою ін'єкцій позбавляються від целюліту і інших недосконалостей дерми на тілі. Крім того, як допоміжна процедура мезотерапія може застосовуватися в таких галузях медицини, як дерматологія, гінекологія, неврологія.

Вибір того або іншого компонента або ж розчину залежить від кожного індивідуального випадку. Будь-які ін'єкції повинні проводитись суворо за показаннями лікаря і під його чуйним контролем.

  Ін'єкції мезотерапії робляться не дуже глибоко, зазвичай всього на кілька міліметрів в середні шари епідермісу. Процедура виконується або за допомогою одноразових шприців, або з допомогою спеціального мезоинжектора. Великим плюсом другого є його безболісність і фіксування кожного проколу на однакову глибину. Всього за процедуру фахівець виконує 70-100 мікроін'єкцій. Залежно від частини тіла, з якою працює професіонал, кількість ін'єкцій може змінюватись в більшу або меншу сторону. Вводяться під шкіру суміші найчастіше рідкі, без домішок. Больових відчуттів, як правило, при проведенні процедури клієнт не відчуває, особливо якщо були проведені всі підготовчі заходи.

  Біоревіталізація ж являє собою введення підшкірних ін'єкцій препаратів виключно з гіалуронової кислотою. Дана кислота вважається дуже корисною, оскільки вона виробляється в організмі кожної людини і входить до складу багатьох тканин. Крім того, ця кислота, дійсно, є паличкою-виручалочкою, оскільки вона бере участь у багатьох важливих процесах, що відбуваються в нашому організмі. Особливо сильно вона впливає на регенерацію тканин, стимуляцію синтезу еластину і, крім того, гіалуронова кислота покращує вироблення колагенових волокон.

  Біоревіталізація відрізняється від мезотерапії також і тим, що ін'єкції проводяться не в середні, а в глибокі шари дерми і виключно в рівновіддалені одна від одної точки на шкірі. Консистенція вводяться розчинів найбільш часто гелеподібна.

  Свідчення

  Так як механізм впливу мезотерапії і біоревіталізації на шкіру і організм в цілому трохи різний, їх показання для застосування трохи відрізняються.

  Найбільш часто мезотерапія рекомендується:

  • для поліпшення загального стану особи та його кольору;
  • для усунення перших ознак старіння;
  • для позбавлення від пігментних плям;
  • при купероз і вугрової висипки;
  • для позбавлення від недосконалостей особи (рубців, шрамів, зморшок, темних кругів і мішків під очима);
  • при первинних ознаках в'янення шкіри.

  Що ж стосується біоревіталізації, то її фахівці найбільш часто рекомендують жінкам і чоловікам, в організмі яких знижена вироблення гіалуронової кислоти. Дана процедура діє цілеспрямовано і виключно на визначені сфери впливу ін'єкцій.

  Вибирати біоревіталізація рекомендовано у випадках:

  • сильної сухості шкіри, а також при видимих ознаках втоми, які не проходять самі по собі;
  • попередження раннього старіння шкіри;
  • для розгладження «гусячих лапок» на шкірі особи, а також дрібних складок і зморшок;
  • для відновлення водного балансу в шкірі;
  • для нормалізації функціонування роботи сальних залоз;
  • для зменшення пігментних плям і в якості профілактики їх подальшого появи.

  Крім того, дана процедура особливо показана для відновлення чіткості контуру обличчя і для коригування його форми в найбільш короткі терміни.

  Протипоказання

  Протипоказання для обох косметичних процедур практично однакові.

  Обидві процедури не варто проводити при:

  • вагітності та грудному годуванні малюка;
  • можливі алергічні реакції на ті або інші компоненти, які будуть вводитися з допомогою ін'єкцій;
  • схильності шкіри до рубцювання;
  • псоріазі, а також при різних інфекційних захворюваннях шкіри в тих місцях, де буде проводитися процедура;
  • наявність саден, порізів або гематом у місці проколів;
  • порушення згортання крові, якщо про те говорять відповідні аналізи.

  Багато фахівців упевнені, що обидві процедури краще всього не комбінувати з іншими ін'єкційними і апаратними процедурами, які можуть завдати шкоди шкірі або організму в цілому. Не рекомендується одночасно проводити пілінг шкіри і її шліфування за допомогою лазера.

  Ін'єкції категорично протипоказані для введення в ті місця, куди вже були введені філлери з перманентним речовиною.

   Якщо спеціалістом були враховані всі особливості організму і шкіри клієнта, то у процедури, як правило, не виникає подальших ускладнень. Іноді в якості побічних ефектів відзначаються легкі запалення на шкірі, але вони досить швидко проходять. При появі алергії, тривалому запаленні, сверблячці та інших тривожних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.

   Тривалість курсів

   Обидві процедури відрізняються між собою за тривалістю збереження результату від препаратів, моменту настання їх дії та за кількістю необхідних ін'єкцій за певний проміжок часу.

   Тривалість курсу процедури мезотерапії або біоревіталізації залежить від того чи іншого випадку та індивідуальних показань. Кількість курсів має визначатися відповідним фахівцем.

   Як правило, при біоревіталізації поліпшення помітні відразу. Кількість процедур буде безпосередньо залежати від загального стану шкіри на першому етапі введення ін'єкцій. Як вважають фахівці, для досягнення найкращого ефекту, для підтяжки особи, повернення колишньої контуру і позбавлення від зморшок може знадобитися близько п'яти процедур в середньому. Але, зрозуміло, ця цифра приблизна. Дуже часто клієнти потребують допоміжної і коректувальної терапії через деякий час. В основному видимий ефект від процедури тримається до півроку.

   Що ж стосується мезотерапії, то від неї, як правило, не настає моментальний виражений ефект. Для цього має пройти певну кількість часу. Однак накопичувальний ефект у даної процедури значно вища і може зберігатися аж до 1 року. Для того щоб отримати відмінний результат, може знадобитися до семи чи навіть десяти процедур. Інтервали між ними обумовлюються виключно з фахівцем, з урахуванням усіх побажань і особливостей клієнта.

   Можна сміливо сказати, що жодна процедура не буде радувати своїм тривалим ефектом, якщо після її проведення не доглядати за шкірою належним чином. Для підтримки краси обличчя і тіла доведеться запастися терпінням і якісними засобами для домашнього догляду. А також доведеться подбати про власний правильному і раціональному харчуванні, налагодженні режиму дня та відмову від шкідливих звичок, які згубним чином позначаються на організмі в цілому.

   Що вибрати?

   Вибирати процедуру виключно за показаннями з інтернету просто нелогічно. Кожен конкретний випадок – індивідуальний. Вибір на користь тієї або іншої процедури повинен зробити відповідний спеціаліст.

   Обидві процедури ідеально підійдуть для профілактики перших ознак старіння шкіри. В 30-35 років і після 40 найефективніше використовувати біоревіталізація, оскільки на відміну від мезотерапії вона дає видимий ефект відразу ж. До того ж саме в цьому віці організму катастрофічно може не вистачати власної гіалуронової кислоти, яку дуже важливо заповнювати в потрібному обсязі.

   Що ж краще, однозначно сказати не можна. У кожній з описаних процедур є свої плюси і мінуси, крім того, потрібно враховувати і фінансове становище, оскільки однієї процедури буває недостатньо, і доводиться виконувати кілька курсів для досягнення найкращого ефекту.

   Серед загальних рекомендацій слід дотримуватися вікових обмежень і основних показань фахівців. Процедуру мезотерапії можна проводити вже з вісімнадцятирічного віку, у той час як біоревіталізація рекомендована з 25 років і старше.

   Корисні поради

   Фахівці радять багатьом представницями прекрасної статі, особливо в молодому віці, звернути увагу саме на мезотерапію, оскільки вона має дуже широкий спектр використання, так і в якості ін'єкцій можна використовувати безліч різноманітних засобів і складів, які можуть бути підібрані по одному або ж у комбінації.

   Для виконання тієї чи іншої процедури перевагу варто віддавати виключно професіоналам з ліцензованих салонів краси та косметологічних кабінетів. Не варто економити на ін'єкціях, інакше це загрожує серйозними наслідками. В залежності від комплексу ін'єкцій і фірм ціни, дійсно, можуть вдарити по гаманцю, на це потрібно розраховувати заздалегідь.

   Для боротьби з дуже глибокими зморшками краще всього, звичайно ж, віддати перевагу коктейлів з гіалуронової кислотою, які моментально вирішують відразу кілька проблем. Препарати з щільною структурою можуть виправити дуже видимі ознаки старіння всього за кілька процедур.

   Якщо ви не впевнені, що впораєтеся з вибором потрібної процедури самостійно, краще всього скористайтеся допомогою фахівців. Вони більш детально розкажуть різницю між процедурами і складуть індивідуальну схему усунення недоліків на шкірі.

   Для швидкого ж ефекту, коли треба у дуже стислі строки привести себе в порядок, відмінно підійде мезотерапія з вітамінним комплексом або ж засоби на основі екстрактів рослинного походження.

   Про те, чим відрізняється біоревіталізація від мезотерапії, дивіться у наступному відео.