Інтернет працює занадто повільно — у чому причина? Що робити, якщо гальмує інтернет, як його прискорити?

Іноді користувачі інтернету стикаються з тим, що він починає повільно працювати, довго вантажити сайти або взагалі відключається. У нашій статті ми розповімо, у чому може бути причина і як вирішити проблему.

Ми живемо в століття високих технологій та інтернету. Сьогодні багато справи можна вирішувати навіть не виходячи з дому. Це все можливо завдяки інтернету. Однак, іноді у користувачів виникають складності і вони скаржаться, що швидкість іноді змушує бажати кращого.

По суті, нічого страшного в тому, що іноді інтернет гальмує або стає дуже повільним — ні, а от іноді це стає реальною проблемою. Чому таке виходить? І що робити? Давайте дізнаємося.

Чому інтернет на комп'ютері не працює, не тягне — що робити?

Тупить інтернет

Якщо раптом у вас став повільним інтернет, то не варто поспішати відразу звертатися в службу підтримки. Можливо, причина криється не в них, а з вашого боку. Як же так? А ось так — ви ж самі вирішуєте, що робити на комп'ютері і що зберігати?

Насамперед, вам потрібно зрозуміти, яка на даний момент у вас швидкість. З цим допоможуть розібратися спеціальні сервіси, яких в інтернеті величезна кількість. Після вимірювань запам'ятайте дані і орієнтуйтеся по ним.

Варто відзначити, що заміряти швидкість треба після перевірки та виправлення кожною з причин. Тільки так ви зрозумієте, що конкретно не дає інтернету працювати нормально.

Отже, серед причин, з яких інтернет може гальмувати — виділяються:

  • Віруси
Віруси

Бачили та в інтернеті пропозиції скачати ту чи іншу програму без реєстрації? Так от з якоїсь незрозумілої причини, багато ці кнопки набирають. Найчастіше при завантаженні і встановленні програми або навіть просто запуску файлу, в комп'ютері відразу може оселитися вірус, а то й не один. Ви можете відразу нічого не помітити, але поступово почнуться збої в роботі, в тому числі й швидкість інтернету може знижуватися.

Вихід тут один — встановити антивірусні програми і регулярно виконувати перевірку. Не зайвою буде і програма для чищення, та ж CCleaner. Це дозволить вам захиститися від вірусів, ну або хоча б виявляти і видаляти їх вчасно.

  • Антивіруси
Антивіруси

В деяких випадках і антивірус може вплинути на швидкість інтернету. Зазвичай, чим сильніше антивірус, тим більше швидкості він забирає. Тут вся справа в мережевих екранах. Вони займаються перевіркою інформації в реальному часі і захищають комп'ютер від проникнення вірусів.

В даному випадку порівняйте швидкість при активному і не активному антивірусі. Якщо причина в цьому, то краще підберіть інший антивірус, який буде простіше, але ефективністю не відрізняється.

  • Інше
Інші програми

Пам'ятайте, що на комп'ютері деякі програми працюють у фоновому режимі, тобто непомітно і їм теж може вимагатися інтернет. Саме вони можуть стати причиною його підписання.

Взагалі, інтернет придумали для швидкого і зручного спілкування та передачі інформації. Але чому саме ви повинні брати все навантаження на себе? Якщо ви користуєтеся різними чатами, мессенджерами, відеозв'язком з комп'ютера, то, напевно, вони у вас завжди відкриті. Але якщо програма не потрібна, то що ми робимо?

Правильно, закриваємо її, але при цьому вона все одно працює і постійно вимагає інтернет, щоб швидко показувати вам нові повідомлення або приймати дзвінки. Коли програм занадто багато, то і швидкість у інтернету падає. В такому випадку просто закрийте зовсім все зайве.

Ще однією проблемою є різні надбудови, зазвичай така біда переслідує тих, хто не відмовляє ні в чому установникам і після скачування потрібної програми можна отримати ще з десяток інших. Все це зайве і легко видаляється або відключається.

  • Wi-Fi
Вай фай
  • ОС

Якщо ви не користуєтеся офіційною системою, то, швидше за все, у вас стоїть чиясь складання. Або ви просили когось встановити вам все потрібне. В такому випадку ви стаєте власником купи «потрібних» програм. При цьому у фоновому режимі їх теж буде працювати чимало. Іншими словами, всякі служби будуть працювати через інтернет і відправляти або отримувати інформацію. Звичайно, швидкість передачі даних стане менше.

Вихід тут один — це самостійне відключення служб та видалення зайвих програм. Або пошукайте того, хто вам встановить нормальну офіційну систему і софт.

  • Конфігурація обладнання
Комп'ютер

Ще одна причина — сам комп'ютер. Скільки йому років? Якщо комп'ютеру вже з десяток років, то, само собою, сучасні стандарти зв'язку для нього вже або недоступні, або складні для роботи. Адже завжди, коли поліпшується технологія, то для неї потрібне і сучасне обладнання. Подумайте про це.

  • Несправності обладнання

Не варто дивуватися поганій роботі інтернету, якщо ваш кіт гризе дроти. А може ви його купили і так і не чистили жодного разу? Тоді терміново виправити ситуацію. Скупчилася пил цілком може заважати стабільній роботі мережевої карти, та й взагалі з часом викликає поломку.

Перевірити, чи дійсно справа в мережевій карті, можна простим способом — підключіть кабель до іншого комп'ютера.

Зрештою, причини дійсно можуть бути пов'язані безпосередньо з провайдером. Може бути у нього проводяться якісь роботи чи є неполадки. Приміром, в грозу обладнання може постраждати і ви тимчасово втратите або швидкості, або інтернету от же. А раптом вітер обірвав кабелю? Як тоді ви отримаєте інтернет? Правильно, ніяк. У будь-якому випадку, якщо все ж таки довелося звернутися до провайдера, то він повідомить вам, якщо з його боку є якісь проблеми.

Таким чином, вина провайдера в тому, що інтернет повільно працює — буває рідко. Найчастіше до втрати швидкості винен сам користувач і тому спочатку треба перевірити і виправити всі можливі проблеми.

Відео: Чому гальмує інтернет? Як прискорити інтернет?