Лілії: посадка і догляд у відкритому грунті і в теплиці на продаж. Вигонка лілій до 8 березня у теплиці на продаж

Основні правила вирощування лілій у відкритому грунті, догляд за ліліями навесні і восени, вигонка в теплиці до 8 березня.

Зміст

Ніжні вишукані граціозні лілії полюбилися квітникарям за свою красу і невибагливість. Досить вчасно висадити цибулини лілій у грунт, забезпечити молодим рослинам самий простий догляд, і вже через кілька місяців можна отримати розкішні букети, гідні стати прикрасою будь-якого свята.

Лілія Кандідум Аполло

Найбільш підходящий час для весняної висадки цибулин лілій у відкритий грунт – кінець квітня. Якщо висадити їх раніше, можуть зашкодити рослинам морози, пізніше – коренева система не встигне достатньо розвинутися, і життя молодих пагонів буде залежати тільки від стану цибулин.

ВАЖЛИВО: У відкритий грунт цибулини лілій можна висаджувати навесні тільки в тих регіонах, де літо довге і тепле.

Від лілій, висаджених у відкритий грунт навесні, не варто очікувати великих квітів у перший рік. Перші квітки таких рослин будуть дрібними і непоказними, а цвітіння почнеться пізно.

ВАЖЛИВО: У висаджених в грунт навесні лілій не буває «діток», які можна використовувати для розмноження рослини.

Висадка лілій у відкритий грунт навесні

Відео: Весняна висадка цибулин лілій у відкритий грунт

Лілії: догляд у відкритому грунті навесні

Виростити здорові сильні рослини лілій нескладно, якщо забезпечити їм правильний догляд навесні, а саме:

 • контроль стану грунту
 • своєчасний регулярний полив
 • підгодівля
 • недопущення цвітіння у молодих рослин
 • підв'язка

Висаджені навесні цибулини лілій в перший рік дадуть слабкі ніжні пагони. Якщо молоді рослини рясно цвісти, вони ослабнуть, втратять сили і не переживуть зиму. Але якщо в перший рік видалити всі бутони, не допустивши цвітіння, в наступні роки рослина буде міцніти і добре цвісти.

Пагони лілій, висаджених в тіні, зазвичай потребують підтримки. Щоб тендітні стебла не поламалися, їх підв'язують за допомогою кілочків і садової нитки.

Квіти лілії, отримані в результаті правильного догляду у відкритому грунті навесні

Як поливати лілії у відкритому грунті?

Вологість грунту – важливий показник. Полив лілій слід проводити по мірі висихання грунту. Під час посухи рослинам потрібно більше вологи, у періоди дощів можна обійтися без додаткового поливу.

ВАЖЛИВО: Щоб не пошкодити рослини, поливати їх слід під корінь. Якщо лілейник добре освітлюється сонячним світлом, полив проводять у вечірній час, щоб листя і стебла лілій не отримали опік.

Якщо клумба з ліліями розташована на глинистому грунті, існує ризик перезволоження грунту. У цьому випадку коріння рослин будуть підгнивати, стебла і листя стануть блідими і млявими, а бутони так і не з'являться.

ВАЖЛИВО: У найбільш інтенсивного поливання цибулини лілій потребують в період, коли закладаються бутони і перед зимівлею.

Полив лілій у відкритому грунті

Підгодівля лілій у відкритому грунті перед цвітінням, у час цвітіння, після цвітіння

Ранньою весною, коли з-під землі ще навіть не з'явилися паростки, лілії підгодовують перший раз. Підгодівлю здійснюють за допомогою комплексних добрив з розрахунку 30 г засобу на 1 м2. Коли починають зав'язуватися бутони, проводять повторну комплексну підгодівлю.

Коли лілії відцвітають, підгодівлі потребують цибулини. Щоб вони відновилися до періоду зимівлі, їх підживлюють суперфосфатом і сульфатом калію з розрахунку 10г і 30г відповідно на 1 м2.

ВАЖЛИВО: ПРО те, що лілії потребують підгодівлі, може говорити зниження цвітіння.

Добриво для підживлення лілій у відкритому грунті

Коли садити лілії у відкритий грунт восени?

Для кожного сорти лілій можна скласти індивідуальний графік осінніх пересадок. Точно визначити найбільш слушний час для осінньої пересадки можна, відрахувавши з дня повного занепаду останнього квітки 30 – 35 днів.

Таким чином, осіння пересадка для ранніх сортів починається вже в серпні, для пізніх – у жовтні – листопаді. Якщо пересадити цибулини лілій раніше чи пізніше зазначених термінів, рослини можуть загинути.

Пересадження лілій восени

Лілії: догляд у відкритому грунті восени

Осінній догляд у відкритому грунті за ліліями мінімальний, він складається з декількох етапів:

 • Коли квітки засихають, їх видаляють зі стебел, щоб рослини не витрачали сили на формування і дозрівання насіння.
 • Проводять останню за сезон підгодівлю.
 • Підсилюють полив.
 • Проводять регулярне розпушування грунту.
 • Перед настанням перших заморозків лілії припиняють поливати і вкривають на зимівлю.

Вирощування лілій в теплиці на продаж і вигонка лілій до 8 березня

«Вигонка» лілій в теплиці до 8 березня – не що інше, як створення штучних умов для росту і цвітіння. Основні дії квітникаря для «вигонки» лілій:

 • При низькій температурі (9 — 11С) цибулин лілії дають вкоренитися близько 20 – 22 днів.
 • Температуру в теплиці підвищують до 20С. У молодих рослин починається активний ріст.
 • Зростаючим ліліям забезпечують 16-годинний світловий день, регулярно «досвечивая» в теплиці.
 • Прискорюють або уповільнюють настання періоду цвітіння шляхом зміни температури в теплиці. Щоб лілії розквітли швидше, підвищують температуру на кілька градусів.
Вирощування лілій до 8 березня

Освітлення взимку в теплицях при вигонці лілій

Ступінь освітленості теплиці в зимовий час вкрай важлива для отримання красивих квітів лілій до весняних свят. Після проведення ряду експериментів, квітникарі прийшли до висновку, що оптимальним для лілій «вигонці» є 16-годинний штучно подовжений світловий день. Для цього використовують досвечивание (близько 6000 люксів).

ВАЖЛИВО: Якщо в зимовий період теплиця з ліліями недостатньо освітлена, у деяких сортів лілій бутони повністю всихають, а у решти – формується дрібний слабкий квітконіс.

Дотримуючи всі необхідні для вирощування лілій умови, можна виростити красиві квіти до будь-яких урочистостей. При цьому їх «життя» після зрізання буде максимально тривалої.

Відео: Садимо лілії. Вдалі поради