Чим відрізняється пілінг від скрабу?

Щоб зберегти красу і молодість шкіри як можна довше, жінки використовують масу різних методів і засобів, найбільш ефективними з яких є пілінг і скраб. Ці процедури допомагають швидко очистити поверхню шкіри від ороговілих частинок, зробити її гладкою і бархатистою, прискорити процеси регенерації в клітинах. Ці процедури вкрай важливо виконувати регулярно, адже без своєчасного видалення мертвих частинок шкіри навіть найдорожчі креми і маски не дадуть результату. Ефект від застосування скрабу і пілінгу буде схожим, але незважаючи на це, процедури відрізняються один від одного. І сьогодні ми розповімо, у чому саме полягає ця різниця.

Склад

Якщо сформулювати різницю у складах пілінгу і скрабу максимально коротко і чітко, вийде наступне:

 • пілінг – кислотний засіб, у складі якого присутні дрібні абразивні елементи;
 • скраб – це більш в'язке речовина, яка складається з маленьких твердих частинок.

Але не все так просто.

Різниця у складах цих засобів залежить від того, до якого типу вони належать.

Наприклад, існують такі види пілінгів:

 • Хімічні. Основним компонентом даного засобу є концентрат різних кислот (АНА, фруктові тощо ). Саме ці речовини і активізують процеси регенерації в тканинах шкіри.
 • Ензимні. Також дані пілінги називають ферментними, оскільки вплив на шкіру проявляється саме за рахунок певних ферментів.

Крім того, розрізняють механічні та апаратні типи пілінгів. Перший тип очищення припускає шліфування шкіри з використанням абразивів. Другий – вплив на шкірний покрив за допомогою лазера, ультразвуку, радіочастотних хвиль, низьких або високих температур. До складу скрабу входять абразивні частинки, які надають більш щадне механічний вплив на епідерміс. Основу скрабу зазвичай становить гель, крем або навіть глина. А в якості абразивних компонентів можуть бути перемелене виноградні, горіхові або абрикосові кісточки, воскові гранули, морська або будь-яка інша сіль, кава.

Принцип дії

Пілінг являє собою процедуру впливу на шкіру, результатом якої є видалення відмерлих частинок. Після пілінгу шкіра обличчя стає ідеально гладкою, чистою і свіжою. Поліпшується зовнішній вигляд шкіри, запускаються процеси регенерації. Після пілінгу пори стають помітно більш чистими, а дрібні зморшки зникають.

Залежно від того, в якому стані знаходиться шкіра, вибирається не тільки тип пілінгу, але і його інтенсивність.

За цим параметром пілінг ділиться на три групи:

 • Поверхневий. Даний тип процедури призначається в тому випадку, коли на шкірі немає серйозних проблем і необхідно лише підтримувати епідерміс в такому стані. Для поверхневого пілінгу використовують препарати, які м'яко впливають на тканини і не викликають сильного лущення шкіри.
 • Серединний. У цьому випадку порушується вже не тільки поверхню шкіри, а шари епідермісу до капілярів. Така процедура відрізняється більшою інтенсивністю і допомагає впоратися з незначними недосконалостями на шкірі обличчя.
 • Глибокий. Це найскладніша та інтенсивна процедура з усіх перерахованих. Вона призначається тільки в тому випадку, коли шкіра потребує серйозного і інтенсивному догляді. Наприклад, при комплексному лікуванні вугрової хвороби, видалення шрамів і т. п. Глибокий пілінг повинен проводити тільки досвідчений професіонал. Після завершення процедури піде тривалий період реабілітації, під час якого шкіра інтенсивно оновлюватися і відшаровуватися. Процес непростий, але і результати після його завершення будуть чудовими.

На відміну від пілінгу, скраб не може впливати на глибокі шари шкіри.

За рахунок використання цього засобу злущуються тільки поверхневі шари шкіри. Шкіра стає більш чистою і оновленою, клітини збагачуються киснем. При регулярному застосуванні скрабу ваша шкіра завжди буде залишатися гладкою і красивою. А сама процедура скрабування не відніме у вас багато часу. Після застосування скрабу живильні і зволожуючі маски для обличчя будуть особливо ефективні. Адже якщо не відлущити мертві клітини шкіри перед нанесенням подібних засобів, частина з них просто засохне на затвердівшому шарі і не живить епідерміс.

І щоб вам було ще зрозуміліше, чим же відрізняються ці процедури по догляду за шкірою, розглянемо ще декілька відмінностей пілінгу і скрабу:

 • Скраб ефективний тільки при очищенні поверхневих шарів епідермісу, вплинути на глибинному рівні можна тільки за допомогою пілінгу.
 • Після процедури хімічного пілінгу потрібен певний час на реабілітацію шкіри. Конкретний термін залежить від ступеня інтенсивності препаратів, в той час як після застосування скрабу не потрібно відводити час на відновлення тканин.
 • Якщо ваша шкіра знаходиться в занедбаному стані, то швидше за все скраб не допоможе істотно поліпшити ситуацію.
 • Кислотні пілінги глибокого впливу слід робити тільки в косметологічному кабінеті, а домашні або професійні скраби легко використовувати самостійно, у власній ванній, не побоюючись будь-яких ускладнень.
 • Пілінги необхідно застосовувати з великим інтервалом, ніж скраби.
 • Деякі види пілінгу, особливо якщо робити їх тривалими курсами, обходяться пацієнтові досить дорого. А скраби доступні для всіх, оскільки їх можна приготувати навіть з підручних засобів. Наприклад, залишків кавовій гущі і солі.

Також важливо відзначити, що після інтенсивного впливу на шкіру кислот вам доведеться дотримуватися ряду правил.

Потрібно обмежити, а краще повністю виключити своє перебування на сонці та в солярії, не ходити під час відновлення шкіри в баню, сауну, басейн і тренажний зал. По можливості не наносити декоративну косметику на обличчя хоча б перші кілька днів після пілінгу. Це не повний список обмежень, оскільки правила поведінки в період відновлення шкіри відрізняються в залежності від типу пілінгу. Але в цілому, можна сміливо стверджувати, що після докладених зусиль ви неодмінно отримаєте шикарний результат.

Що краще?

Відповісти на це питання однозначно не зможуть навіть косметологи, адже незважаючи на те, що дані процедури по оправлені параметрами схожі, вони все-таки мають суттєві відмінності, тому висновок такий: для підтримки ідеального стану шкіри рекомендується застосовувати і пілінги і скраби. Якщо грамотно використовувати ці кошти, можна добитися справді приголомшливих результатів і надовго зберегти молодість і красу шкіри.

Але не можна не відзначити, що скраб можна легко використовувати для обробки всього тіла, в той час як пілінг зазвичай використовується лише для очищення обличчя.

Також пам'ятайте, що пілінги строго не рекомендується проводити в літній період часу або перед відпусткою у жарких країнах, оскільки при впливі сонячних променів на пошкодженій після пілінгу шкірі можуть з'являтися помітні пігментні плями. Щоб потім повністю від них позбутися, доведеться витратити чимало часу і коштів, в той час як скраб можна без побоювань використовувати в будь-який час року.

Ще одним важливим моментом є реабілітація шкіри після пілінгу. Краще не планувати відвідування косметолога перед важливим заходом, оскільки протягом наступних кількох днів шкіра інтенсивно лущитися, саме за рахунок цього і відбувається оновлення тканин. А на повне відновлення після впливу глибокого пілінгу потрібно близько місяця.

Можна поєднувати?

Якщо ви є щасливою володаркою нормального типу шкіри без будь-яких проблем, то поєднувати пілінг і скраб не тільки можна, але і потрібно. Однак слід враховувати, що дані процедури по догляду мають певні показання і протипоказання до застосування.

Зокрема, пілінги різного типу рекомендується застосовувати, якщо у вашої шкіри є наступні проблеми:

 • вугровий висип;
 • чорні точки;
 • неглибокі зморшки;
 • тьмяний колір;
 • шрами і постакне;
 • гіперпігментація;
 • надмірне виділення шкірного сала.

Навіть одна процедура пілінгу дозволить вам істотно поліпшити стан шкірного покриву. Однак не варто використовувати пілінг, якщо ваша шкіра стоншена і відрізняється підвищеною чутливістю, а також при наявності відкритих ранок і саден, герпесу, гнійних запалень. Хімічні пілінги протипоказані вагітним жінкам. Їм призначаються препарати на основі фруктових кислот. Також перед проведенням процедури очищення слід обов'язково зробити тест на індивідуальну непереносимість компонентів препаратів.

Хімічний пілінг має набагато більше протипоказань, ніж звичайний домашній скраб.

Тому перед проведенням пілінгу обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем. Ні в якому разі не робіть глибокий пілінг в домашніх умовах самостійно, оскільки при неправильному зверненні ви можете тільки нашкодити своїй шкірі, а не поліпшити її зовнішній вигляд.

Показання до проведення домашнього або професійного скрабу практично такі ж. За допомогою даного засобу вийде звузити і очистити пори, поліпшити мікроциркуляцію крові. Скраб чудово готує шкіру до подальшого догляду і підсилює дію косметичних засобів. Не можна використовувати скраб, якщо у вас є алергія на який-небудь компонент у складі засобу, а також якщо на шкірі присутні гнійні запалення. Справа в тому, що частинки скрабу будуть «розносити» інфекцію з цих ранок по всій поверхні шкіри, а значить, великий ризик того, що після використання скрабу кількість висипань тільки збільшиться.

Також не рекомендується використовувати скраби після свіжого засмаги, при загальному поганому самопочутті і при будь-яких новоутвореннях на шкірі, оскільки дрібні абразивні частинки в складі скрабу не завжди бувають рівними і гладкими, а значить, вони можуть завдати мікротравми тканин.

Отже, пілінг і скраб відрізняться один від одного, і тому вирішити, який тип процедури підійде вам саме зараз, після консультації з фахівцем. Не забувайте, що дані процедури допомагають очистити і оновити шкірний покрив, але з їх допомогою не вийде добитися істотного ефекту омолодження і ліфтингу шкіри. Використовуйте засоби з обережністю, виконуйте всі рекомендації лікарів, і ви отримаєте красиву і чисту шкіру надовго!

Детальніше про ці средествах ви дізнаєтесь з відео.