Як зрозуміти, що хлопець зраджує, і що робити?

Багато хто вважає любов головним змістом життя людини. Саме це почуття рухає всіма нашими найсвітлішими намірами, окрилює і надихає нас, але за однієї важливої умови – почуття повинно бути взаємно. На жаль, далеко не всі відносини безхмарні, і навіть самі гармонійні спілки проходять різні складні випробування. Одним з таких випробувань є зрада коханої людини.

Чому хлопці зраджують?

Представниці прекрасної статі часто задаються питаннями про те, чого ж не вистачає чоловікові поруч з жінкою і що саме штовхає його до зради. Яка психологія зради в цілому? Неправильно вважати, що винна тільки полігамна чоловіча природа. Адже буває так, що, йдучи від однієї супутниці, хлопець починає стосунки з іншою дівчиною і веде себе по відношенню до неї набагато краще, ставиться трепетно, проявляє більше турботи і навіть не думає змінювати, особливо перший час, коли пристрасть вирує в його крові, а від почуттів, що нахлинули буквально голова йде обертом. Але цей цукерково-букетний період досить швидкоплинний, і найчастіше після нього слід вже більш спокійний і розмірений етап відносин, в якому можуть виявлятися перші серйозні непорозуміння та труднощі.

Вважається, що чоловіки зраджують від нудьги і рутини, існує навіть така приказка: «Дружина – це хліб, але іноді хочеться і булочку». Це дуже прикро чути всім дружинам і потенційним нареченим, так і просто кожної поважаючої себе жінки буде вкрай неприємно дізнатися про зраду свого чоловіка.

Звичайно, в зраді чоловіка, безумовно, є і вина жінки. Мається на увазі не конкретно її вина перед ним, а в першу чергу перед самим собою, що в якийсь момент забула про себе, повністю розчинилася в людині, зациклилася на ньому. Можливо, чоловік давав якісь знаки, хотів перерви у відносинах, як це часто називають, трохи свіжого повітря. Бути може, відносин була потрібна пауза, адже розставання теж вимірюється любов'ю.

Під час розставання у людей є час переосмислити їх відносини, переглянути ситуацію, і часто буває так, що після перемир'я ситуація в парі стає набагато краще. Правда, трапляється й навпаки, коли люди в розлуці остаточно розуміють, що майбутнього у їх союзу більше немає і бути не може. І навіть у цій ситуації є плюс: відсутність результату – це теж результат, і ви не будете витрачати свої дорогоцінні роки життя на безглузді й безперспективні відносини. Як саме вирішиться ситуація, буде залежати від кожного конкретного випадку і від поведінки чоловіка і жінки.

Причини недовіри

Перш ніж драматизувати і міркувати про зради другої половини, потрібно спочатку переконатися, чи є реальні підстави для недовіри і все так погано насправді, як здається, чи це просто параноя і вигадки буйної дівочої фантазії. Якщо чоловік довго не дзвонить, можливо, він вас не обманює, а правда зайнятий на важливій нараді і саме тому не може відповісти на вхідний дзвінок. Або, бути може, втрутилося фатальний збіг обставин, і ваш коханий не взяв трубку протягом двох годин через випадково включеного беззвучного режиму в мобільному телефоні.

Але не можна забувати: чим більше часу дівчина накручує себе домислами і припущеннями, тим більше негативу в ній накопичується і тим імовірніше спалахи гніву і ревнощів при з'ясуванні відносин з коханою людиною. А це точно не буде сприяти зміцненню союзу. Навпаки, чоловікові зміцніє впевненість в тому, що поруч з ним істерична і незадоволена жінка, яка не впевнена у собі. В цьому випадку краще дотримуватися принципу: «Не стежте за чоловіком, а слідкуйте краще за собою». Але в той же час, якщо подібні тривожні випадки повторюються постійно, не можна закривати очі на ситуацію і робити вигляд, що нічого дивного не відбувається, а ви зовсім нічого не помічаєте.

Висловити невдоволення слід, по можливості, в м'якій формі, мотивуючи тим, що ви переживали, раптом з вашим дорогим людиною щось трапилось: якась біда чи неприємність.

Багато жінок, яким змінювали, часто помічали, що під час сварки, в пориві гніву, чоловік міг зопалу кинути якусь фразу, яка служила своєрідним «тривожним дзвінком», наприклад: «Будеш діставати мене – піду до іншої!» або «Я не витримаю твоїх істерик, є дівчата з характером набагато краще, ніж у тебе!». Безумовно, такі висловлювання не з'являються просто так, на порожньому місці. У такі моменти і правда варто насторожитися і переглянути своє ставлення до ситуації.

Ознаки зради

Деякі жінки володіють настільки тонким почуттям інтуїції, що навіть на відстані відчувають щось недобре. Вони помічають, як чоловік веде себе, не як раніше, і подумки знаходиться не з нею поруч, а витає десь у хмарах. Ознакою зради можуть бути регулярні виклики, часті запізнення вашої половинки під будь-якими пристойними приводами, наприклад, підвищена зайнятість на роботі або зустріч з давнім другом або знайомим. Можливо, він вам не бреше, а справді був зайнятий, але при часто повторюваних запізнення та відмовки є привід насторожитися.

Але точно зрозуміти, що чоловік змінив, не схопивши його за руку, буває вкрай важко, якщо тільки не з'явилися які-небудь явні ознаки зради, до яких можна віднести:

  • повідомлення з романтичним контекстом, адресовані не вам;
  • сліди від губної помади на одязі;
  • ледь вловимий аромат чужих жіночих парфумів;
  • наявність засобів контрацепції (у разі, якщо ви з чоловіком ними не користуєтеся).

Всі ці ознаки, на жаль, частіше за все свідчать про те, що ваш чоловік зустрічається з іншою жінкою. Безумовно, відчуття не з найприємніших, але тепер багато що залежить від вашого правильної поведінки.

Як перевірити?

Розпізнати, зраджує чоловік, часто дуже складно. В цих питаннях в чоловічому середовищі дотримуються принципу нерозголошення і суворої конспірації. Як у старому анекдоті: «Дзвонила друзям чоловіка, щоб дізнатися, де ж він: у шістьох ночував, а у чотирьох – ще спить!». Чоловіки часто намагаються до останнього приховати факт зради, крім випадків, коли вони вже твердо вирішили піти до іншої жінки, яку полюбили і з якої вирішили створити сім'ю або почати серйозні стосунки. І таке, на жаль, теж часто трапляється.

У цьому випадку важливо спробувати прийняти волю людини, усвідомити, що це її добровільний вибір, і поставитися до нього з повагою, як би не було боляче і важко, адже ніхто не застрахований від нової любові і раптово нахлинули почуттів, — це може колись статися з кожним з нас.

Що робити, якщо підозри підтвердилися?

Найприкріше в зраді – це відчуття, що вами нехтують, вас зраджують, адже найбільше страждає саме ваша самоповага, тому пережити зраду так складно. Терпіти зради можуть тільки люди, які самі нечисті на руку в цьому питанні (теж змінюють) або які зовсім не люблять свого супутника. У цих випадках пара може продовжити своє існування, коли жінка переслідує якісь корисливі цілі і раціонально підходить до питання відносин, живе за рахунок чоловіка або якимось іншим способом використовує його. Про кохання в таких випадках зазвичай мови не йде, і факт зради сприймається спокійно і навіть з полегшенням: «Ну нарешті! Знайшов собі когось. Може, буде тепер до мене менше приставати». Проте такі ситуації трапляються нечасто.

Любляча жінка, дізнавшись про зраду, завжди відчуває шок. Її відчуття часто змінюють один одного: від гніву і люті до пристрасті і бажання повернути коханого. В цей час її емоційний стан дуже нестійкий, а психологи дуже не рекомендують приймати важливі рішення зопалу. Важливо все зважити і обдумати, постаратися повернути собі самовладання, утриматися від образ на адресу коханки чоловіка-зрадника, а це деколи буває вкрай важко. Найкращим варіантом у такому випадку є дистанція. Як часто всі чули приказку: «Щоб втримати – треба відпустити». Але сказати це легко, а зробити в реальному житті важко. Складно уявити, що ви не зможете тепер засинати і прокидатися разом з вже стали вам рідним чоловіком. Вольове поведінка в цьому випадку відіграє вирішальне значення: чи вистачить сили волі розлучитися з змінив людиною, чи вдасться стримати всередині все гнівні переживання і не бігти на його перший свист.

Важливо усвідомити, що якщо правильно себе повести і відпустити чоловіка, зберігши при цьому своє обличчя, без образ і прокльонів у слід, то через деякий час вам самим стане легше, ви відчуєте, що повели себе красиво, стримавши агресію і злість. Чим краще враження ви залишите при розставанні – тим вище ймовірність виникнення нових благополучних стосунків з іншою людиною, яка буде любити і цінувати вас, адже не клином зійшовся весь білий світ на одному чоловікові. Насправді багато гідних і хороших людей, з якими можна створити пару і побудувати успішні відносини.

Після розставання з чоловіком жінці потрібно максимально урізноманітнити своє дозвілля, наприклад, записатися на фітнес або курси крою і шиття. Не так вже й важливо, куди саме почати ходити — головне, щоб у неї було якомога менше вільного часу, який можна було б витрачати на смуток і образу, на спогади і жалю. Після розставання з коханою людиною все відчувають біль і страждання. На жаль, від них не так просто позбутися, а кращий доктор, як відомо, — час. Але можна значно полегшити переживання, переглянувши своє ставлення на сформовану ситуацію і постаратися не концентруватися на своїх негативних емоціях, перестати думати про свою невдачу. Найкраще зайнятися чимось корисним для себе і своїх близьких родичів, які так потребують турботи і ласки, адже саме вони ніколи не зрадять і будуть любити нас завжди такими, які ми є.

Такого роду волонтерство, на думку психологів, дуже допомагає людині виходити з затяжних депресій і повертає до насиченою і повної радості життя.

На жаль, часто зустрічаються розпалися сім'ї з дітьми, у яких дружини при розлученні маніпулюють дитячо-батьківськими відносинами, забороняють батькові бачитися з рідними дітьми, щоб утримати чоловіка і мати важелі впливу на нього. Робити це категорично не рекомендується, адже дитина зовсім не винен, що його батько полюбив іншу жінку і більше не хоче жити з його біологічною матір'ю. В ідеалі дитина не повинен спостерігати скандали і розгляду батьків. Всім сторонам конфлікту буде приємніше, якщо питання вирішиться мирним дипломатичним шляхом, на якому не будуть страждати діти.

Чи варто прощати зраду, вирішувати, перш за все, самій жінці. Якщо чоловік переосмислив свою поведінку і щиро кається, то, безумовно, пробачити його можна і навіть потрібно, адже всі мають право на помилку. Але важливо пам'ятати, що якщо пробачити чоловіка, то краще більше не нагадувати йому про цей інцидент при першому зручному конфліктному випадку. Трапляється і так, що чоловік занадто пізно розуміє, що був не прав і даремно пішов на поводу у своїх почуттів, а його колишня дівчина або дружина вже щаслива з іншим людиною.

У будь-якому випадку в житті буває всяке, і ми повинні бути готові до самим різноманітним поворотів долі, а головне при цьому – не втрачати самовладання і вірити в краще, незважаючи ні на що.

Як дізнатися, що чоловік зраджує, дивіться у наступному відео.