Квіткова композиція на весільний стіл: особливості, поради щодо оформлення та розстановці

Весілля — це чудове свято, який вимагає від молодят серйозного підходу. Важливо врахувати кожну деталь і нічого не упустити з виду. Окремої уваги заслуговує прикраса залу, в особливості, столу, за яким будуть перебувати молодята. Сюди будуть звернені погляди гостей, це центральна і головна частина урочистого залу. Доброю традицією стало прикрашання столів квітами. Сьогодні ми будемо розкривати секрети і правила, згідно з яким створюється квіткова композиція на весільний стіл.

Особливості декорування

Невдало прикрашений весільний стіл може зіпсувати всю задумку і порушити загальну стилістику свята. Таке оформлення має ряд унікальних особливостей, які обов'язково повинні братися до уваги.

 • Прикраси повинні бути значущими для молодят і поєднуватися із загальною тематикою свята.
 • Гармонія і виділення — головні вимоги, які пред'являються до прикраси з квітів для весільного столу. Він буде головним акцентом залу — не забувайте про це.
 • Квіти можуть бути живими або штучними. Перший варіант завжди виглядає більш привабливо, свіжо і вишукано.
 • Живі квіти з сильним ароматом краще не вибирати. До кінця вечора їх пахощі може стати причиною поганого самопочуття. Квіти обсипаються також не повинні брати участь у створенні прикраси на весілля.

Пелюстки можуть виявитися в їжі, а це буде неприємним сюрпризом.

 • Обов'язково має бути освітлення. Варіантів існує безліч: від старовинних канделябрів і лампочок в стилі мінімалізм до стильних світлодіодних стрічок, прихованих за тканиною або квітковими букетами.
 • Будь-які прикраси, які будуть доповнювати загальну композицію, повинні використовуватися з почуттям міри. В цілому, доповнювати квіткову композицію можна фруктами, стрічками, декоративним камінням, перлами.

Поради від флористів

Якщо ви вирішили прикрасити столи для весілля самостійно, то поради від професіоналів будуть доречними.

 • Композиції для столів підбираються у відповідності з букетом нареченої — це головне правило, яке завжди береться за основу. Використовувати однакові квіти необов'язково. Можна взяти один головний елемент, який буде використовуватися у всіх композиціях.
 • Від форми столів залежить вибір параметрів композиції і ваз, в яких вони будуть розміщуватися. Наприклад, на вузькому і довгому столі потрібно мати високі вази. Для круглих конструкцій вибираються низькі букети об'ємної форми. На загальному столі може розташовуватися кілька невеликих композицій або одна велика.
 • При виборі високих ваз важливо подбати про комфорт гостей. Такі прикраси не повинні закривати огляд. Тому доречні прозорі варіанти. Відстань між такими вазами повинно бути не менше метра.
 • При купівлі живих квітів для створення композицій важливо вибирати бутони. У цьому випадку квітка не встигне зів'янути, з нього не буде обсипатися пилок.
 • Для самостійного прикраси краще вибирати прості елементи. Помпезні і складні флористичні рішення буде складно поєднувати між собою.

Вибір кольорів

Нестачі в кольорах зараз ніхто не відчуває. Флористична галузь стала розвинутою, широкою і різноманітною. Квіти можна підбирати за їх забарвленням, розмірами, формами, ексклюзивності та оригінальності. Більш того, можна зробити своїми руками композиції з живих або штучних квітів. Існують деякі види квітів, які вважаються найкращими варіантами.

 • Троянда вважається головним весільною квіткою. Можна підібрати будь-який варіант, який буде відповідати дизайну урочистого залу, образів молодят і загальної тематики весілля.
 • Останнім часом спостерігається тенденція натуральності та природності. Тому часто вибір падає на траву, листя, мох. Такі елементи красиво виглядають в невеликих вазочках.
 • Для прикраси гостьових столів можна вибрати квіти в горщиках. Подібні прикраси також розташовуються на вході та по всій території приміщення, де проходить урочистий захід. Для екостилю таке рішення є найбільш вдалим. Також у такі горщики можна вставити таблички, які допоможуть гостям розташуватися у відповідності із заздалегідь продуманим планом.
 • Півонії і гортензії відмінно доповнюють один одного. Такі квіти добре виглядають в невеликих букетах і складних композиціях. Обидва квітки мають сильний аромат, тому має сенс використовувати штучні варіанти.
 • Цибулинні квіти — ідеальні претенденти для весняного весілля. Самі квіти необов'язково зрізати, їх можна залишити разом з цибулиною, яка буде визирати з-під землі. Можна і зовсім розмістити квітучі цибулини в прозорих горщиках. У цьому випадку композиції до кінця торжества залишаться свіжими.
 • Сукуленти все частіше стають вибором весільних флористів. З них виходять оригінальні прикраси для столів. Найчастіше вибирають алое і эхеверию. Для них підійде ваза або прозорий горщик.
 • Сезонні флористичні матеріали можна назвати ще одним трендом. Сюди відносяться хвойні гілочки, сухоцвіти, грона горобини або калини, ягоди і фрукти, трави з пряним ароматом. У професіоналів навіть звичайний бур'ян може перетворитися у вишуканий декоративний елемент.

Вдалі приклади

Представляємо вашій увазі підбірку оригінальних і вдалих рішень для прикраси квітами весільних столів.

 • Ми вже згадували про невеликих бутонах, які розташовуються в прозорих вазах або горщиках. Тут використовувалися півонії різних відтінків. Виглядають такі композиції ніжно і вишукано. Їх нескладно скласти самостійно, причому можна заощадити істотну суму на послуги професійного флориста.
 • А ось і сезонні природні матеріали, які розставили в цій композиції потрібні акценти. Перед нами осіннє весілля — в цьому сумнівів немає. За рахунок калини ця настільна композиція виглядає насиченою і яскравою.

Все зроблено в єдиному стилі, грамотно розставлені акценти і підібрані кольори.

 • Цей стіл для молодят прикрашений лаконічно і вишукано. Кожен елемент знаходиться на своєму місці і поєднується з іншими складовими цієї композиції. Масивні свічки гармонують з тонкими канделябрами, а підставки для квітів, які розташовуються на столі, повторюються в стійках на підлозі. Ненав'язливо додані ініціали молодят. Біле мереживо і блакитна тюль з драпіровками роблять загальну картину ніжною і повітряної.

Майстер-клас зі складання квіткових композицій у відео нижче.