Весільний фотоальбом: типи, декор та майстер-клас по виготовленню

Для більшості пар весілля є дуже важливою подією в житті, а тому його хочеться запам'ятати надовго. Самим зручним, практичним і красивим варіантом для цього є весільні фотоальбоми. Їх можна знайти у великих супермаркетах і весільних салонах, але при бажанні є можливість створити свій власний, особливий, альбом, який буде показувати унікальну історію кохання двох сердець.

Щоб все вийшло правильно, потрібно знати деякі особливості виготовлення даного виробу.

Види

Весільний фотоальбом повинен стати важливою частиною підготовки до основного заходу, так як це буде елемент, здатний зберегти один з найщасливіших митей в історії пар. Практично всі молодята замовляють фотографів на захід, і велика частина з них погоджується на фотокнигу, яку майстер зробить самостійно, на свій розсуд, з невеликими коригуваннями за бажанням нареченого і нареченої. Цей варіант зручний тим, що немає потреби витрачати час і сили, щоб робити щось додатково, але результат такої роботи може бути незадовільним.

Щоб порадувати себе унікальним виробом, що відображає любов пари, варто взятися за роботу самостійно. Підготовка на весілля забирає багато сил, часу і коштів, але для деяких речей все ж варто виділити всі ці складові. Перш ніж почати роботу, варто врахувати деякі особливості створення альбому.

 • Не варто братися за роботу поодинці, бо це відніме багато сил і енергії, а результат може не задовольнити. Важливо знайти собі партнера для даного заняття, порадника і наставника, який буде надихати і направляти.
 • Кожен елемент декору потрібно вибирати ретельно, пробувати різні варіанти, створюючи макети, а також готувати розділи для фотографій з урахуванням їх майбутньої сортування.
 • Перш ніж приступити до створення альбому, потрібно точно зрозуміти, який варіант хочеться найбільше, до чого лежить душа, що дасть необхідні знання для підбору матеріалів і вибору стратегії виготовлення та декору.
 • Фотоальбом можна створювати як до, так і після весілля. У деяких випадках пара хоче мати вже готову книгу, куди можна буде розмістити фото після свята, а є ті, хто, отримавши натхнення від весілля, починає творити відразу після події. В обох випадках важливо не поспішати і робити роботу ретельно.
 • Створюючи весільний фотоальбом, варто подумати не тільки про розміщення знімків нареченого і нареченої, але і друзів з обох сторін, сім'ї, родичів і гостей, присутніх на подію, для них потрібно виділити окремі сторінки і відповідно їх декорувати.

Щоб фотоальбом вийшов по-справжньому красивим, потрібно правильно вибрати одну з вже наявних різновидів. Серед найбільш популярних можна виділити:

 • альбом для фотографій з твердими сторінками, де знімки кріпляться двостороннім скотчем або за допомогою стікерів;
 • магнітний альбом, де на аркушах можуть кріпитися знімки, виконані у вигляді магнітів;
 • виріб з кишеньками з прозорого матеріалу, які містяться фотографії, або з куточками, які закріплюють фото на аркуші.

Також існують різноманітні стилі оформлення весільного фотоальбому.

  Класичний варіант

  Створюється при використанні колірної гами, притаманної весільного торжества: білий, ніжно-рожевий, перлового кольору. Назву альбому та всі написи всередині зазвичай вимагають використання готичного стилю в срібною або золотою колірній гамі. Причому краще всього альбом виглядає в тисненому варіанті.

  Для обкладинки в цьому випадку краще всього використовувати шовк або атлас і мінімум декоративних елементів.

  Альтернатива

  Кардинально відрізняється від класики, може вимагати незвичайні елементи, наприклад, обкладинку з дерева. Цей варіант можливий у тому випадку, якщо вся весілля організовується у незвичайному стилі, наприклад, кантрі.

  Шеббі-шик

  Техніка, передбачає штучне старіння елементів. Ще однією особливістю є доповнення декору різноманітними стрічками, сердечками та іншим.

  Вінтаж

  Створення альбому, який зовні нагадуватиме виріб давно минулих днів. Засобом досягнення такого ефекту стануть пожовклі сторінки, декоративні елементи, використовувані 50-100 років тому. Для підписів варто використовувати спеціальний шрифт, що імітує старовинну лист, каліграфію тих років.

  Еклектичний

  Поєднання фактур і кольорів із різних стилів і напрямків. Написи підбираються у відповідності з декором станиці. Головним критерієм підбору є органічність кожного елемента в поєднанні з іншими.

  Щоб весільний фотоальбом ручної роботи вийшов по-справжньому красивим, потрібно враховувати певні поради, пробувати різноманітні техніки і стилі виконання.

  Ідеї декору

  Щоб зробити своїми руками альбом, який буде виглядати не гірше покупних варіантів, можна скористатися незвичайними техніками декорування.

   Скрапбукінг

   Головною особливістю стилю є поєднання в одному об'єкті пам'ятних елементів і інших дрібниць, які разом створюють єдину історію, пов'язану з подією, для якого створюється альбом. Процес декорування може включати в себе використання конвертів, статей з газет, листів, написаних від руки, листівок, які були подаровані однієї людини від іншого. Скрапы, які поєднують в собі дорогі серцю речі, дозволяють оживити спогади і почуття навіть через багато років, тому дана технологія користується величезним успіхом, особливо для весільних альбомів.

    "Лорелло"

    Альбом, в якому фото з'єднані за допомогою технології гармошки. Основний альбом рідко виконують в такому стилі, а от кишеньковий варіант буде відмінним доповненням і дасть можливість носити важливі для себе спогади поруч.

     Печворк

     Варіант декору виробу, в якому фігурують ласкутные матеріали, сшивающиеся між собою, стрічки, гудзики, які можуть служити як додатковим, так і основним варіантом декору альбому.

      Прованс

      Варіант оздоблення виробу за допомогою квіткових мотивів, які дозволять досягти елегантності і ніжності в оформленні. Використовується світла колірна гамма: білі, рожеві, перламутрові мотиви. Як доповнення можна використовувати квіти лаванди і інші невеликі і акуратні рослини.

       Ретро

       Альбом, для якого необхідно заготовити старовинні фотографії.

        Готика

        При всій тяжкості назви оформлення весільного альбому може бути досить стильним і цікавим. Головними особливостями декору є використання темних тонів і аксесуарів. Добре буде виглядати чорне мереживо, червоні стрічки та металеві куточки, якими доповнюються кути вироби. Можна також використовувати масивну ланцюжок або будь-які подібні матеріали.

         Кінострічка

         Варіант декору альбому під зйомку фільму – фотографії є кадрами якоїсь історії. Особливо доречно таке декорування, коли сама подія відповідає цій ідеї, а наречений з нареченою грають заздалегідь продумані ролі. У разі вибору того чи іншого сценарію оздоблення альбому повинна бути виконана з урахуванням обраного сюжету, матеріали та аксесуари повинні явно вказувати на задумку молодят.

         Оскільки варіантів того, як саме можна виконати весільний фотоальбом, досить багато, залишається лише визначитися з найбільш вподобаним способом, добре його вивчити, а тільки потім взятися неспішно створювати свій власний шедевр родинної творчості.

         Як створити обкладинку?

         Обкладинка є не менш важливим елементом, ніж вміст самого альбому, тому їй варто приділити досить багато часу, підібрати правильний декор і дизайн. Серед найбільш популярних прийомів, якими варто користуватися, можна виділити наступні:

         • скрапбукінг, який дозволяє прикрасити головне пам'ятне виріб сімейного життя за допомогою важливих для молодят елементів;
         • фото нареченого і нареченої на обкладинці дозволяє створити особа об'єкта, відразу показуючи, кому належить дане виріб, про життя в ньому буде йти розповідь (зазвичай фотографія розміщується в середині, а навколо використовуються декоративні елементи, що прикрашають головних дійових осіб);
         • вишивка – варіант декору обкладинки, який доречний у тому випадку, якщо наречена вміє гарно вишивати (таким чином можна зробити написи або виконати декор у вигляді квітів або орнаменту, що буде виглядати оригінально і дуже ефектно).

         Як і будь-який інший елемент, обкладинка може бути виконана найрізноманітнішим чином, мати різноманітний зовнішній вигляд, але найважливіше, до чого варто прагнути, – це те, щоб за допомогою її можна було відразу зрозуміти суть і зміст альбому, налаштуватися на оповідання певної сімейної історії.

         Покроковий майстер-клас допоможе створити унікальний варіант виробу, який буде відрізняти його від усіх подібних.

         Варіанти оформлення сторінок

         Весільний альбом повинен складатися так, щоб кожен елемент був підпорядкований якійсь певній меті і завданню, щоб всі разом поєднувалося в загальну картину, що дозволяє побачити найщасливіший момент для молодої пари, коли вони стали чоловіком і дружиною. Крім декору обкладинки, варто приділити увагу і самим станицях, для оригінального і цікавого виду, можна скористатися такими ідеями:

         • використання дизайнерського паперу, що дозволить створити неперевершений зовнішній вигляд сторінок, причому можна використовувати різні кольори і фактури, щоб зробити кожен аркуш унікальним і неповторним;
         • застосування слів і написів, спеціально підібраних до кожної фотографії в альбомі (важливо правильно підібрати шрифт, розмір і колір, роздрукувати на якійсь оригінальній папері, яка буде вигідно виділятися на загальному тлі), – таким чином можна розміщувати побажання, поздоровлення, любовні фрази і вірші, які вписуються в загальну концепцію;
         • включення мереживний паперу для декорування сторінок і фотографій – такий папір можна придбати в спеціалізованих магазинах або створити самостійно, причому колір, фактура і узор можуть бути як єдиними, так і відрізнятися для кожної зі сторінок;
         • використання техніки декупажу, яка передбачає нанесення якогось певного малюнка або зображення на сторінку, з якої проводитиметься подальша робота;
         • застосування наклейок, які будуть підходити під потрібний випадок – для весілля краще всього використовувати амурів, серця, весільну символіку;
         • додавання невеликих конвертів, які розташовуються недалеко від фотографій на сторінці, що допомагає доповнити історію сім'ї невеликими пам'ятними дрібницями, які асоціюються з подіями, зображеними на знімку.

         Щоб станиці з фотографіями не виглядали сухо і нецікаво, є можливість доповнити їх різноманітними декоративними елементами, серед яких найбільш популярними для весільного торжества вважаються:

         • банти і квіти, виконані з атласних стрічок різного кольору та товщини;
         • засушеними квітами і красивими рослинами, які органічно доповнюють стилістику вироби;
         • мереживами, вирізаними з тканини або паперу;
         • різнокольоровими блискітками, декоративним піском різних відтінків;
         • декупажем;
         • стразами та камінням різного розміру і кольору;
         • намистинками повного обсягу і половинками;
         • вирізками з газет і статей, які доповнять загальну історію;
         • віршами, придатними для весілля або тими, що дарували один одному молодята;
         • вітальними словами від гостей свята;
         • побажаннями рідних і близьких молодої сім'ї.

         Для того щоб отримати ідеальний варіант оформлення однієї або всіх сторінок, потрібно ретельно підбирати кожен елемент, міняти місцями складові, шукати відповідний фон, матеріал для сторінок та багато інше. Створення пам'ятного весільного альбому своїми руками – це дуже важке завдання. Щоб оформити даний виріб красиво і зі смаком, необхідно вкласти в нього всю душу, докласти максимум терпіння та витримки.

         Красиві фотографії не відображають того, як довго творець працював над втіленням своїх фантазій, так що не варто вимагати від себе швидких результатів.

         Гарні приклади

           Для того щоб створити весільний альбом, варто скористатися прикладами майстрів, які знають свою справу. Правильний вибір дизайну, колірної гами, декоративних елементів – все це дає поняття про те, як правильно зробити цей виріб своїми руками.

           Зазвичай для виготовлення вибирається світла колірна гамма, перевага віддається білого кольору, який відтіняє золотистими або персиковими елементами. Якщо альбом робить наречена, то прикрасити його можна об'ємними штучними квітами і перлами, а по центру логічно розмістити фото винуватиці торжества.

           Зазвичай щільні обкладинки, бо на них покладена місія збереження вмісту протягом тривалого часу.

           Любителі мінімалізму віддадуть перевагу простому альбому, без великої кількості декоративних елементів. Дуже вдало і дорого буде виглядати оздоблення обкладинки шкірою рожевого або ніжно-золотого кольору, на якій буде зображення нареченої і нареченого. Можна використовувати реальне фото нареченого і нареченої або просто картинку, яка додатково прикрашається імітацією сукні нареченої і весільного букета. Виглядає все дуже ефектно.

           Романтики віддадуть перевагу весільного альбому, виконаному в рожевих тонах з великою кількістю деталей, мережива і квітів. Замість напису можна використовувати дерев'яні літери відповідного змісту. Не завжди використання зображень вигідно виглядає на виробі, тому можна додати серце з силуетом нареченого і нареченої, яке також буде виконано з дерева.

           Варіантів оформлення альбому може бути величезна кількість, важливо визначитися з тим, що саме хочеться побачити, зрозуміти, як повинна виглядати обкладинка і вміст, щоб задумане втілилося у бажаний предмет на практиці.

           Майстер-клас з створення весільного фотоальбому в наступному відео.