Вибираємо коротку стрижку для брюнетки

Протягом досить тривалого часу в моді на зачіски – все натуральне. Якщо волосся довге – вони повинні виглядати так, ніби їх не стосувалися ні гребінець, ні фен, але при цьому бути здоровими, блискучими, акуратними і, бажано, густими. Що стосується коротких і особливо ультракоротких зачісок, тут значно складніше зробити вигляд, ніби ножиці і гребінець їм незнайомі, але надати натуральності можна і їм.

Перш ніж зважитися на стрижку, потрібно відповісти собі на питання, чи підійде вона вам.

Кому йдуть короткі зачіски?

«Сміливим панночкам» – відповісте ви, і будете праві, але не на сто відсотків. Крім рішучості, потрібно мати ряд фізіологічних особливостей, щоб стрижка добре виглядала і прикрашала дівчину.

Особливості

 • Кругле або овальне обличчя. Власницям квадратної форми обличчя з важкою щелепою або трикутної, сердечком, краще врівноважити асиметрію іншим типом стрижки.
 • Акуратна форма черепа – без шишковатостей і вм'ятин, невеликі вуха, гарний ніс (необов'язково маленький, власницям «породистих» носів також можна підібрати коротку стрижку), підборіддя правильної форми.
 • Тонкі волосся, схильні до заплутування, складно відростають.
 • Дівчатам з незвичайними рисами обличчя.

Крім того, потрібно обов'язково врахувати стан шкіри голови – не повинно бути ні лупи, ні тим більше себореї, ні лущення, адже чим коротше стрижка, тим помітнішими будуть всі ці неприємності.

Як підібрати до типу обличчя?

Загальне правило таке: чим більш великими рисами обличчя ви володієте, тим більш жіночною повинна бути ваша зачіска. В іншому випадку ви будете виглядати мужеподобно і ваговито.

 • Якщо ж ви володарка дрібних рис і дрібного особи, ви можете дозволити собі саму креативну стрижку з існуючих в природі – з рівною гривкою, яскравими пасмами (синіми, зеленими або малиновими), градуюванням, асиметричними рівнями.
 • Для дівчат з високим чолом підійде зачіска з чубком. Краще не робити її по старомодному рівною, коса буде виглядати більш актуально, не обтяжуючи при цьому стрижку.
 • Вузькому особі підійде об'ємна маківка, вона врівноважить і візуально розширить його. Крім того, добре зробити коротку пряму чубчик, ледве закриває лоб. Чубчик ні в якому разі не повинна бути густою, «суцільний», тільки філірувані рвані пасма.

Якщо вашому волоссю бракує обсягу, є два способи виправити це. Перший – за допомогою фактурної стрижки, другий – за допомогою гри відтінків, з допомогою мелірування.

 • У разі якщо ви – кругловида або ж овал обличчя нагадує серце, вам обов'язково потрібний обсяг в потиличній частині стрижки.
 • Якщо ж ваше обличчя – довгасте, вам необхідно врівноважити його за допомогою густого чуба, краще асиметричною. Крім того, потрібно приділити увагу скроневим частинах зачіски, надавши їм обсягу.

Модні ідеї

З формою обличчя і відповідної до неї стрижкою визначилися, тепер поговоримо про короткі зачіски, які краще всього підкреслять красу темного волосся.

Відразу потрібно обмовитися, що у разі, коли волосся негусто, варто подумати про фарбуванні у кілька кольорів для надання додаткового обсягу. Якщо ви категорично проти буйноцвіття на голові, тоді треба визнати – гладкі стрижки не для вас. Тільки градуювання, філіровка, різнорівнева стрижка. Використовуючи ці перукарські прийоми, можна створити на голові ефект запаморочливого обсягу.

Що стосується модних тенденцій, занадто гладкі і акуратні зачіски, як, наприклад, «паж» або каре, коли все волосся пострижені «по лінієчці», рівне, зараз зовсім неактуальні. Ефект натуральності, настільки цінний останні кілька сезонів, досягається якраз «неоднорідністю» стрижки, її нерівністю, навіть деякої розпатланістю, що досягається, звичайно, виключно перукарською майстерністю. Навіть тріумфально повернулася на голови голлівудських зірок в 2018 році ретрострижка «під горщик» (bowl) зазнала модернізацію, і тепер не настільки гладка, як була раніше. Зараз верхівка в неї градуйована, пасма відрізняються по довжині, що дозволяє варіювати укладання за своїм бажанням.

Самі модні стрижки – ті, що не потрібно укладати, а досить просто висушити феном. Чим менше зусиль по укладанні потрібно для зачіски, тим більш грамотний майстер зробив.

Види стрижок

Як ні парадоксально, але статистика показує, що короткі зачіски більше йдуть саме власницям темного волосся, а не блондинкам.

 • Якщо взяти як приклад, ультракороткі варіанти у дусі Шинейд О'коннор, то необхідно відзначити, що дані зачіски сильно молодят, вигідно підкреслюють ніжний овал обличчя, надають ніжності, жіночності і зворушливості її власниці, але при цьому вимагають ідеальної форми черепа і правильних рис обличчя.
 • З найбільш коротких, але при цьому дозволяють по-різному укладати волосся, стрижок найпопулярнішою є «піксі». За рахунок довгої асиметричні чубчика вона дозволяє створювати різні зачіски, а завдяки короткому потилиці – легка і практична. «Піксі» може бути як з подовженою чубчиком, так і з укороченою. Потилиця в цій стрижці також можна робити як максимально лаконічним (виголеним машинкою), так і подовженим, і тоді стрижка виглядає більш жіночно.
 • Одним з варіантів цієї стрижки є «піксі-боб», з назви зрозуміло, що це комбінація з «пікс» і «боба». Маківка у цієї зачіски подовжена, на ній і розташовується основний об'єм волосся. Чубчик «піксі-боба» асиметрична, довга. Стрижка універсальна, підходить до будь-якого типу особи, а також за віком: прикрасить як молоденьку дівчину, так і жінку після 40 років. Саме завдяки цьому зачіска настільки поширена серед представниць прекрасної статі.
 • Не менш популярний у дам і традиційний «боб». Однак не стільки класичний, скільки введений у моду декілька років тому Вікторією Бекхем «пош-боб», для якого волосся постригают не рівно однієї довжини, а під кутом – попереду довші, а на потилиці коротше. Така стрижка дає масу варіантів укладання і виглядає в строгій відповідності зі своєю назвою – розкішно, шикарно.
 • Асиметричні зачіски не здають своїх позицій, але потрібно враховувати, що по-справжньому вони прикрашають тільки власниць тонкого правильних рис обличчя. Важкий підборіддя стане ще важче, пухкі щоки – помітніше, а так звані брилі виступлять на перший план, якщо ви виберете асиметричну стрижку. В разі коли ви все-таки всією душею за асиметрію, не володіючи при цьому ідеальним овалом особи, пом'якшують кути – уникайте різких, гострих скронь і зрізів у підборіддя. Будь-гострокутний зріз підкреслить небажані округлості особи, а м'які лінії, навпаки, згладять їх.

Про те, як підібрати коротку стрижку для брюнеток, дивіться у наступному відео.