Кисті для манікюру: види, особливості малювання та догляд

Дивлячись на красивий дизайн манікюру, мало хто замислюється про те, якими саме інструментами його створював майстер. Нам здається, що основою такого успіху є майстерність і художні навички фахівця. Насправді ж половина успіху полягає в підборі правильних кистей для манікюру. Саме це часто дозволяє виконати малюнок без особливих навиків. Давайте докладно зупинимося на цьому питанні і з'ясуємо, якими бувають пензлики для манікюру, в чому полягають їх особливості, як ними малюють, і що потрібно знати про догляд за інструментами.

Особливості

Кисті для манікюру відрізняються від тих аналогів, які використовують для малювання на папері або полотні. Їх робоча частина може складатися з різного матеріалу, від цього буде залежати м'якість і пружність. Ворс може бути натуральним та штучним, крім того, може відрізнятися і форма кисті, що буде визначати тип її використання. При належному догляді кожен такий інструмент здатний служить майстра не менше двох років.

Ми не замислюємося про те, що всі кисті, якими користуються професіонали нігтьового сервісу, мають своє призначення. Деякі з них застосовують безпосередньо для дизайну та створення певного малюнка. Варіанти натурального походження, призначені для роботи з акриловими нейл-продуктами, можуть бути виготовлені з волосся соболя, куниці або вівці. Їх форма може бути найрізноманітнішою.

Ті, якими користуються, працюючи з гелем, виготовляють з синтетичного ворсу. Крім прийнятної ціни, такі кисті прості у догляді, вони відрізняються довговічністю. Подібні пензлики гарні для детальної промальовування.

Враховуючи, що гель не сохне без спеціальної лампи, у майстра є час на своєчасну чистку кисті. Що стосується акрилових фарб, важливо врахувати, що після висихання вони ускладнюють миття кисті, в той час як при вологому фарбі можна відразу ж вимити пензлик звичайною холодною водою.

Для зручності роботи кожна манікюрна кисть має свій номер від двох нулів до восьми. Даний нюанс вказує на товщину ворсу: чим більше номер кисті, тим вона товщі. Вибір вірного інструменту залежить від конкретного дизайну, товщини ліній і складності зображення. Наприклад, для абстракції частіше використовують варіанти більше нуля. Коли потрібні крихітні елементи, беруть кисть 0 чи 00.

Різновиди

Основних варіантів існує декілька, і кожен з них має свої нюанси.

  • Лайнер створений для малювання прямих і вигнутих ліній, а також штрихів. Малювати їм можна смуги, клітинку, а також нерівні лінії під шкуру зебри. Лайнери відрізняються малою товщиною, можуть мати різну довжину ворсу.
  • Шейдер або шейдерна кисть являє собою плоску модель, яка найчастіше відрізняється квадратним або тупуватим кінчиком. Малювати їй можна великі елементи принта, у тому числі відразу двома відтінками, нанесеними на різні бічні сторони щетини.
  • Віялова кисть і правда зовні нагадує азіатський віяло. Вона дозволяє створювати одночасно кілька ліній, її використовують, коли необхідний ефект аерографа або градієнта. Цим інструментом користуються, коли потрібно затемнити фон, нанести блискітки.
  • Дотс лише умовно відносять до кистей, оскільки цей інструмент на кінці має не ворс, а металева кулька. З його допомогою створюють принти в горошок, точкової технікою користуються для малювання популярних сьогодні етнічних орнаментів.
  • Скошена кисть краще звичайної дозволяє малювати в техніці одного мазка, при якій на різні сторони наносять контрастні тони фарби і одним рухом малюють пелюстки або листя, домагаючись плавної гри відтінків. Щетина у пензлика зрізана під кутом 45 градусів.
  • Пелюстка вважається найбільш простим і розповсюдженим інструментом. Нерідко його застосовують не тільки для малювання, але і для нанесення бази та підрівнювання краю покриття біля основи нігтьової пластини. Цієї ж пензликом створюють акриловий ліпний дизайн.
  • Силіконові варіанти є альтернативою звичним інструментів з щетиною. Замість щетини, у них розташований силіконовий кінчик. Передбачені такі пензлі для роботи з покриттями різного типу, включаючи звичайний і гібридний лак, а також гель і акрил. Ці ж інструменти використовують для вичищення кутикули. Дані пристосування унікальні тим, що вони абсолютно не вбирають використовувану фарбу, що істотно спрощує догляд за ними.

Чим і коли малюють?

Що стосується найбільш зручного варіанту для початківців, то це силіконові шейдери. Проте однозначно виділити який-небудь варіант не можна, адже ступінь зручності буде залежати від типу використовуваного в роботі матеріалу. Майстри вважають, що в роботі з акрилом простіше користуватися варіантами з натуральним волоссям. Якщо в якості фарби використають гель-лак, з ним також простіше працювати пензлем, виконаною з натуральної щетини. Для більшої економічності моделюючого гелю варто користуватися варіантом з синтетичним ворсом.

Як користуватися?

В залежності від типу кисті для манікюру, може відрізнятися методика їх використання. Наприклад, якщо потрібно виконати художній розпис, вибирають досить тонкий пензлик круглого типу. Вона може бути короткуватим або довгою, з ворсом до двох сантиметрів. Малюють цими інструментами так: на кінчик набирають фарбу, ставлять у потрібному місці точку і, не піднімаючи, протягують лінію в потрібному напрямку. Так створюють завитки, мережива, і навіть контури.

Коли необхідно опрацювати яку-небудь деталь, намагаються використовувати довгу пензлик для малювання. Лайнер або планувальник відрізняється від аналога з коротким ворсом тим, що на нього набирається більше фарби, що дозволяє виконати лінію без додавання робочого матеріалу. Це дуже зручно і виключає ризик шлюбу або подвійних ліній на одному місці.

Віялової пензликом користуватися нескладно: вона потрібна для виконання градієнта або абстрактного візерунка, нанесення блискіток, або флок-пудри. Якщо потрібно використовувати інструмент для нанесення на пофарбовану поверхню блискіток, їх набирають на кисть і злегка постукуючими рухами розсипають в потрібному місці нігтьової пластини. Все зайве скидаються. Коли потрібно виконати ефект омбре, на різні сторони набирають два контрастні тони фарби і фарбують ними ніготь, з'єднуючи плавним переходом. Іноді віялової пензликом створюють звичайні смужки, умочуючи її в фарбу і малюючи по фону робочого легкими дотиками.

Коли потрібно офарбити ніготь або створити на ньому великий візерунок плоскою кистю, пігмент наносять на одну з її сторін. Після цього її ставлять на ребро і шляхом варіювання натиску створюють різний візерунок. Приблизно за таким же принципом малюють і скошеним аналогом. Що стосується роботи з силіконовими різновидами, то робота з ними потребує попереднього нанесення на підготовлений ніготь пігментованого лаку.

Малюнок створюють саме на невысушенной основі, виводячи силіконовими пензликами різні лінії і візерунки. По суті, ними прибирають зайву фарбу, за рахунок чого і буде з'являтися візерунок. Однак, якщо потрібно використовувати силіконову пензлик для моделювання гелем, доведеться працювати з куточками, ребром або навіть всієї площиною різновиди.

Незалежно від типу необхідного дизайну, на пензель не можна натискати занадто сильно.

Нюанси догляду

Найпростіше доглядати за силіконовими пензликами. Щоб вони зберігали свою працездатність, досить вчасно протирати їх звичайним вологим диском або манікюрної серветкою. Важливо користуватися кистями строго за призначенням – ними не малюють на папері. Не можна залишати кисті у воді, оскільки це може деформувати їх.

Якщо ж інструмент злегка растрепался, необхідно опустити його в гарячу воду на пару хвилин. Потрібно стежити за своєчасною мийкою – очищати пристосування слід відразу ж після роботи. Якщо згаяти час, лак може засохнути, тоді доведеться користуватися рідиною для його розчинення, а це шкідливо для структури волосся.

Продовжити довговічність інструментів може правильний вибір палітри. Важливо, щоб вона не мала зазубрин і шорсткостей, які здатні стати причиною поступового стирання ворсу. Також категорично не допускається тертя пензля об серветку. Не можна забувати і про те, що деякі кисті потребують обробки размягчающим маслом для кутикули.

Не можна чистити щетину голкою або нігтями. Для видалення фарб використовують мономер або спеціальні рідини для колонка або синтетики. Зберігати інструменти краще в пеналі. Перед початком роботи інструменти, раніше оброблені маслом, замочують у воді і витирають.

Не можна мити інструменти косметичними маслами, шампунем з бальзамом, а також рідиною для миття посуду. Важливо стежити за тим, щоб на пензель не потрапляла акрилова пил. Її мікрочастинки забивають ворс, а тому робоча частина стає крихкою і ламкою. При обпилюванні нігтів потрібно закривати пензлика серветками, тримаючи їх на деякій відстані.

Силіконові ж різновиди досить стійкі до води різної температури, їх можна обробляти спиртом, мінеральними маслами, слабощелочными розчинами. Ці вироби можна мити, витирати, піддавати різної дезінфекції. Єдине, що може їм зашкодити, – це стерилізація. Також слід взяти на замітку і той факт, що не можна цілеспрямовано колоти робочі частини силіконових кистей.

Відгуки

Манікюрні кисті для моделювання та розпису нігтів вважають знахідкою для дизайну і виконання ліпного принта. У цьому впевнені як професіонали нігтьового сервісу, так і початківці майстра. З їх допомогою можна створити унікальні малюнки, виводячи тонкі лінії, вензелі і ажурні візерунки рівно і акуратно. У коментарях, залишених на форумах, присвячених нейл-арту, зазначається, що кисті дійсно здатні творити дива, полегшуючи роботу майстра.

Однак майстри розповідають, що далеко не всі інструменти зручні в роботі, причиною чого є разлохмачивание ворсу. Вони звертають увагу, що для якісного малюнка вкрай важливо вибирати вироби у виробників з хорошою репутацією.

Також потрібно подбати про те, щоб у домашньому наборі були різновиди різного розміру, включаючи варіант 00. На думку професіоналів, новачкам можна придивитися до продукції для манікюру компанії AVON.

Більше про кистях для дизайну нігтів, про їх видах і догляді ви дізнаєтеся в наступному відео.