Що буде, якщо кішці або кота відрізати вуса: наслідки. Виростуть у кішки обрізані вуса?

Що буде з котом без вусів?

Вуса для кота є своєрідним радаром, а також одним з органів почуттів. Найцікавіше, що за допомогою цього органу коти орієнтуються в просторі, можуть відчувати розміри предметів. У цій статті ми розповімо, що ж буде, якщо відрізати коту вуса.

Що буде, якщо кішці або кота відрізати вуса: наслідки

У багатьох сім'ях, містять домашніх тварин, є діти, які дуже часто пустують. Витівки малюків можуть бути вельми незвичайними, різноманітними. Нерідко діти вирішують зрізати коту вуса. Якщо ви бачите, що малюки зібратися зробити таке, обов'язково бороніть.

Наслідки:

  • Справа в тому, що якщо домашня тварина позбудеться вусів, воно буде досить погано орієнтуватися в просторі. Його під час ходьби може заносити. Особливі труднощі спостерігаються в темний час доби, а також при выпрыгивании кота на якісь поверхні.
  • Тварина не може зорієнтуватися у відстані, на яке потрібно стрибнути, а також у розмірі поверхні. Після скоєння кількох спроб, кіт може врізатися в тумбу, або зірватися і впасти. Це провокує виникнення травм кінцівок, а також голови вихованця.
  • В темряві кіт досить погано орієнтується без вусів. Він може врізатися в поверхню, що також загрожує виникненням травм.
  • Втративши вусів, кіт стає безпорадним, це рівносильно зав'язування очей у людини, його метання по кімнаті. Саме так відчуває себе тварину без вусів.
Кіт без вусів

Виростуть у кішки обрізані вуса?

У кота з правого і лівого боку є по 12 усов. Найчутливіші ті, які знаходяться над верхньою губою. Цікаво, що такі радари знаходяться на вухах, на хвості, а також в деяких місцях на тілі. Це свого роду навігатори, які допомагають тварині переміщатися в просторі, відчувати небезпеку, а також орієнтуватися у відстанях. Вуса відростає приблизно через 2-3 тижні, але все це час необхідно дивитися за своїм вихованцем, щоб він сам собі не нашкодив.

Вуса у кота

Тому намагайтеся оберігати свого кота. Можете надіти на шию спеціальний ковпак, який буде перешкоджати травм голови. Можете в цей час тримати кота в клітці або в якійсь певній ємності, щоб він сам собі не нашкодив. Ні в якому разі травмовану тварину не випускайте на вулицю, не дозволяйте йому гуляти. Тому що воно може потрапити під машину або зірватися з дерева, врізатися в нього, пошкодити голову або лапи.

Не дозволяйте дітям пустувати і знущатися над котом, зрізати кігті, а також вуса.

ВІДЕО: Кіт без вусів