Як вибрати роутер для квартири — на що звернути увагу? Які роутери Wi-fi підходять для квартири краще всього?

Сьогодні практично в кожній квартирі є роутер, але іноді постає необхідність в його купівлі. Наприклад, ви вперше підключаєте інтернет або старий зламався. У нашій статті ми вам розповімо, як правильно вибрати роутер для квартири.

Сьогодні вже важко уявити життя людини без інтернету. Багато завдань можна вирішувати дистанційно, не виходячи з дому. Часто навіть в магазин ходити не треба. Роутер є інструментом, який дозволяє з'єднуватися з інтернетом з будь-якого пристрою і без всяких проводів. Ми вирішили розібратися, як вибирати ці пристрої для квартири. Адже сьогодні на ринку пропонується величезна кількість моделей і часто вибрати серед них потрібну буває складно.

Що таке роутер і на що звернути увагу при виборі?

Роутер

Перш за все, давайте більш докладно розберемо, що таке роутер і на які параметри варто звернути увагу при виборі відповідного пристрою.

Отже, роутер є пристроєм, що дозволяє відправляти інформацію різного призначення «по повітрю». Якщо сказати простіше, то він вважається посередником між комп'ютером і провайдером є постачальником інтернету. Вам треба підключити провід, наданий провайдером до роутера і потім вставити потрібну кількість пристроїв.

Зазвичай роутери працюють з кабелем, а також підтримують бездротове з'єднання Wi-fi, що робить їх дуже зручними для дому. Самі по собі маршрутизатори відрізняються характеристиками, розмірами, ціною і функціоналом. Це дозволяє вибрати найбільш оптимальний для себе пристрій.

При виборі роутера рекомендується більше дивитися на такі параметри як:

 • Стандарти роботи (протоколи Wi-fi). Завжди на коробці вказується дана інформація
 • Максимальна потужність антени
 • Вбудоване ПЗ і можливість підтримки
 • Тип інтерфейсу — ця характеристика важлива для провайдера. Якщо він сам не надає роутер, то перед його покупкою уточніть інформацію
 • Пропускна здатність
 • Виробник і вартість

Як правильно вибрати роутер Wi-fi для квартири: характеристики, особливості

Ми назвали вам кілька головних характеристик, на які потрібно дивитися для вибору підходящого роутера. Тепер давайте обговоримо їх докладніше.

 • Протоколи Wi-Fi
Протоколи Wi-Fi

До того ж, роутери 802.11 n добре підтримують і інші стандарти, тому що цей режим універсальний. Але тут теж є один момент. Якщо ви встановите для роботи 802.11 n режим, то швидкість буде збільшена, а при 802.11 bgn mixed вона буде трохи менше. Останній режим є змішаним. Навіть найдешевші моделі можуть з ним працювати, але це вже треба уточнювати у продавців.

 • Потужність сигналу

При підборі роутера врахуйте розміри вашої квартири і виберіть місце, де він буде розміщений. Від цього буде залежати якість бездротового з'єднання і його стабільність.

Якщо у вас невелика квартира або від комп'ютера роутер буде розташовуватися недалеко і для інших пристроїв він буде в зоні видимості, то не обов'язково вибирати дуже потужний пристрій. А от для великих квартир з декількома несучими стінами краще вибрати модель з антеною від 5 dBi. Хоча, якщо антену можна знімати, то можете замінити її на більш потужну.

Цей момент треба враховувати, якщо ви вирішили придбати пристрій для великої квартири або будинку. Якщо покриття не вистачить, то можна буде придбати ще один роутер і з'єднати його з другим.

 • Вбудоване ПЗ та підтримка
Інформація про роутері

Залежно від вбудованого ПЗ буде залежати загальна робота роутера. До того ж, цим обумовлена і його функціональність. Насамперед, придивіться до моделей від популярних брендів, тому що китайські у рідкісних випадках випускаються з підтримкою і для них складно збирати стабільні прошивки.

До того ж, програмним забезпеченням забезпечується безпеку всієї системи. Це обумовлено використовуваними режимами шифрування даних.

Врахуйте і ще один нюанс — якщо ви хочете налаштувати роутер самостійно, то краще вибрати той, у якого найпростіший інтерфейс. У цьому плані виділяється TP-Link.

 • Види роутерів

Важливо врахувати і вид роутера. Насамперед, уточніть, яким способом здійснюється його підключення до інтернету. Виробниками пропонується кілька варіантів:

 • ADSL. Цей тип роутерів може працювати з простою телефонною лінією. Зазвичай швидкість подібного з'єднання складає не більше 1 Мбіт/с, а це дуже мало
 • 3G/4G LTE роутер. Ці маршрутизатори призначені для роботи з мобільними мережами. У них вставляється sim-карта і включається функція роздачі Wi-fi
3G/4G LTE роутер
 • Ethernet. Підключення роутера здійснюється за допомогою кабелю. Сьогодні це найпопулярніше з'єднання, так як воно забезпечує найвищу швидкість. Ще деякі моделі мають порт USB, куди можна підключити модем і роздати мобільну мережу.

Бувають і такі роутери, які дозволяють підключитися до провайдера через оптоволокно. Це професійне обладнання самої високою пропускною здатністю. Відповідно і ціна моделей найвища. В основному для будинку їх не використовують, тому що це просто недоцільно, адже мережеві карти комп'ютерів працюють на швидкості до 100 Мбіт/с, а найсучасніші до 1000 Мбіт/с.

 • Пропускна здатність

Щоб більш точно зрозуміти, який Wi-fi роутер варто вибрати, спочатку треба дізнатися у провайдера, яка для роботи потрібна пропускна здатність, визначитися з тарифом та швидкістю з'єднання. Адже може трапитися так, що ви підключите тариф в 1 Гігабіт/с, а роутер зможе дати лише до 100 Мбіт/с.

Коли ви вже точно будете знати, яка вам потрібна швидкість, то можна сміливо йти за покупкою. На коробці моделі завжди вказуються характеристики, так і консультанти магазину теж розбираються в них і допоможуть вибрати найбільш оптимальний варіант.

Якщо ви хочете придбати бюджетне пристрій, то врахуйте, що в таких моделей швидкість зазвичай не буває більше 100 Мбіт/с. Пристрою трохи дорожче можуть мати швидкість до 300 Мбіт/с. А ось якщо вам потрібен самий потужний роутер у велику квартиру, то доведеться добре заплатити.

Важливо дивитися і на пропускну здатність бездротового зв'язку. Вона відрізняється від провідної і зазвичай в роутери вбудовується два процесора. Кожен з них отримує свій функціонал і можливості.

 • Вартість
Ціна роутера

Тут вже самі вирішуйте, що для вас важливіше. Безперечно, чим дорожче роутер, тим краще рівень його сигналу, швидкість та інші характеристики. Адже це справжній міні-комп'ютер. У ньому також є процесор, програмне забезпечення, оперативна пам'ять та інші складові.

На сьогоднішній день покупці найчастіше вибирають моделі від таких брендів як:

 • TP-Link
 • D-Link
 • Asus
 • Zyxe
 • Netis
 • Edimax
 • Tenda

Кожне з пристроїв представлених брендів відрізняється високою якістю та хорошими характеристиками. Однак, найбільш простим для новачків є інтерфейс TP-Link. На другому місці по зручності налаштування знаходяться моделі від D-Link, а потім вже все решта. Так що завжди дивіться на бренди і вибирайте ті, у яких простий інтерфейс, тому що з ними простіше працювати самому.

Представлені бренди виробляють не тільки дешеві, але і дорогі пристрої. Вони відрізняються кращою роботою, зокрема, швидкістю, рівнем потужності і так далі.

Але найголовніше — це додатковий функціонал, а також високий рівень безпеки. Часто в них вбудовується firewall. Для дому це звичайно не головний показник, в основному це важливо для офісів.

Ми розібрали з вами основні параметри, за якими ви зможете швидко вибрати хороший роутер, що задовольняє всі ваші потреби. Підходите до цього питання дуже уважно, а також враховуйте свої можливості і вимоги.

Відео: Який Wi-Fi роутер краще купити для будинку чи квартири? Вибираємо правильний