Чому не можна аплодувати після посадки літака: думка пілотів

А ви аплодуєте в літаку? Давайте дізнаємося, що думають про це пілоти і чи можна це робити?

Аплодувати в літаку чи ні – питання, яке цікавить всіх мандрівників.
Достовірно невідомо звідки взялася ця традиція.

Чому не можна аплодувати після посадки літака: думка пілотів

Одні кажуть, що аплодувати в літаках – звичка громадян пострадянського простору, кожен політ за кордон для яких був святом. Інші, навпаки – цю традицію передали нам європейці таким чином охочі віддячити пілота за благополучний політ. В інтернеті навіть існує спільнота Planeclappers, де користувачі розповідають свої історії і діляться враженнями про польоти. Деякі затяті противники оплесків публікували в Twitter повідомлення про розставання з коханими після того як виявили у них звичку аплодувати пілотам.

Чи можна ляскати

А що думають про це самі пілоти? Якщо вірити онлайн-опитувань, то співробітники авіакомпаній частіше вдячні за оплески. Нас зацікавило, чим аргументують свою позицію пілоти, які вважають що аплодувати не можна, — і ось що ми з'ясували:

  1. Кабіна пілотів дуже добре звукоізольована. Крім того, після сумного 11 вересня, всі двері до кабіни пілотів стали броньованими, що забезпечує безпеку не тільки в разі терористичної атаки, але і в разі розгерметизації кабіни. Це ж заважає пілотам почути ваші захоплені вигуки і оплески.
  2. Пасажири в масі своїй вважають політ вдало завершеним, коли відчувають дотик шасі землі, але насправді ви будете в безпеці тільки коли літак зупиниться біля терміналу, бо оплески передчасні.
  3. Якщо ви хочете порадувати пілотів, тоді уважно прислухайтеся до їхніх рекомендацій і залишайтеся пристебнутими до відповідного оголошення. Саме це більшість пілотів назвали вищим проявом поваги до екіпажу.
  4. Пілоти вважають оплески образою, так як є професіоналами і вдала посадка – це всього лише частина їх роботи. "Ви ж не аплодуєте таксисту, коли він доставляє вас за адресою або касира в супермаркеті, коли вона пробиває товар?" аргументують вони.

Тому враховуйте думки і побажання пілотів і вдалого вам польоту.

Відео: Навіщо аплодують після посадки літака?