Відчуття печіння в горлі: причини печіння в горлі, гортані. Що робити при палінні в гортані: лікування

Якщо ви відчуваєте відчуття печіння в горлі, то скористайтеся наведеними нижче порадами.

Виникнення печіння в горлі може відбуватися по-різному, з етимології це може бути або ГРЗ, і так само може бути функціональний невроз, що виникає в органах дихання і трахеї.

З якої причини може відчуватися печіння в горлі?

Відчуття печіння в горлі та гортані – це стан, який буває, викликане різноманітними порушеннями в організмі. Нерідко прояв печіння в горлі говорить про захворювання, пов'язане з застудою або початком ангіни, можливі порушення в травному тракті (гастрит), але також печіння в горлі може бути викликано функціональним розладом нервової системи (різновиди психозу).

Перш за все, потрібно піти до фахівця, щоб визначити причину виникнення дискомфорту. Це може бути терапевт, далі можливо знадобиться консультація вузького спеціаліста: невропатолога, алерголога або гастроентеролога.

Найбільш часто зустрічаються порушення, що призводять до паління в горлі:

 • Фарингіт – це запалення гортані. Може виникати під дією холодних або забруднених потоків повітря. Виникає під дією різних патогенних мікробів, також заразний фарингіт.
 • Ларингіт – це застуда під час якого запалюється слизова, яка перебуває в гортані. Ларингіт трапляється тоді, коли вдихається охолоджений або брудне повітря ротом, під час перегріву або замерзання горла.
Причиною може бути ГРЗ
 • Трахеїт – це запалення слизової оболонки трахеї. Часто є гострим, але буває і хронічний перебіг захворювання, зрідка виявляється відокремлено, але зазвичай це системне захворювання. Як правило, запалення опускається з верхніх дихальних шляхів.
 • Тонзиліт – це запалення мигдалин, глоткових і піднебінних. Може розвинутися після перенесених захворювань горла або ангіни, проявляється запаленням зіва і без попередньої гострої фази захворювання.
 • Паратонзилліт – гостре запальне захворювання всього організму, що виражається в гнійному запаленні мигдалин. Формується після перенесеного захворювання: ангіни або хронічного тонзиліту під час загострення.
 • Гастрит найбільш часта причина виникнення печіння в гортані — це стан організму, коли запалюється слизова шлунка і утворюється велика кількість кислоти, яка піднімається вгору по стравоходу і дратує горло. Коли проявляється печія, загальна картина приблизно така ж.
Може супроводжуватися печією
  Грижа стравоходу. Раптом ви виявили, що біль у горлі з'являється після їжі, і супроводжується такими проявами, як біль в районі шлунку, нудота, блювання, напруга в шлунку. Потрібно негайно звернутися до терапевта, можливо, це прояви наявності у вас грижі стравоходу. Цю симптоматику слід лікувати, як тільки вона проявляється, тому що вона передує обмеження області шлунка.
 • Алергічна реакція. Виникнення печіння в горлі може бути наслідком алергічної реакції вашого організму. У цьому випадку подразнення відбувається через набрякання слизової носа і горла (носоглотки). Прояви тримаються до тих пір, поки не буде прибраний джерело алергії. Алергія може бути сезонною, наприклад, у серпні, вересні цвіте амброзія, на яку у багатьох людей алергія.
 • В даний час часто діагностується невроз органів дихання. Проявами неврозу може бути печіння у горлі, затруднення дихання і ковтання. Це викликане запаленням нервових закінчень у слизовій гортані та горла. Поки що науці не відомі причини, що викликають даний процес. Існують припущення, що це реакція на бактерії або мікроби в нашому організмі.

Що робити при палінні в горлі: лікування

Лікування печіння в горлі може бути різним, в залежності від викликала його причини. Перш, ніж займатися самолікуванням, зверніться до сімейного лікаря. Лікар, як мінімум, огляне вас і зможе визначити який етимології ваше захворювання і які лікарські засоби слід застосовувати в тому чи іншому випадку. Починати лікування слід якомога раніше. Це допоможе виключити побічні дії інфекцій, якщо такі є.

Важливо лікувати причину

В домашніх умовах вам допоможе:

 • Вода з содою і йодом. У тому випадку якщо у вас застуда або ви надихалися в зимовий день холодним повітрям. Допоможе полоскання з 1 ч. л. соди і 10 крапель йоду на 200 мл теплої води.
 • Також горло можна протерти розчином люголя.
 • Сода, якщо у вас також і печія. Зробіть розчин соди з 1 ч. л. на 200 мл води і випийте.
 • Вдихати через інгалятор Махольда пари ефірного масла евкаліпта.
Лікування

З препаратів, які продають в аптеках, добре працює:

 • Декатилен
 • Фарингосепт
 • Стрепсілс спрей
 • Інгаліпт спрей
 • Фармасептик спрей

Також відмінним засобом будуть льодяники для розсмоктування — Бронховеда, Септефрил. Маалокс допоможе при печії, Фосфалюгель, Омез, Альмагель Нео, Гастал, Печаєвські.

Відео: Печіння в горлі: причини, лікування