Що таке дистильована вода, як її отримують і де вона застосовується? Чи можна пити дистильовану воду? Чим відрізняється дистильована вода від питної і кип'яченою? Де можна купити дистильовану воду?

Інструкція з отримання дистильованої води.

Зміст

Господині і автолюбителі не з чуток знають, що таке дистильована вода. Вона застосовується для заправки прасок і пилососів, щоб уникнути появи накипу і відкладення солей. Про неї знають і власники авто. Адже саме дистилятом готують розчини для акумуляторів.

Що таке дистильована вода і для чого вона потрібна?

Дистильована вода – рідина, позбавлена домішок органічного та мінерального походження. Використовується в хімічній промисловості, в медицині, для заправки прасок і склоочисників. Ця вода вважається «мертвої» так як повністю позбавлена домішок.

Сфера застосування:

 • Автолюбителі. Застосовується для заливки в склоочисники і акумулятори
 • Домогосподарки. Використовується в парогенераторах, пароочистителях і прасках з функцією відпарювання
 • Медицина. Використовується для приготування різноманітних розчинів
 • Хімічна промисловість. Всі лабораторні випробування проводяться з участю дистильованої води. З неї готують розчини і посуд обполіскують
Що таке дистильована вода і для чого вона потрібна?

Дистильована вода: хімічна формула, температура замерзання, електропровідність, користь і шкода

Хімічна формула така, як і у звичайної води H2O. З-за відсутності домішок і іонів, вона замерзає при температурі нижче звичайної водопровідної. Це значення дорівнює -1-2 °С. З-за низького вмісту мінералів дистилят є слабким провідником електричного струму. Тобто електроліт з такої рідини дуже слабкий.

Складно сказати про користь і шкоду дистиляту. В якості звичайної питної води її не варто застосовувати тривалий час. Це пов'язано з відсутністю у складі мінералів.

Дистильована вода: хімічна формула, температура замерзання, електропровідність, користь і шкода

Чим відрізняється дистильована вода від питної і кип'яченою?

Дистильована вода відрізняється за складом від питної та кип'яченою. У звичайній водопровідній воді пристойну кількість мінеральних домішок. Вони формують жорсткість, яка стає причиною утворення накипу. В кип'яченій воді менше мінеральних домішок, і частина бактерій, вірусів знищена за рахунок кипіння. Вважати цю воду чистою не можна. Але вона повністю придатна для пиття.

Чим відрізняється дистильована вода від питної і кип'яченою?

Чи можна пити дистильовану воду і що буде, якщо пити?

Взагалі для пиття ця вода малопридатна. Звичайно, це краще ніж незрозуміла рідина з колодязя в забрудненій місцевості. Було проведено ряд досліджень у 1980 році. Вчені встановили, що при постійному вживанні дистильованої води можливий діурез і порушення роботи нирок. Крім того, порушується сольовий баланс в організмі. Це пов'язано з тим, що в дистилляте немає іонів металів необхідних для функціонування організму.

Чи можна пити дистильовану воду і що буде, якщо пити?

Це пов'язано з різною концентрацією солей всередині еритроцитів. За законами фізики рідина з меншим вмістом солей проникає в рідину з великим вмістом іонів. З-за цього мембрана еритроцитів не витримує і лопається.

Чому амеба не гине в дистильованій воді?

Це пов'язано з тим, що амеба – живий організм. Вона містить скоротливі вакуолі, які виводять надлишки рідини з організму.

Чому амеба не гине в дистильованій воді?

Застосування дистильованої води в медицині, побуті, для акумулятора

Використання дистиляту:

 • У медицині дистильовану воду застосовують для приготування фізрозчину, розчину глюкози і безлічі водних розчинів антибіотиків.
 • У побуті дистилят використовується для заправки прасок, пароочисників і пилососів.
 • Дистилят застосовується для приготування електроліту в акумуляторах. Використовувати водопровідну воду не можна, так як вона змінити електропровідність рідини.
Застосування дистильованої води в медицині, побуті, для акумулятора

Як зробити в домашніх умовах дистильовану воду з снігу, талої та дощової води?

Існує маса способів виготовити дистильовану воду. Звичайно, за своїм складом і властивостями вона буде відрізнятися від дистиляту, отриманого в спеціальному апараті. Але отримана рідина буде цілком придатна для приготування розчину електроліту або заливки в пароочисник.

Багато автолюбителів радять замість дистиляту для заправки акумуляторів застосовувати дощову воду. Її склад залежить від місцевості. При цьому її складно назвати чистою. Тому для додаткового очищення її потрібно відстояти добу. Половину зверху злити і використовувати для заправки. Те, що внизу, вилити, вона не придатна. Дистилят з снігу можна отримати шляхом його відтавання і кип'ятіння. У снігу ще більше домішок, ніж у водопровідній воді.

Як зробити в домашніх умовах дистильовану воду з снігу, талої та дощової води?

Як отримати дистильовану воду з кондиціонера, випарюванням, заморожуванням?

Існує кілька варіантів отримання дистиляту.

Способи отримання дистиляту:

 • Заморожування. Зберіть дощову воду або сніг в тару і помістіть її в морозильну камеру. Коли замерзне половина рідини, вийміть її з морозилки. Те, що не замерзло, вилийте. Те, що залишилося, розморозьте і використовуйте за призначенням.
 • Конденсації. Взагалі для цих цілей краще застосовувати самогонний апарат. Конденсат буде стікати в ємність, куди раніше стікав спирт. Переганяється звичайна водопровідна вода.

Як перевірити дистильовану воду?

Існує маса варіантів перевірити дистилят. Для цього в лабораторіях використовують рН-метри, хлориметры і реактиви. В домашніх умовах такого обладнання немає. Незважаючи на це є варіанти.

Як перевірити дистильовану воду?

Способи перевірки дистильованої води:

 • Електропровідність. Для цього необхідно зібрати просту електричну ланцюг. Вона складається з батарейки, лампочки і проводів. Так як в дистилляте немає іонів, він не проводить електрику. Тому при зануренні контактів у воду, жарівка не горітиме. Якщо занурити в звичайну воду з-під крана, то лампа загориться.
 • Індикатори. Вони продаються в аптеці, це звичайні смужки, просочені індикатором. рН дистиляту становить 5,5-6,6. А звичайної водопровідної води 7,0-7,5.

Чим можна замінити дистильовану воду?

Варіанти заміни дистильованої води:

 • Вода, отримана відтаванням замороженої води
 • Відстояна вода
 • Відфільтрована вода

Звичайно, за складом ці рідини відрізняються від дистиляту, але при відсутності, ці рідини придатні для поливу хижих рослин або для заправки пароочисників.

Термін зберігання дистильованої води

Дистильована вода може зберігатися в закритій упаковці дуже довго. Важливо, щоб у неї не потрапила пил і сміття, а також берегти від світла. Термін придатності у неї є і вважають, більше року її зберігати не можна. Для технічних цілей термін придатності може бути від 3 до 5 років, для харчових — рік.

Термін зберігання дистильованої води

Де можна купити дистильовану воду?

Варіанти для покупки дистиляту:

 • Аптека
 • Компанії, які займаються очищенням води
 • Хімлабораторії
 • Автомагазини
 • Магазини побутової техніки
Де можна купити дистильовану воду?

Як бачите, дистильована вода за складом істотно відрізняється від водопровідної та очищеної. Тому в електроприладах рекомендовано застосовувати дистилят.

ВІДЕО: Способи одержання дистильованої води