Найнебезпечніший і безпечний вид транспорту в світі: статистика. Найнадійніший вид транспорту, найбільш безпечний засіб пересування: статистика у світі. Чому літак вважається найбезпечнішим видом транспорту?

Порівняльна характеристика видів транспорту з безпеки.

Багато пасажирів при виборі транспорту орієнтуються на власні уподобання. Причому кожен другий помиляється у відносній безпеці того чи іншого виду транспорту. Багато хто при виборі транспорту орієнтуються на безпеку. При цьому існує думка, що найбезпечнішим є потяг. У даній статті ми розвіємо всі міфи щодо безпеки переміщення.

Найбільш небезпечний і небезпечний вид транспорту в світі: статистика

Як не дивно, але самим небезпечним видом транспорту можна вважати мотоцикл. Всього на 100 мл миль гине 42 людини. Це величезна кількість, так як за рік виходить кілька тисяч чоловік.

На другому місці автомобілі, маршрутки та автобуси. Ви і самі досить часто стаєте свідками автомобільних катастроф. За рік гине 1,2 мл людей в автокатастрофах. Тільки вдумайтеся в ці цифри.

Громадська думка

Самий надійний і безпечний вид транспорту і засіб пересування в світі: статистика

У рейтингу не враховані незвичайні види транспорту. Тобто, немає собачих упряжок і космічних кораблів. Інакше найбезпечнішим можна було вважати космічний корабель. Але так як поки міжгалактичних щоденних рейсів ніхто не робить, статистика говорить на користь літака.

Багато хто вважає, що літак – найбільш небезпечний вид транспорту і абсолютно даремно. У світі прийнято підраховувати небезпека переміщення як кількість жертв на 100 мільйонів миль. У підсумку виходить, що смертність від літака складає всього 0,6 чоловік. За 2016 рік відбулося 21 авіакатастрофа, при цьому сумарна кількість загиблих склало близько тисячі осіб. Ви подумаєте, що це дуже багато. Але насправді у світі за рік гине більше велосипедистів.

Самий надійний і безпечний вид транспорту і засіб пересування в світі: статистика

Який транспорт безпечніше: літак або поїзд?

Незважаючи на оману багатьох, на першому місці серед безпечного транспорту знаходиться літак. Смертність дуже невисока. Можливо це пов'язано з більшою швидкістю руху ніж у поїзда. Відповідно виходить, що літак ці 160 мл кілометрів пролітає набагато швидше, ніж поїзд. Тому і статистика смертності нижче. В принципі смертність безпосередньо залежить від швидкості транспорту. У середньому на 100 мл миль при переміщенні потягу гине 0,9 людина, а в літаку тільки 0,6. Тобто, смертність в поїздах перевищує смертності в літаках в півтора рази.

Який транспорт безпечніше: літак або поїзд?

Чому літак вважається найбезпечнішим видом транспорту?

Зараз у багатьох людей виникло безліч фобій щодо переміщення в літаках. Це пов'язано з тим, що практично щороку відбувається колосальні аварії, про яких говорять всі ЗМІ. Але це зовсім не означає, що літати в літаках дуже небезпечно. Насправді від автокатастроф гине набагато більше людей. Найцікавіше, що більшість людей вважає, що після авіакатастрофи немає вижили. Насправді це не так. З усіх пасажирів гине третина. У той час як при автокатастрофі половина.

На користь літаків говорить і статистика страхових копаній. При автокатастрофі виплати невеликі, а при авіакатастрофі просто величезні. Тому можна погодитися, що ніхто б не платив величезні гроші, якщо б авіакатастрофи траплялися дуже часто.

Згідно зі статистичними оцінками, які відштовхувалися від кількості потерпілих в авіакатастрофах, найбезпечнішим видом транспорту вийшла авіація. Друге і третє місце належить водного і залізничного транспорту, відповідно.

Найцікавіше, що пасажири навпаки вважають літак самим небезпечним видом транспорту. Це пов'язано з тим, що ЗМІ оприлюднюють будь авіакатастрофу. В той же час мало хто говорить про аварії на поїздах. Якщо вдатися до статистики, при щоденному переміщенні на літаку, ймовірність настання смерті дуже низька. При щоденному користуванні авіатранспортом ви можете потрапити в авіакатастрофу через 21 століття.

Чому літак вважається найбезпечнішим видом транспорту?

Статистика безпеки видів транспорту

Існує певна статистика найнадійніших видів транспорту. Це підтверджують і страхові компанії. Найбільше грошей дають при страхуванні водного і повітряного транспорту.

Статистика безпеки:

  1. Літак
  2. Поїзд
  3. Автобус
  4. Автомобіль
  5. Маршрутне таксі
  6. Корабель
  7. Метро
  8. Велосипед
  9. Мотоцикл

Згідно зі статистикою можете сміливо користуватися авіатранспортом, він дійсно самий надійний.

Статистика безпеки видів транспорту
Статистика безпеки видів транспорту

Як бачите, думка людей і статистика повністю відрізняються. Багато людей відчувають страх перед літаком, хоча насправді цей вид транспорту найбільш безпечний.

ВІДЕО: Безпечний вид транспорту