Як позбутися від кульбаб на садовій ділянці, на городі, газоні назавжди? Який засіб треба для боротьби з кульбабами на ділянці, городі, газоні?

Способи боротьби з кульбабами.

Кульбаба – дуже симпатичне рослина з красивими жовтими квіточками. Розмножується ця рослина за допомогою насіння, закріплених на парашутах. Незважаючи на невеликі розміри, коріння кульбаби відмінно розростаються, насіння теж відлітають на значні відстані.

Який засіб треба для боротьби з кульбабами на ділянці, городі?

Це рослина дуже живуча. Багато садівники скошують квіти і поміщають їх у купу з компостом. Якщо квітконоси неглибоко занурені, то навіть в цій купі через деякий час з'являються насіння. І вже по мірі розподілу добрива, ці насіння розносяться по всій ділянці.

Методи боротьби з кульбабами:

 • Прополка
 • Гербіциди
 • Народні методи

Найбільш ефективними можна вважати гербіциди, але найчастіше вони стосуються і культурні рослини. Саме тому обробка проводиться восени після збору врожаю. У цей час не варто переживати за збереження культур і чистоту листя. До таких препаратів належать Торнадо, Раундал.

Який засіб треба для боротьби з кульбабами на ділянці, городі?

Боротьба з кульбабами на городі, дачній ділянці народними засобами

Існує маса нестандартних способів боротьби з бур'янами. Народні рецепти завжди користувалися популярністю із-за своєї дешевизни.

Народні методи:

 • Сіль. Необхідно посипати навколо бур'яну звичайною кухонною сіллю. Після цього проводиться полив. Якщо коріння рослини близько до поверхні, то скоро бур'ян загине.
 • Оцет. Для проведення обробки потрібно розпилювач. Необхідно набрати в нього трохи оцту і збризнути кульбаби. Кислота спалює наземну частину і добирається до коренів. Необхідно щоб оцет не потрапив на овочеві культури.
 • Спирт. Цей метод звичайно складно використовувати нашим садівникам, так як алкоголь застосовується не за призначенням. Необхідно розвести горілку в співвідношенні 1:10 і полити точково всі бур'яни. Розчин випалює коріння, і рослина гине.
 • Паяльна лампа. Дивний метод, але багато садівники стверджують, що він відмінно працює. Необхідно кожен бур'ян нагріти протягом декількох секунд.
 • Фуражна кукурудза. Це відходи отримання зерна. Необхідно під кожним бур'яном насипати трохи фуражного зерна.
 • Мульчування. Це один з безпечних і дієвих способів. Овочеві культури вирощуються на темній плівці. З-за відсутності світла, бур'яни та інші культури не ростуть.
Боротьба з кульбабами на городі, дачній ділянці народними засобами

Інструмент — корнеудалитель для кульбаб: фото

Існує кілька варіантів інструментів для видалення бур'янів. Кожен дачник сам зможе вибрати відповідний йому метод.

Огляд інструментів для видалення коренів кульбаби:

 • Вилка. Це пристосування з двома зубчиками, яке глибоко проникає в землю. З його допомогою можна швидко видалити корінці.
 • Мульчувач. Цікавий і незвичайний інструмент, якій знадобиться не тільки для видалення кульбаб. Являє собою пристосування з кривими і зігнутими зубцями. Всього 4 зубця.
 • Граблі. Використовуються спеціальні граблі для видалення коренів бур'янів, які глибоко проростає в грунт. По формі це не звичайні граблі. Необхідно занурити їх глибоко в землю і провернути на 180 градусів. Потім витягти граблі з грунту. Дуже ефективний інструмент, який діє цілеспрямовано.
Інструмент — корнеудалитель для кульбаб: фото
Інструмент — корнеудалитель для кульбаб: фото
Інструмент — корнеудалитель для кульбаб: фото
Інструмент — корнеудалитель для кульбаб: фото

Як знищити кульбабки на ділянці, городі, газоні?

Багато дачники вважають, що найефективнішим методом боротьби з кульбабами є їх викопування. І це дійсно так. Необхідно постаратися, щоб у землі не залишилося жодного шматочка корінця. Так як цей бур'ян відмінно проростає, і з корінця 1 см виросте ціла розетка.

Способи знищення кульбаб на газоні:

 • Окріп. Цей спосіб дуже схожий на випалювання бур'яну лампою. В даному випадку необхідно полити бур'ян киплячою водою. Це точковий метод, варто намагатися не зачіпати овочеві культури.
 • Соляна кислота. Її можна придбати в господарському магазині. Працюйте в рукавичках і респіраторі. Одягніть окуляри, щоб кислота не потрапила в очі. За допомогою спринцівки нанесіть трохи засобу на кульбабу. Через кілька секунд він потемніє і загине.
 • Пакети. Накрийте кожен бур'ян темним пакетом. Необхідно закріпити пакети на ґрунті. Із-за недоліку світла рослина загине.
 • Газонокосарка. Їли кульбаби ростуть на газоні, частіше його стрижіть. Не дозволяйте кульбаб дозріти. Необхідно щоб квіти зрізалися до появи насіння. Інакше вони знову поширюватися по всій ділянці.
Як знищити кульбабки на ділянці, городі, газоні?

Який засіб треба для боротьби з кульбабами на газоні?

Звичайно, користуватися гербіцидами досить небезпечно. Адже вони погано впливають не лише на бур'яни, але і на овочеві культури.

Огляд засобів для боротьби з кульбабами:

 • Лінтур. Це гербіцид нового покоління, який бореться виключно з бур'янами. При попаданні на газон лисин не буде. Засіб практично нешкідливий для газону. Необхідно проводити обробку ранньою весною, коли кульбабки тільки зійшли. Або восени, після того, як зібрано весь урожай.
 • Лонтрел 300. Теж відмінний засіб, який відносно безпечне по відношенню до овочевих культур. Теж варто проводити обробку віднем або восени. Найцікавіше, що при попаданні на листя і квіти, речовина проникає вглиб коріння і знищує їх.
 • Снайпер. Відмінний засіб, який наноситься точково. В цьому основна складність. Тому рекомендується ранньою весною обробити землю розчином горілки, а після появи сходів кульбаб провести обробку гербіцидом.
 • Фундазол, Феразим. Цими хімікатами варто проводити обробку восени, після збору врожаю. Обробка не поодинока, а суцільна. На наступний рік навесні, проводиться добриво компостом і мінеральними речовинами. Ці хімікати вбивають мох, гниль і бур'яни.
Який засіб треба для боротьби з кульбабами на газоні?

Незважаючи на красиві квіточки і привабливий зовнішній вигляд, кульбаби є досить агресивними бур'янами, які можуть завдати істотної шкоди врожаю.

ВІДЕО: Прибираємо кульбаби