«Дурна та пташка, якій своє гніздо не миле»: значення, сенс прислів'я

Сенс прислів'я: «Дурна та пташка, якій своє гніздо не миле».

Прислів'я та народний фольклор є частиною національної культури. Однією з найпопулярніших фраз є «дурна та пташка, якій своє гніздо не миле». Багато хто замислюється над сенсом цього виразу. У цій прислів'ї мова йде зовсім не про птахів. Тут має місце метафора.

Вираз розшифровується, що дурна людина завжди хоче йти туди, де йому здається краще, і чужий край миліше. Але після того як людина побуває в чужому краю, він розуміє, що був по-справжньому щасливий на Батьківщині. Причому необов'язково Батьківщина втілює в собі конкретну країну, а швидше всього це рідний будинок, сім'я, а також свій власний куточок.

В основному над цією фразою замислюються люди, які в певний момент часу переїхали в іншу країну, і вже не є жителями своєї Батьківщини. Тому сумують за нею, а також по своїм друзям, родичам, можливо за своїм будинком.

Пташине гніздо

Крім того, ця фраза прищеплює нам патріотизм і любов до своєї країни, а також підштовхує на переосмислення цінностей. Підказує, щоб ми цінували все, що маємо. Це стосується свого вдома з родиною, а також країни.

Саме люди, які нещодавно емігрували в іншу країну, розуміють сенс висловлювання. Тому як більшість росіян намагаються виїхати з рідної країни, залишити її в пошуках кращого життя, а також хорошого заробітку. Але приїхавши в чужу країну, розуміють, що там немає рідних людей, удома і що вони живуть за чужими правилами. Багатьох це пригнічує і вони хочуть повернутися додому.

Як бачите, ця прислів'я носить повчальний характер, і змушує нас замислитися про свою Батьківщину, а також про будинку. Що його треба цінувати, поважати і намагатися всіляко розвиватися у своїй країні, прагнути реалізувати себе там, де народився.

ВІДЕО: Приказки та прислів'я про Батьківщину