До чого цвіте яблуня і груша в серпні: народні прикмети. До чого цвітуть сади в кінці літа, восени: причини

У статті ви дізнаєтеся причини цвітіння яблунь у серпні, вересні. Читайте, що говорили в народі про таке явище?

В кінці літа раніше в народі було прийнято відзначати різноманітні свята. Їх у серпні дійсно багато. Та і сам цей період благодатен для такого роду свят — що погода сприятлива, що врожай уже достиг. За деякими прикметами старожили визначали багатий буде рік, вдасться безбідно перезимувати зиму чи ні.

Для цього їм доводилося спостерігати за всякими підказками природи. Що цікаво, навіть долю передбачали за даними прогнозам. Іноді траплялися всякі природні казуси, наприклад, сади починали цвісти другий раз в році. Давайте в подробиці дізнаємось, до чого цвітуть яблуні в кінці літа, на початку осені.

До чого цвіте яблуня і груша в серпні, восени: народні прикмети

Рідко, але трапляється, що в саду вже, здавалося б зовсім не вчасно, починає цвісти фруктове дерево. І неосвіченим простонародним селянам відразу на розум приходило, що це погана ознака. Адже це суперечить усім загальноприйнятим мірками. Вони могли до такого цвітіння прив'язати все, що відбувається в цьому домі. Так вважалося, що якщо у дворі будинку зацвіте в серпні або у вересні яблуня, груша, яка вже давно не цвіла, не давала плодів, то це означає, що в будинку буде втрата. Хтось відправиться в інший світ.

Але коли цвіте молоде деревце, щорічно дає урожай, то це тільки на краще. У господарів будинку буде несподіване надходження грошей їх матеріальний достаток збільшиться в кілька разів. І всі, хто живе в будинку не буде відчувати жодних проблем весь рік.

Що віщує яблуневий цвіт в кінці літа?

ВАЖЛИВО: Багато старожили стверджують, що перед Великою Вітчизняною Війною спостерігалося таке цвітіння дерев у багатьох містах і селах.

До чого цвітуть сади, яблуні, груші, вишні в кінці літа, восени: причини

За науковими спостереженнями цвітіння садів в серпні спостерігалося з різних причин. Вчені стверджують, що нічого аномального в цьому процесі немає. Такі цвітіння плодових дерев часто спостерігаються в тих країнах, де теплий клімат. Тому спекотна погода сприяє розвитку повторних плодів на деревах.

  • Коли весна і літо мають комфортну погоду для цвітіння дерев, то деякі дають по два врожаї. Точніше — в перший раз відбувається цвітіння вже на початку травня і в липні можна їсти соковиті плоди, другий раз цвітіння припадає на кінець літа, а плоди визрівають вже в жовтні. Хіба погано зібрати два врожаї в рік — це ж прекрасно.
  • Або ж кліматичні умови перешкоджають ранньому цвітінню дерева навесні, тому що буває і весна, і літо холодні сезони, а от до кінця літа запускається процес цвітіння і визрівання плодів. Тому що погода в серпні нарешті налагоджується і належить тепла осінь.
Зацвіли сади другий раз

У церкві не вітають ніякі забобони і забобони людей, які схильні довіряти прикметам. Будь Батюшка скаже, що боязнь таких явищ, як повторне цвітіння садів — це дурість. Тільки ті, хто зовсім не вірить у Бога можуть стверджувати, що цвітіння яблуні може призвести до смерті людини.

У Православній церкві шанують традиційні слов'янські свята врожаю. Так на Спас прийнято освячувати яблука в церкві, мед та інші дари природи. А ось забобони і забобони засуджуються церковними служителями. І, коли у людини проблеми в емоційному плані, то можна прийти до священнослужителів, вони підкажуть, як попросити Бога про милість.

Відео: Зацвіла яблуня в серпні — другий раз