Чому не можна виносити сміття ввечері: давні прикмети та сучасне трактування

Виносите ви сміття ввечері? Давайте розглянемо основні прикмети.

Одним з відомих народних повір'їв є винос сміття ввечері. Чому всі намагаються запевнити нас, що цього робити категорично не можна? Лише деякі здатні довести це і надати факти.

Чому не можна виносити сміття ввечері: прикмети

У нашому світі людям важко існувати без пліток. Особливо часто інформація, яка нічим не обґрунтована, виходити назовні і зі швидкістю світла передається в народ і по всьому світу.

  • Саме тому винос сміття ввечері за прикметами, особливо які-небудь помітні в ньому речі, можуть стати предметом пліток.
  • Згідно іншої версії, більш логічною, наші прадіди намагалися все домашню роботу зробити до настання темряви. Вечори проводили, відпочиваючи в колі сім'ї. Викидаючи сміття ввечері і роблячи прибирання, сусіди пустять плітки, що ви недосвідчена і лінива господиня, що не зуміли з усім впоратися до вечора. У вас завжди панує безлад.
  • Наступна версія заснована на тому, що сміття символізує благополуччя і успіх. А викидаючи його ввечері, ви викидаєте свої блага.
Винесення сміття

Існує також і надприродне пояснення, чому виносити сміття ввечері не можна. Здавна вважалося, що помешкання, в якому живе сім'я, оберігають добрі нічні духи, які з'являються тільки, коли заходить сонце. Але живуть вони лише там, де порядок і чистота. Тому варто подбати, щоб всі домашні справи були закінчені до темряви. Тоді ваш будинок буде оберігати добрі духи. Якщо вони не побачать чистоти, то виберуть більш акуратних господарів.

Завзяті шанувальники надприродних прийме, схиляються до думки, що виносячи сміття з хати ввечері, ви пробуждаете нечисті сили. У більшості випадків свої ритуали відьми і шамани проводили, коли сонце сідало за обрій. У ритуалах використовували речі, які були викинуті людьми саме ввечері.

Ці речі заговорювали і клали біля дверей людини, на якого хотіли навести порчу. Чаклуни постійно стежили, хто виносить сміття ввечері і шукали жертву. Якщо одного разу ви знайдете сміття біля своїх дверей, його слід прибрати, але ні в якому разі не голими руками. Вимовте молитву, необхідно взяти віник і змести сміття за межі вашого будинку.

Пояснення цього повір'я можна також знайти у стародавній міфології. Наші пращури свято вірили в реальність добрих і злих духів, поклонялися їм.

Згідно міфології слов'янських народів, у кожного в домі живе домовик – добрий дух, що оберігає житло. Він їсть сміття і харчові відходи. Щоб домовик не робив капості його намагалися задобрити і не виносили сміття у вечірній час. Багато хто знають, що якщо цього не робити, домовик може розсердитися і тоді наслідки будуть не дуже приємні для вас.

За прикметами

Особливою популярністю користується вчення фен-шуй, якому багато слідують. Про винесення сміття ввечері там не згадується.

Однак згідно з цим вченням, від непотрібних речей слід позбавлятися регулярно. Так як сміття блокує появу на нашому життєвому шляху нової позитивної енергії. Тому варто, як можна раніше винести сміття з оселі, щоб наповнити його гармонією.

Чому не можна виносити сміття ввечері: сучасне трактування прийме

В наш час пояснення марновірством, не виносити сміття ввечері, є цілком логічне.

  • З настанням темряви на вулицях міста дуже небезпечно, тому велика ймовірність потрапити в жахливу ситуацію.
  • Сміттєві контейнери – знаходяться досить в темних місцях, де збираються жебраки, бродяги і безпритульні тварини, з ними краще не мати справу і не зустрічатися взагалі.
  • З-за відсутності на деяких вулицях освітлення, ви можете оступитись і отримати травму.
Винос сміття ввечері

Вірити в прикмети чи ні суто ваше рішення. Недарма ж цього йдуть вже багато століть поспіль, і ви також не повинні залишати це без уваги. Швидше за все, навіть невелика зв'язок між цими подіями існує. І навіть якщо вам не дано її розгледіти, то це зовсім не привід спростовувати саму дійсність її реальності.

Шукати докази безглуздо, так само як і сперечатися з приводу походження людини і світу. Повір'я працюють на рівні інтуїції. У зв'язку з цим, якщо ви хочете вберегти себе і свою сім'ю від невдач, після заходу сонця не варто позбавлятися від сміття, краще перенести це на денний час.

Відео: Винос сміття ввечері: прикмети