Що таке рефінансування кредиту, як можна отримати перезайм? Як рефінансувати кредит: відмінності перекредитування від реструктуризації. Рефінансування кредиту в іншому банку, мінімізація боргів

У статті детально описані всі питання з приводу рефінансування кредиту. Ви дізнаєтеся, як відбувається сам процес, і в яких банках можна зробити перекредитування.

Щоб повністю або частково погасити позику перед банком, клієнт може взяти новий кредит — цей процес називається перекредитуванням або рефінансуванням. Процедура відбувається або в цієї фінансової компанії, або в іншої банківської організації.

Цікаво і те, що взяти даний позику можна в будь-якому банку. Рефінансування виробляють такі популярні фінансові установи, як ВТБ 24, Райффайзенбанк, Ощадбанк і інші. Далі детально розглянемо питання, пов'язані з рефінансуванням кредитування.

Що таке рефінансування кредиту, як можна отримати перезайм?

Обивательським мовою рефінансування називають перекредитуванням. Юридичної таємниці рефінансування є те, що при оформленні нового кредитування в документації вказується для чого воно призначене. Ця позика вважається цільовим. В угоді прописано, що гроші йдуть на погашення заборгованості по іншому позикою.

Для чого необхідно перекредитування?

Для яких цілей проводять перекредитування, напевно, хотілося б дізнатися багатьом. Дуже часто першопричиною процесу є інфляція, ще оформляють перекредитування через зменшення за новим кредитуванням процентних ставок, неможливості погашення суми позички (за сімейними обставинами тощо). Завдяки процедурі перезайма клієнт може знизити щомісячну плату або погасити повністю кредит, а залишок коштів використати на свій розсуд.

Коли клієнт отримує кредитування на погашення позики, то у банку прописують йому такі ж умови, що і при отриманні звичайного позички. Одержувач зобов'язаний мати певний рівень зарплати, стаж і обов'язково — мати гарну репутацію в історії попередніх кредитувань.. Фахівці по перерахованим вище характеристикам враховують можливості клієнтів.

Якщо хоч один з факторів негативний в характеристиці одержувача, то недбайливого позичальника відмовлять у рефінансуванні.

Як рефінансувати кредит: відмінність перекредитування від реструктуризації

Перезайм — дозволяє людині збільшити період розстрочки з кредитування, зменшити відсоток і суму грошових відрахувань в місяць. Також особа може завдяки рефінансуванню змінити валюту за кредитом, погасити відразу кілька позик в різних фінансових організаціях.

Перш, ніж почати процес перекредитування слід зіставити всі плюси, мінуси нової позики. Врахуйте — обов'язкові платежі, страхування та інші витрати для взяття кредитування. З'ясуйте докладно всі умови по даному займу. Адже деякі договори передбачають неможливість дострокового погашення кредиту та й колишній кредит можна достроково погасити і при цьому сплатити чималу суму штрафу. Не варто починати перекредитування в тому випадку, якщо ставки позик різняться лише на 2-3 відсотки.

Документація для рефінансування кредиту

ВАЖЛИВО: Чисельність фінансових організацій, які проводять процедуру рефінансування, невелика. До них можна зарахувати такі популярні банки, як Райффейзенбанк, Россельхозбанк, ВТБ 24, Ощадбанк, Петрокомерц-Банк, Банк Москви, МДМ, Росбанк, Хоум Кредит.

Перед тим, як почати рефінансування, особа в подробицях повинна довідатися, чи можливо виплатити кредит раніше встановленого терміну. Це важливий аспект. Ще б, адже ви отримаєте необхідні кошти для закриття позики, а погасити його ніяк відразу не вийде. В результаті ви витратите видані гроші не за призначенням. Ніякої банк такого кредиту не дасть.

Як оформити перекредитування в банку:

 1. Після ретельного вивчення умов отримання позики для погашення старого кредиту ви можете безпосередньо відвідати фінансова установа, підтвердити, що ви платоспроможний клієнт. Для цього, можливо, доведеться принести довідку про доходи та інші папери.
 2. Після чого зверніться безпосередньо в банк, де ви оформляли позику і попередній уточніть, чи дозволяється погашення вашого боргу раніше встановлених строків домовленості.
 3. Тепер знову треба сходити в фінансову організацію, надати необхідну документацію і підписати домовленість. Потім банк, найчастіше, самостійно зарахує кошти колишньому кредитору, владнає організаційні моменти.

ВАЖЛИВО: Часто кошти, надані для перезайма, перевищують первинний борг. Тоді клієнт вправі розпоряджатися ними, як заманеться.

Які документи необхідні для перезайма

Список документації для процедури невеликий, а якщо ви зробите перекредитування в тому ж банку, то документації знадобиться мінімум. Адже позичальник вже надавав раніше їх для отримання попереднього позички.

Як визначити чи вигідне рефінансування?

А, щоб зробити рефінансування в іншій банківській організації, вам доведеться надати фахівцям з кредитування набагато більше документації. Зокрема:

 • Паспорт.
 • Ксерокопія його перших кількох сторінок.
 • Документ про середню зарплату з місця роботи.
 • Документ з банку про суму кредиту.
 • Папери, які ви підписували з кредитування з першою банківською організацією.

Можливо, буде й інша документація, спеціаліст повідомить вас про це.

Порядок рефінансування позик

Відмінності перекредитування від реструктуризації:

Ці поняття зовсім різні, небажано плутати їх. Про рефінансування було вже багато сказано. А реструктуризація — це невеликі зміни за договором до позикою, точніше, може змінитися сума кредитування, збільшитися його термін, змінитися відсотки і т. п. Для цього достатньо в тому ж банку написати заяву на реструктуризацію. Потім в банківській організації її розглянуть і винесуть вердикт. У вашому договорі у разі позитивного рішення пропишу новий графік погашення позички.

Рефінансування — це зовсім інша процедура. Клієнту слід укладати нову домовленість. У деяких випадках особа складає угоду вже з іншою банківською установою. Бо фінансові організації неохоче погоджуються на процес рефінансування. Ось із-за цього і звертаються особи в інші банки.

Рефінансування кредиту в іншому банку: як мінімізувати борги?

Якщо клієнт знаходить іншого кредитора, то перший банк може трохи зіпсувати репутацію особі, тому що йому не зовсім вигідно втрачати позичальника. Тим більш того, який приносить постійні доходи у вигляді щомісячних надходжень коштів з певними відсотками.

Коли людина бере цільову позику в іншої банківської організації, то йому все одно знадобляться підтверджують папери про заборгованості в банку та про згоду на погашення боргу. Фінансові компанії, приватні установи можуть і не вимагати, до речі, цих паперів.

У різних банків своя фінансова політика і відмінні один від одного схеми розрахунків лімітів позик. Багато залежить від варіанту кредитування, прописаних норм за позичання, формули для розрахунку потреби в обороті.

Проводити перекредетирование на заставні види позик вигідніше в тому ж банку, що оформляли і перший кредит. А споживчі кредитування буває, що оформляють на різних умовах, тому на них дане твердження не поширюється.

Рефінансування буде вигідно позичальнику за таких умов:

 • Коли відбувається істотне зниження процентних ставок за позикою.
 • Якщо є можливість збільшити період погашення боргів по кредитуванню.
 • Можна значно знизити щомісячну оплату за позикою.
 • Коли безліч кредитів замінюють на один, таким чином, впорядковують проплати.

Для мінімізації заборгованості по кредитуванню, треба знати, які очікують приховані комісії, несподівані переплати під час оформлення рефінансування і т. д.

 • Перше, що потрібно врахувати — не варто застосовувати перезайм при дрібних споживчих кредитування. Вигідно рефінансувати заборгованості на великі суми. В якості прикладу можна навести іпотечні кредитування. Навіть мінімальне зниження на два відсотки, може вилитися в пристойну суму, що позитивно позначиться на бюджеті сім'ї.
 • Також зіставляйте необхідні витрати для отримання позики з економічністю, яку він принесе. І якщо попередній банк за старий позику зобов'язує вас заплатити штраф за несвоєчасне, дострокове погашення заборгованості, то новий кредит краще не оформляти.
 • Іноді виникають суперечки з заставними кредитуваннями. Зокрема, при автокредитуванні автомобіль вважається засобом застави. На переоформлення його на інший банк піде тривалий час. У цей період вам доведеться виплачувати підвищені суми кредитування, адже позику ще нічим не підтверджений. Платити щомісячні платежі менших розмірів ви будете лише після повного переоформлення авто в заставу на новий банк.
Перезайм в банку — вигода

Найчастіше люди йдуть на рефінансування кредитування в непростих життєвих ситуаціях. Тому, щоб не погіршити сформоване положення, треба при пошуку нового банку врахувати всі умови вигідних позичок. Завдяки цьому ви детальніше вивчіть пропозиції, знайдете єдине найбільш вигідну для вас. І не потрібно соромитися задавати питання з незрозумілих питань, прописаним в умовах кредитів.

Відео: Як рефінансувати іпотечний кредит?