Як провести інтернет у приватний будинок — стаціонарне підключення, телефонний інтернет-лінія Ростелеком, мобільний, супутниковий інтернет, WiMax: огляд, вартість, що вибрати?

У цій статті розповідається, як можна провести інтернет в приватний будинок, якого провайдера вибрати і як зробити цей вибір. Також тут описані всі існуючі сьогодні інтернет-технології.

Сучасні технології розвиваються стрімко. Але, незважаючи на це, провести домашній інтернет в будинку сіл ще дуже важко.

 • Зазвичай такі населені пункти, котеджні селища знаходяться далеко від міських центрів на кілька десятків кілометрів.
 • Це робить прокладку інтернет-системи проблемної і дорогої.
 • Але без інтернету в сучасному світі жити складно і нецікаво.
 • Тому у жителів приватних будинків виникають питання: як підключити інтернет, який спосіб використовувати і якого провайдера вибрати? Відповідь на ці та інші питання ви знайдете в даній статті.

Сучасні технології для проведення інтернету: огляд, вартість

Інтернет у приватний будинок

Якщо перед вами постало завдання проведення інтернету в заміській будові, спочатку проаналізуйте наявну ситуацію.

 • Вам необхідно знайти в мережі список всіх компаній, які надають інтернет-підключення.
 • Можна дізнатися про це у більш просунутих сусідів, які вже скористалися послугами тієї чи іншої компанії.

Порада: Спочатку не звертайте уваги на вартість. Розглядайте тільки доступність провайдера на території, де встановлений ваш приватний будинок.

Потім намалюйте таблицю, і випишіть у неї всіх провайдерів в декілька стовпців, в залежності від типу підключення до мережі: провідний, мобільний інтернет і так далі. Тепер у вас буде можливість проаналізувати всі плюси і мінуси кожної компанії. Які існують в даний час інтернет-технології читайте нижче.

Стаціонарне підключення за допомогою кабелю

Інтернет у приватний будинок за допомогою кабелю

Таке підключення вважається одним з популярних серед інших і його вибирають більшість користувачів. Даний вид інтернету може бути підключений з використанням таких технологій:

 • Ethernet — користується великою популярністю, так як дуже зручний при підключенні. Кабель приєднується до комп'ютера або роутера. Варто відзначити хорошу швидкість такого інтернету — до 100 мегабіт в секунду.
 • Docsis — для підключення використовується телевізійний кабель. Додатково доведеться купити модем або спеціальний дільник. Швидкість передачі інтернету до 40 мегабіт в секунду.

Вибір технології здійснюється в індивідуальному порядку і залежить від умов прокладання системи і місцевості, де прокладається мережа.

 • Наприклад, якщо в даній місцевості є кабельне телебачення, тоді можна дізнатися, чи виготовляє компанія проведення інтернету за допомогою Docsis.
 • Для проведення інтернету за цією технологією знадобиться роутер і дільник.
 • Швидкість буде в цьому випадку не більш 45 мегабіт в секунду. Але цього достатньо для виконання багатьох завдань: перегляду фільмів, відвідування веб-сайтів та інше.
 • Основна перевага цієї інтернет-технології полягає в тому, що абонент може дивитися TV навіть у тому випадку, якщо відсутній інтернет.

Слід знати: Додатковий плюс — docsis шифрує дані користувача від крадіжки.

Багато користувачів прокладають кабель окремо для інтернету і окремо для КТБ. Незважаючи на те, що це дорогий варіант отримання доступу до інтернету, він користується популярністю. Але необхідно, щоб монтажники виконали свою роботу з усією відповідальністю:

 • Якщо поблизу вашого будинку є обладнання інтернет-провайдера, то монтажники можуть прокласти кабель, використовуючи виту пару. Це допоможе заощадити трохи грошей.
 • Якщо обладнання знаходиться далеко, тоді доведеться прокладати оптоволокно.
 • При такому способі отримання інтернет-технології є один мінус — крихкість системи. Необхідно, щоб монтажники передбачили для кабелю броньованої кожух. Інакше атмосферні опади, спека і мінусова температура повітря можуть позбавити доступу до мережі.

Як прокладати кабель вирішує сам провайдер. Проконтролювати цей процес звичайному абоненту не вийде. Доведеться розраховувати тільки на сумлінність провайдера.

Телефонний інтернет-лінія: Ростелеком

Інтернет у приватний будинок за допомогою телефонної лінії

Ще один спосіб підключення інтернету — це кабель телефонної лінії. Вам доведеться врахувати наступне:

 • Якщо у вашому будинку є стаціонарний домашній телефон, тоді до вас можна без проблем провести такий інтернет. При цьому не потрібно оплачувати прокладання проводу, так як він вже встановлений.
 • Якщо домашнього телефону немає, тоді доведеться спочатку встановити його, а потім тільки проводити мережевий кабель.
 • За допомогою такої технології ви отримаєте інтернет зі швидкістю до 20 мегабіт в секунду. Це невелика швидкість, але її вхопить для подорожі по просторах мережі і перегляду фільмів.

Додаткові витрати в цьому випадку — це покупка спеціального роздільника сигналу телефону та інтернету, а також adsl-модему. Якщо ще придбати wi-fi роутер тоді в будинку можна створити кілька точок локальної мережі.

Важливо знати: Часто провайдери пропонують купити у них пристрій за низькою акційною ціною для отримання інтернету, але з умовою, що абонент буде користуватися послугами компанії протягом декількох років.

Це вигідно, якщо немає інших варіантів підключення інтернету, і вас влаштовує швидкість.

Варто зазначити: Багато провайдерів, незважаючи на свою бездоганну роботу, все одно не можуть запропонувати високоякісну передачу сигналу на лінії. З-за цього неможливо використовувати навіть технологія ADSL. В цьому випадку доведеться відмовитися від цього методу, і скористатися бездротовими методами підключення до мережі.

В даний час великою популярністю серед абонентів користується інтернет від Ростелекому. Цей провайдер телефонної інтернет-лінії пропонує високу швидкість мережі при невеликій оплати — 100 Мбіт в секунду за 300-400 рублів в місяць разом з абонентською платою за використання стаціонарного телефону. Єдиний недолік цієї технології полягає в тому, що для проведення інтернет-кабелю в будинку повинен бути проведений телефонний провід, тобто абонент вже повинен бути клієнтом Ростелекома.

Мобільний інтернет

Мобільний інтернет в приватний будинок

Якщо прокладання кабелю до будинку неможливо, тоді слід скористатися покриттям мережі, яка зараз є у більшості населених пунктів. Різні оператори пропонують своїм абонентам багато вигідних тарифів з мобільним інтернетом. Можна вибрати пакет для портативного USB модему, який буде оптимальним за ціною і буде мати відмінні можливості.

В даний час існують такі технології мобільного інтернету, якими може скористатися кожен бажаючий:

 • 2G — незважаючи на маленьку швидкість, цей вид інтернету вважається популярним, так як він найдешевший. Ще одна перевага — це велика зона покриття. Діє навіть у невеликих селах, селищах та інших населених пунктах. Швидкість передачі інформації 474 кілобіт в секунду.
 • 3G — зона покриття таким видом інтернету є майже у всіх містах і селах. Швидкість невелика 2-3 мегабіт в секунду, але цього вистачає, щоб дивитися відео в середньому якості, фотографії, користуватися соцмережами і так далі.
 • 4G — новітня технологія з хорошою швидкістю до 1 Гбіт в секунду. Скористатися цією технологією можна тільки у великому місті або селищі міського типу. Недолік цієї сучасної технології полягає в тому, що у неї немає покриття в невеликих селах і селах. Крім цього 4G модеми коштують дорого.

З усіх вищеописаних бездротових видів інтернету кращим рішенням буде 3G мережу. Основні переваги такого виду невисока вартість і доступність.

Порада: Якщо у вашому населеному пункті є 4G покриття, тоді варто скористатися саме цим видом інтернету. Він трохи дорожче, але швидкість цієї технології знаходиться на рівні провідної мережі. Крім цього вартість трафіку і його обсяг можна контролювати за допомогою запропонованих тарифних планів.

Основна перевага 4G мобільного інтернету — це автономність. Маршрутизатор буде відмінно працювати від заряду ноутбука, яким можна користуватися, як вдома, на роботі, так і в поїздках.

Єдиний мінус мобільного інтернету — це залежність від мережі покриття. При поганій погоді може падати швидкість, але в інші дні вона буде високою. Ще один невеликий недолік полягає в тому, що модем буде займати USB-порт ПК або ноутбуці. Але для багатьох користувачів такий фактор є некритичним.

Супутниковий інтернет

Супутниковий інтернет в приватний будинок

Багато провайдерів, при проведенні кабельного телебачення, багатьом жителям заміських будинків пропонують скористатися послугою спутникого інтернету. Це один з найдорожчих варіантів, але у нього є кілька важливих переваги:

 • Автономність — скористатися таким інтернетом можна у будь-якій точці Землі.
 • Сигнал буде хорошим, і він несприйнятливий до погодних умов.
 • Висока швидкість інтернету — до 20 мегабіт в секунду.

Однак користувачі частіше віддають перевагу більш дешевим варіантом. У рідкісних випадках може все-таки використовуватися інший інтернет, якщо немає іншої доступної альтернативи. Для підключення до такої мережі вам знадобиться наступне:

 • Дороге обладнання, тарілка, передавач, кабель, роз'єм — це все оплачує користувач.
 • Монтажно-налагоджувальні роботи, за які доведеться викласти певну суму грошей.

Звичайно, можна встановити всі складові деталі самостійно. Але це займає багато часу, і з цим процесом зможе впоратися тільки досвідчений фахівець.

Багато користувачів підключають односторонній супутниковий інтернет, але для цього необхідний EDGE/GPRS канал. Даний вид інтернет-системи має один недолік — затримку передачі даних в 600-800 мілісекунд порівняно з кабельним підключенням до 20 мілісекунд.

Двосторонній супутниковий інтернет всі запити пропускає через космічне обладнання. Такий вид мережі краще, але він коштує дорожче. Однак у цьому випадку можна скористатися установкою wi-fi роутера, щоб роздавати сигнали на різні мобільні гаджети.

Технологія WiMax
Технологія WiMax для проведення інтернету в приватний будинок

WiMax — це технологія, яка працює за допомогою мережі базових станцій. Вони транслюють сигнал на високих частотах — від 2 до 11 гігагерц. Такий вид інтернету — це щось середнє між мобільним зв'язком GPRS і wi-fi технологією. Вишки Ваймакс мають покриття до десятка кілометрів. Завдяки цій технології, абоненти можуть скористатися високою швидкістю інтернету — до 100 мегабіт в секунду, як в 4G мережі.

WiMax рідко використовується для підключення інтернету в будинках, так як є дорогою технологією. Враховуйте наступні нюанси:

 • Така технологія застосовується, в основному, на виробництвах, і в офісах різних компаній.
 • Недолік цієї мережі полягає у тому, що провайдери не хочуть працювати з Ваймакс, з-за поганої поширеності та відсутності повноцінної мережі покриття з використанням ліцензійних частот.

Така технологія є дорогою, але якщо ви готові викласти кругленьку суму грошей за підключення, тоді можете сміливо замовляти обладнання у свій приватний будинок у діючих провайдерів на вашій місцевості.

Проведення інтернету в приватний будинок: що вибрати?

Проведення інтернету в приватний будинок

Пам'ятайте: Швидкий інтернет — це дорога послуга.

Перед вибором провайдера визначтеся з тим, що вам необхідно: висока швидкість, невелика абонентська плата або мінімальні витрати на обладнання. Наприклад, для перегляду веб-сайтів, для роботи з електронною поштою та інтернет-файлами підійде 3G інтернет. Для скачування відео файлів, ємних комп'ютерних ігор, фільмів і серіалів краще вибрати 4G-технологію.

Порада: Ваймакс і супутниковий інтернет розглядайте в саму останню чергу. WiMax — це технологія, яка тільки почала розвиватися, а отримання доступу в мережу через супутник можливо, якщо ви згодні платити великі тарифи.

Коли вибір технології зроблений, можна переходити до пошуку провайдера. У вашому населеному пункті може діяти кілька компаній, які пропонують послуги інтернет-з'єднання за вигідними тарифами. При виборі провайдера, зверніть увагу на наступні нюанси:

  Тарифний план, вартість монтажних робіт та потреба у придбанні додаткового обладнання. Все це потрібно розглянути по кожній компанії, яка пропонує послуги провідника.
 • Швидкість інтернету у кожного провайдера може різною. Слід вивчити відгуки інших абонентів, які вже користуються послугами компанії. Це можна зробити за допомогою форумів, груп у соцмережах або за допомогою банального опитування сусідів або знайомих.
 • Тип підключення відбувається за сучасними стандартами (оптоволокно) або провайдер використовує інші технології.
 • Способи оплати. Не завжди зручно приходити в офіс компанії для оплати послуг. Необхідно уточнити, які ще існують способи оплати: термінал на сайті і так далі.
 • Технічна підтримка. Перевірити, як функціонує техпідтримка в компанії можна, якщо подзвонити за вказаними телефонам, наприклад, в рекламному буклеті. Телефон повинен бути доступним, а час очікування на лінії мінімальним.
 • Підключення по акції. Часто у провайдерів діють знижки на підключення інтернету, наприклад, влітку. Крім цього акція може передбачати безоплатне використання трафіку протягом 1-3-6 місяців.
 • Наявність додаткових послуг — це останнє, на що потрібно звертати увагу при виборі провайдера. Але завжди приємно, коли компанія має свій кінозал, файловий обмінник з фільмами і серіалами.
Пошук найвигідніших тарифів при проведенні інтернету в приватний будинок

В інтернеті є багато ресурсів, які допомагають порівняти тариф, обсяг і швидкість мережі тієї або іншої компанії. При укладанні угоди з провайдером, читайте уважно кожен пункт. Якщо щось незрозуміло, то краще запитати у фахівця або уточнити у співробітників компанії.

Порада: Орієнтуйтеся в першу чергу, на свої фінансові можливості й потреби.

Тверезо оцінюйте правдивість обіцянок компанії-провідника, щоб не стати в цій ситуації жертвою. Удачі!

Відео: Як вирішити проблему інтернету в селі? Підключення інтернету в приватному будинку або на дачі