Корисні психологічні прийоми, техніки і методи впливу, впливу на людей, спілкування, переконання, для керівника: опис, питання, приклади психологічних прийомів

Опис методів впливу і різних прийомів для впливу на людську психіку з метою досягнення бажаного результату.

Зміст

Корисні психологічні прийоми, техніки і методи впливу, впливу на людей: опис, питання, приклади психологічних прийомів

Життя людини в соціумі передбачає спілкування з іншими людьми. Трапляються такі ситуації, коли людина піддається психологічному впливу з боку інших людей. Це може відбуватися усвідомлено для маніпулятора, або ж він сам може не підозрювати, що впливає на психіку співрозмовника.

Важливо: Методи впливу на психіку людей відомі працівникам різних служб, які зацікавлені в тому, щоб змусити людину прийняти потрібне їм рішення.

Наприклад, багато продавці знають, які слова підібрати, щоб буквально змусити покупця придбати товар. При цьому покупець не може усвідомити, що ним маніпулюють.

Також методи психічного впливу відомі аферистів, які обкрадають людини шляхом обману. При цьому жертва сама віддасть шахраям гроші або коштовності.

Розберемося, які існують методи впливу на людей.

Зараження

Даний метод наука психологія вивчила вже давно. Цей метод заснований на передачі емоційного стану від однієї людини до іншої. Багато хто зараз може згадати ситуацію зі свого життя, коли людина з поганим настроєм запросто псував настрій всім оточуючим. Уявімо ситуацію ще: ліфт зупинився, і один панікер змусив панікувати інших людей. Але також «заразитися» можна позитивними емоціями, наприклад, сміхом.

Психологічний вплив на людей: методи

Навіювання

На відміну від першого методу, де в хід йде вплив на емоційному рівні, навіювання характеризується такими рисами: слова, візуальний контакт, інтонація голосу, авторитетність. Іншими словами, людина переконує вас діяти так чи інакше, переслідуючи особисті цілі. Навіювання приречене на провал, якщо маніпулятор буде говорити невпевненим голосом.

Важливу роль відіграє сугестивність. Цей показник індивідуальний, діти до 13 років підвладні навіюванню сильніше, ніж дорослі люди. Також високим рівнем сугестивності мають нерішучі люди, схильні до неврозів.

Мистецтво навіювання

Переконання

Метод, заснований на логічних доводах, волає до розуму людини. Важливо те, що даний метод погано працює, якщо застосовувати його щодо слаборозвинених людей.

Іншими словами, безглуздо доводити що-небудь людині, спираючись на логічні аргументи, якщо у нього низький рівень інтелекту. Ваші доводи опонент не зрозуміє.

Мистецтво переконання залежить від сукупності деяких факторів:

 1. Відсутність фальші в мовленні. Якщо опонент відчує нотки фальші, довіра буде втрачено, і ланцюжок переконання обірветься.
 2. Відповідність висловлювань вашому образу. У людини, якого ви переконуєте, повинно скластися враження, що ви — сильна, авторитетна особистість, тоді він вам повірить.
 3. Всяке переконання будується за принципом: теза, довід, доказ.

Якщо ви хочете переконати людину в чому-небудь, важливо дотримуватися всі вищевказані правила.

Переконання — метод психологічного впливу на людей
Наслідування

Даний метод, як і вище, має важливе значення при впливі на психіку людини. Особливо метод наслідування діє на дітей і в подальшому впливає на формування особистості.

Наслідування передбачає усвідомлене або неусвідомлене бажання людини бути схожим на іншого: вчинками, поведінкою, зовнішнім виглядом, способом життя і думок. на жаль, наслідують не завжди позитивним героям.

Об'єкт наслідування повинен відповідати ідеалам наслідувача завжди, тоді бажання бути схожим буде підтримуватися на постійному рівні.

Приклад позитивного наслідування дорослим

Корисні психологічні прийоми, техніки і методи психологічного впливу на співрозмовника при спілкуванні: опис, питання, приклади психологічних прийомів

Багато людей навіть не підозрюють, що під час спілкування ними можуть керувати. Варто ознайомитися з психологічними прийомами, щоб зрозуміти, як впливати на людей в процесі спілкування або усвідомити те, що вами маніпулюють.

Якщо ви хочете направити розмову у потрібне русло при спілкуванні з людиною, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Частіше звертайтеся до співрозмовника, вимовляючи його ім'я. Психологами було доведено, що власне ім'я на рівні підсвідомості є для людини самим приємним звуком.
 • Щира радість при зустрічі впливає на подальші зустрічі з цією людиною. У подальшому при зустрічі з вами у нього буде вироблятися приємне відчуття.
 • Ефект дзеркала викликає розташування співрозмовника. Іншими словами, постарайтеся ненав'язливо копіювати жести, міміку, інтонацію під час спілкування з потрібним вам людиною. Тільки робити це потрібно дуже тонко, не занадто відверто.
 • Під час першої зустрічі постарайтеся запам'ятати колір очей співрозмовника. Тривалий контакт очима допоможе сформувати більш довірчі відносини.
 • Лестите, але дуже акуратно. Вдалий комплімент допоможе розташувати до себе людину, однак перегинання палиці викличе протилежне ставлення.

Крім прийомів, які ви можете вживати самі, намагайтеся звертати увагу на жести і міміку співрозмовника. Так ви зрозумієте, як він ставиться до вас. Кілька простих прикладів:

 1. Під час сміху людина людина машинально починає дивитися на того, хто йому симпатичний. Розкажіть смішний анекдот, жарт і простежте за тим, на кого дивиться потрібний вам людина, або хто дивиться на вас.
 2. Ви приємні людині, якщо під час розмови шкарпетки взуття направлені до вас. Якщо ж шкарпетки взуття дивляться в бік, такий знак символізує бажання скоріше закінчити розмову і піти.
 3. Навчіться слухати. Перш ніж висловити свою думку, вислухайте співрозмовника і найголовніше — постарайтеся вникнути в хід його думок. Так ви зрозумієте його ставлення до вас і ситуації, далі зможете направляти розмову в потрібне вам русло.

Відео: Хитрощі для маніпулювання людьми