Як правильно намалювати веселку поетапно по квітам простим олівцем, кольоровими олівцями й фарбами, гуашшю для початківців і дітей: покрокова інструкція. Як намалювати веселку без переходу кольору? Малюнки веселки для срисовки дітям: фото

У даній статті ми ознайомимо дітей з методом малювання веселки. А також запропонуємо шаблони для срисовки.

Веселка вважається самим прекрасним явищем природи. За веселкою ми можемо спостерігати в небі тільки після того, як пройде дощ. Вона з'являється внаслідок заломлення сонячних променів через краплі вологи. Адже крапельки продовжують парити в повітрі навіть у дощ закінчився. Дане явище природи включає в себе 7 основних кольорів. Кожний колір виглядає, як дуга. Дані кольори формують яскраву, барвисту веселку.

Крім традиційного методу зображення веселки на папері, існують маленькі секрети, які допомагають зацікавити художників-початківців. Малювати веселку можна за допомогою фарб та олівців. Також у творчість можете включити пластилін. Тут все залежить від того, яким саме матеріалом ви захочете працювати, та яким матеріалом простіше працювати вашій дитині.

Як правильно намалювати веселку поетапно по квітам простим олівцем: покрокова інструкція

Якщо ви навчитеся малювати олівцями веселку, в майбутньому ви зможете малювати її, додаючи до інших краєвидів. Оскільки дане природне явище, яке виникає на небі, виглядає неймовірно красиво. Кольори плавно зливаються одна з одною, створюючи казкову картинку.

Для того, щоб зобразити за райдугу, вам доведеться взяти в роботу тільки 5 кольорів. Але, якщо у вас в запасі набагато більше олівців інших відтінків, тоді спробуйте застосувати в малюнку багато з них. Так ви зможете отримати більш яскраву і яскраву картинку.

Для малювання вам доведеться скористатися:

 • Чорним маркером
 • Простим олівцем
 • Папером
 • Ластиком
 • Кольоровими олівцями
Малюємо покроково

Процес виконання:

 • Внизу правого кута і вгорі лівого кута намалюйте невеликі овали. Зробіть це швидкими, різкими рухами, не ретельно промальовувати кожен контур. Адже ви наносите лише начерк.
 • З овалів створіть красиві, повітряні хмари. Просто додайте цим овалам хвилеподібні смужки різних розмірів. Слідкуйте за тим, щоб вони не виходили за межі овалів.
 • Після цього від 1 хмари проведіть 8 ідентичних дугоподібних ліній до 2 хмари. Так ви отримаєте веселку.
 • Потім дуже акуратно обведіть за допомогою чорного маркера кожну лінію на малюнку.
 • Додавати зображення відтінки почніть з синього кольору. Прикрасьте синім олівцем хмари. Не зафарбовуйте їх повністю, частково, щоб хмари виглядали повітряними і легкими.
 • Після цього візьміть червоний олівець. Прикрасьте їм верхню смугу веселки.
 • Коли прокрасите веселку червоним олівцем, приступите до помаранчевого кольору.
 • Після цього візьміть жовтий олівець, зробивши плавний перехід від помаранчевого.
 • Після помаранчевого можете брати зелений олівець.
 • І так продовжуйте до тих пір, поки не закрасите кожну смужку відповідним кольором.

Як малюється веселка кольоровими олівцями й фарбами, гуашшю: кольори по порядку

У веселку входять чудові кольори. Кожен з нас знає вірш про мисливця і саме в ньому ховаються назви тих кольорів, які входять в це природне явище. Зобразити за райдугу ви зможете будь-якими матеріалами, які є у вас під рукою. Найголовніше, щоб кожен колір йшов по порядку.

Самий цікавий і доступний метод – намалювати барвисту веселку, використавши ватні палички. Змочіть кожну паличку в необхідній фарбі, з'єднайте між собою, а потім проведіть ними по папері.

Також для роботи можете взяти дерев'яну паличку або губку, яка призначена для миття посуду. На спеціальну панель обережно видавіть фарби, намочіть у них губку, проведіть нею по папері – все, веселка повністю готова.

Якщо ви хочете, щоб переходи вийшли плавними, наносити фарби за допомогою широкої пензлика:

 • Намочіть гарненько папір фарбами.
 • Відставте її на деякий час, щоб волога вбралася.
 • Почекайте, щоб фарба скла – у підсумку ви отримаєте чудову веселку.
Малювання гуашшю

Тепер безпосередньо розберемося з тим, які саме кольори повинні входити в веселку. Врахуйте те, що всі літери, з яких починаються кольору, мають власний зміст:

 • Червоний. Даний колір розшифровується наступним чином: «кожен».
 • Помаранчевий. А ось цей колір йде за рахунком №2. Він розшифровується «мисливець».
 • Жовтий. Наступний йде цей колір, який означає «бажає».
 • Зелений. Колір трави означає «знати».
 • Блакитний. За рахунком цей колір йде №5. Він означає «де».
 • Синій. Після блакитного йде синій колір, який розшифровується «сидить».
 • Фіолетовий. На останньому місці у веселці стоїть саме цей колір, який означає «фазан».

Як намалювати веселку без переходу кольору?

Малювати новачкові досить важко. Ви можете легко дізнатися, чи має ваша дитина схильності до малювання або ні. Адже малюнки тих діток, які мають талант, значно відрізняються. Однак це не означає, що вашому малюкові варто відразу ж відмовитися від образотворчого мистецтва і перейти в іншу сферу. Адже почати малювати і навчитися цього мистецтва може абсолютно будь-яка людина.

Якщо ви хочете отримати веселку, яка не має контурів, для початку почніть малювати саме олівцями. Оскільки саме за допомогою олівців ви зможете без труднощів освоїти початкову базу малювання.

Переходьте до фарбам тільки тоді, коли навчитеся малювати веселку олівцем

Щоб отримати звичайну веселку, яка не має переходів кольорів, просто намалюйте 7 дуг на маленькій відстані один від одного. Вище зобразіть 1 дугу, тоді більше вийде ваша веселка. У веселці є один важливий нюанс – це кольори. Під час малювання різнобарвною «красуні» вам доведеться для роботи взяти 7 звичайних кольорових олівців, які ми перерахували вище. Якщо ви не хочете забути послідовність кольорів, прочитай кілька разів вірш про фазана і мисливця.

Коли точно будете знати розстановку кожного кольору, приступите до прикрашення веселки. Чітко прорисуйте кожен колір, виділіть акуратно їх межі. Коли навчитеся малювати веселку олівцями, сміливо беріть в руки фарби і інші матеріали, і починайте творити.

Дитячі малюнки веселки: фото

У природі веселка вважається рідкісним явищем. Вона може виникати в декількох випадках:

 • Веселка з'являється від бризок води у фонтані або у водоспаді.
 • Також веселка виникає після закінчення дощу. Іноді навіть з'являються 2 веселки одночасно.
 • У деяких випадках веселка може виникати на землі, яка нагадує тонку дугу.

Але найчастіше веселка виникає на папері, коли її малюють діти.

Дитячі малюнки
Веселка
Веселка дитячими руками
Веселка

Малюнки веселки для срисовки дітям: фото

Найголовніше в малюванні будь-якого малюнка – це інструменти. Якщо ви хочете навчити дитину малювати звичайну веселку і інші елементи, привчіть його для початку до підготовки кожного інструмента і всіх необхідних матеріалів. Дуже важливу роль у малюванні цього природного дива має шаблон, з якого ваше чадо зможе змальовувати. Завдяки такому шаблону ваш малюк буде точно знати, які кольори слід використовувати в малюванні, як вони розташовуються.

Для срисовки
Малюємо веселку
Малюємо і розмальовуємо
Яскрава веселка

Відео: Як намалювати веселку?