Як малювати мандалу для початківців? Як намалювати мандалу поетапно?

Мандала — зображення з таємним змістом. Воно відображає внутрішній світ людини, заряджається його позитивною енергетикою і дарує гармонію з оточуючим світом.

Як навчитися малювати мандали?

Мандала – сакральний символ, який шанується і має популярність на Сході. Мандала являє собою складне графічне зображення. Найчастіше даний малюнок являє собою квадрат (або іншу фігуру), вписану в окружність. У буквальному перекладі слово «мандала» перекладається як «коло», тому зображення найчастіше і має форму кола.

Навіщо ж малювати мандалу? Справа в тому, що під час створення зображення, людина занурюється в медитацію – «занурення» в підсвідомість. Це необхідно для того, щоб зуміти розібратися у власних думках, зрозуміти оточуючих людей і природу, знайти гармонію.

Справжні мандали, звичайно ж істотно відрізняються від тих, що може намалювати людина. В оригіналі, мандала малюється піском буддистами і індуїстами. Це зображення прикрашає стіни храмів і допомагає віруючим молитися.

Мандала, намальована піском в буддистському храмі

Не дарма кажуть, що мандала – це «застигла молитва», адже вона дійсно відображає духовний світ людини на момент малювання.

Якщо ви новачок в малюванні мандали, то вам слід скористатися не піском, а звичайними пишуть і малюють інструментами. Що ж стати в нагоді для малювання мандали? Вам знадобляться:

 • Кольорові олівці
 • Кольорові фломастери
 • Кольорові ручки (гелеві, масляні, кулькові)
 • Лінери (фломастери з дуже тонким наконечником до 0,1 мм)
 • Рапидографы (ручки з чорнильними судинами)
 • Фарби акрилові, олійні, акварельні, гуаш)

Спочатку вам слід намалювати схематичний (каркасне зображення мандали і тільки потім розмальовувати різними кольорами.

Не має значення, якого кольору і розміру буде ваш малюнок мандали. Головне – його барвистість, «соковитість кольорів, їх контрастність і різноманітність деталей. Чим детальніше буде ваше зображення, то в підсумку вийде гарніше мандала.

Варто також знати, що кожна мандала має своє певне значення. Деякі з них здатні залучати до людини фінансове благополуччя, інші щастя іл гармонію. Розрізняються значення мандали, відповідно до їх візерунками і колірними рішеннями.

Перед тим як малювати «свою сакральну мандалу» слід ознайомитися зі значеннями кольорів, щоб правильно відобразити зміст малюнка і наблизити себе до виконання бажаного:

 • Червоний – дуже «сильний» по енергетиці колір. Він передає собою: силу, рішучість, дія і сміливість. Цей колір у мандалі говорить про животворном потенціал, реалізації бажаного
 • Рожевий – колір, який відображає людську доброту, він так само «дарує» ласку і почуття любові
 • Жовтий – колір, що говорить про радість і щастя. Він носить у собі «теплу» енергетику. Своєю лучезарностью він зцілює, надихає і допомагає отримати бажане
 • Золотий – це колір являє собою багатство, життєрадісність, задоволення і життєву мудрість
 • Зелений – колір природності, чуттєвості, гармонії і внутрішнього розвитку. Цей колір занурює людину в медитацію і дарує спокій. Він здатний дати відчуття врівноваженості організму
 • Синій (темний) – колір спокою і колір духовності. Це дуже серйозний колір, який дарує легкість і спокій душі
 • Синій (світлий) – дарує спокій нервовій системі людини, доброзичливість і розуміння з оточуючими
 • Фіолетовий – колір, що дарує натхнення і здатна «очищати» енергетику людини від усього негативного. Цей колір необхідний для того, щоб у разі необхідності «вилучити» всі можливі перешкоди на шляху до бажаного
 • Коричневий – колір, який представляє собою землю. Земля – невід'ємна частина людини, яка дає людині урожай, носить людини і дає йому сили. Тому цей колір передає собою зміст «практичності» і «захист»
 • Блакитний – колір безкінечності, колір глибокого океану і чистого неба. У певному сенсі, цей колір відображає собою материнство, а значить «жіноче начало». Блакитний несе значення співчуття, розуміння і допомоги
 • Помаранчевий – позитивний колір, який представляє собою життєрадісність, життєву силу і свободу
 • Блакитний – колір «захисту» для свого володаря. Цей колір так само несе в собі сенс прагнення, зцілення і гармонії
 • Чорний – це колір темряви. В мандалах-чорний колір присутній лише в контурах, але в деяких малюнках може займати багато місця і тоді мандала несе в собі сенс «страху», «смерть» і «порожнечі»
 • Білий – колір чистоти і зцілення, цей колір захищає свого власника від негативу і допомагає мислити, а так само відчувати
 • Сірий – колір рівноваги та балансування
каркас мандали чорним линером
малюнки і зображення мандали в кольорі
проста мандала олівцями
малювання кольоровою мандали

Як намалювати мандалу поетапно для початківців?

Намалювати мандалу по силам професіонала і новачкові. Для цього не потрібно мати якісь особливі художні здібності, адже зображення побудоване з простих графічних схем. Перед тим як малювати мандалу, варто ознайомитися з вже готовими зображеннями. Це допоможе вам отримати натхнення перед малюванням і почерпнути кілька ідей для творчості.

Етапи малювання:

 • Перший етап: Приготуйте місце для роботи. Це має бути чисте і світле робоче місце. Під час малювання вам не повинен ніхто заважати: непокоїти, турбувати і дратувати. Малювати треба в доброму настрої. Можете включити приємну фонову музику, але не більш
 • Другий етап: Найкраще зображати мандалу на чистому альбомному аркуші. Вибирайте центр листа для малювання. Якщо ви відчуваєте, що зображення повинно бути скраю – робіть так, як вважаєте за потрібне
 • Третій етап: Малювати мандалу потрібно, починаючи з серединки і йдучи в край. Не варто змальовувати мандалу, зображайте ті візерунки, які відчуваєте. Мандалу малюйте круглої форми
 • Четвертий етап: Після намальованого каркаса мандали приступайте до її розфарбовування. Комбінуйте різноманітні кольори так, як дозволяє ваше сприйняття
як намалювати мандалу самостійно

Точкові мандали, як малювати?

Оригінальний спосіб малювання мандали – точковий. Таке зображення може бути нанесене на будь-яку поверхню: папір, дерево і навіть камінь. Відрізняється ця цікава мандала способом малювання. У звичайному зображення мандали спочатку необхідно намалювати каркас і розфарбувати його елементи. У точкової мандалу всі елементами наносяться точками.

Розфарбовувати точкову мандалу не потрібно, адже вона заздалегідь наноситься кольоровими фарбами.Малювати мандалу найкраще фарбами або фломастерами. Ці інструменти для малювання залишають яскраві крапельки на поверхні і дозволяють вдало зобразити мандалу.

Найпопулярнішою точкові мандали ті, що нанесені на морські камінчики різного діаметра. Вони виглядають дуже контрастно за рахунок сірого фону каменю і яскравих фарб. Малюють на каменях акриловими фарбами. Такі фарби не розтікаються і залишають дуже соковиті кольорові краплинки. Рівна поверхня морського камінця дозволяє намалювати акуратний і чіткий малюнок.

точкова мандала на морських камінцях
різновид точкової мандали
точкова мандала на каменях
точкова мандала на тарілці

Відео: «Пісочна мандала. Тиждень роботи за 8 хвилин»