Як красиво намалювати ромашку олівцем поетапно для початківців? Як намалювати букет ромашок олівцем поетапно?

Як намалювати ромашку?

Ромашки — ніжні і красиві квіти. Особливо ефектно виглядають ромашки, зібрані букети або невеликі групи, якщо малювати їх, сидячи на освітленій сонцем галявині.

Квіти можна малювати простим олівцем. Не переживайте про те, що не зможете передати яскраві і ніжні кольори: за допомогою плавної затушевки, світлих і темних ділянок, ви намалюєте квітка не гірше, ніж за допомогою набору кольорових олівців.

Але якщо ви все таки бажаєте зробити малюнок більш наближеним до реальності, то для вас — покрокові уроки малювання аквареллю.

Букет ромашок

Як красиво намалювати ромашку олівцем поетапно для початківців?

Для малюнка необхідно підготувати:

 • щільний папір
 • прості олівці: м'які (B2), (B4) і твердий(H)
 • ластик

Спробуємо намалювати простий, але досить ефектний малюнок ромашки. Урок призначений для початківців, але вимагає уважності та терпіння.

Не завжди буде відразу зрозуміло призначення тієї чи іншої лінії, проте слід тільки в точності повторювати всі етапи створення малюнка. Кінцевий результат коштує витрачених зусиль і часу!

Будемо малювати таку ромашку.

Етап 1:

 • Для промальовування основних контурів ромашки будемо використовувати твердий олівець. Прикинемо, скільки займе зображений квітка місця на аркуші і відокремимо робочу поверхню прямокутником рамкою. Всередині прямокутника будемо створювати наш шедевр.
 • Спочатку намалюємо серцевину вічко або ромашки. Зображуємо його у вигляді не дуже великого овалу. Намітимо другим великим овалом краю майбутніх пелюсток.
Малюємо коло

Етап 2:

 • Починаємо промальовувати твердим олівцем по колу кожен пелюстка. Форма пелюстки — це сильно витягнутий овал. Їх розмір має бути в 1,5 рази більше серцевини.
Промальовуємо пелюстки

Етап 3:

 • На верхівці серцевини малюємо ще один маленький гурток, від якого будемо вести лінії вниз до зовнішньої межі серцевини. Всередині промальованих таким чином борозенок будемо малювати ряди насіння.
Приділяємо кілька хвилин серцевині

Етап 4:

 • Насіння малюємо у вигляді кружечків. Стежимо за межами борозенок: кружечки не повинні виходити за їх межі.
Промальовуємо насіння

Етап 5:

 • Переходимо до тонування. Простір навколо насіння зафарбовуємо м'яким олівцем. Зверніть увагу: права сторона знаходиться в тіні, а ліва — під освітленням.
Підсилюємо тіні

Етап 6:

 • Верхівку серцевини теж потрібно затемнити по краях.
Починаємо заштриховывать пелюстки

Етап 7:

 • Беремо м'який олівець (B4). Нам потрібно буде передати тіні на пелюстках. Щоб вони вийшли такими ж, як на малюнку, потрібно приблизно намічати лінією кордон тіні і тільки після цього приступати до затушевке.
 • Спробуйте такий спосіб. Він дуже спростить вам завдання. Адже набагато простіше зафарбовувати певний ділянку, ніж при кожному новому штриху звірятися з оригіналом.
Деталізуємо малюнок

Етап 8:

 • М'яким олівцем продовжуємо затінювати пелюстки. Уточнюємо лінію стебла і заштриховуємо його, пам'ятаючи про те, що права сторона тераса, а на ліву спрямований джерело світла.
Готова ромашка

Етап 9:

 • Зафарбовуємо фон м'яким олівцем.

Другий варіант

Цей малюнок можна виконати кольоровими олівцями. Щоб ромашка вийшла красивою, немов справжня, необхідно зробити попередню розмітку. При дотриманні такого нехитрого правила пелюстки будуть симетричними і рівними.

Новачки ж найчастіше починають малюнок з серцевини, замість того, щоб промальовувати спочатку стебло і намітити контури майбутнього бутона.

Повторивши крок за кроком всі етапи, ви переконаєтеся, що намалювати ромашку не складно.

1. Контури стебла та бруньки ромашки

Малюємо коло бутона, від якого ведемо вниз лінію стебла. Тепер буде набагато простіше витримати пропорції і розташувати пелюстки точно по колу серцевинки.

Малюємо лінію стебла і намічаємо місце майбутнього бутона колом

2. Зовнішня межа пелюсток

Малюємо коло навколо серцевини. Діаметр у неї більше в два рази. Зовнішня межа дозволить вам промальовувати всередині пелюстки, не переживаючи, що вони вийдуть різної довжини. Ширина пелюсток теж повинна бути однаковою.

Малюємо зовнішню кордон пелюсток

3. Пелюстки

Щоб пелюстки вийшли рівними і акуратними, над ними доведеться попрацювати. Пелюстки будемо малювати, трохи змінюючи розмір і довжину. Не бійтеся намалювати кілька довгих пелюсток, що виходять за межі зовнішнього кордону.

Промальовуємо пелюстки

Адже в природі на ромашці не може бути каліброваних абсолютно однакових пелюсток. Уздовж лінії стебла відтворимо ще дві прямі. У самого квітки стебло намалюємо трохи ширше — це буде чашечка.

4. Листя і деталізація

Листя ромашки намалюємо гострі. Вони можуть бути маленькими і великими. Головне, щоб на малюнку вони виглядали гармонійно. Додайте прожилки на листі.

Домальовували листя
<>5. Завершення

Для того, щоб прикрасити ромашку, знадобляться кольорові олівці або фарби жовтого і зеленого кольорів. Щоб оживити малюнок, на якому зображена одна ромашка, можна домалювати метелика або бджілку.

Ніжна ромашка готова

Ромашка: малюнок олівцем для дітей

Діти часто беруться малювати квіти, але красивий малюнок може вийде тільки після доступних пояснень дорослого. Як же вийти зі скрутної ситуації батькам, у яких немає особливих здібностей до малювання?

Не «вымучивать» ж зображення квіточки, стираючи ластик і викидаючи не один аркуш паперу, поки не вийде хоч якусь квітку? Щоб малюк не турбувався з-за невдалого, спробуйте намалювати прекрасний квітку ромашку разом з ним, слідуючи нашим покроковим рекомендацій.

Етап 1:

Починайте малювати зі стебла: виведіть знизу одну зігнуту лінію, і паралельно з нею проведіть другу. Але не слід робити стебло занадто товстим. На вершині стебла намалюйте гурток — це буде серединка ромашки.

Намалюємо стебло і пелюстки

Етап 2:

Приступайте до малювання пелюсток. Для початку намалюйте чотири вузьких і довгих пелюстки, розташованих попарно один навпроти одного.

Після того, як дві пари пелюсток зайняли свої місця на малюнку, почніть додавати по три пелюстки між ними, дотримуючись симетричність, довжину і ширину. Коли пелюстки намальовані, можна приступати до наступного етапу.

Етап 3:

Намалюємо два листочка: довгі і завужені на верхівках.
Тепер можна і розмалювати ромашку. Серединка — жовтий, пелюстки в деяких місцях можна прикрасити ніжно-блакитним кольором, а листя — зеленим.

Додамо листя і разукрасим

Відео: малюнок ромашки з дітьми аквареллю

Малюнки та ескізи ромашки для срисовывания

Іноді діти просять допомогти їм намалювати квітку. І добре, якщо під рукою є прості, але красиві схематичні зображення потрібного квіточки. Вам залишиться лише запропонувати дитині вибрати потрібний і показати, як відтворити картинку.

Як намалювати ромашку?

 

Схема поетапного малювання ромашки
Ромашка в букеті
Простий, але оригінальний малюнок
Ромашка з метеликом
Дві ромашки
Векторні ромашки

Як намалювати букет ромашок олівцем поетапно?

Дрібні квіти добре виглядають в букеті. І якщо з малюнком однієї ромашки ми розібралися, то чому б не спробувати намалювати букет ромашок?

Не думайте, що малюнок букетика з трьох ромашок, — завдання складне і нездійсненне. Це зовсім не так. Не потрібно особливо розбиратися в тонкощах малюнка олівцем.

Просто повторюйте всі лінії, як на малюнках нижче, і ви переконаєтеся, наскільки це просто. Вам навіть не потрібно буде робити попередню розмітку, настільки все просто малюється. Отримайте задоволення від творчого процесу

Крок 1:

Намалюйте у верхній правій половині аркуша гурток. Не обов'язково використовувати для цього циркуль або інші допоміжні засоби: намалюйте, як вийде, не піклуючись про рівних і правильних кордонах. Це ж квітка, а не повітряну кульку.

Намалюємо першу серцевину

Крок 2:

Тепер навколо серединки малюйте пелюстки: їх має бути 6 штук: верхній край пелюсток широкий і хвилястий, нижній — звужений.

Вимальовуємо навколо пелюстки

Крок 3:

Трохи відступивши від першої ромашки, наисуйте серцевиною другий. Знову домалюйте пелюстки. Зауважте, перша ромашка немов прикриває пелюстки другий.

Домалюйте ще одну серцевину

Зверху над ними домалюйте третю ромашку. Вона трохи менше двох попередніх, оскільки знаходиться далі.

Намалюйте пелюстки другий ромашки
Почніть малювати третю ромашку
Домалюйте пелюстки третьої ромашки

 

Крок 4:

Почніть малювати стебла: протягніть вниз по дві паралельні лінії від кожної квітки і з'єднайте їх в одній точці. Не забудьте про листках: залиште чотири порожніх ділянки на стеблах, де будуть розташовуватися листя.

Намалюйте стебла

Крок 5:

Додаємо листя. Їх має бути п'ять штук. Прикрашаємо.

Домалюйте листя
Чотири листочки
П'ятий аркуш «сховався» за стеблами
Малюнок готовий. Потрібно лише прикрасити

Другий варіант:

Букет ромашок можна намалювати інакше. Хоч цей малюнок буде складніше, але і з ним впоратися новачок, ніколи раніше не тримав олівець у руці.

Крок 1:

Схематично зобразимо на аркуші паперу стебла і квіти. Попередні контури ромашки — це два кола: один поменше — серцевина, і другий побільше. Намітимо бантик.

Початкові контури букета

Промальовуємо кожної пелюстки ромашки. Не обов'язково малювати їх однаковими: одні можуть бути довгими і вигнутими, інші — короткими. Краї деяких можна намалювати хвилястими. Продовжуємо малювати, поки не будуть готові всі 7 ромашок.

Промальовування пелюсток

Крок 2:

Починаємо малювати стебла і листя. Листочки у цих ромашок зовсім маленькі. Попрацюємо над бантом: відтворимо на ньому утворилися стрічки складочки.

Всі ромашки намальовані
Промальовування листя і банта

Крок 3:

Настав час надати первинним межі кольорів обсяг. Затінюємо деякі ділянки на стеблах і листках, не забуваючи про те, що освітлена частина повинна залишатися світлою.

Штрихування стебел

Заштриховывая бант, залишаємо свесившиеся вниз кінці стрічки світлими. В деяких місцях можна стерти затушований ділянку, щоб створити блик.

Деталізація серцевин

Крок 4:

Беремо твердий олівець і починаємо заштриховывать ділянки на пелюстках. Не треба сильно натискати на олівець, але штрихи повинні щільно прилягати один до одного.

Серцевини квіток малюємо м'яким олівцем 2В. Вони повинні виглядати темніше пелюсток. Додамо сердцевинкам обсяг. Для цього покриємо штриховими лініями нижній край серцевини.

М'яким олівцем 4В або 6В необхідно підкоригувати контури квітів на деяких ділянках.

Гуашшю можна виділити деякі освітлені ділянки

Зробимо деякі пелюстки більш затіненими. Це додасть виразності малюнку. Ну от, з цим букетом ми впоралися!

Ромашка: малюнок аквареллю поетапно

З наступним малюнком впорається навіть новачок.

1. Разукрасим фон. Намалюємо темна пляма ближче до центру аркуша. Це буде серцевина ромашки.

Закрасимо фон

2. Білі пелюстки малюємо різними по довжині і розташуванням, але всі вони виходять з країв серцевинки. Плоску кисть ставимо на папір, ведемо мазок до центру квітки, звужуючи основу. На перших порах мазок може не виходити, тому краще потренуватися на окремому аркуші паперу.

Малюємо пелюстки плоскою кистю

3. Додамо нижній шар пелюсток, а потім чистою білою фарбою нанесемо такі ж мазки поверх вже намальованих. Нижні пелюстки ніби затінені верхніми, які знаходяться ближче до глядача.

Змішуємо фарби, щоб надати білим пелюсткам різні відтінки

4. Відтворимо контури деяких пелюсток. Закрасимо серцевину. Нижню частину овалу виділимо світло-зеленим кольором, тим самим підкреслюючи її опуклість.

Намалюємо пелюстки чистою білою фарбою

Змішаємо жовту та червону фарбу і зарисуем крапочками всю серцевину. Додамо білу «посмішку» крапочками для виразності.

Контури пелюсток

5. Домалюємо стебло і листя фарбами зелених відтінків.

Заключний етап: листя

Відео: ромашка аквареллю