Як намалювати маргаритку олівцем поетапно? Малюнок маргаритки олівцем для срисовывания

Покрокові уроки малювання олівцем і аквареллю маргариток.

Ми підготували для вас кілька майстер-класів з малювання олівцем ніжних і прекрасних маргариток. Спробуйте «виростити» у своєму альбомі один або кілька кольорів.

Маргаритки красиво виглядають в букеті

Нехай маргаритка надихає і приковує погляди ваших друзів. А якщо олівцеві малюнки вас не приваблюють, то скористайтеся покроковим уроком малювання маргариток аквареллю. Швидше озброюйтесь простим олівцем і за роботу!

Як намалювати маргаритку олівцем поетапно?

Для початку подивіться фотографії маргариток, щоб зрозуміти і запам'ятати форму квітки, листя і те, які в неї можуть бути стебла.

Флористичні композиції з маргариток

Маргаритки бувають махровими. Вони дуже красиві, але для початківців краще підійде малюнок звичайної маргаритки.

Отже, вчимося малювати маргаритки.

1. Легкими рухами олівця (пізніше всі вдалі лінії ми зробимо темніше) намалюємо початкові контури трьох маргариток.

Намалюйте кола для центрів маргариток, і стеблинки

2. Проведемо три лінії майбутніх стебел. Одна з ліній повинна бути довше інших. На верхівці кожного стебла намалюємо маленький кружечок — серцевини квітів. Намітимо короткими лініями листя.

3. Почнемо малювати пелюстки. Спочатку проведемо вигнуті перетинаються лінії, а потім домалюємо верхівки пелюсток. Форма пелюсток — витягнутий овал. Його не складно буде намалювати, якщо бути уважним і не поспішати.

Домалюйте пелюстки

4. Додамо обсяг сердцевинам маргариток. З нижньої сторони кожного кружечка намалюємо смужки у формі посмішок з точок. В самій нижній частині повинно бути найбільше точок, щоб створити напівкруглу об'ємну форму. Оттеним кількома штрихами деякі ділянки на пелюстках.

Затемніть малюнок

Варіант другий

Малюємо символ Італії — витончений квітка маргаритки — згідно з поетапною схемою.

Етап 1:

 • Початківці художники через незнання припускаються помилки, приступаючи до малювання квітів з пелюсток і серцевини. У той час, коли потрібно спочатку зробити розмітку і приблизно легкими штрихами намітити ділянки, в яких будуть розташовані квіти.
 • Так малюнок «впишеться» в лист і не буде виходити за межі. Тому першим ділом приступаємо до розмітки.
 • Намітимо трьома лініями стебла, невеликими штрихами — листя, а трьома великими колами і маленькими кружечками всередині — квіти. Стебла намалюємо нахиленими в сторони.
 • Кола займають велику частину листа. Вони допоможуть нам намалювати симетричні й рівні пелюстки всередині кожного кола.
 • Розміри овалів можуть відрізнятися один від одного: на одному кущику маргариток можуть сформуватися різні за величиною квіти.
Малюємо початкові контури

Етап 2:

 • Всередині кожної з кіл почнемо промальовувати пелюстки. Вони можуть накладатися один на одного, краї деяких пелюсток можуть виходити за кордон колу.
 • Домалюємо також листя: з обох сторін від штрихових ліній, якими ми позначали листя, проведемо ще по одній зігнутої лінії. Верхівки листя загострені, а широким підставою вони приєднані до стебла.
Промальовуємо пелюстки і листя

Етап 3:

 • Приступаємо до деталізації початкових контурів: наведемо лінії пелюсток і уточнимо форму листя. Зітремо додаткові лінії.
 • В серцевині кожної маргаритки намалюємо звернену вгору «посмішку» з точок. Таким чином ми створимо ефект фактурної поверхні серединки квітки.
Уточнюємо форму листя

Етап 4:

 • Залишилося затінити деякі ділянки: штриховими лініями: зафарбовуємо пелюстки, залишаючи деякі ділянки світлими.
 • Додамо штрихування на верхівки листків і на затінену бік стебла.
Починаємо тонування
Готовий малюнок

Як намалювати маргаритку аквареллю?

Олівцем ми навчилися малювати маргаритки. Приступимо до малювання аквареллю.

Для роботи нам знадобиться акварельний папір. Вона досить щільна, бо не «розкисне» після нанесення декількох мазків мокрою кистю.

1. Почнемо з контурів. Розкрита квітка маргаритки круглий за формою. Наш квітка чудово вписався в трикутний контур. Щоб не зіпсувати папір, спробуйте вправності повторити всі лінії на чернетці.

Намалюємо контури
 • Коли все вийде, переходите до малювання на акварельному папері: ми звикли до того, що зайві лінії легко стираються, але при роботі акварельними фарбами кожна борозенка від невдалої лінії буде псувати малюнок, роблячи його неакуратним і брудним.
 • Як бачите, пелюстки абсолютно різні за формою і розміром: одні довгі і вузькі, інші — короткі і широкі, а треті взагалі закручені в трубочку. Та й серцевина не ідеально кругла.
 • Постарайтеся рориосвать і довгі, і зовсім короткі пелюстки, які знаходяться поруч з серцевиною. Кінцевий результат малюнка, виконаного аквареллю, залежить від того, наскільки точно ви передасте форму олівцем.
 • Поряд з серцевиною — зовсім короткі зародкові листочки. Якщо уважно повторювати всі лінії, то обов'язково вийде намалювати такий же квітка.
Почнемо зафарбовувати пелюстки
 • Будемо малювати білу маргаритку. Але якщо ви віддаєте перевагу інший колір, то спочатку потрібно зафарбувати пелюстки обраним відтінком, а потім приступати до тіней.
 • Ми ж будемо зафарбовувати ділянки всередині пелюсток, і залишати білими краю або, навпаки, в залежності від того, як падає світло на квітку.
 • Серцевину закрасимо жовтим кадмієм, змішаним з трав'яним зеленим. Краї зробимо помаранчевими, додаючи трохи коричневого і даючи фарбам розпливатися.
 • Позначимо форму пелюсток, додаючи фарбу між ними. Для тіней змішаємо синій з фіолетовим кольором. Отриманим відтінком закрасимо нижню частину серцевини і саму опуклу — верхню.
 • Коли квітка просохне, залишиться покрити вологим пензликом фон і зафарбувати його темною фарбою.
Покриємо фарбою фон

Як ще можна намалювати маргаритку? Яскраву і з листям. Ось таку:

Цю маргаритку і спробуємо намалювати

1. Почнемо з олівцевого начерку. Намітимо всю композицію: скільки буде листя, якої довжини буде квітконіс і розташована до глядача квітковий кошик.

Олівцевий начерк

2. Листя у маргаритки порівняно з квіткою маленькі, мають форму лопатки. Тягнуться вгору. Бутон маргаритки круглої форми. Виділимо серцевину і відтворимо пелюстки.

Почнемо зафарбовувати листя

3. Почнемо розфарбовувати листя зеленою фарбою. Накладати мазки будемо за напрямом жилок. Освітлені ділянки на листках залишаємо світлими або зовсім не покриваємо фарбою.

4. Для правдоподібності картинки додамо коричневий відтінок на краєчок одного з листя і залишимо фарбу розтікатися. То ж спробуймо з верхньою частиною стебла.

Закрасимо серцевиною

5. Серцевина маргаритки — незмінно жовта, але затеним трохи коричневим кольором нижню частину.

Пелюстки — ніжно-рожеві

6. Приступимо до пелюсткам. Вони будуть блідо-рожевими. Зверху залишимо білі смужки на кожній пелюстці, а краї і виворітну сторону пелюсток закрасимо ніжним рожевим кольором. Щоб виділити затінену область, додамо трохи малинового кольору на пелюстки.

Додамо трохи малинового відтінку на пелюстки

Як намалювати маргаритку з дітьми?

Всі вищеописані способи малювання маргариток не підходять для дітей. Щоб дитина не розчарувався і зумів з першої спроби намалювати гарну квіточку, запропонуйте йому відтворити схематичний малюнок маргаритки. Наприклад, такий:

Як намалювати маргаритку з дітьми?
 • Потрібно буде правильно розташувати два кола-серединки квітів на аркуші, домалювати на них по п'ять пелюсток.
 • Далі потрібно протягнути вниз від кожної квіточки по дві лінії — це будуть стебла.
 • Намалювати ще за два розташованих один навпроти одного загострених листочка і травичку внизу. Прикрасити малюнок малюк зможе на свій розсуд.

Малюнок маргаритки олівцем для срисовывания

Щоб полегшити завдання дорослим, ми пропонуємо кілька варіантів малюнків маргариток для срисовывания. Такі схематичні малюнки без праці перенесуть на папір діти, якщо заздалегідь розповісти їм послідовність малювання.

Форма пелюсток і листя маргаритки
Маргаритки і дзвіночок
Суцвіття маргариток
Маргаритка багаторічна

Суцвіття маргаритки
Пом'ята маргаритка
Схематичні малюнки маргариток
Букет маргариток
Великі маргаритки
Простий малюнок маргаритки

Як намалювати букет маргариток?

Якщо дитина просить вас допомогти йому намалювати букет маргариток, то наступний урок для вас.

1. Букет квітів намалювати нескладно, якщо правильно намітити попередній контур листя і квітів. Використовуючи основні лінії цього уроку, можна намалювати букет найрізноманітніших кольорів: потрібно тільки міняти форму суцвіття, пелюсток і забарвлення квітів. Початкові контури — це прямі або похилі лінії там, де будуть листя і стебла, і кружечки на місці майбутніх квітів.

Крок 1

2. У кожному кружечку відтворимо серцевину. Уточнимо краю пелюсток, зробивши їх просто хвилястими. Можна додати в букет кілька тюльпанів: намалювати три піднімаються над іншими квітки з загостреними пелюстками.

Крок 2

4. «Обв'язавши» букет стрічкою, зробимо його святковим. Намалювати стрічку не складно: потрібно провести дві паралельні лінії в нижній частині стебел.

Крок 4

5. Для краси букета, намалюємо його з листям папороті: вздовж прямої лінії намалюємо багато гострих сегментів. Домалюйте листя і пучок стебел під стрічкою.

Крок 5

6. Розфарбуйте малюнок. Він обов'язково повинен бути яскравим, інакше не вийде передати красу дрібних маргариток.

Крок 6

Відео: як намалювати маргаритку?