Як правильно пришити широку і вузьку шторну стрічку до тюлю, шторам, портьєрі: покрокова інструкція, поради, фото, відео. Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці: правила, поради, фото. Скільки потрібно шторної стрічки на тюль?

У цій статті описано, як пришити шторну стрічку до тюлю, шторам, портьєрам.

Зміст

Щоб зробити новий інтер'єр в кімнаті необов'язково робити дорогий ремонт або міняти меблі. Буде досить купити нові штори або тюль і прикрасити ними вікно в кімнаті. Таке декорування за допомогою нового текстилю додасть нові акценти в інтер'єрі і зробить його стильним і красивим.

Багато жінок купують нову тюль і воліють самостійно оформляти текстиль, а також пришивати стрічку. У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати стрічку для тюлі, як пришити широку або вузьку тасьму. Читайте поради, дивіться відео і ви зможете самостійно і красиво задрапірувати вікно.

Яка шторна стрічка краще для тюлі: як вибрати?

Яка шторна стрічка краще для тюлі: як вибрати?

Шторна стрічка — це тасьма, по всій довжині якої вшиті спеціальні скручені шнури. Вона є відмінним фундаментом для створення будь-яких складок. Якщо ви хочете зробити красиві складки на тюлі, вам не потрібно купувати спеціальні навички модельєра, пришийте шторну стрічку і красива драпірування вікна буде забезпечена.

Яка шторна стрічка краще для тюлі: види тасьми

Яка шторна стрічка краще для тюлі і як її вибрати? Поради:

 • Спочатку визначтеся з видом складок, які ви хочете бачити на своїй тюлі: вафельні складки, олівцеві, бантова, фламандські. Але, якщо ці назви ні про що не говорять, тоді просто візьміть кілька видів стрічок і присборите їх. Ви відразу побачите який малюнок складок у вас вийде в підсумку.
 • Пам'ятайте, що на тюлі складки будуть не особливо зчитуватися, так як тканина легка і повітряна. Але загальний рельєф буде видно все одно.
 • Якщо ви зробили незвичайні і красиві складки на шторах, то для тюлі можна не морочитися і вибрати стрічку рівномірної складання.
 • Для тюлю використовуйте прозору стрічку з волосіні. Таку ж стрічку використовують для тонких штор.
 • Тип шторної стрічки визначає кількість тюлю. Для зручності застосовується коефіцієнт— 1:3, 1:2, 1:2,5 і 1:1,5. Ці цифри говорять про те, що для 1 метра віконного отвору знадобиться, наприклад, 3 метри тюлю плюс ще 10 сантиметрів.

Щоб однотонний тюль красиво виглядав на вікні, слід використовувати коефіцієнт 2,5 або 3, так як з коефіцієнтом 1,5 тюль буде ледь присборенной.

Скільки потрібно шторної стрічки на тюль?

Скільки потрібно шторної стрічки на тюль?

Метраж стрічки розраховується в залежності від того, скільки вам потрібно задрапірувати тюлю. Отже, скільки потрібно шторної стрічки на тюль? Використовуйте коефіцієнти, які були описані вище. Друга цифра в коефіцієнті позначає, скільки метрів тканини знадобиться, щоб закрити 1 метр отвору. Наприклад, для покупки стрічки з коефіцієнтом 1:3 на вікно з шириною 2,5 метра знадобиться 7,5 метрів тюлю і стільки ж тасьми.

Якщо ви вже придбали гардини, тоді підбирайте тасьму з відповідним коефіцієнтом. Для цього ширину тканини розділіть на ширину отвору. Наприклад гардина — 4 метри, а віконний отвір — 2 метри, то потрібно 4 розділити на 2. Виходить коефіцієнт 2 або 1:2.

Як правильно пришити широку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: покрокова інструкція, поради, фото, відео

Широка стрічка використовується для відкритих карнизів, на яких будуть видні складні складки. Декоративна планка, що приховує верх гардини і тому немає сенсу використовувати широку стрічку з оригінальними складками.

Як правильно пришити широку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: покрокова інструкція

Як правильно пришити широку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі? Покрокова інструкція:

 • Обробіть на тканини бічні сторони і вниз. Залиште необробленим тільки верх.
 • Якщо тканина обсипається, обробіть оверлком край.
 • Тепер край майбутньої штори або тюлі підверніть і акуратно пропрасуйте праскою. Підверніть не більше 2-3-х див.
 • Шторну стрічку прикладіть з вивороту, кінці підверніть на 1-2 див.
 • Відступите від верхнього краю від 0,5 до 1,5 см — це залежить від типу складок, чим вони складніші, тим більше відступ.
 • Приметайте стрічку до штори або сколите шпильками. Обов'язково стежте за тим, щоб петлі були зовні, інакше ви не зможете потім повісити фіранку.
 • Пришити стрічку по верхньому і нижньому краю. Якщо стрічка широка і призначена для створення складних складок, тоді робіть шов біля кожного шнура.
 • Тепер з одного боку зав'яжіть вузлом, а з іншого стягніть на необхідну ширину портьєри.
Як правильно пришити широку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі?

Порада: Другий край шнурів краще не зав'язувати, а згорнути в бабіну. Якщо вам потрібно буде повісити штори або тюль на інше вікно з більш широким отвором, то ви зможете просто розв'язати бабину і розправити портьєру до потрібної ширини.

Як правильно пришити широку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: поради

Важливо: Х/б стрічку краще спочатку попрати, а потім пришивати, так як вона може дати усадку. Це захистити від неприємностей надалі, коли ви будете прати тюль або штори.

Відео: Шиємо штори. Пришиваємо шторну стрічку. Спосіб №1.

Відео: Шиємо штори. Пришиваємо шторну стрічку. Спосіб 2.

Відео: Шиємо штори.Пришивання шторної стрічки. Спосіб 3.

Як правильно пришити вузьку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: покрокова інструкція, поради, фото, відео

Вузька шторна стрічка використовується, якщо не потрібні складні складки. Це самий підходящий варіант для обробки верху тюлю і тонких штор. Як правильно пришити вузьку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі? Вузька тасьма пришивається за таким же принципом, що і широка стрічка зі складними складками.

Як правильно пришити вузьку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: покрокова інструкція, поради, фото, відео

Покрокова інструкція:

 • Обробіть краю і низ штор.
 • Підверніть край майбутньої штори або тюлі на 2 см і навертає.
 • Тепер прийшла черга пришивання стрічки. Приколіть її до тканини шпильками на відстані 0,5 см від верху і пришийте з верхнього і нижнього краю.
 • Приберіть зайві нитки і стягніть стрічку, зафіксувавши з однієї й іншої сторони.
Як правильно пришити вузьку шторну стрічку до тюлю, органзі, шторам, портьєрі: покрокова інструкція

Порада: Слідкуйте за тим, щоб тасьма ні в якому разі не стирчала поверх штори або тюлю, інакше вийде дуже неакуратно і негарно.

Відео: Як пришити тасьму на штору під гачки?

Відео: Як пришити шторну стрічку ( тасьму ) до штор?

Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці: правила, поради, фото

Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці: правила, поради, фото

Драпірування полотна — це самий відповідальний момент, тому важливо правильно стягнути тюль або штору. Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці — правила і поради:

 • Стягувати краще удвох, тому попросіть когось допомогти. Якщо шнурів декілька, то потрібно стягувати з двох сторін.
 • Під час стягування шнур буде заважати, так як він дуже довгий, тому прив'яжіть шматочок картону та намотуйте шнур на таку бабинку. Ви також можете купити в магазині спеціальний фіксатор, який використовується для цих випадків.
 • Під час стягування вимірюйте штору або тюль, щоб домогтися потрібно ширини. Робити це краще за допомогою м'якої сантиметрової стрічки.
 • Коли вийшла бажана ширина портьєри, зафіксуйте краю і розправте складки. Повісьте штори або тюль на гачки.
Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці: правила

Важливо: Щоб портьєра виглядала красиво, відстань між гачками має бути не менше 10 див.

Як правильно зібрати тюль на шторної стрічці: правила, поради

Самостійна драпірування штор і тюлі допоможе вам самостійно, не вдаючись до послуг фахівців, прикрасити кімнату. Надайте інтер'єру елегантний та закінчений вигляд, економлячи на послуги модельєра, тим більше що зробити це просто з різними видами шторної стрічки.

Відео: Як правильно стягнути шторну тасьму і навісити штори!

Відео: Пришиваємо шторну стрічку на тюль