Вироби з пластикових пляшок для дачі та саду покроково для початківців. Як з пластикових пляшок можна зробити лебедя, голуба, пастку для комарів, мітлу, пуфик, вази для квітів, троянди, ромашки, свиню, сову, божу корівку, метелика, павича?

Як змайструвати різні вироби з пластикових пляшок для дачі та дому?

Зміст

Для більшості людей пластикова пляшка є звичайним сміттям, який захаращує будинок. Але в умілих руках ця, на перший погляд, ні на що негідна річ може перетворитися в дуже красиве, а головне, унікальне прикраса для присадибної ділянки.

Великим полюсом таких рукотворних декоративних об'єктів є їх дешевизна, і саме тому сім'я з найменшим доходом може дозволити собі прикрасити житловий простір подібним декором. У разі якщо вас зацікавила така ідея, тоді давайте разом розберемося що ж можна змайструвати з порожніх пластикових пляшок.

Що можна зробити з пластикових пляшок своїми руками?

Прості лебеді з пластикових пляшок
Квітка з пластикових пляшок
Озеро з пластикових пляшок
Прикраса з пластикових пляшок
Люстра з пластикових пляшок
Квіти з пластикових пляшок
Іграшка з пластикової пляшки
Іграшка з пластикових пляшок
Паркан з пластикових пляшок

До недавнього часу за допомогою пластикових пляшок надавали контур клумб, грядок і садових доріжках. Але з часом народні умільці зрозуміли, що пластик дуже податливий матеріал, з якого можна зробити багато красивих речей. Тому люди почали експериментувати і з непотрібного сміття стали виходити красиві об'ємні квіти, садові ліхтарі та світильники, різного роду підставки, вази, конфетница і навіть повноцінні паркани.

Для створення всіх цих шедеврів майстра використовували пляшки різного розміру і форми, вирізаючи з них заготовки, акуратно поєднуючи всі деталі між собою, а потім розмальовуючи їх фарбами в потрібний колір. Так, і пам'ятайте, що пластик можна не тільки розрізати, якщо взяти заготовку і трохи потримати її над теплом (електричною плиткою або запаленою свічкою), то ви зможете зробити дуже красиві об'ємні композиції з ідеально закругленими деталями.

Лебідь з пластикових пляшок

Лебідь з пластикових пляшок
Виготовлення оперення

На просторах інтернету можна знайти багато різних способів виготовлення пластикових лебедів для прикраси саду. Але на превеликий жаль, всі вони досить складні і тому людям, які ніколи не займалися рукоділлям у більшості випадків вони не зовсім зрозумілі. Саме тому ми вирішили познайомити вас з методом виготовлення лебедя, з яким зможе впоратися абсолютно кожна людина.

Матеріали для виготовлення лебедя:

 1. Одна п'ятилітрова пляшка
 2. До п'ятнадцяти пляшок з-під молока або кефіру (потрібні для виготовлення оперення)
 3. Дріт і ножиці
 4. Шматок шланга
 5. Фарба для фарбування готового виробу

Виготовлення лебедя:

 • Отже, для початку беремо маркер чорного кольору і малюємо на пляшці лінії, за якими згодом буде вирізаний отвір (в нього можна буде вставляти квіткові горщики). Як це зробити правильно ви можете побачити на малюнку, розміщеному вище.
 • Далі, візьміть шматок шланга потрібної довжини, вставте в нього товсту дріт, а потім руками надайте заготовці форму, яка візуально буде нагадувати шию лебедя. Готову заготовку вставте в горловину п'ятилітрової пляшки.
 • На наступному етапі приступайте до виготовлення пір'їнок нашого лебедя. Для цього виріжте з молочних пляшок заготовки імітують перо. А щоб воно було максимально схоже на натуральне, надріжте його по краю гострими ножицями, а потім нагрійте отриману бахрому над запаленою свічкою (це допоможе вспушить пір'ячко).
 • Після цього відрізаємо у декількох молочних пляшок шийку і попку і одягаємо їх на шланг (робимо імітацію шиї лебедя). У самій крайній пляшці відрізаємо тільки попку, а горловину залишаємо на місці, і формуємо з неї голову нашої декоративної птиці.
 • На завершальному етапі беремо раніше приготовлені пір'ячко і акуратно приклеюємо їх до отриманого корпусу. Робимо це таким чином, щоб між ними не було навіть найменших просвітів.

Голуби з пластикових пляшок

Голуби з пластикових пляшок

Відразу ж хочеться сказати, якщо ви хочете скоротити час виготовлення голубів, тоді використовуйте для створення подібних декоративних об'єктів білі пляшки з-під молока або кефіру. В цьому випадку вам не треба буде фарбувати абсолютно всю заготівлю, буде досить прикрасити її голову.

Отже:

 • Приготуйте стандартну молочну пляшку і обріжте шийку так, як показано у майстер-класі
 • Після того, як буде сформовано тіло голуба, переходимо до виготовлення його голови
 • Для цього беремо шматок товстого пінопласту і максимально гострим ножем вирізаємо заготовку візуально нагадує голову птиці
 • На наступному етапі переходимо до виготовлення оперення голуба
 • Зробити це можна як показано в майстер-класі або методом, який був використаний для виготовлення оперення лебедя
 • Після того як пір'ячко будуть готові, зробіть в їх нижній частині маленький отвір і закріпіть в ньому дріт
 • На останньому етапі з'єднайте всі заготовки між собою і правильно розфарбуйте голову голуба фарбами

Павич з пластикових пляшок

Тулуб павича
Виготовлення оперення для павича
Кріплення оперення
Виготовлення хвоста
Виготовлення голови
Виготовлення ніг павича
Остаточна збірка птиці

Якщо ви хочете зробити красивого павича, то вам доведеться запастися терпінням. На відміну від лебедя і голуба подібна птах вимагає характерного для неї оперення. А це означає, що в цьому випадку буде недостатньо нарізати правильні пір'ячко. Їх треба буде ще правильно з'єднати між собою і тільки після цього прикріпити на корпус майбутнього павлина.

Виготовлення павлина:

 • Отже, для початку змайструєте тулуб птаха. Для цього вам треба буде використовувати одну п'ятилітрову пляшку, дві півлітрових і дві пластмасових палиці
 • Далі, переходите до вирізання пір'я та формування великих шматків оперення
 • Коли оперення буде готове, починайте майструвати хвіст. Обов'язково враховуйте розміри тулуба і стежте, щоб він був не надто великим
 • Коли хвіст буде готовий, починайте майструвати пінопластову голову (відразу ж розмалюйте її фарбами)
 • З'єднайте всі деталі павлина між собою і при бажанні встановіть його на важку підставку

Метелики з пластику

Метелики з пластикових пляшок
Шаблон для вирізання №1
Шаблон для вирізання №2
Шаблон для вирізання №3

Пластикові пляшки є ідеальним матеріалом для виготовлення красивих і яскравих метеликів. В залежності від того пляшку якої величини ви будете використовувати для цього, у вас можуть вийти дуже милі маленькі метелики, так і дуже великі, здатні бути самостійним об'єктом прикраси саду або двору приватного будинку.

Найприємніше, що виготовлення цих комашок не вимагає від людей якихось особливих навичок. Все що вам треба буде зробити, запастися пляшками потрібного розміру, ножицями, фарбами і, звичайно ж, фантазією.

Рекомендації з виготовлення метеликів:

 • Для початку відріжте від пляшки горлечко і денце (у вас в руках повинна залишитися сама податлива середня частина)
 • Намалюйте метелика на листочку або знайдіть підходящий шаблон в інтернеті
 • За допомогою чорного маркера перенесіть контур метелика на пляшку
 • Виріжте малюнок гострими ножицями і прикрасьте його так, як ви це бачите
 • Готові метелика можна прикріпити до дроту, а потім розмістити їх на квіткових клумбах або просто по газону

Так, і якщо у вас є вітражні фарби, то ви можете розмалювати ними перенесений контур ще на пляшці, після повного їх висихання вирізати вже повністю готову метелика. Так як в цьому випадку вийдуть досить опуклі лінії, то у вас буде можливість заповнити їх дрібними стразами або паєтками.

Сонечка з пластикових пляшок

Сонечка з пластикових пляшок
Сонечка з дна пляшки

Якщо ви хочете зробити божу корівку максимально швидко, тоді запасіться пляшками червоного (1 шт.) і чорного кольору (2 шт.), а також звичайним степлером. Одна пляшка буде імітувати тулуб комашки, а з іншого-ви зробите характерні точки.

Отже:

 • Виріжте з пляшки червоного кольору заготовку, що імітує крила
 • Далі, візьміть пляшку чорного кольору і виріжте з неї гуртки
 • На одному з них намалюйте красиві оченята і прикріпіть до кришці пляшки
 • Залишилися чорні кружки за допомогою степлера зафіксуйте на крилах сонечка
 • На останньому етапі прикріпіть крильця до пляшки і виріб буде готова

При бажанні ви можете зробити подібну комашку і з пластикових кришок. Для цього вам треба буде просто взяти фарби і правильно їх розмалювати. Такі маленькі сонечка стануть чудовою прикрасою рослин, які ростуть у горщиках.

Сови з пластикових пляшок

Сови з пластикових пляшок

Сова з пластикової пляшки, зроблена методом, з яким ми вас зараз познайомимо може бути повноцінним квітковим горщиком, так і оригінальним кашпо, яке можна буде ставити на підлогу, або підвішувати на літній веранді.

Рекомендації по виготовленню сови:

 • Для початку відріжте верхню частину пляшки
 • Використовуючи фарби, надайте заготівлі потрібний колір
 • Далі, візьміть простий олівець і накресліть на ньому малюнок, який буде імітувати обличчя і пір'я сови
 • Використовуючи ніж для різання пластику, надайте виробі потрібну форму
 • Додайте об'ємності сові за допомогою контрастних за кольором ліній

Так, і, якщо ви хочете використовувати таку саморобку виключно як квітковий горщик, тоді не прорізайте дірочки, що імітують оперення. Домогтися такого візуального ефекту можна і фарбами, просто правильно промалювавши пір'ячко. Такий горщик можна буде використовувати для вирощування кімнатних квітів або ж для вирощування спецій.

Свиня з пластикових пляшок

Свиня з пластикових пляшок

Як ви вже зрозуміли, вироби з пластикових пляшок можуть мати відразу декілька призначень. Пластикова свиня теж не є винятком, тому і вона може бути квітковим горщиком, клумбою або повноцінним декоративним об'єктом.

У випадку якщо ви хочете зробити свинку виключно для прикраси, тоді дійте так, як показано у майстер-класі. Якщо ж надалі ви плануєте висадити в неї рослини, тоді завбачливо виріжте у верхній частині заготовки отвір потрібного розміру і додатково підсильте його пластмасовим обідком.

Отже:

 • Відрізаємо у чотирьох літрових пляшок горлечка (це будуть ноги нашої свинки)
 • Кріпимо їх на дріт, а потім закріплюємо на п'ятилітрової пляшки
 • Далі, з середньої частини пластикової пляшки вирізаємо округлі заготовки (це будуть вушка порося)
 • Вушка кріпимо на верхній частині пляшки ближче до горловини
 • На наступному етапі вирізаємо два невеликих кола і фіксуємо їх на мордочці порося
 • В самому кінці фарбуємо всю заготовку у ніжний рожевий колір і за допомогою фарби білого і чорного кольору промальовуємо оченята нашої свинки

Ромашки з пластикових пляшок

Ромашки з пластикових пляшок

Прості поради:

 • Першим ділом виріжте з середньої частини пластикових пляшок кола однакового діаметра
 • Далі, починайте формувати з них сам квітка
 • Для цього спочатку поділіть круг на чотири частини
 • Далі, кожен з чотирьох сегментів знову ділимо на чотири частини
 • Якщо ви все зробите правильно, то у вас вийде 16 ідеальних пелюсток
 • На наступному етапі візьміть манікюрні ножиці і акуратно заокруглюйте краї пелюсток
 • Після цього виріжте з пластику невеликий гурток і надріжте його по краю
 • Потримайте цю заготовку над свічкою поки краю не почнуть пушіться
 • Пофарбуйте отриману заготовку в жовтий колір
 • З пляшки зеленого кольору виріжте правильної форми зірку (вона буде імітувати чашолисток квітки)
 • З того ж зеленого пластику виріжте характерні листочки
 • Візьміть дріт і обмотайте її атласною стрічкою або гофрованої папером
 • З'єднайте всі деталі між собою і ромашка буде готова

Троянди з пластикових пляшок

Троянди з пластикових пляшок

Подібним чином можна виготовити також і троянди. Пелюстки і стебло можна зробити також, як і для ромашки, а от сам бутон треба буде майструвати трохи по-іншому. В цьому випадку вам треба буде вирізати з пластику прямокутну заготівлю і розділити її виключно на чотири частини. Ще одним нюансом у виготовленні бутона є підкручування кінців пелюстків. В цьому випадку вам треба буде прогрівати заготовки більше звичайного, а потім за допомогою круглої дерев'яної палички надавати їм потрібну форму.

Якщо ви відмовитесь від проведення цього етапу, то в результаті отримаєте не розу, а убогий квітка, який навряд чи можна буде використовувати для прикраси будинку або саду. Так, і пам'ятайте, якщо вам треба буде фарбувати пластик, то робити це потрібно ще до того, як ви почнете з'єднувати пелюстки в бутон. Так як готова заготівля вийде досить об'ємною, то ви просто не зможете пофарбувати її максимально добре і як наслідок, ваша троянда буде мати непривабливі прогалини.

Пальма з пластикових пляшок

Пальма з пластикових пляшок
Виготовлення верхівки

Отже:

 • На початковому етапі змайструєте з пляшок стовбур
 • Для цього відріжте їм денця і горловину, а потім починайте вставляти пляшку в пляшку
 • Коли порожня заготівка буде готова, підсильте її дерев'яною палицею або залізним прутом
 • Далі починаємо робити верхівку пальми
 • Для цього відріжте у пляшок денця, а потім наріжте їх на тонкі смужки
 • Всередину цих заготовок теж треба буде вставити гнучкі прути або пластиковий шланг
 • В самому кінці вам залишиться тільки закріпити верхівку на стовбурі і надійно зафіксувати пальму на клумбі

Пластикові вази для живих або штучних квітів

Пластикова ваза в стилі декупаж
Ваза з візерунком
Ваза з плетінням

Найпростіший спосіб зробити вазу з пластикової пляшки, просто відрізати горловину, а потім пофарбувати всі поверхню отриманої заготовки в потрібний колір. А щоб така саморобка виглядала ефектніше, її можна додатково розмалювати флористичним орнаментом чи обклеїти її стразами і паєтками.

Пластикова ваза в стилі декупаж:

 • Візьміть дволітрову пляшку і відріжте її верхню частину
 • Хорошенечко промажте зовнішню частину заготовки клеєм ПВА, а потім прикладіть на цей шар обрану серветку
 • Акуратно розрівняйте все за допомогою м'якого пензлика, змоченою в клеї, і дочекайтеся повного висихання верхнього шару
 • Далі, візьміть підходить за кольором і стилем декоративну стрічку і за допомогою клею прикріпіть її по краю горловини вази
 • При бажанні можете додатково задекорувати вазу намистинами й стрічками

Пуф з пластикових пляшок

Пуф з пластикових пляшок

Трошки вище ми вже розповіли вам як з порожніх пластикових пляшок можна зробити різні декоративні прикраси для дому і саду. А зараз ми навчимо вас, як із пластику можна зробити м'який пуф, який стане прикрасою будь-якого інтер'єру.

Але пам'ятайте, якщо ви хочете, щоб у підсумку у вас вийшло ідеальне виріб, тоді використовуйте для його виготовлення пляшки однакового розміру. В разі якщо ви будете майструвати пуф одночасно одне і дволітрових пляшок, то створити щось по-справжньому якісне у вас точно не вийде.

Отже:

 • Для початку приготуйте 16-20 однакових за розміром пляшок
 • Використовуючи скотч, скріпіть пляшки попарно
 • Вимірювати діаметр заготовки і на підставі цих даних виріжте з щільного картону два кола
 • Розташуйте пляшки між ними, і обмотайте всі скотчем
 • На наступному етапі обтягніть заготівлю поролоном і акуратно зшийте всі дрібними стібками
 • З відповідного матеріалу зшийте знімний чохол і одягніть його на пуфик

Мітла з пластикових пляшок

Мітла з пластикових пляшок

Для виготовлення мітли краще всього брати дволітрові пляшки. Їх розміри дозволяють створити досить об'ємну бахрому, яка досить ефективно бореться з садовим сміттям.

Рекомендації по виготовленню мітли:

 • Для початку знайдіть гладку паличку, яка буде імітувати верхню частину мітли
 • Буде краще, якщо її діаметр буде дозволяти надіти на неї заготовку з пластику
 • Далі, візьміть пляшку і відріжте їй денце
 • Потім гострими ножицями поріжте заготовку на смужки не доходячи при цьому до горловини
 • Виготовте подібним чином кілька заготовок і вставити їх по черзі один в одного
 • Закріпіть всі дротом і одягніть на гладку дерев'яну паличку

Пастка для комарів з пластикової пляшки

Пастка для комарів з пластикової пляшки

Пам'ятайте, якщо ви хочете, щоб пастка максимально добре справлялася зі своїми завданнями, рідина в ній треба міняти кожен день. Робити це бажано ближче до вечора, попередньо зливши з неї стару і сполоснувши ємність з чистою водою. При дотриманні всіх цих нюансів ви зможете забути, що таке комарі і навіть у найвологіший період літа насолоджуватися спокійними ночами.

Відео: Що можна зробити з пластикових пляшок для саду і дачного будинку?