Як намалювати ящірку олівцем поетапно для початківців і дітей: покрокова інструкція. Як намалювати ящірку на камені?

Зі статті ви дізнаєтеся кілька способів малювання ящірки. Також тут ви знайдете картинки ящірок для срисовывания: від простих до складних.

Як намалювати ящірку олівцем поетапно для початківців і дітей: покрокова інструкція

Намалювати рептилію зовсім не складно, якщо звертати увагу на характерні для неї ознаки. Вибраний для картинки колір також відіграє велику роль. Адже від цього залежить, чи буде ваш малюнок реалістичним чи ви навмисно підбирали яскраві фантазійні кольору.

Ящірка намальована кольоровими каранадашами
 • Поетапне опис роботи допоможе вам впоратися із завданням, яке на перший погляд здається просто нездійсненним, якщо навички малювання у вас мінімальні. Отже, приступаємо до малювання ящірки.
 • Ми докладно розглянемо два варіанти малювання рептилії. Перший більше підійде тим, хто віддаєте перевагу класичний образ рептилії. Якщо ж ви вирішили навчити дитину малювати ящірку і показати йому, як втілювати незвичайні і нові ідеї, тоді вам краще скористатися другим варіантом.

Дотримуючись даного покрокового керівництва, вам просто потрібно додавати нові лінії і елементи, показані на зображенні іншим кольором, що значно спростить процес творчості.

 • Починаємо малюнок з начерку основних контурів. Нам потрібно намітити двома овалами тіло і голову рептилії. Між овалами, розташованими під невеликим нахилом, залишаємо проміжок.
 • Надаємо овалам потрібну форму, змальовуючи зверху контур шиї. Таким чином ми з'єднаємо голову і тулуб.
 • Приступаємо до малювання кінцівок. Зверніть увагу: починати малювати контур лап потрібно з витягнутих овалів (один розташовується майже горизонтально відносно верхньої частини тіла, другий – перпендикулярно), після чого їх контури плавно з'єднуються.
 • В області ліктя намічаємо невеликий трикутник і домальовували невеликі лапки-щупальця. Продовжуємо малювати лапки рептилії, тільки переходимо до задньої частини тулуба. Середня частина задньої лапки відрізняється від тієї ж частини передньої лапи наступним: невеликий овал розташовується практично вертикально. Також потрібно звернути увагу, що пальчики на лапках повинні бути спрямовані строго вперед.
 • З зразковими контурами малюнка ящірки ми розібралися. Тепер можна переходити до завершального етапу. Малюємо довгий вигнутий хвіст рептилії і більш детально опрацьовуємо передню частину тіла.
Як намалювати початкові контури ящірки
 • Довжина хвоста повинна приблизно дорівнювати загальній довжині голови й тіла ящірки. Але якщо ви намалюєте хвіст довший, то картинка від цього не постраждає», а ось короткий хвіст може зіпсувати загальне враження від картинки. Щоб правильно намалювати хвіст, достатньо лише продовжити лінії тулуба, поступово звужуючи їх до кінця. Надаємо опорній точці рептилії вигнуту форму.
 • Наступний етап – оформлення картинки: малювання навколишнього середовища. Оскільки ми малюємо рептилію, то тут доречним буде великий камінь, на якому ящірка гріється на сонечку.
 • Малюємо другу задню кінцівку, яка трохи виступає з-за тулуба. Малюємо очі і рот. Промальовуємо контури каменю, на якому розташувалася ящірка. Показуємо кількома штрихами нерівності, за які ящірка зачепилася кігтиками. Для більшого реалізму рептилію краще прикрасити. Колір можна підібрати від яскраво-зеленого до коричневого або сірого.
Готовий малюнок

Як намалювати мультяшну ящірку?

 • Орієнтуючись на оригінал, ви збережете пропорції і зможете відобразити відмітні ознаки ящірки – довгий извитый хвіст, пальчики з кігтиками, великі очі, витончене тіло.
 • Мордочку ящірки можна трохи збільшити або, навпаки, витягнути, закруглити, змінити забарвлення, наділяючи рептилію фантазійним зовнішнім виглядом. Адже саме таку мету ставлять перед собою аніматори, придумуючи персонажів для анімаційних фільмів.
Ящірка

Перший спосіб – найпростіший:

 • Намічаємо на аркуші кордону майбутнього малюнка. Це забезпечить нам правильне розташування первинних контурів. Намічаємо вигнутими лініями мордочку ящірки – це загострений з одного боку овал з розведеними в сторони лініями на іншій стороні. Спрямовані в різні сторони лінії ми перетворимо» в передні кінцівки.
 • Продовжуємо малювати тіло тварини. Це також овал. Розмір відповідає розміру голови або трохи більше. Задні лапи малюємо за принципом передніх – продовжуємо лінії тіла, спрямовуючи їх у різні сторони.
 • Лапки ящірки нагадують щупальця. Так ми їх і зобразимо, намагаючись витримати однаковий розмір і форму.
 • Малюємо головну опорну точку рептилії – хвіст. Продовжуємо лінії тіла, звужуючи їх плавно до закінчення.
 • Щоб ящірка виглядала цікавіше, наносимо орнамент у вигляді кружалець і зигзагів. Малюємо великі очі. Готовий малюнок можна прикрасити жовто-зеленими кольорами.
Як намалювати мультяшну ящірку

Другий варіант малювання мультяшною ящірки представлений нижче.

Відео: Як поетапно малювати Рапунцель

Ми переконали вас, що запропоновані у статті способи малювання рептилії досить прості у виконанні? Освоївши ази, ви можете перейти до створення більш складних робіт.

Перед тим, як почати малювати ящірку, варто пошукати фотографії в інтернеті або в книгах, щоб вловити основні графічні характеристики цих прудких створінь.

Нам потрібно показати довге струнке тіло, хвіст, суживающийся на кінці загострений, голову, що нагадує голову змії. На пальцях ящірки – довгі і чіпкі кігтики.

Не намагайтеся надавати ящірці антропоморфні форми. У рептилій розташування плечей, пальців сильно відрізняється від звичного для нас. Наприклад, щоб намалювати правильно пальці, потрібно розташувати їх віялом. Лапки розташовані під сильним нахилом відносно тіла, а плечі відсутні.

 • Щоб картинка вийшла цікавою, краще намалювати рептилію в русі. Тільки потрібно дотримуватися симетрію. Ми всі знаємо, що у ящірки парні лапи і вони розташовані симетрично відносно хребта. Однак коли справа доходить до малювання, то теорія швидко вилітає з голови і лапи приставляються до тулуба довільно. Тому відразу звертаємо увагу на правильну розстановку лап.
 • Малюючи рептилію, насамперед потрібно визначити вісь симетрії. Це буде хребет ящірки. Після цього визначаємося, в яку сторону спрямована голова ящірки, а в яку — хвіст. Малюємо бічні лінії тіла ящірки і місця прикріплення кінцівок. Додаємо лінії вигнутих лап.
Малюємо початковий контур ящірки
 • Промальовуємо більш детально голову, хвіст і лапи з пальчиками.
 • Розмальовуємо з додаванням характерного візерунка на шкірі рептилії, що нагадує луски риби.
Другий варіант малюнка ящірки: промальовуємо кінцівки і хвіст
Малюємо пальчики з кігтями

Другий варіант малюнка ящірки більш складний. Але ви з ним впораєтеся, якщо будете уважні і постараєтеся переносити на папір лінії з максимальною точністю.

 • Проводимо початкові лінії тіла ящірки. Заповнюємо штрихами очі рептилії, рот і показуємо затінені ділянки на шиї і під лапою.
Малюємо початкові контури
 • Промальовуємо контур спини з шипами і заповнюємо тіло характерної для цього виду ящірок текстурою, більше схожою на точки і невеликі овали.
Показуємо текстуру шкіри рептилії
 • Використовуємо м'який олівець. Затемнюємо тіло ящірки, орієнтуючись на оригінал. Навколо очей, в області шиї і на черевці наносимо більш темну штрихування.
Наносимо тіні на деякі дільниці
 • Нанесену на малюнок олівцем растушуем шматочком паперу.
 • Уточнимо контур і знову відтворимо текстуру шкіри рептилії. Залишаємо морду більш світлою порівняно з тілом.

 

Відео: Малюємо гекона за 3 хвилини

Відео: Малюємо ящірку

Як намалювати мультяшного гекона?

Малюємо мультяшного гекона
 • Визначимо межі нашого малюнка на аркуші паперу, позначивши їх легкими олівцевими лініями.
  Намалюємо коло. До нижньої частини кола приєднаємо увігнуту вниз осьову лінію тіла рептилії.
Малюємо коло і осьову лінію
Змальовуємо контур голови
Малюємо око рептилії
Намалюємо передні кінцівки
 • Змалюємо зверху по колу контур голови рептилії. Покажемо вигнутими лініями ніс і рот.
 • Намалюємо великі очі гекона. Коротким штрихом намітимо ніздрю.
 • Малюємо передні лапи рептилії. Не забудемо намалювати по три пальчика.
Домальовували задні кінцівки
 • Уточнюємо контур тіла і задніх лап.
 • Домальовували короткий хвіст.
 • Прибираємо допоміжні лінії і прикрашаємо на свій розсуд картинку.
Домальовували хвіст

Малюнки ящірки для дітей дитячі: фото

Красиві малюнки мультяшних ящірок ви знайдете в цьому розділі.

Мультяшна ящірка: варіант 1

Малюк-ящірка мультяшний: варіант 2
Малюнок ящірки для срисовывания: варіант 3
Малюнок ящірки для срисовывания: варіант 4

Відео: Малюю ящірку за 1 хвилину!

Відео: Малюнок ящірки по клітинках

Малюнки ящірки для дітей для срисовки: фото

Реалістичні малюнки ящірок для срисовывания представлені нижче:

Ігуана: малюнок для срисовывания
Гекон: малюнок для срисовывания
Ящірка: малюнок для срисовывания
Ящірка: малюнок для срисовывания
Як намалювати ящірку
Ящірка: малюнок для срисовывания
Як намалювати морду ящірки
Як красиво намалювати ящірку
Гекон: малюнок для срисовывания

Відео: Як намалювати ящірку?