Як намалювати хамелеона олівцем поетапно для початківців і дітей: покрокова інструкція. Дитячі малюнки хамелеона: фото

Малюнок хамелеона для початківців

«Творчість» природи здатне не тільки дивувати, але і вражати неповторними і досконалими формами. Одна з примх природи — хамелеон, що змінює колір шкіри під колір навколишнього простору. Схожі «праці» природи є в достатку на планеті.

Як намалювати хамелеона олівцем: для початківців

Не всі ми здатні створювати щось досконале, не здатні повторити навіть малу частину того, що робить природа. Але пропонуємо вам спробувати передати її старання допомогою доступних нам способів. Наприклад, малювання. Звичайний малюнок – це можливість повною мірою реалізувати весь внутрішній світ і переконатися в тому, що ми теж здатні творити!

Намалюємо хамелеона, вклавши в нього частинку своєї душі. Якщо ви будете в точності слідувати нашим покроковим описом, довірившись своєму творчому вогню, то обов'язково впораєтеся.

 

Як намалювати хамелеона
 • Для початку спробуємо з'ясувати, що надає цій ящірці настільки незвичайний вигляд. Хамелеони – прекрасні мисливці. А все тому, що вони чудово маскуються від видобутку. Той же спосіб використовується ними для маскування від хижаків.
 • У хамелеонів довгі язики. Вони липкі, здатні міцно утримувати свою здобич.

Отже, приступаємо до творчих занять. Перший малюнок будемо виконувати в стилі «натюр».

Щоб у процесі роботи рисунок не «виїхав за межі аркуша, відступимо трохи і проведемо лінії по краях. Досвідчені художники проводять такі межі подумки, але ми тільки вчимося. Тому не ігноруємо цей крок, в іншому випадку у нас може поміститися на аркуші тільки голова або половина тіла рептилії, а решта опиниться десь за межами паперового листа і доведеться лише додумувати, які там у нашого хамелеона пазурі на задніх лапах і якої довжини хвіст.

 • Після промальовування кордонів, легкими лініями намітимо розташування на аркуші самої рептилії.
  Тепер можна приступати до більш точним контурах.
 • Щоб правильно вписати рептилію на аркуш паперу, зробимо попередню розмітку. Поділимо лист на 2 горизонтально, потім – вертикально. У нас вийшло чотири прямокутника. З кожним прямокутником виконати ті ж дії, щоб у підсумку в нас вийшло 16 прямокутників. Можна пропустити цей крок і почати відразу з малюнка, якщо роздрукувати готову базову сітку.
Готуємо попередню розмітку
 • Намічаємо легкими лініями межі малюнка по висоті і ширині. Тепер намалюємо два овалу, один з них – маленький. Це буде голова рептилії. Другий – великий. Це тіло хамелеона. На цій стадії також можна провести дві лінії, позначивши гілку, на якій сидить рептилія.
Малюємо два овалу
 • Поверх намальованих овалів проводимо плавну лінію, з'єднуючи голову з тілом. Знизу продовжимо контур тіла і намалюємо своєрідний завиток. Це буде хвіст плазуна.
 • Тепер потрібно визначити верхню лінію голови, зобразити лапи вигнутими лініями і провести коротку пряму в місці розташування рота хамелеона.
Вимальовуємо основний контур тіла рептилії
Намічаємо лінії лап
 • Уточнюємо форму лап рептилії, наводимо контур мордочки, трохи витягнувши в передній частині намальований раннє овал.
 • Переходимо до найцікавішого етапу в роботі: деталізації малюнка і остаточного оформлення.
  Малюємо лапки хамелеона, великий очей і намічаємо опущений і прилеглий до голови гребінь.
 • Вимальовуємо голову рептилії: більш детально опрацьовуємо форму, надаючи їй характерні вигини. Малюємо очі, ніздрі, домальовували закручений кінчик хвоста.

Уточнюємо намальовані раннє контури, намічаємо пальці
Малюємо гребінь, і допрацьовуємо пальці
 • Опрацьовуємо хвилясту частина спинки хамелеона. Домальовували зіницю.
 • Деталізуємо картинку: надаємо більш реалістичний вигляд рептилії. Показуємо легкими штрихами зморшкувату шкіру хамелеона і малюємо складочки. Допрацьовуємо деталі, орієнтуючись на оригінал. Приділимо увагу гілці. Видаляємо допоміжні лінії.
Промальовуємо хвіст, уточнюємо лінії на голові, гребені
Уточнюємо контур спини рептилії
Орієнтуючись на картинку, додаємо відсутні деталі

ЦІКАВО: Хамелеон, який сидить на гілці, змінює колір, зливаючись з гілкою. Коли рептилія сидить на камені, її шкіра повторює колір і малюнок каменя. Зміна кольору шкіри відбувається протягом 20 секунд. Зустріти цю рептилію можна в живій природі Азії, Африки, Мадагаскару. У США ці рептилії були завезені і успішно поширилися по всій території.

Як виглядає хамелеон

Як намалювати хамелеона з гребенем: малюнок олівцем

Намалюємо хамелеона з високо піднятим гребенем. Адже це його головна прикраса!
Почнемо малювати рептилію з зображення трьох кіл, розташованих на деякій відстані один від одного.

Як намалювати хамелеона
Зобразимо три кола
 • З'єднаємо колу вигнутими лініями. Початкові контури малюються дуже просто, чи не правда? Ще кілька хвилин, і ми зможемо побачити в намальованих кружечках і рисках обриси рептилії.
З'єднуємо колу і малюємо гребінь
 • Малюємо контур гребеня хамелеона у вигляді конуса на крайній колу (середній за розміром).
 • Продовжуємо вигнуту лінію від крайньої маленької колу вниз, зобразивши невеликий завиток. Це буде хвіст плазуна. По боках великої окружності малюємо два кружечки, які потім перетворяться в кінцівки рептилії.
Намічаємо лініями контур лап
Малюємо живіт і проводимо другу лінію хвоста
 • Малюємо лапи хамелеона, орієнтуючись на маленькі кружечки. Лапи повинні розташовуватися пропорційно тулуба. Врахуйте, що передні лапи хамелеона і задні складаються по-різному. Тому уважно дивимося на оригінал малюнка і переносимо всі відсутні лінії.
 • У хамелеона, якого ми з вами малюємо, мова захований. Але якщо ви вирішите зобразити рептилію, хватающую свою здобич, то малюйте мова у вигляді закинутого і закрученою навколо комахи або іншої дрібної живності ласо.
Додаємо відсутні деталі, орієнтуючись на фото
 • Домальовували рептилію, позначивши рот, лапи (зверніть увагу на те, як намальовані пальці), також домальовували хвіст і гілку, на якій наша рептилія розташувалася.
 • Залишилося кілька деталей: промальовування кігтів, очі, уточнення контуру тіла рептилії. Після завершення основного ескізу, потрібно попрацювати над дрібними деталями, показати з допомогою коротких штрихових ліній складки на шкірі хамелеона, видалити додаткові лінії. Готовий малюнок можна розфарбувати. У звичайному стані (не в агресивному), хамелеон зеленого кольору.
Наносимо олівцем, щоб показати зморшкувату шкіру рептилії

Відео: Як намалювати хамелеона?

Як намалювати мультяшного хамелеона: для початківців і дітей

Щоб намалювати мультяшного хамелеона, потрібно провести обмежують лінії. Так буде простіше «вписати» рисунок на аркуш паперу.

Малюнок хамелеона для дітей

Перший варіант

Малюємо початкові контури тіла рептилії: голову, спину, закручений хвіст і показуємо вигнутими лініями лапки.

Малюємо початкові контури
Уточнюємо контур спини і гребеня

Тепер починаємо малювати нижню частину тіла рептилії: проводимо контур щелепи, додаємо витягнуті пальці на лапах.

Малюємо пальці і хвіст

Малюємо великий очей і контур другий лапи. Додаємо відсутні деталі, орієнтуючись на фото.

Малюємо око і другу передню лапу
Малюнок можна прикрасити на свій розсуд
<>Другий варіант
 • Малюємо дві окружності. Якщо зазвичай для тіла малюється велике коло, то тут буде все навпаки. Оскільки ми малюємо дитинча хамелеона, то тіло його буде невеликим, а голова – велика.
Малюємо кола
 • Приступаємо відразу до промальовування контуру голови хамелеона: вимальовуємо велику окружність і робимо невеликі виступи: в області мордочки і там, де буде розташовуватися гребінь.
Промальовуємо гребінь
 • Переходимо до нижніх передніх кінцівок.
Малюємо нижні кінцівки
 • Малюємо спину, і продовжуємо лінію, загортаючи її «бубликом». Це буде хвостик хамелеона. Малюємо задню лапу рептилії.
Малюємо спинку і задні лапи
Малюємо очі і рот
 • Нам залишилося намалювати мордочку нашого мультяшного хамелеона: малюємо очі, одним коротким штрихом позначаємо ніздрю і проводимо лінію рота.
Готовий малюнок
Як намалювати мультяшного хамелеона

Відео: Уроки малювання. Як намалювати хамелеона?

Хамелеон: малюнки для срисовывания

Хамелеон: малюнки для срисовывания
Як намалювати хамелеона
Хамелеон: малюнок для срисовывания
Хамелеон: малюнок для срисовывания

Відео: Як намалювати хамелеона (Для дітей)?