Валеріана в таблетках: інструкція із застосування, склад, форма випуску, показання до застосування, протипоказання, побічні ефекти, взаємодія з іншими препаратами, відгуки, відео

У статті йдеться про те, як застосовувати валеріану. Ви дізнаєтеся про її користь і шкоду.

Валеріана — відомий препарат серед лікарів і пацієнтів. Її призначають при нервових розладах, стресових ситуаціях, безсонні. Правда, в малих дозах засіб має не дуже великий седативний ефект. До того ж, він проявляється не відразу, а після тридцятихвилинного проміжку часу після прийому таблеток. Зберігається дія лікарської форми досить тривалий час. Далі вивчимо цей препарат детальніше.

Валеріана в таблетках: склад, як виглядають таблетки?

Таблетки діють на хворих за рахунок розширення коронарних судин. Процес відбувається внаслідок впливу компонентів, що є в пігулках. Ще, препарат виробляє секрецію в ШКТ і володіє невеликим жовчогінну властивість. Але є і недоліки у Валеріани, її не можна вживати тривалий час. Може розвинутися стійка гіпотензія. Ось тому необхідно перед вживанням таблеток радитися зі своїм терапевтом.

Склад Валеріани

Фармацевтичні фабрики випускають засіб у вигляді розчину та у формі таблеток. Головна діюча субстанція препарату — екстракт, одержуваний з рослини валеріани. До складу ліків входять желатин, ефірні олії, хатінін, кроскармелоза натрію (NF), крохмаль, Na2CO3, цукор, C36H70CaO4 (стеарат кальцію), магнію карбонат.

ВАЖЛИВО: Для досягнення максимального впливу препарату на пацієнтів з розладами нервового характеру краще використовувати валеріанку у вигляді настою. У неї сильніше терапевтичну дію.

Валеріана в таблетках — інструкція та показання до застосування: коли застосовувати?

Щоб позбутися від патології, треба в першу чергу встановити вірний діагноз, тільки тоді терапія буде ефективною. На жаль, п'ють Валер'янку при будь-яких розладах нервової системи, навіть тоді, коли вона не особливо дієва. Тому треба дотримуватися інструкції і радитися з лікарем з приводу її вживання.

Валеріанку треба приймати після їжі і запивати водою. Таблетки ковтають, не розжовуючи, разова доза — одна-дві пігулки по три-чотири рази на добу, починаючи з дванадцятирічного віку. Тривалість терапії може визначити тільки лікар.

Засіб буде ефективним, якщо:

 • Приймати його при нервових збудженнях, що протікають в нормальних межах. При сильних переживаннях засіб буде не дуже дієвим. Також не можна пити ліки для профілактики або для того, щоб зняти невелике хвилювання. Якщо ваша нервова система самостійно справляється з роздратуванням, то в таких випадках теж небажано зловживати таблетками. Може виробитися звичка, і ліки перестане діяти на організм. Краще зняти хвилювання дихальними вправами, у вигляді глибоких видихів, вдихів, медитації на свіжому повітрі в приємній обстановці.
 • Вживати при порушеннях сну. Однак, якщо безсоння супроводжує пацієнта довгий час, можливо, у хворого є синдром безпричинної хронічної втоми. При таких проявах захворювання треба терміново відвідати фахівця, який призначить комплексну терапію. Приймати одну Валеріану в даному випадку не ефективно.
 • Пити таблетки при мігрені. Головний біль у людини буває із-за багатьох факторів, зокрема, якщо у вас розболілася голова після пережитого стресу, то Валеріана буде дієвим ліками. Коли ж мігрень є наслідком інших захворювань, то препарат вже не впоратися з лікуванням недуги, доведеться вживати і інші засоби для комплексної терапії.
 • Можна приймати екстракт Валеріани від проявів вегетосудинної дистонії, тільки дозування препарату може дещо відрізнятися від звичайних норм. Ще, ВСД — складна патологія та її прояви у різних пацієнтів можуть відрізнятися, тому крім Валер'янки слід вживати і інші таблетки для купірування симптоматики захворювання. Їх повинен призначати грамотний фахівець.
Коли застосовують таблетки?

ВАЖЛИВО: Таблетки цього препарату дієвими при проявах спазми ШКТ і захворюваннях серця, судин.

Валеріана в таблетках: як діє препарат?

В екстракті природного походження є великий вміст ефірних масел. Якщо панацея потрапить в організм пацієнта, то виявляться процеси седативного характеру. Це відбувається внаслідок впливу на рецептори нервових закінчень. Ще виникають наступні фактори після вживання таблеток Валеріани:

 1. Седативний ефект — з'являється внаслідок зниження активації нейроцитов в клітинах головного мозку, ще зменшується вираженість функцій синапсів. Саме такий прояв дії засобу сприяє заспокоєнню пацієнтів в період нервового збудження.
 2. Нормалізація роботи внутрішніх органів (серця, ШЛУНКОВО-кишкового тракту тощо), що сприяє посиленню активації парасимпатичних частин нервової системи.
 3. Проходить безсоння — таблетки усувають високу активацію нейроцитов, які є складовими матеріалами кори мозку, завдяки процесу відбувається засипання пацієнта, поліпшується стан сну.
 4. Спазмолітичний ефект — завдяки чинному компоненту проявляється розслаблення стінки гладкої мускулатури внутрішніх органів. Вони мають своєрідний ефект — напружуватися при стресових ситуаціях і працювати в підвищеному тонусі. Таблетки блокують його.
 5. Відбувається зниження скорочень серцевого м'яза теж за рахунок седативного впливу природного панацеї.
 6. Таблетки знижують артеріальний тиск, тому що відбувається розслаблення артеріальних стінок, як наслідок — збільшується просвіт в судинах.
Коли показана валер'янка?

Діюча речовина кошти проникає в організм через гладкі стінки кишечника. Потім після повного всмоктування препарат починає працювати. На жаль, достовірної інформації про метаболізмі ефірних масел, інших складових Валеріани ще не є.

Валеріана в таблетках: протипоказання, побічні ефекти

Засіб однаково добре переноситься і дорослими, і дітьми завдяки натуральному складової препарату. Однак, як будь-яка лікарська форма, Валеріана має ряд протипоказань, зокрема:

 • алергенні реакції на складові аптечного препарату
 • наявність негативних реакцій на фруктозу
 • вагітність, особливо в першому триместрі
 • дефіцит лактози, фруктози, проблеми з печінкою
 • порушення глюкозо-галактозного виду
 • захворювання ШКТ — ентероколіт
 • неприйняття вираженого аромату таблеток
 • не можна застосовувати дітям до трирічного віку.

Лікарі не рекомендують використовувати Валер'янку в таблетках водіям, особам, які мають професії, що вимагають підвищеної концентрації уваги. Не варто вживати засіб в парі з міцними напоями. Ще, таблетки не дуже ефективні з міцним чаєм, еспрессо, енергетичним напоєм. Перераховані напої геть блокують дію екстракту Валеріани.

Які протипоказання у таблеток?

Побічні дії засобу проявляються при передозуванні. У таких випадках може виникнути зниження активності, слабкість, пригнічений стан, сонливість. Ще може з'являтися інша симптоматика, характерна для пригніченого стану ЦНР.

Коли виникає тяжка форма передозування, то з'являються симптоми брадикардії, аритмії. У цьому випадку пацієнт вживає великі дози Препарату, іноді дози можуть досягати в 15-20 разів більше рекомендованих. Причому дія пігулкою на всіх людей різне, багато що залежить від індивідуальних особливостей систем організму.

Смертельних випадків від вживання таблеток Валеріани виявлено не було. Хоча, виходячи з досліджень медичних фахівців, передозування препаратом може викликати і такий ризик.

У тому випадку, коли пацієнт відчуває симптоматику, наведену вище точніше — передозування, в терміновому порядку слід відмінити вживання ліків, випити активоване вугілля, магнію сульфат. Ви зможете запобігти цими діями процес кишкової абсорбції. У медицині антидоту до препарату не існує.

Побічна дія

Навіть при правильному використанні таблетованої форми препарату можуть виникати побічні явища. До таких можна зарахувати:

 • зменшення працездатності людини
 • подразнення на шкірі, інші прояви алергенних рецидивів
 • аритмію, печію, сонливість, нудота, навіть блювоту
 • ослаблений стан м'язових тканин (важко навіть руки підняти вгору)
 • запори, порушення мови, тугодумство, загальмованість.
Валеріана — шкода

Як ні шкода, але ця симптоматика буває частим явищем серед користувачів Валеріаною. У цій ситуації доводиться переходити на інші препарати, які дають такий же ефект їх повинен підбирати вам лікар. Самі над своїм здоров'ям не експериментуйте.

Валеріана в таблетках: як взаємодіє з іншими ліками?

Таблетки, до складу яких входить природна панацея, можуть посилювати дію інших седативних засобів. Ще, Валеріана в таблетках покращує дію снодійних засобів, спазмолітиків. Тому треба строго контролювати кількість даних препаратів.

Заспокійливі таблетки — Валер'янка

Валеріана в таблетках: відгуки користувачів

Для поліпшення дієвості ліки, треба індивідуально підбирати кількість вживаних таблеток кожного пацієнта. Ще слід врахувати стан здоров'я хворого, можливу вагітність жінок і т. п. Інакше можливий ризик побічної дії таблеток на організм.

Варвара, 42 роки:

Заспокійливими таблетками користувалися ще мої бабуся, дідусь. Препарат допомагав їм впоратися з хвилюванням, безсонням, вони були завжди, практично, тихими і спокійними. Мені теж захотілося скористатися Валеріаною, тим більше, що я дуже часто буваю в стресових ситуаціях через проблеми на роботі. Мій лікар рекомендував вживати по дві пігулки, два рази на добу. Спочатку нічого не помітила, таке відчуття, що вони не діють. Проте через час десь через два тижні тривожні стани пройшли, налагодився сон. Хороший седативний ефект дають таблетки, побічних впливів помічено не було. А головне, що таблетки коштують зовсім недорого і доступні у всіх аптеках без будь-яких рецептів.

Олексій, 34 роки:

Я завжди тримаю таблетки Валер'янки в домашній аптечці. Мені зручніше приймати саме в таблетках цей препарат, так як запах не такий стійкий, як у настоянки Валеріани. Як тільки відчуваю тривогу, нервую, перевозбуждаюсь, тоді починаю курсом пити пігулки. П'ю три рази на добу по дві штуки і все налагоджується. Помітно заспокоююся, зграю не таким різким. Побічних эеффектов ніколи не помічав, єдине, що запах трохи не подобається. А так ціна і ефект від таблеток повністю влаштовують. Правда, мені здається, що вони мають накопичувальний ефект, тому, що дія їх я відчуваю не відразу. А лише після тижневого прийому. Всім раджу, будьте здорові!

Засіб у вигляді пігулок вживають для патогенетичної, симптоматичної терапії великого спектру захворювань. Склад таблеток рослинний, тому вони не небезпечні для здоров'я пацієнтів, у хворих немає ніяких побічних реакцій на валеріану.

Відео: Валеріани екстракт — показання до застосування