Препарат Супрастин для дітей: інструкція із застосування таблеток, ін'єкцій, склад, діюча речовина, дозування, протипоказання, побічні явища, передозування, взаємодію з іншими ліками, аналоги, умови зберігання, відгуки, фото, відео

У цій статті ви дізнаєтеся, як приймати препарат Супрастин дітям. Ще знайдете інформацію про протипоказання і побічну дію ліків.

Зміст

Великий дискомфорт людям можуть доставляти алергічні прояви, тим більше, якщо алергія виникає у дітей. Адже дитина не завжди може описати словами, що він відчуває, і не в силах терпіти ознаки алергенних реакцій. Важко витримати, коли на шкірі з'являється роздратування і супроводжується нестерпним свербежем або починається риніт, запалені слизові оболонки очей і з'являються набряки.

Добре, що є антигістамінні лікарські форми, які можуть швидко позбавити людину від цієї симптоматики. Таких препаратів багато. Давайте розглянемо один із них — Супрастин. Дізнаємося, як він діє на дитячий організм в подробицях.

Препарат Супрастин для дітей: склад, основні властивості

Цей препарат випускають у вигляді ін'єкцій, таблеток. Головним діючим компонентом є хлоропірамін гідрохлорид. Таблетки мають сіруватий відтінок і круглу форму. Вони не мають запаху. На самій таблетці є напис у вигляді найменування препарату.

Таблетки, ін'єкції Супрастину

В ампулах препарат виглядає, як безбарвна рідина, як правило, в одній дозі — 20 мг/л, розчин має своєрідний запах. Якщо у пацієнта анафілактичний шок, то цей розчин вводять внутрішньовенно. Після поліпшення стану дозволяється вже внутрішньом'язові уколи, а, коли симптоматика починає проходити, п'ють таблетки.

До якої групи відноситься: основні характеристики

Лікарську форму застосовують не тільки для лікування дорослих пацієнтів, а й для поліпшення стану дітей. Супрастин повністю прибирає симптоматику алергічних проявів. До того ж він знижує ризик ускладнень при набряку Квінке або інших реакціях організму на алергени. Незважаючи на позитивні характеристики, є у Супрастину і ряд протипоказань і побічних проявів. Тому дбайливі батьки перш, ніж давати таблетки своїй дитині, повинні уважно вивчити вплив препарату на організм дітей.

Алергічні реакції у людини з'являються при впливі на системи організму сторонніх речовин. Це можуть бути і шерсть тварин, пилок певних рослин та інші зовнішні подразники. Імунна система дитини швидко реагує на дані прояви і виробляє безліч клітин гістаміну. А ці клітини запускають запальні прояви такі, як нежить, подразнення шкірних покривах, свербіж та інші.

Щоб позбутися від симптомів алергії, необхідно блокувати підвищений викид гістаміну в організм. Супрастин для дітей здатний блокувати процес. Завдяки чинному компоненту у малюків швидко проходить симптоматика алергії.

Як діє Супрастин на малюків?

ВАЖЛИВО: Якщо пити таблетки регулярно, то можна добитися деякої резистентності до підвищеного викиду клітин гістаміну.

Супрастин набагато швидше діє на організм дітей, адже діючий компонент добре засвоюється в кишечнику дитини. У дорослих процес засвоєння повільніше. У дітей засвоєння відбувається протягом двадцяти хвилин. І відразу ж купіруються зовнішні ознаки алергії. Таблетки діють протягом трьох годин. Іноді спостерігається стійке вплив близько шести годин. Багато залежить від організму і його індивідуальних особливостей.

Висновок Супрастину відбувається через нирки з сечею. А метаболізм відбувається в печінці. У дітей препарат виводиться швидше.

Препарат Супрастин для дітей: переваги, недоліки препарату

Зараз на ринку аптечних засобів є безліч препаратів від алергії у дітей. І у кожного є свої недоліки, переваги, і у Супрастину теж є позитивні і негативні характеристики.

Позитивні:

 • При прийомі таблеток настає швидке купірування клітин гістаміну. Вже через двадцять хвилин з'явиться ефект.
 • При введенні препарату внутрішньовенно ефект настає швидше, що дуже важливо, коли виникає набряк Квінке і т. п.
 • Дія препарату тривалий від трьох до шести годин.
Супрастину для дітей

Негативні характеристики:

 • Має негативний вплив на органи.
 • Дає потужне седативну дію. У дітей з'являється сонливість.
 • Якщо є ниркові, печінкові патології, то прийом даного засобу заборонено.
 • Щоб рецептори гістаміну Н1 припинили свою дію на організм дитини, доведеться вживати по три таблетки на добу. І це при тому, що антигістамінні ліки третього-четвертого покоління діють на організм хворої дитини після одноразового прийому однієї капсули в день.

Таблетки Супрастин — інструкція по застосуванню: коли їх слід застосовувати дітям?

 1. При проявах висипань на шкірних покривах дітей у вигляді кропив'янки.
 2. При почервонінні шкіри і нетерпимості свербінні.
 3. При виникненні набряку гортані (набряк Квінке).
 4. Коли з'являється дерматит (атипический, контактний), екзема.
 5. Якщо дитина страждає на хронічний, сезонним ринітом.
 6. Якщо у малюка є алергічні прояви на певні види продуктів, медикаментозні засоби, тварин, хімічні речовини і т. п.
 7. Якщо у дитини алергічний кон'юнктивіт, інші запалення слизової оболонки очей.
 8. При укусах різних комах, якщо у дитини є алергічні реакції на них.
Симптоматика алергії у дітей

Препарат Супрастин для дітей: протипоказання до застосування

Супрастин краще приймати дітям тільки після консультації з лікарем-педіатром. Якщо ви самі наважилися давати дитині таблетки, то перш вивчіть рекомендації, інструкції, ознайомтеся з протипоказаннями, дозуванням та інформацією про побічні дії ліків.

Краще відмовитися від даного препарату і приймати інший, якщо у дитини є такі захворювання, як:

 • Виразка шлунка, гастрит і інші проблеми з ШКТ.
 • Захворювання серця, аритмія, стенокардія та інші.
 • Алергічні прояви на діючий компонент — хлоропірамін або інші складові Супрастину.
 • Є проблеми з такими органами, як печінка, нирки, сечовий міхур.
 • Захворювання мозку, глаукома, будь-серцево-судинні патології.
 • Чутливість до етилендіаміну, бронхіальна астма, характеризується гострими нападами.

ВАЖЛИВО: Дітям, яким ще немає місяця, Супрастин протипоказаний. Не можна вживати дитячі таблетки і недоношеним, ослабленим дітям.

Препарат Супрастин — інструкція по застосуванню: дозування

Застосовувати Супрастин дітям рекомендується в певних дозах. Концентрація таблеток йде по 25 грам. Лікарі призначають препарат під час їжі.

Дітям рекомендується вживати препарат по наступним схемам:

 • Малюкам, починаючи з одномісячного віку до шести років, застосовувати четверту частину таблетки три рази на добу. Бажано крихтах подрібнювати Супрастин в порошок і додавати в молочні кашки.
 • Починаючи з шести років і до чотирнадцяти, разова доза може становити від 1/4 таблетки до 1/2.
 • З чотирнадцяти років підліткам призначають доросле порцію. По одній таблетці три рази на добу.

Щоб позбутися від гострої симптоматики, засіб вживають кожні шість годин, але не можна пити більше 300 мг на добу — це захід для підлітків. Дітям не можна давати більше 2 мг на добу на один кілограм маси тіла.

Якщо симптоматика проявляється в гострій формі, то лікар може призначити розчин Супрастину внутрішньовенно. Причиною такого призначення можуть бути наступні фактори:

 • анафілактичний шок
 • набряк Квінке
 • несвідомий стан
 • блювотний рефлекс у дитини
 • дитячий вік

При серйозних загостреннях дитині показаний стаціонар. Лікування повинно проходити під спостереженням лікаря-фахівця. При потребі крім Супрастину додають ще адреналін, щоб уникнути зупинки серця. Кількість вводяться ін'єкцій підбирає лікар. Супрастин не впливає на дитячий організм токсичної дії. Так що при прояві подразнення можна проводити лікування препаратом повторно. Тривалість лікування не повинна перевищувати семи діб.

Дозування препарату від алергії дітям. Супрастин

ВАЖЛИВО: Препарат в рідкому вигляді вводиться тільки під контролем лікаря-спеціаліста.

Препарат Супрастин для дітей — ознаки передозування

 • галюцинації, сплутаність свідомості
 • підвищена збудливість, тривожність
 • збій рухової активності
 • м'язові спазми, озноб, почервоніння шкіри обличчя
 • сухість слизових оболонок ротової порожнини
 • задишка, розширення зіниць
 • проблеми з мочевыделением.

Якщо хоч один із цих ознак проявився, батьки терміново повинні показати малюка лікаря.

Супрастин. Побічні явища після застосування препарату

Щоб усунути симптоми передозування, що треба промити шлунок. І ще не завадить прийом сорбентів.

Препарат Супрастин для дітей: взаємодію з іншими ліками, умови зберігання

Дану лікарську форму не особливо бажано вживати з іншими засобами, що дають седативний ефект. Не можна пити з Супрастин також і транквілізатори, і тим більше, алкоголь.

Умови зберігання

Ці таблетки можна купити в будь-якій аптеці, причому, без рецепта лікаря. Зберігати їх бажано в сухому, прохолодному і темному місці. Термін придатності препарату при дотриманні норм зберігання — п'ять років.

Препарат Супрастин для дітей: аналоги, рекомендації батькам

Кларитин, Зіртек, Лоратидин, Тавегіл і т. п.

Як вже згадувалося раніше, пити таблетки і робити уколи Супрастину треба робити строго за рекомендаціями лікаря або інструкції.

Поради батькам:

 • У Супрастину є ряд протипоказань і побічних ефектів. Ці протипоказання можуть стати першопричиною для того, щоб замінити Супрастин іншим засобом третього, четвертого покоління.
 • А Супрастин використовують для дітей лише в тому випадку, коли інші лікарські форми не дають позитивної динаміки.
Супрастин для малюків — відгуки

Препарат Супрастин для дітей: відгуки батьків

Відгуки про Супрастине неоднозначні. Деякі кажуть, що препарат не завжди ефективний і має сильні побічні прояви. Інші, навпаки, стверджують, що це відмінний засіб від алергії. Далі дивіться відгуки батьків.

Марина, 32 роки:

Наш лікар не один раз виписував Супрастин дитині. Позитивне дію виявлялося вже після першої таблетки. Але пити таблетки доводилося з умовляннями. Дитині не подобався гіркий смак, який важко замаскувати. Ще при їх застосуванні спостерігається сонливість, млявість.

Валерія, 29 років:

Дочки це ліки відмінно допомогло при лікуванні сезонної алергії. Лікар порадив пити четверту частину таблетки два рази на добу. Супрастин зняв всі прояви атипического дерматиту. Пізніше давала Супрастин для профілактики перед щепленням. Все пройшло добре, ніяких алергенних реакцій не було.

Відео: Супрастин для дорослих і дітей